Πολλά τα λεφτά Άρη....

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
matador23
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2011, 14:42
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος
Τοποθεσία: Θήβα - Βοιωτίας

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Δευ 05 Απρ 2021, 11:57

X.A έγραψε:
Δευ 05 Απρ 2021, 11:52
matador23 έγραψε:
Δευ 05 Απρ 2021, 11:48
X.A έγραψε:
Δευ 05 Απρ 2021, 09:55
mojo έγραψε:
Δευ 05 Απρ 2021, 09:10
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

X.A έγραψε:
Κυρ 04 Απρ 2021, 15:20

Υ.Γ .1
Περιμένω από την διαχείριση τα δέοντα.
Υ.Γ .2
Τα ίδια ισχύουν και για τον -την sthra .Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις για να προβαίνεις σε τέτοιους χαρακτηρισμούς.
Ανδρέα, σε παρακολούθησα και στο προηγούμενο σχετικό θέμα. Απέφυγες όλες τις "κακοτροπιές" αν και υπήρχαν προκλήσεις. Τώρα να παρεμβουμε σε τι;
Το να σου πει κάποιος ότι αυτά που λες είναι συνωμοσιολογίες το θεωρείς τόσο ασυγχώρητο που πρέπει να επιμεληθεί η διαχείριση;

Να έχουμε υπ όψιν μας πως ξεκινώντας ένα θέμα, θα πρέπει να είμαστε πάντα ανοιχτοί και έτοιμοι σε τυχών αμφισβητησεις - διαμάχες με μια στοιχειώδη ευγένεια.

Αν δε μπορείτε/θελετε να συζητήσετε, μπορείς να μας ζητήσεις να κλειδώσουμε το θέμα σου. Αυτό γινεται


Όταν κάνουμε ένα θέμα είναι φυσικό να υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις και είναι υγιές και αποδοτικό.
Αποδοτικότερο όμως , θα ήταν τα στοιχεία να δίδονται εκατέρωθεν και όχι μονομερώς και με ειρωνεία από την μία πλευρά.
Ζαχαρία θέλεις να μου πεις τί απέφυγα στο προηγούμενο θέμα; Ποιες είναι οι κακοτοπιές που απέφυγα;
Ότι δεν είπα για παράδειγμα ότι είμαι στο IT τμήμα του νοσοκομείου και έχω άμεση πρόσβαση σε όλες τις πληροφορίες;
Ότι τα στοιχεία που έχω είναι από συγγενείς μου που είναι γιατροί και μου λένε τί γίνεται με αυτή την παρωδία;
Όλοι οι υπόλοιποι συνομιλητές τί στοιχεία έχουν και μιλάνε; Αυτά που τους λένε τα κανάλια;
Ακόμα και οι φίλος που δουλέυει σε εργαστήριο όπως έλεγε,θα μπορούσα να τον ρωτήσω να μας πει σε πόσους κύκλους κάνουν τους μοριακούς και βγάζουν θετικά τα κρούσματα....
Το να μην απαντάει κάποιος φίλε Ζαχαρία δεν σημαίνει πάντα ότι δεν έχει τις απαντήσεις.
Τέλος πάντων εγώ ότι είχα να γράψω το έγραψα , θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να ειπωθεί κάτι άλλο.
Όποιος θέλει να καταλάβει και να ψάξει τα στοιχεία είναι διαθέσιμα παντού.
Ανδρέα καλήμερα!
Εγω αυτο που αντιλαμβανομαι ειναι οτι ενώ σε εχουν "προκαλεσει" σε παλαιοτερα ποστ , εσυ παρολα αυτα κρατας επιπεδο και δεν ξεφευγεις σε χαρακτηρισμους .

Φανταζομαι το ιδιο εννοει και ο Ζαχος.


Στο τέλος της ημέρας πάντως , εφόσον δεν συντρέχουν λόγοι , καλό είναι εμείς να περνάμε απαρατήρητοι.

Θα τα πουμε σε επομενες μαζωξεις, αν αξιωσει και αλλαξει η κατασταση συντομα :hello:
Κωνσταντίνε αν όντως έτσι το εννοεί ο Ζαχαρίας , ζητώ από τώρα συγνώμη για το έντονο ύφος της απάντησής μου.
Πάμε για καμιά βουτιά ρε αλάνια ή έστω για καμιά προβατίνα.... :yahoo: :yahoo:
Ναι εννοειται!!!
Να ειμαστε καλα τα εχω ολα κατα νου να γινουν.

Ελπιζω συντομα :D :D
ΛΑΔΙΑΣ : Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
CapetanThomas : https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Τρί 06 Νοέμ 2012, 19:38
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος
Τοποθεσία: Μεσολόγγι - Πόρτο Ράφτη

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Δευ 05 Απρ 2021, 15:08

X.A έγραψε:
Δευ 05 Απρ 2021, 09:55
mojo έγραψε:
Δευ 05 Απρ 2021, 09:10
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

X.A έγραψε:
Κυρ 04 Απρ 2021, 15:20

Υ.Γ .1
Περιμένω από την διαχείριση τα δέοντα.
Υ.Γ .2
Τα ίδια ισχύουν και για τον -την sthra .Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις για να προβαίνεις σε τέτοιους χαρακτηρισμούς.
Ανδρέα, σε παρακολούθησα και στο προηγούμενο σχετικό θέμα. Απέφυγες όλες τις "κακοτροπιές" αν και υπήρχαν προκλήσεις. Τώρα να παρεμβουμε σε τι;
Το να σου πει κάποιος ότι αυτά που λες είναι συνωμοσιολογίες το θεωρείς τόσο ασυγχώρητο που πρέπει να επιμεληθεί η διαχείριση;

Να έχουμε υπ όψιν μας πως ξεκινώντας ένα θέμα, θα πρέπει να είμαστε πάντα ανοιχτοί και έτοιμοι σε τυχών αμφισβητησεις - διαμάχες με μια στοιχειώδη ευγένεια.

Αν δε μπορείτε/θελετε να συζητήσετε, μπορείς να μας ζητήσεις να κλειδώσουμε το θέμα σου. Αυτό γινεται


Όταν κάνουμε ένα θέμα είναι φυσικό να υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις και είναι υγιές και αποδοτικό.
Αποδοτικότερο όμως , θα ήταν τα στοιχεία να δίδονται εκατέρωθεν και όχι μονομερώς και με ειρωνεία από την μία πλευρά.
Ζαχαρία θέλεις να μου πεις τί απέφυγα στο προηγούμενο θέμα; Ποιες είναι οι κακοτοπιές που απέφυγα;
Ότι δεν είπα για παράδειγμα ότι είμαι στο IT τμήμα του νοσοκομείου και έχω άμεση πρόσβαση σε όλες τις πληροφορίες;
Ότι τα στοιχεία που έχω είναι από συγγενείς μου που είναι γιατροί και μου λένε τί γίνεται με αυτή την παρωδία;
Όλοι οι υπόλοιποι συνομιλητές τί στοιχεία έχουν και μιλάνε; Αυτά που τους λένε τα κανάλια;
Ακόμα και οι φίλος που δουλέυει σε εργαστήριο όπως έλεγε,θα μπορούσα να τον ρωτήσω να μας πει σε πόσους κύκλους κάνουν τους μοριακούς και βγάζουν θετικά τα κρούσματα....
Το να μην απαντάει κάποιος φίλε Ζαχαρία δεν σημαίνει πάντα ότι δεν έχει τις απαντήσεις.
Τέλος πάντων εγώ ότι είχα να γράψω το έγραψα , θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να ειπωθεί κάτι άλλο.
Όποιος θέλει να καταλάβει και να ψάξει τα στοιχεία είναι διαθέσιμα παντού.
Ακριβώς αυτό που σου είπε ο matador23 εννοούσα.
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Τρί 06 Απρ 2021, 11:03

Μιας και ο τίτλος του θέματος, ΄΄κολλάει΄΄ σε πολλά, τωρινά και μελλούμενα, ας μου επιτραπεί να παραθέσω ως προβληματισμό, με μεγάλη ανησυχία, ένα νέο τσιτάτο κυβερνητικής αυτή τη φορά προέλευσης που...αλίευσα στο διαδίκτυο:

...Οι αλλαγές αυτές φαίνεται ότι εντάσσονται στη «ρήξη με κατεστημένες αντιλήψεις που καθηλώνουν την οικονομία μας» όπως υποστήριξε πολύ πρόσφατα ο Κυριάκος Μητσοτάκης, παρουσιάζοντας το «Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης» που ονομάζεται «Ελλάδα 2.0»...

Το γκούγκλισα λίγο και όσο νάναι, μια ανατριχίλα την είχα.
Τα μισά να είναι αλήθεια και να μετατραπούν σε κάποιο ΦΕΚ, θα μιλάμε για μεσαίωνα, ένα πισωγύρισμα τραγικών διαστάσεων.

Δηλαδή, αν τόπιασα καλά, οι ΄΄κατεστημένες αντιλήψεις΄΄ που συνιστούν τροχοπέδη στην...εξακόντιση της οικονομίας μας προς τα ουράνια, είναι το πενθήμερο, οι πληρωμένες υπερωρίες, η συλλογική σύμβαση εργασίας κλπ
Τσ τσ τσ, ντροπή μας που επιτρέψαμε σε αυτά τα αίσχη να φρενάρουν το...τρένο τις τελευταίες δεκαετίες...

Πως το βλέπετε το πράγμα εσείς ωρέ παιδιά;

ΥΓ Σε περίπτωση που δεν ηταν σαφής ο υπαινιγμός, το κάνω και πιό λιανά: σαν πολύ βολικό δεν ήταν το να προηγηθεί η δημιουργία σοβαρής και παρατεταμένης κρίσης στην οικονομία και στη γενικη ομαλή λειτουργία της κοινωνίας μας, έτσι ωστε να καταστεί δυνατό κάτι σαν τα προαναφερόμενα; Ακόμη και η απλή εκστόμιση τέτοιων προθέσεων σε άλλη χρονική στιγμή θα επέφερε άμεση πολιτική καθίζηση και πυρηνικού τυπου αντιδράσεις... N'est pas?
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

X.A
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 08 Ιούλ 2015, 18:31
Ονοματεπώνυμο: Ανδρεας Χρυσικός
Τοποθεσία: ΣΑΒΑΛΙΑ - ΑΘΗΝΑ - ΡΟΔΟΣ

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από X.A » Τρί 06 Απρ 2021, 12:51

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Τρί 06 Απρ 2021, 11:03
Μιας και ο τίτλος του θέματος, ΄΄κολλάει΄΄ σε πολλά, τωρινά και μελλούμενα, ας μου επιτραπεί να παραθέσω ως προβληματισμό, με μεγάλη ανησυχία, ένα νέο τσιτάτο κυβερνητικής αυτή τη φορά προέλευσης που...αλίευσα στο διαδίκτυο:

...Οι αλλαγές αυτές φαίνεται ότι εντάσσονται στη «ρήξη με κατεστημένες αντιλήψεις που καθηλώνουν την οικονομία μας» όπως υποστήριξε πολύ πρόσφατα ο Κυριάκος Μητσοτάκης, παρουσιάζοντας το «Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης» που ονομάζεται «Ελλάδα 2.0»...

Το γκούγκλισα λίγο και όσο νάναι, μια ανατριχίλα την είχα.
Τα μισά να είναι αλήθεια και να μετατραπούν σε κάποιο ΦΕΚ, θα μιλάμε για μεσαίωνα, ένα πισωγύρισμα τραγικών διαστάσεων.

Δηλαδή, αν τόπιασα καλά, οι ΄΄κατεστημένες αντιλήψεις΄΄ που συνιστούν τροχοπέδη στην...εξακόντιση της οικονομίας μας προς τα ουράνια, είναι το πενθήμερο, οι πληρωμένες υπερωρίες, η συλλογική σύμβαση εργασίας κλπ
Τσ τσ τσ, ντροπή μας που επιτρέψαμε σε αυτά τα αίσχη να φρενάρουν το...τρένο τις τελευταίες δεκαετίες...

Πως το βλέπετε το πράγμα εσείς ωρέ παιδιά;

ΥΓ Σε περίπτωση που δεν ηταν σαφής ο υπαινιγμός, το κάνω και πιό λιανά: σαν πολύ βολικό δεν ήταν το να προηγηθεί η δημιουργία σοβαρής και παρατεταμένης κρίσης στην οικονομία και στη γενικη ομαλή λειτουργία της κοινωνίας μας, έτσι ωστε να καταστεί δυνατό κάτι σαν τα προαναφερόμενα; Ακόμη και η απλή εκστόμιση τέτοιων προθέσεων σε άλλη χρονική στιγμή θα επέφερε άμεση πολιτική καθίζηση και πυρηνικού τυπου αντιδράσεις... N'est pas?
Το μόνο σίγουρο Άρη είναι ότι θα έρθουν πολύ δύσκολα πράγματα για όλους μας,είτε ανήκουμε στον Ιδιωτικό , είτε στον Δημόσιο τομέα. Για το εμπόριο δεν το συζητάω καν...βλέπουμε ήδη οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις τί στραπάτσο έπαθαν...

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK
Δημοσιεύσεις: 5545
Εγγραφή: Τρί 07 Σεπ 2010, 10:14

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Τρί 06 Απρ 2021, 18:17

Ουπς....
Μήπως πράγματι είναι.... πολλά τα φράγκα... Άρη?? :grin:



https://www.pronews.gr/ygeia/farmaka/97 ... neos-gyros
ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ......

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Δημοσιεύσεις: 13110
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 13:53
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Τοποθεσία: ΣΚΥΔΡΑ Ν.ΠΕΛΛΑΣ

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Τρί 06 Απρ 2021, 19:32

stelarasA'MAK έγραψε:
Τρί 06 Απρ 2021, 18:17
Ουπς....
Μήπως πράγματι είναι.... πολλά τα φράγκα... Άρη?? :grin:



https://www.pronews.gr/ygeia/farmaka/97 ... neos-gyros
αφου δεν το λενε τα τσ@ντοκαναλα ,δεν το πιστευω! [-(


Αρη μου ο λυκος στην αναμπουμπουλα χαιρεται!
φαντασου αυτοι! παρτυ κανουν !!!

το θεμα ειναι οτι προσπαθουν να το τραιναρουν οσο πιο πολυ γινεται!
αν θελανε να τελειωνει αυτη η γυφτια ,θα το ειχαν κανει!!! :rules:
χθες ακουω παλι τον γελοιο να λεει οτι ειμαστε πολυ καλυτερα απο χωρες με καλυτερο συστημα υγειας !!! ](*,)
<<ξεχασε>> ομως να πει οτι στις 50 χωρες ειμαστε στη θεση 40 !!! σε λιγο θαμαστε πατο !!!
και ερωτω και παλι αυτους που κοροιδευουν τους αλλους ως συνομωσιολογους .
γιατι δεν εφαρμοσαν το προσαρμοσμενο μοντελο της Σλοβακιας(αυτοι ξεμπερδεψαν προ πολλου!) που εκπονησαν οι δυο επιστημονες και που στοιχιζε 17 φορες λιγοτερο τον οκτωβρη που ειχαν παραδωσει την μελετη στην κυβερνηση?τωρα φυσικα το κοστολογιο θαναι 30 φορες φθηνοτερο αν υπολογισουμε τα επι πλεον ποσα που μοιραζει απλοχερα η ξεφτυλισμενη αυτη κυβερνηση!
μηπως για να μπορει να τα μοιραζει απλοχερα?
παλι θεωρειες συνομωσιας θα πουν καποιοι !!
απλη λογικη το λεω εγω!
και σιγουρα δεν μπορουμε να μπουμε στο μυαλο τους ,γιατι για ναμπεις σε αρωστημενα μυαλα ,πρεπει και το δικο σου να ειναι αρωστημενο !!! :this:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
maimouth
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Κυρ 18 Αύγ 2013, 10:45
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos
Τοποθεσία: Halandrion

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Τετ 07 Απρ 2021, 20:35

Εγω θελω να βγει ενας ιος....
Να γινουν ολοι ζομπι....
Να γουσταρουμε....
...και να ξεσκουριασει η κατανα μου με λαμα Toledo παρακαλω.....
:rotfl: :rotfl:
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

Labuca
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ 19 Δεκ 2019, 13:58

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Labuca » Τετ 07 Απρ 2021, 20:50

Δεν είναι τα λεφτάά Άρη...

Άβαταρ μέλους
hariska
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 12:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τετ 07 Απρ 2021, 20:51

Στους Ελληναρες δεν δουλεύει το μοντέλο της Σλοβακίας. Σε μας που τα ξέρουμε όλα και γ@μαμε και δέρνουμε, θα επρεπε να εφαρμοστεί το μοντέλο της Ινδίας.
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5012
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 01:09
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Τετ 07 Απρ 2021, 21:16

hariska έγραψε:
Τετ 07 Απρ 2021, 20:51
Στους Ελληναρες δεν δουλεύει το μοντέλο της Σλοβακίας. Σε μας που τα ξέρουμε όλα και γ@μαμε και δέρνουμε, θα επρεπε να εφαρμοστεί το μοντέλο της Ινδίας.
Αστο Χάρη... Κάποτε ήμασταν αυτοί που γ@μούσαν και δέρνανε.
Αυτά τα εύμορφα...last year, τι last δηλαδή, πολλά years πριν.
Τώρα πλέον, μας κατάντησαν ή καταντήσαμε (το ιδιο κάνει) και γ@μημένοι και δαρμένοι.
Το θέμα είναι οτι σε κάποιους από μας δεν αρέσει αυτό :mrgreen:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

sThRa
Δημοσιεύσεις: 427
Εγγραφή: Δευ 07 Σεπ 2009, 20:01
Ονοματεπώνυμο: Θάνος

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sThRa » Τετ 07 Απρ 2021, 22:27

KOSTAS STI έγραψε:
Τρί 06 Απρ 2021, 19:32
stelarasA'MAK έγραψε:
Τρί 06 Απρ 2021, 18:17
Ουπς....
Μήπως πράγματι είναι.... πολλά τα φράγκα... Άρη?? :grin:



https://www.pronews.gr/ygeia/farmaka/97 ... neos-gyros
αφου δεν το λενε τα τσ@ντοκαναλα ,δεν το πιστευω! [-(


Αρη μου ο λυκος στην αναμπουμπουλα χαιρεται!
φαντασου αυτοι! παρτυ κανουν !!!

το θεμα ειναι οτι προσπαθουν να το τραιναρουν οσο πιο πολυ γινεται!
αν θελανε να τελειωνει αυτη η γυφτια ,θα το ειχαν κανει!!! :rules:
χθες ακουω παλι τον γελοιο να λεει οτι ειμαστε πολυ καλυτερα απο χωρες με καλυτερο συστημα υγειας !!! ](*,)
<<ξεχασε>> ομως να πει οτι στις 50 χωρες ειμαστε στη θεση 40 !!! σε λιγο θαμαστε πατο !!!
και ερωτω και παλι αυτους που κοροιδευουν τους αλλους ως συνομωσιολογους .
γιατι δεν εφαρμοσαν το προσαρμοσμενο μοντελο της Σλοβακιας(αυτοι ξεμπερδεψαν προ πολλου!) που εκπονησαν οι δυο επιστημονες και που στοιχιζε 17 φορες λιγοτερο τον οκτωβρη που ειχαν παραδωσει την μελετη στην κυβερνηση?τωρα φυσικα το κοστολογιο θαναι 30 φορες φθηνοτερο αν υπολογισουμε τα επι πλεον ποσα που μοιραζει απλοχερα η ξεφτυλισμενη αυτη κυβερνηση!
μηπως για να μπορει να τα μοιραζει απλοχερα?
παλι θεωρειες συνομωσιας θα πουν καποιοι !!
απλη λογικη το λεω εγω!
και σιγουρα δεν μπορουμε να μπουμε στο μυαλο τους ,γιατι για ναμπεις σε αρωστημενα μυαλα ,πρεπει και το δικο σου να ειναι αρωστημενο !!! :this:
Που τα διαβάζετε όλα αυτά ρε παιδιά ; Το μοντέλο της Σλοβακίας ;;; Με πάνω από 10χιλ νεκρούς με το μισό πληθυσμό από μας ; Που πάλι έχουν λοκνταουν παρά τα μαζικά τεστ ;; Ποιοι ξεμπέρδεψαν ;;Έχει κάποια θετικά (πχ κυκλοφορεις πιο άνετα με αρνητικο τεστ ή εμβολιασμό ) που όμως όπως είπε ο Χάρης είναι για σοβαρούς λαούς όχι για μας που οι μισοί δεν πιστεύουν καν στον ιό .

Άβαταρ μέλους
miker
Δημοσιεύσεις: 1665
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 10:34
Ονοματεπώνυμο: Tsako
Τοποθεσία: Ναξο

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από miker » Πέμ 08 Απρ 2021, 00:15

"Κατόπιν τούτου άρα εξαιτίας τούτου" λέει ένα ρητό!
Δεν ξέρω εάν δημιούργησαν τον ιό ή ήρθε από μόνος του, αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι αυτοί που μπορούν να το εκμεταλλευτούν προκειμένου να κάνουν νόμους του κράτους τα δικά τους συμφέροντα θα το κάνουν! Μετά εμείς μπορούμε να συζητάμε/τσακωνόμαστε όσο θέλουμε για ότι θέλουμε! Job's done !!!

X.A
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 08 Ιούλ 2015, 18:31
Ονοματεπώνυμο: Ανδρεας Χρυσικός
Τοποθεσία: ΣΑΒΑΛΙΑ - ΑΘΗΝΑ - ΡΟΔΟΣ

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από X.A » Πέμ 08 Απρ 2021, 09:18

miker έγραψε:
Πέμ 08 Απρ 2021, 00:15
"Κατόπιν τούτου άρα εξαιτίας τούτου" λέει ένα ρητό!
Δεν ξέρω εάν δημιούργησαν τον ιό ή ήρθε από μόνος του, αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι αυτοί που μπορούν να το εκμεταλλευτούν προκειμένου να κάνουν νόμους του κράτους τα δικά τους συμφέροντα θα το κάνουν! Μετά εμείς μπορούμε να συζητάμε/τσακωνόμαστε όσο θέλουμε για ότι θέλουμε! Job's done !!!
Αδελφέ τα είπες όλα σε δύο προτάσεις!!! :hello: :hello:

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Δημοσιεύσεις: 13110
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 13:53
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Τοποθεσία: ΣΚΥΔΡΑ Ν.ΠΕΛΛΑΣ

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Πέμ 08 Απρ 2021, 09:48

miker έγραψε:
Πέμ 08 Απρ 2021, 00:15
"Κατόπιν τούτου άρα εξαιτίας τούτου" λέει ένα ρητό!
Δεν ξέρω εάν δημιούργησαν τον ιό ή ήρθε από μόνος του, αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι αυτοί που μπορούν να το εκμεταλλευτούν προκειμένου να κάνουν νόμους του κράτους τα δικά τους συμφέροντα θα το κάνουν! Μετά εμείς μπορούμε να συζητάμε/τσακωνόμαστε όσο θέλουμε για ότι θέλουμε! Job's done !!!
αυτο φιλε μου το κανανε ουτως η αλλως και μαλιστα ξεδιαντροπα αψηφωντας το συνταγμα!
απλα τωρα γινοντε και χειροτερα ,τα οποια θα δουμε εν ελθετω χρονο !!! :evil:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

ichthyologist
Δημοσιεύσεις: 1611
Εγγραφή: Τετ 13 Δεκ 2006, 10:14

Re: Πολλά τα λεφτά Άρη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Πέμ 08 Απρ 2021, 10:27

Εκεί καταντήσαμε.
Χαρούμενοι εμβολιασμένοι και covidiots ψεκασμένοι.
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Αριστερά-Δεξιά
Κομμουνιστές-φασίστες
Καπνιστές και βέγκαν
κλπ κλπ
:banghead:
De facto sensu stricto≈de jure sensu lato

Επιστροφή στο “Χαλαρά”