Λίγα λόγια για το πρόσωπο πίσω από την μάσκα .

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
AntoniEesti
Ονοματεπώνυμο: Αντωνης

Λίγα λόγια για το πρόσωπο πίσω από την μάσκα .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Παρ 15 Μάιος 2020, 13:16

Καλημέρα σε όλους
Αρχικά συγνώμη που σας διακόπτω από ότι και αν κάνετε .Όπως και εσείς έτσι και εγώ εκτιμώ την καθημερινότητα μου ,την ρουτίνα μου και την ηρεμία μου .Στο πλαίσιο μιας ερώτησης μου μου τέθηκε πρόσφατα αναφορικά με την χρήση μάσκας και απόκρυψης του προσώπου μου ,αποφάσισα σήμερα να πω 2 λόγια γι’ αυτό .
Φυσικά υπάρχουν άνθρωποι που θα έχουν την δική τους άποψη για τους λόγους που συμβαίνει, σε κάθε περίπτωση όμως θα ήθελα να ξέρετε την δική μου εκδοχή
Κάποια στιγμή αποφάσισα να παρουσιάσω τον δικό μου υποβρύχιο κόσμο. Πως εγώ βλέπω ,αντιλαμβάνομαι και κυνηγώ κάτω από την επιφάνεια .Ήθελα και θέλω να προσδώσω σημασία στο τι κάνω, πως συμπεριφέρομαι και όχι στο ποιος είμαι .
Τι και αν οι λέξεις και τα ονόματα των ανθρώπων είναι αυτά που ορίζουν τις σχέσεις μεταξύ τους , οι πράξεις είναι αυτές που διατηρούν την δύναμη ,οι πράξεις μεταφέρουν νοήματα και για όσους είναι παρατηρητικοί, οι πράξεις εκφράζουν την αλήθεια.
Αν ακόμα σας ενδιαφέρει το πρόσωπο μπορείτε να συνεχίσετε να αναρωτιέστε ,αγνοήστε αυτό το κείμενο ,πιθανόν κάποια στιγμή στο μέλλον να σας λυθεί η απορία .
Αν όμως δεν δίνετε σημασία στα πρόσωπα όπως εγώ, τότε σας καλώ πίσω από την μάσκα να βάλετε το πρόσωπο σας .Να δώσουμε σημασία σε ενέργειες που θα μας κάνουν καλύτερους κυνηγούς, καλύτερους ανθρώπους και θα προστατέψουν το γαλάζιο οικοσύστημα που τόσο αγαπάμε .
Προφανώς στο μέλλον να μην είναι εφικτή η χρήση μάσκας πάραυτα θα ήθελα να σας παρακαλέσω μείνετε στις πράξεις και όχι στο πρόσωπο
Άρχισα να φλυαρώ …
Παράδοξο να ρωτάμε έναν που φοράει μάσκα ποιος είναι …
Την καλημέρα μου και την αγάπη μου σε όλους :hello:
Follow me in

Άβαταρ μέλους
pillius
Ονοματεπώνυμο: Βασίλης Κόκκαλης

Re: Λίγα λόγια για το πρόσωπο πίσω από την μάσκα .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pillius » Παρ 15 Μάιος 2020, 16:01

AntoniEesti έγραψε:
Παρ 15 Μάιος 2020, 13:16
.Στο πλαίσιο μιας ερώτησης μου μου τέθηκε πρόσφατα αναφορικά με την χρήση μάσκας και απόκρυψης του προσώπου μου
βαλτή από καμιά συναγρίδα θα ήταν η ερώτηση!

να είσαι καλά φίλε, αυτά που δείχνεις εμάς μας αρκούν και με το παραπάνω!

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Παρ 15 Μάιος 2020, 20:20

Το σίγουρο είναι ότι δεν φλυαρείς... Αντίθετα έθεσες πολύ σωστά αν και διακριτικά το αυτονόητο -θα έπρεπε- ζήτημα του δικαιώματος στην ιδιωτικότητα ακόμη και σε ένα ΄΄δημόσιο χώρο΄΄ όπως στο φόρουμ μας :)
Σε μια εποχή υπερεκθεσης, άλλοτε αφελούς, άλλοτε -συχνότερα δυστυχώς- εσκεμμένης και σκηνοθετημένης επίπλαστης προσωπικής προβολής σε βαθμό ανησυχητικό, το να επιθυμούμε την εστίαση σε ενέργειες, εμπειρίες, συναισθήματα και γιατί όχι τεχνικές κλπ με αλτρουΪστική διάθεση είναι πέρα από το όμορφα φυσιολογικό, ένα παράδειγμα προς μίμηση...

ΥΓ Οι κατασταλαγμένοι άνθρωποι με ωριμότητα και προσήλωση στις αξίες τους είναι σαν τα μουλάρια...χαράζουν δρόμους και επιμένουν σε αυτούς... :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Κυρ 17 Μάιος 2020, 20:45

Αντουάν ................. το ποιος είσαι και τι κάνεις έχει μεγάλη σημασία για σένα για μας για όσους αγαπάμε τη θάλασσα.........................

Κάποιοι άνθρωποι που το κάνουν σωστά θα πρέπει να εκτήθωνται για να τραβάνε μαζί τους συνοδοιπόρους .....................

Λίγοι είναι αυτοί που μπορούν να μπουν μπροστάρηδες σε αυτή την πορεία ..................

Το πρόβλημα είναι όσοι έχουν το ΕΓΩ τους μεγάλο και επισκιάζει το εμείς και τη θάλασσα .................

Τράβα την πορεία σου κι όσοι θέλουν και μπορούν ακολουθούν ............................

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 17 Μάιος 2020, 21:53

Δεν κατάλαβα γρι Αντώνη.
Σε ποια μάσκα αναφέρεσαι;

Επιστροφή στο “Χαλαρά”