10+1 συμβουλες για ασφαλεια στο ψαρεμα

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
maimouth
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos

Re: 10+1 συμβουλες για ασφαλεια στο ψαρεμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Δευ 05 Οκτ 2020, 00:08

Navaho έγραψε:
Παρ 02 Οκτ 2020, 17:03
maimouth έγραψε:
Παρ 02 Οκτ 2020, 15:55
Ωραιο βιντεο και διδακτικο
Ο ολι ολα τα λεφτα
χααχαχαχχαα
Να σε δω να του κανεις το φιλι της ζωης στο ραμφος
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Σατανα χαχαχα. Δε χωρουσε η μασκα γαμωτο χαχαχα.
ΥΓ οι υπολοιποι δειτε το πριν το κατεβασουν εχει σηκωσει θυελα αντιδρασεων το βιντεο
Τι εκανε λεει ??
Δεν ειδα κατι στα σχολια. Για καντο λιανα..
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 05 Οκτ 2020, 06:26

maimouth έγραψε:
Δευ 05 Οκτ 2020, 00:08
Navaho έγραψε:
maimouth έγραψε:
Ο ολι ολα τα λεφτα
χααχαχαχχαα
ΥΓ οι υπολοιποι δειτε το πριν το κατεβασουν εχει σηκωσει θυελα αντιδρασεων το βιντεο
Τι εκανε λεει ??
Ενας ενας εκπαιδευτης ελευθερης φοβηθηκε οτι θα του φαω το ψωμι και γυριζει στα φεϊςμπουκ και με κραζει γιατι εβαλα αυτο το βιντεο και αλλα παρομοια ενω στην ουσια σε ολο το βιντεο τονιζω την αναγκαιοτητα εκπαιδευσης σε σχολειο
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
maimouth
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Δευ 05 Οκτ 2020, 16:43

Στα #$@%$% σου.
:rotfl:
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Δευ 05 Οκτ 2020, 21:30

Αφού το έφερε η κουβέντα για τα σχολεία, ας πω και εγώ την "αιρετική" άποψη μου. Από το επίθετο "αιρετικός", θα καταλάβατε ότι θεωρώ ότι τα σχολεία και όλα τα συναφή, δίνουν ίσως κάποιες γνώσεις σ' έναν που πρωτοξεκινά την ελεύθερη κατάδυση, αλλά στην ουσία πρόκειται για μία πολύ καλή μπίζνα. Φυσικά δεν έχω πάει ποτέ, αλλά έχουν πάει πολλοί φίλοι μου και αυτό που κατάλαβα από τα συμφραζόμενα είναι ότι "....διδακτικό μεν", αλλά ας ευλογήσουμε λίγο τα γένια μας για να μην παραδεχτούμε ότι γίναμε θύματα ενός ιδιότυπου μάρκετινγκ. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι οι ίδιοι φίλοι έχουν αγοράσει ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς από χρήσιμα εως εντελώς άχρηστα γκάτζετς που αφορά το υποβρύχιο ψάρεμα. Το καλύτερο σχολείο είναι η ίδια η θάλασσα, όσο βουτάμε τόσο προχωράμε τις τάξεις και φτάνουμε όχι γρήγορα μεν, αλλά κάποτε φτάνουμε στα μεταπτυχιακά και στο διδακτορικό. Και για να μην πηγαίνουμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, έχουμε και τους πιό έμπειρους φίλους που μπορούν να μας καθοδηγήσουν και να μας δώσουν τις στοιχειώδεις συμβουλές για πρωτίστως για την ασφάλεια και δευτερευόντως για τις τεχνικές. Και βέβαια αυτό το πολύ ωραίο βιντεάκι του navaho, ήταν κατά την γνώμη πολύ πιο ουσιαστικό από10 "σχολεία", εξ' ου και οι αντιδράσεις. Μην μασάς λοιπόν αγαπητέ navaho!!

Άβαταρ μέλους
GoRaN
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Γοραντωνάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoRaN » Δευ 05 Οκτ 2020, 22:00

dimitrikotz έγραψε:
Δευ 05 Οκτ 2020, 21:30
Αφού το έφερε η κουβέντα για τα σχολεία, ας πω και εγώ την "αιρετική" άποψη μου. Από το επίθετο "αιρετικός", θα καταλάβατε ότι θεωρώ ότι τα σχολεία και όλα τα συναφή, δίνουν ίσως κάποιες γνώσεις σ' έναν που πρωτοξεκινά την ελεύθερη κατάδυση, αλλά στην ουσία πρόκειται για μία πολύ καλή μπίζνα. Φυσικά δεν έχω πάει ποτέ, αλλά έχουν πάει πολλοί φίλοι μου και αυτό που κατάλαβα από τα συμφραζόμενα είναι ότι "....διδακτικό μεν", αλλά ας ευλογήσουμε λίγο τα γένια μας για να μην παραδεχτούμε ότι γίναμε θύματα ενός ιδιότυπου μάρκετινγκ. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι οι ίδιοι φίλοι έχουν αγοράσει ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς από χρήσιμα εως εντελώς άχρηστα γκάτζετς που αφορά το υποβρύχιο ψάρεμα. Το καλύτερο σχολείο είναι η ίδια η θάλασσα, όσο βουτάμε τόσο προχωράμε τις τάξεις και φτάνουμε όχι γρήγορα μεν, αλλά κάποτε φτάνουμε στα μεταπτυχιακά και στο διδακτορικό. Και για να μην πηγαίνουμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, έχουμε και τους πιό έμπειρους φίλους που μπορούν να μας καθοδηγήσουν και να μας δώσουν τις στοιχειώδεις συμβουλές για πρωτίστως για την ασφάλεια και δευτερευόντως για τις τεχνικές. Και βέβαια αυτό το πολύ ωραίο βιντεάκι του navaho, ήταν κατά την γνώμη πολύ πιο ουσιαστικό από10 "σχολεία", εξ' ου και οι αντιδράσεις. Μην μασάς λοιπόν αγαπητέ navaho!!
Δημήτρη στο μυαλό μου είσαι!
Ταυτίζομαι με την αιρετική σου άποψη!

Μάκη προχώρα και μην ακούς κανένα!
Κάθε φορά που πατάς τη σκανδάλη , είναι μια ευκαιρία για αυτοκριτική και απολογισμό.

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 05 Οκτ 2020, 22:01

dimitrikotz έγραψε:
Συνηθως η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Ετσι πιστευω και για αυτο το θεμα. Τα σχολεια δινουν γνωση μας βελτιωνουν αλλα ναι ειναι και μπιζνα. Επισης το σχολειο μας βελτιωνει το κομματι της ελευθερης καταδυσης που σε καποια ειδη ψαρεματος δεν ειναι και τοσο απαραιτητο οπως πχ.το Λαβρακοψαρεμα. Εν τελη να μη μακρυγορω νομιζω καλο ειναι να κανουμε ενα σχολειο ωστε να μαθουμε τι γινεται στο σωμα μας και πως να αντιδρασουμε αν χρειαστει αλλα νομιζω και οι εκπαιδευτες πρεπει να ριξουν λιγο τις τιμες. Γιατι οκ Αθηνα ή καποια αλλη μεγαλη πολη. Δυο παιδια στην Καρπαθο. Ποσο θα τους στοιχησει να φερουν ενα εκπαιδευτη να τους μαθει πεντε πραγματα βασικα; Βεβαια κουμαντο δεν μπορουμε να κανουμε στην τσεπη κανενος. Ουτε των εκπαιδευτων ουτε των μαθητων. Μεγαλη κουβεντα.

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Δευ 05 Οκτ 2020, 22:05

GoRaN έγραψε:
Δευ 05 Οκτ 2020, 22:00
dimitrikotz έγραψε:
Αφού το έφερε η κουβέντα για τα σχολεία, ας πω και εγώ την "αιρετική" άποψη μου...........ήταν κατά την γνώμη πολύ πιο ουσιαστικό από10 "σχολεία", εξ' ου και οι αντιδράσεις. Μην μασάς λοιπόν αγαπητέ navaho!!
Δημήτρη στο μυαλό μου είσαι!
Ταυτίζομαι με την αιρετική σου άποψη!

Μάκη προχώρα και μην ακούς κανένα!
Σε ευχαριστω φιλε.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Τρί 06 Οκτ 2020, 11:11

dimitrikotz έγραψε:
Θα συμφωνίσω ότι είναι μεγάλη μπίζνα και ότι είναι ένα σεβαστό ποσό αλλά διαφωνώ κάθετα για τις γνώσεις που μπορείς να πάρεις απο γνωστούς και φίλους.
Μόνο τεχνικής ψαρέματος μπορείς να πάρεις μιας και κανένας δεν μπορεί να σου μάθει να ψαρεύεις.
Είναι σχολείο ελεύθερης κατάδυσης.

Το σχολείο προτίστως το κάνεις για την ασφάλειά σου και την γνώση της φυσιολογίας,προσωπικά για αυτό το έκανα.
Αν είναι σοβαρός ο εκπαιδευτής δεν θα σου πει παπάτζες ούτε να σου πει πάρε αυτό το γιατί θα βγάλεις βράγχια για παράδειγμα.

Θύματα του μάρκετινγκ και των νέων προιόντων έχουμε πέσει όλοι ειδικά όταν είσαι νέος σε ένα χώρο,όπως και εγώ πήρα κάρμπον πέδιλα και τα άφησα στο ράφι και συνέχισα με τα πλαστικά γιατί τα φοβόμουν μην τα σπάσω.
Όταν πίστεψα ότι θα μπορώ να τα ψαρέψω τελικά τα έσπασα γιατί είχα μάθει να τα πατάω,απλά πέταξα 200 ευρώ.
Και το αποτέλεσμα ήταν ότι πραγματικά δεν τα χρειάζομαι μιας και τα ψαρέματά μπορεί να είναι κολυμπητά αλλά είναι μέχρι 2-3 κμ αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου το πλαστικό πέδιλο.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Τρί 06 Οκτ 2020, 11:33

Navaho έγραψε:
Δευ 05 Οκτ 2020, 06:26
maimouth έγραψε:
Δευ 05 Οκτ 2020, 00:08
Navaho έγραψε:
maimouth έγραψε:
Ο ολι ολα τα λεφτα
χααχαχαχχαα
Τι εκανε λεει ??
Ενας ενας εκπαιδευτης ελευθερης φοβηθηκε οτι θα του φαω το ψωμι και γυριζει στα φεϊςμπουκ και με κραζει γιατι εβαλα αυτο το βιντεο και αλλα παρομοια ενω στην ουσια σε ολο το βιντεο τονιζω την αναγκαιοτητα εκπαιδευσης σε σχολειο
Μάκη ευχαριστούμε για το φοβερό βίντεο!
Είναι οτι καλύτερο θα μπορούσε να προσφέρει ένα μέλος στο καφενέ μας! :hello:

Επίσης: απο εδώ δέν θα κατεβει τιποτα , οποτε το βιντεο ειναι ασφαλες :mrgreen:

Για το θεμα των εκπαιδευτων , επειδη βλεπω οτι η συζητηση πάει να τραβηξει, νομιζω οτι όπως όλα τα επαγγελματα , θα υπαρχουν και εξαιρεσεις "κακων" επαγγελματιων.
Αυτο συμβαινει παντου.Σε ταξιτζηδες σε λογιστες σε εργολαβους..τεσπα.Δεν χαρακτηριζει μία ολοκληρη ομαδα , ένας παιχτης.

dimitrikotz έγραψε:
Δημητρη καλημερα.
Αν και πιστευω συμφωνουμε στα περισσοτερα , εδω θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω.
Θα ηθελα να ηταν υποχρεωτικα τα μαθηματα στο ψαροτουφεκο και να συνοδεύονται μετά απο την αδεια ερασιτεχνικης αλιειας απο το λιμενικο.

Μην ισοπεδωνουμε , γιατι με αυτη τη λογικη και οι σχολες οδηγων αχρειαστες θα ηταν.
Εμαθα απο το πατερα μου να οδηγαω στα 14.
Οταν πηγα να δωσω για διπλωμα, τα μισά σηματα δέν τα ηξερα ΚΑΝ.
προτεραιοτητες κτλ σε μεγαλες οδους ομοιως.
Σκεψου ολοι να οδηγουσαν χωρις μαθηματα....θα γινοταν χαμος!

Σιγουρα οσο περισσοτερο οδηγουσα γινομουν καλυτερος.Το ιδιο ισχυει και με το ψαροτουφεκο.

Η μόνη ενσταση μου σαν Κωστας και παιδι απο επαρχια , ειναι το κοστος.
Εχοντας εξοδα μετακινησης + εξοδα σχολειου , το κοστος φτανει το χιλιαρικο.
Απαγορευτικο με τα σημερινα δεδομενα κρισης κτλ κτλ.
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 06 Οκτ 2020, 12:05

Για να μη κανω παραθεση ολα αυτα, σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Συμφωνω επισης οπως το ειπες. Σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν καλοι και κακοι. Αντιθετα δυο αλλοι εκπαιδευτες ελευθερης ο ενας μου εβαλε παλαμακια στο βιντεο και ενας δευτερος μου εγραψε σε μυνημα καλα κανεις ανεβαζε οτι θες. Δε γινεται ο ενας να χαρακτηριζει τους πολλους. Οσο για το σχολειο συμφωνω οπως προειπα με ισως κατι καλυτερο σε τιμες. Αλλωστε και γω αυτα που λεω σε σχολειο τα εμαθα.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Τρί 06 Οκτ 2020, 12:20

matador23 έγραψε:
Τρί 06 Οκτ 2020, 11:33
Η μόνη ενσταση μου σαν Κωστας και παιδι απο επαρχια , ειναι το κοστος.
Εχοντας εξοδα μετακινησης + εξοδα σχολειου , το κοστος φτανει το χιλιαρικο.
Απαγορευτικο με τα σημερινα δεδομενα κρισης κτλ κτλ.
Κώστα το κόστος δεν είναι τόσο όσο νομίζεις.
Εμείς ήμασταν 4 και κανονίσαμε και ήρθε Άργος και τα μεταφορικά,διαμονή μοιράστηκαν στα 4.
Έκατσε 6 μέρες αν θυμάμαι καλά.
Τώρα αν λες να πηγαινοέρχεσαι Αθήνα-Θήβα και ξεφεύγει το θέμα αρκετά με ή χωρίς κρίση.

Είναι τα χρήματα που δεν πρέπει να τα λυπηθείς ποτέ σου.
Εδώ πάμε και τα πετάμε σε χαζομάρες γιατί θα μας δώσει 10 πόντους βεληνεκές στη βολή και οι μοίρες στην πλέξη του πεδίλου είναι 40 αντι για 39 και τι καινοτομία....
Εννοείται ότι όλοι οι χώροι είναι καθρέφτης της κοινωνίας.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
jimskeet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimskeet » Τρί 06 Οκτ 2020, 12:39

Καλημερα παιδια!
Θα πω και εγω τη γνωμη μου πανω στο θεμα.

Σημερα ζουμε σε μια εποχη οπου η πληροφορια ειναι στην ουσια ελευθερα προσβασιμη. Ο καθενας μπορει να μαθει οτι θελει μεσω διαδικτυου, αρκει να υπαρχει θεληση και ικανοτητα να φιλτραρεις αυτα που διαβαζεις και μεσα απο συγκρισεις απο πολλες πηγες να επιλεγεις ποιες πληροφοριες θεωρεις χρησιμες και ποιες οχι.

Οποτε θεωρω την "επιθεση" που δεχτηκε ο Μακης στο facebook καπως παραλογη. Το κυριο επιχειρημα ηταν οτι δεν θα επρεπε να δινει τετοιες πληροφοριες απο τη στιγμη που δεν ειναι εκπαιδευτης γιατι μπορει καποιος να μη τις καταλαβει σωστα.

Ναι αλλα απο τη στιγμη που οι πληροφοριες ειναι σωστες δε βλεπω πουθενα προβλημα εγω... Δηλαδη αν ειχε γραψει τα ιδια ακριβως πραγματα καποιος εκπαιδευτης τι θα αλλαζε? Η μηπως το οτι εισαι εσυ εκπαιδευτης εξασφαλιζει απο μονο του οτι ο μαθητης θα καταλαβει σωστα αυτο που του λες εσυ....

Τωρα για το κοστος ο καθενας χρεωνει οτι θελει και ο πελατης αποφασιζει αν αξιζει αυτο το ποσο και αν μπορει να το δωσει η οχι.

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 06 Οκτ 2020, 14:11

Δεκτός και ευπρόσδεκτος ο αντίλογος, γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το φόρουμ. Θα αναφέρω (σε βάρος της άποψης μου) ένα περιστατικό που μου έκανε πραγματικά μεγάλη εντύπωση. Το καλοκαίρι βρεθήκαμε μ' ένα φίλο "επώνυμο" ψαροντουφεκά που μετέχει και στα διοικητικά του χώρου. Οι κόρες μας είναι αδελφικές φίλες και εμείς ενίοτε βρισκόμαστε για κανένα ψαρεματάκι αν βολεύουν οι περιστάσεις. Είναι λίγο πιο νέος από μένα, αλλά πολύ έμπειρος και συνετός στην θάλασσα. Εκεί λοιπόν που είμασταν στην βάρκα και μιλούσαμε, άρχισε να μου λέει το παράπονο του που η κόρη του δεν δεχόταν με τίποτα να πάει σε σχολή (καταδυτική) ενώ εκείνος επέμενε μέχρι τελικής πτώσεως. Τον ερώτησα εύλογα γιατί δεν την μάθαινε ο ίδιος, όπως έκανα εγώ με την δική μου, και δεν δέχτηκε καν να ξεκινήσει αυτή την συζήτηση. Εντύπωση μου έκανε γιατί ο συγκεκριμένος μάλλον δεν θα είχε τίποτα να ζηλέψει από τον όποιον εκπαιδευτή.
Αγαπητοί φίλοι όπως καταλαβαίνετε, όταν τίθενται ζητήματα ασφαλείας δεν προτίθεμαι να κάνω κανένα αντίλογο, καλοδεχούμενες λοιπόν οι σχολές, τα βιντεάκια, και οποιαδήποτε άλλη πηγή προσφέρει γνώση ώστε να επιστρέφουμε ασφαλείς σπίτι μας. Αυτό όμως που θεωρώ απαράδεκτο είναι η επίθεση στον Μάκη, λες και επρόκειτο να τους αποσπάσει κομμάτι από την πίτα.

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 06 Οκτ 2020, 17:59

jimskeet έγραψε:
Τρί 06 Οκτ 2020, 12:39
Καλημερα παιδια!
Θα πω και εγω τη γνωμη μου πανω στο θεμα.

Σημερα ζουμε σε μια εποχη οπου η πληροφορια ειναι στην ουσια ελευθερα προσβασιμη. Ο καθενας μπορει να μαθει οτι θελει μεσω διαδικτυου, αρκει να υπαρχει θεληση και ικανοτητα να φιλτραρεις αυτα που διαβαζεις και μεσα απο συγκρισεις απο πολλες πηγες να επιλεγεις ποιες πληροφοριες θεωρεις χρησιμες και ποιες οχι.

Οποτε θεωρω την "επιθεση" που δεχτηκε ο Μακης στο facebook καπως παραλογη. Το κυριο επιχειρημα ηταν οτι δεν θα επρεπε να δινει τετοιες πληροφοριες απο τη στιγμη που δεν ειναι εκπαιδευτης γιατι μπορει καποιος να μη τις καταλαβει σωστα.

Ναι αλλα απο τη στιγμη που οι πληροφοριες ειναι σωστες δε βλεπω πουθενα προβλημα εγω... Δηλαδη αν ειχε γραψει τα ιδια ακριβως πραγματα καποιος εκπαιδευτης τι θα αλλαζε? Η μηπως το οτι εισαι εσυ εκπαιδευτης εξασφαλιζει απο μονο του οτι ο μαθητης θα καταλαβει σωστα αυτο που του λες εσυ....

Τωρα για το κοστος ο καθενας χρεωνει οτι θελει και ο πελατης αποφασιζει αν αξιζει αυτο το ποσο και αν μπορει να το δωσει η οχι.
Καταρχας σε ευχαριστω. Το θεμα ειναι οτι δεν αποκαλυψα και κανενα κρατικο μυστικο. Οποιοσδηποτε με μια απλη αναζητηση μπορει να βρει ολα αυτα που ειπα και ακομα περισσοτερα ειτε σε ενα απλο αρθρο ειτε σε βιντεο ειτε οτιδηποτε. Τα περισσοτερα στα Αγγλικα μεν οποτε εγω σκεφτηκα να κανω ενα βιντεο και για μας εδω τα παιδια του φορουμ και οποιον αλλο θελει να το δει και επεσε να με φαει για μια πληροφορια που βρισκεται παντου. Τελος παντων ολα καλα συνεχιζουμε
dimitrikotz έγραψε:
Τρί 06 Οκτ 2020, 14:11
Δεκτός και ευπρόσδεκτος ο αντίλογος, γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το φόρουμ. Θα αναφέρω (σε βάρος της άποψης μου) ένα περιστατικό που μου έκανε πραγματικά μεγάλη εντύπωση. Το καλοκαίρι βρεθήκαμε μ' ένα φίλο "επώνυμο" ψαροντουφεκά που μετέχει και στα διοικητικά του χώρου. Οι κόρες μας είναι αδελφικές φίλες και εμείς ενίοτε βρισκόμαστε για κανένα ψαρεματάκι αν βολεύουν οι περιστάσεις. Είναι λίγο πιο νέος από μένα, αλλά πολύ έμπειρος και συνετός στην θάλασσα. Εκεί λοιπόν που είμασταν στην βάρκα και μιλούσαμε, άρχισε να μου λέει το παράπονο του που η κόρη του δεν δεχόταν με τίποτα να πάει σε σχολή (καταδυτική) ενώ εκείνος επέμενε μέχρι τελικής πτώσεως. Τον ερώτησα εύλογα γιατί δεν την μάθαινε ο ίδιος, όπως έκανα εγώ με την δική μου, και δεν δέχτηκε καν να ξεκινήσει αυτή την συζήτηση. Εντύπωση μου έκανε γιατί ο συγκεκριμένος μάλλον δεν θα είχε τίποτα να ζηλέψει από τον όποιον εκπαιδευτή.
Αγαπητοί φίλοι όπως καταλαβαίνετε, όταν τίθενται ζητήματα ασφαλείας δεν προτίθεμαι να κάνω κανένα αντίλογο, καλοδεχούμενες λοιπόν οι σχολές, τα βιντεάκια, και οποιαδήποτε άλλη πηγή προσφέρει γνώση ώστε να επιστρέφουμε ασφαλείς σπίτι μας. Αυτό όμως που θεωρώ απαράδεκτο είναι η επίθεση στον Μάκη, λες και επρόκειτο να τους αποσπάσει κομμάτι από την πίτα.
και με δεδομενο οτι λεω 50 φορες μεσα στο βιντεο να παει ο κοσμος να κανει σχολειο. Επισης στη μια ωρα που βγηκε το βιντεο με πηρε ενα παιδι τηλ για σχολειο και τον εστειλα στον Σαραντινο ( οποιος θελει ας το τσεκαρει) να παει να κανει σχολειο.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Τετ 07 Οκτ 2020, 18:10

Μάκη, μου είχε...ξεφύγει! :)
Σαν τη σφυρίδα που δεν πήρα ποτέ :mrgreen:

Πολύ καλό το βιντεο, με απλο κατανοητό τρόπο ΄΄δίνεις΄΄ τα βασικά για όλους μας...
Να εισαι καλά για το χρόνο που αφιερώνεις βρε! :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Επιστροφή στο “Χαλαρά”