Διακοπες στον Αγιο Ανδρεα

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
katsanos
Ονοματεπώνυμο: Κατσάνος Αλέξανδρος

Διακοπες στον Αγιο Ανδρεα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από katsanos » Τρί 16 Αύγ 2011, 12:09

Διακοπες τελος!!!Βρεθηκαμε για μια εβδομαδα στον Αγιο Ανδρεα Μεσσηνιας,ενα καταπληκτικο χωριο πριν την Κορωνη!!!Περασαμε φανταστικα ολη την ημερα στη θαλασσα εκανα και τις βουτιες μου!Ψαρια βρηκα καποιες μερες λιγα καποιες αλλες δεν ειδαμε λεπι!Γνωρισα και τον Βασιλη (φουμαριστη) με την ομωνημη ταβερνα λιγο μετα την Κορωνη καναμε και ενα ψαρεμα παρεα αλλα δεν σταθηκαμε τυχεροι!Καποιοι σταμπαρισμενοι ροφοι του Βασιλη την καταλαβανε τη δουλεια και την κανανε την προηγουμενη!!!Βασιλη ελπιζω να καταφερω να κατεβω καποια στιγμη κατω και να παμε για καμια καραβιδα!!! ;) Την τελευταια μερα δεν μπορεσα να παω για λαυρακια στο μερος που μου ειπες γιατι μετα το ψαρεμα που πηγαμε μαζι πηγα να συναντησω παλι τους συκιους αλλα αυτη τη φορα ητανε πιο εξυπνοι απο μενα και απο την κουραση που ειχα δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι!Θελω να ευχαριστησω ολους για τις πληροφοριες που μου δωσατε για το μερος και ιδιαιτερα το Βασιλη για τη φιλοξενια!Μετα απο δεκα λεπτα που μιλουσαμε νομιζα οτι γνωριζομασταν χρονια.Ασε που εχουμε και αλλη μια αρωστια και οι δυο,το κυνηγι!!!Βασιλη ετοιμασου απο νεα που μαθαινω τα τρυγονια εχουν αρχισει και κοπαδιαζουν!!!
Μεσσηνιας Καλοκαιρι 2011 008 [800x600].JPG
Η σφυριδουλα ηρθε και βραχωσε σε μια αμοπλακα σε βαθος μολις εξι μετρων!!!Στα χερια μου κρατουσα ενα αλς 110 με 2 17.5 και 7αρα βεργα και αποτο φοβο μου μην μου φυγει δεν αλαξα οπλο απλα ξεοπλησα το ενα λαστιχο,βουτια στη θολωμενη πλακα και μετα απο λιγο διακρινο το πρασινο του ματιου της λογω απουσιας φακου, βολη στο μαγουλο και αγγαλια παρεα για την επιφανεια!Το ψαρεμα μολις ειχε τελειωσει!!!Ενα κοπαδι λαυρακια που σουλατσαριζε στα ρηχα δεν ηταν ικανο να με συγκινησει!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αλέξανδρος Κατσάνος

INBLUE
Ονοματεπώνυμο: Miltos zografinakis

Re: Διακοπες στον Αγιο Ανδρεα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INBLUE » Τρί 16 Αύγ 2011, 13:43

ωραιος ρε παιχτουρα!! :thumbsup:
Απ'ολα τα υφασματα μ'αρεσει μονο η βρακα απου ξυπνας και τη θωρεις στου κρεβατιου την ακρα..!

foumaristis
Ονοματεπώνυμο: Μπίζος Βασίλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foumaristis » Τρί 16 Αύγ 2011, 15:58

Αλεξη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια! πραγματικα απο την πρωτη στιγμη ηταν σαν να γνωριζομασταν χρονια! ασε τις καραβιδες για του χρονου τον ιουνιο κ κανονισε για τα τριγωνια που ειπαμε! Τις τελευταιες μερες εχει πολλες μπαφες κ πολους σκαρους αλλα κ πολυ δουλεια οποτε καταλαβαινεις τι περναω? ειλικρινα χαρικα για την γνωριμια μας κ ελπιζω να τα πουμε παλι συντομα!

Υ.Γ: στο βιταράκι αλλαξα τα μπουζια κ τωρα δουλεβει ρολόι! :good:

antwnakis
Ονοματεπώνυμο: maselos antwnis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antwnakis » Τρί 16 Αύγ 2011, 18:41

:hello: :hello: :hello: μπράβο μπράβο μπράβο αχ να κατάφερνα να κατέβω κ εγώ... :banghead: :banghead: :banghead:

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”