..απο ψαρ/κες διακοπες 3

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

..απο ψαρ/κες διακοπες 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:36

10092011499.jpg
10092011502.jpg
10092011495.jpg
10092011490.jpg
10092011486.jpg
τριτη ημερα διακοπων και σαββατο πρωι συναντηση στην ηγουμενιτσα με τον γιαννη και τον αλεξανδρο που ηρθαν με την βαρκα απο τα γιαννενα.φορτωμα ολα τα πραγματα στην βαρκα και εγω και ο κυριακος με το vitara του γιαννη ξεκιναμε για τα μερη.χαβαλες στη διαδρομη και καλαμπουρια συνθετουν μια ομορφη παρεα :D .
φτανουμε στο μερος του προηγουμενου απογευματος.χωριστηκαμε ανα δυο,οι μεν για τα κεφαλια τορπιλες και οι δε για γοφαρια.
ο χρονος μας περιοριζεται ως το μεσημερι γιατι ο αλαξανδρος ανελαβε χρεη σωφερ στο νυφικο αυτοκινητο της ξαδερφης της γυναικας του(αμα ηθελε ας εκανε και αλλιως :rotfl: ).
αφου δεν μας εκατσαν τα μεγαλα,συνεχισαμε με τα κλασσικα ασπρα στην γυρω περιοχη.
σε ενα καρτερι του αλεκου για σαργα στα δεκα μετρα(ξεχασα να πω οτι η ορατοτητα το πολυ 10 μετρα εως 5) βλεπει μια σκια να τρεχει και να χωνεται κατω απο την πλακα-πετρα κοντα.στην επομενη βουτια του ριχνει στο κεφαλι,αλλα δυστυχως το ψαρι ζωντανο.ειναι με το κεφαλι μεσα και οχι ευκολα οπως αποδειχτηκε εκ των υστερων :banghead: .δευτερη βολη απο ενα ανοιγμα,αλλα το ψαρι εφταψυχο.συνεδριαση των τεσσαρων για τον τροπο ξεβραχωματος και οι γνωμες διιστανται.οχι προς τα πισω ,οχι προς τα μπρος,αλεπαλληλες βουτιες και το ψαρι δεν θελει να βγει.ο αλεκος σαν μηχανακι πανω κατω(βλεπετε και το αγχος του γαμου),ο γιαννης και αυτος πολλες βουτιες,ο κυριακος αρκετες, λιγες εγω(βλεπετε σαν μεγαλυτερος ειχα την ευθυνη του συντονισμου και της ασφαλειας :mod: ) και μετα απο κανα διωρο ανεβηκε ο μπουλης,πολυ μεγαλυτερος απ'οτι υπολογιστηκε στην αρχη(γι'αυτο μας παιδεψε ο μπαγασας :yahoo: ).
χαρες και πανηγυρια,γιατι τετοια μεγεθη και τοσο ρηχα(11 μ.)ειναι μεγαλη εκπληξη για την περιοχη.
στη συνεχεια μια γρηγορη βολτα αφου ειχαμε μια ωριτσα ακομα,αλλα χωρις να κατσει κατι ιδιαιτερο.αυτο δεν μας χαλασε καθολου :mrgreen: .
φευγουμε και στην διαδρομη γινοταν χαμος!
ραντεβου για την κυριακη το μεσημερι πλεον και εγω με τον κυριακο ξεκουραση και μετα βολτα στα περιξ.
συνεχιζεται.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Randombk
Ονοματεπώνυμο: Ευαγγελος Κ.

Re: ..απο ψαρ/κες διακοπες 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Randombk » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:38

Μπραβο ρε παιδια ! Παντα τετοια! Κανα βιντεο δεν παιζει???
Ποσα κιλα ειναι η ροφακλα? :blink:

Εννοειται οτι τετοια ψαρια πρεπει να τα χτυπας στο κεφαλι πριν γυρισουν σε κατασταση αμυνας και σου δειχνουν την ουρα τους γιατι το ξεβραχωμα ειναι περιπετεια....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Randombk την Τετ 14 Σεπ 2011, 12:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Drum C4 Bass

Άβαταρ μέλους
ΦΟΡΑΚΙ
Ονοματεπώνυμο: ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΟΡΑΚΙ » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:39

ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ :D

Spinal
Ονοματεπώνυμο: mike

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spinal » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:43

ο μπαρμπάς με το μουστάκι πόσο βαθειά βουτάει?(Είναι όλα τα λεφτά, χαίρομαι να βλέπω τέτοιυς Ανθρώπους.Ν ζήσεις μρε θείο)

Άβαταρ μέλους
ΦΟΡΑΚΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΟΡΑΚΙ » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:48

Spinal έγραψε:ο μπαρμπάς με το μουστάκι πόσο βαθειά βουτάει?(Είναι όλα τα λεφτά, χαίρομαι να βλέπω τέτοιυς Ανθρώπους.Ν ζήσεις μρε θείο)
ΒΟΥΤΆΕΙ ΤΌΣΟ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ :thumbsup:

Lchristou
Ονοματεπώνυμο: Λεωνίδας Χρήστου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lchristou » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:52

ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:
Spinal έγραψε:ο μπαρμπάς με το μουστάκι πόσο βαθειά βουτάει?(Είναι όλα τα λεφτά, χαίρομαι να βλέπω τέτοιυς Ανθρώπους.Ν ζήσεις μρε θείο)
αυτό και μόνο λέει πολλά! ειναι υπέροχο να σεβόμαστε την μάνα θάλασσα έτσι :D
Ο αυτοδύτης, καταδύεται για να δεί γύρω του, ο απνεϊστας, καταδύεται για να δεί μέσα του!

Spinal

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spinal » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:53

ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:

Πόσα δλδ ξέρεις η δεν :tease: καμια δεκαριά υπολογίζω. Να ναι καλά ο ανθρωπος

nikws7
Ονοματεπώνυμο: Νίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikws7 » Τετ 14 Σεπ 2011, 12:57

είχα πετυχει ένα μπάρμπα στην ψέριμο σε μια φουρτούνα είχε αποκλιστεί με το ιστιοπλοϊκό του και ψάρευε να τρώει κανα ψάρι έκανε κάτι καρτερία στα 20 -25 μέτρα μου έφυγε η μαγκιά ...! καλά νάνε ο άνθρωπος

μποραβο και για τα ψάρια!
Otan mpw sto nero Ksexnaw ta panta

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:00

Spinal έγραψε:
ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:

πρωτον του θειου σου ρε! :tomato:
δευτερον εχω κανει δευτερο επιπεδο,αλλα δεν με ενδιαφερει το βαθος αλλα η απολαυση :thumbsup:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
ΦΟΡΑΚΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΟΡΑΚΙ » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:01

Spinal έγραψε:
ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:

ΜΑΖΙ ΨΑΡΕΨΑΜΕ ΒΟΥΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ

Spinal

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spinal » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:04

ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:
Spinal έγραψε:
ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:

ΜΑΖΙ ΨΑΡΕΨΑΜΕ ΒΟΥΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ
μπας και βουτάει πιο βαθιά απο σένα και ντρέπεσαι να πείς πόσα?? :aikido: τεσπα μου αρκεί που το ευχαριστιέται

Άβαταρ μέλους
ΦΟΡΑΚΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΟΡΑΚΙ » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:12

ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΕ ΤΑ ΒΑΘΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΒΑΘΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΕΛΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ

Spinal

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spinal » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:23

ΦΟΡΑΚΙ έγραψε:ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΕ ΤΑ ΒΑΘΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΒΑΘΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΕΛΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ
Α εντάξει έχεις πρόβλημα μου φαίνεται μεγάλο όμως ..... και χάλαρωσε λίγο με τα κεφαλαία άνοιξε και κανα λεξικο να γράψεις σωστά

αλιευτης
Ονοματεπώνυμο: γαβαλας γιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αλιευτης » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:41

πιστευω λιγη ευγενεια εκατερωθεν δε βλαπτει......χαρακτηρισμοι καθε ειδους δεν εχουν να προσφερουν κατι ..
ειμαστε στο φορουμ για να περναμε καλα να μαθουμε 2--3 πραγματακια χρησιμα ..
να γνωριστουμε.. να ανταλλαξουμε αποψεις..
για πετροπολεμο μπινελικια ποιος το εχει πιο μεγαλο κτλ υπαρχει και το γηπεδο...

Spinal

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spinal » Τετ 14 Σεπ 2011, 13:55

αλιευτης έγραψε:πιστευω λιγη ευγενεια εκατερωθεν δε βλαπτει......χαρακτηρισμοι καθε ειδους δεν εχουν να προσφερουν κατι ..
ειμαστε στο φορουμ για να περναμε καλα να μαθουμε 2--3 πραγματακια χρησιμα ..
να γνωριστουμε.. να ανταλλαξουμε αποψεις..
για πετροπολεμο μπινελικια ποιος το εχει πιο μεγαλο κτλ υπαρχει και το γηπεδο...
δες όλα τα ποστ μου και πες μου που ήμουν αγενής?(εκτός το τελευταίο όταν και με προκάλέσε ) και δεύτερο δεν καταλαβαίνω πως μεριοί βγάζουν τα κόμπλεξ τους σε ένα φόρουμ κάθοντας πίσω από ένα πληκτρολόγιο και νομίζουν ότι είναι και γω δεν ξέρω ποιοί. Αλλά βέβαια αλλιώς δεν μπορούν η μάλλον δεν έχουν καταφερεί τπτ στην ζωή τους και θεωρούν το να γράψουν κάτι το οποίο έχει << τσαμπουκά>> είναι κατόρθωμα . Λυπάμαι.....

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”