Η δική σας άποψη για το Forum ★

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
dzav56
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Δευ 30 Νοέμ 2009, 23:37
Ονοματεπώνυμο: Ζαβαντής Δημήτριος
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dzav56 » Παρ 22 Μάιος 2020, 13:40

Καλησπέρα σε όλους.
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί πιο πάνω, αλλά το φορομπήχτες έχει γίνει αρκετά πιο αργό από ότι ήτανε.
Ίσως είναι θλεμα server .

thodoris981
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιαν 2014, 13:22

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodoris981 » Παρ 12 Ιουν 2020, 18:58

Γεια παιδες.
Δεν ξερω αν συζητηθηκε πιο πανω....
Πριν διαβαζα το θεματακι του easos με μουσικη απο το βιντεο που ανεβασε.
Μολις πηγα ν απαντησω σταματησε η μουσικη.
Μπορουμε να το διορθωσουμε καπως?
Καποιες φορες ειναι ωραιο να σκεφτεσαι τι θα γραψεις κ ταυτοχρονα να παιζει απο πισω η μουσικη που σου χαρισε ο συναδελφος..
Η φολα ειναι αλλη μια μερα κοντα στη θαλασσα.

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Δημοσιεύσεις: 14607
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:01
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos
Τοποθεσία: κερατσινι -αμφιαλη -πειραιας

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 11 Σεπ 2020, 11:34

Παιδιά
Κάντε κάτι με αυτό το βελάκι που πρέπει να πατάς για να πας στην τελευταία σελίδα του τοπικ και όχι στην πρώτη ,είναι πολύ μικρό για να το διαχειρίζεσαι σε κινητό η τάμπλετ με το δάχτυλο (και έχω νορμάλ δαχτυλακια :D ).Μήπως το μεγαλώσετε λίγο και αφήσετε αρκετό κενό για το δάχτυλο .Έτσι όπως είναι απλά δεν ????της ποιο πολλές φορές ανοίγω το τοπικ στο κινητό η τάμπλετ στην αρχή για να πάω μετά στο τέλος :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Τρί 06 Νοέμ 2012, 19:38
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος
Τοποθεσία: Μεσολόγγι - Πόρτο Ράφτη

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Παρ 11 Σεπ 2020, 11:42

Γιάννη χρησιμοποίησε και τα δύο σου δάκτυλα σε οθόνη αφής για να κάνεις ζουμ προς το βελάκι και μετά (που θα χει μεγαλώσει) πάτα το.

Οι αναλύσεις αυτών των στοιχείων όπως πχ τα βελάκια που λες είναι στάνταρ
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
takis o fetas
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Κυρ 28 Αύγ 2016, 07:29
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης
Τοποθεσία: Πελοπόννησος

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis o fetas » Παρ 11 Σεπ 2020, 12:47

Τουλάχιστον γίνεται όταν ανοίγει το ποστ να πηγαίνει τελευταία σελίδα πρώτα?
Αυτό θα ήταν αρκετά βολικό!!
Real eyes,realize,real lies..

GeorgeT
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τετ 18 Σεπ 2013, 12:40
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GeorgeT » Παρ 11 Σεπ 2020, 13:50

mojo έγραψε:
Παρ 11 Σεπ 2020, 11:42
Γιάννη χρησιμοποίησε και τα δύο σου δάκτυλα σε οθόνη αφής για να κάνεις ζουμ προς το βελάκι και μετά (που θα χει μεγαλώσει) πάτα το.

Οι αναλύσεις αυτών των στοιχείων όπως πχ τα βελάκια που λες είναι στάνταρ
Μεγαλώνει εύκολα πάντως το βελάκι. Είναι 10 δευτερόλεπτα για τον τεχνικό:

http://somup.com/cYQX6HXwoa

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Τρί 06 Νοέμ 2012, 19:38
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος
Τοποθεσία: Μεσολόγγι - Πόρτο Ράφτη

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Παρ 11 Σεπ 2020, 13:53

takis o fetas έγραψε:
Παρ 11 Σεπ 2020, 12:47
Τουλάχιστον γίνεται όταν ανοίγει το ποστ να πηγαίνει τελευταία σελίδα πρώτα?
Αυτό θα ήταν αρκετά βολικό!!
Αυτό δε συμβαίνει τώρα;

Αν πατήσεις το βελάκι σε πάει στην τελευταία σελίδα, στην τελευταία ανάρτηση:
IMG_20200911_134447.jpg

ενώ αν πατήσεις στον τίτλο, σε παει στην πρώτη σελίδα, στην πρώτη ανάρτηση:
IMG_20200911_134522.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Δημοσιεύσεις: 14607
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:01
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos
Τοποθεσία: κερατσινι -αμφιαλη -πειραιας

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 11 Σεπ 2020, 14:34

mojo έγραψε:
Παρ 11 Σεπ 2020, 11:42
Γιάννη χρησιμοποίησε και τα δύο σου δάκτυλα σε οθόνη αφής για να κάνεις ζουμ προς το βελάκι και μετά (που θα χει μεγαλώσει) πάτα το.

Οι αναλύσεις αυτών των στοιχείων όπως πχ τα βελάκια που λες είναι στάνταρ
αυτο κανω ,αλλα ελεγα μηπως ειναι ευκολο να φτιαχτει :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz
Δημοσιεύσεις: 1770
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2020, 22:22

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Παρ 11 Σεπ 2020, 22:56

Να πω κι εγώ την άποψη μου μετά από κάμποσους μήνες που είμαι εδώ. Η γνώμη μου λοιπόν είναι ότι το φόρουμ είναι πάρα πολύ αξιόλογο, γιατί αποτελείται από πάρα πολύ αξιόλογα μέλη. Ομολογώ όταν έκανα την εγγραφή, είχα αρκετές επιφυλάξεις γιατί η οπτική μου διαφέρει από αυτή των περισσότερων ψαροκυνηγών, τουλάχιστον αυτών που έχω γνωρίσει και έχω ψαρέψει μαζί. Μετά από τόσα χρόνια στην αλμύρα, η ανάγκη μου να βρίσκομαι στο υγρό στοιχείο, να ξεφεύγω από τα εγκόσμια, υπερβαίνει κατά πολύ την λαχτάρα που είχα παλιά να πιάνω ψάρια. Με αυτά τα μυαλά που κουβαλάω σκεφτόμουν ότι θα διάβαζα ιστορίες του στυλ 'μετά από το καρτέρι των τεσσάρων λεπτών στα πενήντα μέτρα, το ψυχρό ατσάλι διαπέρασε τον εγκέφαλο της δεκαπεντάκιλης σφυρίδας" και θα μειδιούσα...

Όμως όχι, εδώ γνώρισα έστω ηλεκτρονικά ανθρώπους με τις ίδιες ευαισθησίες, το ίδιο πάθος την ίδια αγάπη για την θάλασσα όπως εγώ. Έμαθα πράγματα που δεν ήξερα, διάβασα και ξαναδιάβασα τις συναρπαστικές αφηγήσεις άλλων και τις έζησα κι εγώ, είδα φωτογραφίες, απόλαυσα τα σχετικά βίντεο. Το ότι υπήρχαν κορυφαίοι ψαροντουφεκάδες στην Ελλάδα, το γνώριζα - αλλίμονο άλλωστε ναυτικός λάος είμαστε -, αυτό που δεν γνώριζα όμως είναι ότι θα υπήρχαν τόσοι πολλοί ψαροκυνηγοί με τόσο δυνατό λόγο, ανήσυχο πνεύμα και σπάνιες ικανότητες. Συνειδητοποίησα ότι "εν οίδα ότι ουδέν οίδα", μου πήρε πενήντα χρόνια βέβαια! Ακόμα και με αυτούς που διαφώνησα σε φλέγοντα ζητήματα που μας απασχολούν, ήξερα a priori ότι στην ουσία είμαστε στην "ίδια πλευρά", ενδιαφέρομαστε εξ' ίσου για το διακύβευμα. Εύγε λοιπόν γιαυτούς που με τον κόπο τους κάνουν το φόρουμ να υπάρχει.

Αυτό που γίνεται εδώ θεωρώ ότι είναι αρκετό. Ευχαρίστως θα συμμετείχα σε έναν πχ καθαρισμό παραλίας έστω για το συμβολικό του πράγματος. Και ευχαρίστως θα συνεισέφερα τα ψάρια μου (εδώ γελάνε γιατί ένα πιάνω όλο κι όλο) σ' ένα ενδεχόμενο μελοντικό τραπέζι.

Άβαταρ μέλους
maimouth
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Κυρ 18 Αύγ 2013, 10:45
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos
Τοποθεσία: Halandrion

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Σάβ 12 Σεπ 2020, 08:43

Συνήθως στις μαζώξεις τρώμε κρέας :D :D
Πολυ κρέας
Παρα πολυ κρεας
...κατα τ αλλα ψαροκυνηγοι χαχααχαχχχαχαχαχαχα
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

kostas-sub
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2020, 14:46
Ονοματεπώνυμο: kostas

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostas-sub » Κυρ 13 Σεπ 2020, 18:22

Καλησπέρα σε όλους... Έλειπα για κάποιο διάστημα αλλά ξαναμπηκα στο φόρουμ που θεωρώ ότι είναι ένα μικρό σχολείο, ένα καφενείο όπως το έχουν πει κάποιοι..
Μεγάλη παρέα. Απλωμενη σε όλη τη χώρα... Καλό αυτό γιατί μαθαίνεις για διάφορα μέρη μέσω των πρωσοπικων εξιστορισεων..!!
Σίγουρα θα υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, διαφορετικές οπτικές σε πολλά θέματα, το κύριο είναι να κρατάς το ποιο χρήσιμο κατά την πρωσοπικη γνώμη του καθένα
Και επειδή η θάλασσα δεν έχει τέρμα και όρια κάτι ανάλογο συμβαίνει και εδώ, υπάρχει μια συνεχης ανανέωση και η πείρα έρχεται και καλύβει τα κενά μας. Η πείρα των πιο έμπειρων εννοώ. Μαθαίνεις πράγματα που άλλοι πληρώνουν για να τα μάθουν. Όπως επίσης και κατανοείς το λάθος που μπορεί να έκανες στην επόμενη βουτιά... Όταν ένας συνάδελφος σου απαντά μέσω του φόρουμ..
Εντάξει λίγα ήθελα να πω..όμως το διαδίκτυο είναι ψτωχο μπροστά στην μαγεία της διαδικασίας του ψαρέματος της επαφής με την θάλασσα... Τίποτα δεν την αντικαθιστά...
Αυτά μου ήρθαν στο μυαλό, ίσως κάποια άλλη στιγμή να συμπληρώσω. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλους που γράφουν αξιόλογα πράγματα και βοηθάνε πολύ...

Και κάτι τελευταίο... Που με συγκίνησε.. Και νομίζω θα καταλάβετε την αξία του...
-ψάχνω ζευγάρι.. Και με πήρε ένας φίλος που κατάλαβα ότι είναι άπειρος και μου είπε ότι δεν έχει ξαναβουτηξει με παρέα.. Παρόλο που είναι δύσκολο να πάμε γιατί φεύγει για εξωτερικό.. Μου έκανε εντύπωση μια απλή φράση του...
Είπε.... πριν μερικές μέρες που μιλήσαμε στο τηλέφωνο
-θα ήθελα να πάμε.. Για βουτιά... Για να δω..!!! - και συγκινήθηκα και του εύχομαι τα καλύτερα... Γιατι αυτή η ειλικρίνεια τινει να χαθεί στους ηλεκτρονικός καιρούς μας.... - για να δω!!!!!!..... Καλές βουτιές σε όλους...!!

giaspyr
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2020, 12:25
Ονοματεπώνυμο: Γιάννης
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giaspyr » Τρί 15 Σεπ 2020, 11:52

[/quote]

Αυτό δε συμβαίνει τώρα;

Αν πατήσεις το βελάκι σε πάει στην τελευταία σελίδα, στην τελευταία ανάρτηση:

IMG_20200911_134447.jpg


ενώ αν πατήσεις στον τίτλο, σε παει στην πρώτη σελίδα, στην πρώτη ανάρτηση:
IMG_20200911_134522.jpg
[/quote]

Γεια σας κι από 'μένα, νέος στο forum άσχετα αν το παρακολουθώ καιρό χωρίς να έχω κάνει εγγραφή.
Η πρόταση που θα ήθελα να κάνω σχετικά με την λειτουργία του και θεωρώ πολύ χρήσιμη είναι πατώντας το βελάκι να μεταφέρεσαι αυτόματα στο τελευταίο αδιάβαστο ποστ του συγκεκριμένου νήματος αντί στο τελευταίο, δεν γνωρίζω αν υπάρχουν περιορισμοί στην πλατφόρμα για να γίνει αυτό αλλά από την εμπειρία μου σε άλλα φόρουμ είναι σίγουρα πολύ βολικό.

giaspyr
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ 27 Αύγ 2020, 12:25
Ονοματεπώνυμο: Γιάννης
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giaspyr » Τρί 15 Σεπ 2020, 12:40

Γεια σας κι από 'μένα, νέος στο forum άσχετα αν το παρακολουθώ καιρό χωρίς να έχω κάνει εγγραφή.
Η πρόταση που θα ήθελα να κάνω σχετικά με την λειτουργία του και θεωρώ πολύ χρήσιμη είναι πατώντας το βελάκι να μεταφέρεσαι αυτόματα στο τελευταίο αδιάβαστο ποστ του συγκεκριμένου νήματος αντί στο τελευταίο, δεν γνωρίζω αν υπάρχουν περιορισμοί στην πλατφόρμα για να γίνει αυτό αλλά από την εμπειρία μου σε άλλα φόρουμ είναι σίγουρα πολύ βολικό.
[/quote]

κατά λάθος έγραψα παραπάνω "στο τελευταίο αδιάβαστο ποστ" ενώ φυσικά εννοώ στο πρώτο αδιάβαστο.

Άβαταρ μέλους
pillius
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τρί 30 Δεκ 2014, 16:13
Ονοματεπώνυμο: Βασίλης Κόκκαλης
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pillius » Δευ 16 Νοέμ 2020, 18:20

παρατήρησα ότι υπάρχει πρόβλημα στην αναζήτηση.
μετά από αρκετή ώρα ότι και να ψάξω μου βγάζει αυτό:

This page isn’t working
www.spearfishingforum.gr is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 2993
Εγγραφή: Τρί 06 Νοέμ 2012, 19:38
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος
Τοποθεσία: Μεσολόγγι - Πόρτο Ράφτη

Re: Η δική σας άποψη για το Forum ★

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Δευ 16 Νοέμ 2020, 20:05

pillius έγραψε:
Δευ 16 Νοέμ 2020, 18:20
παρατήρησα ότι υπάρχει πρόβλημα στην αναζήτηση.
μετά από αρκετή ώρα ότι και να ψάξω μου βγάζει αυτό:

This page isn’t working
www.spearfishingforum.gr is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500
Υπάρχει κάποιο σφάλμα του προγράμματος που ταλαιπωρεί κατά καιρούς την αναζήτηση. Ίσως λυθεί στην επόμενη έκδοση της πλατφόρμας.

Έως τότε η αναζήτηση δουλεύει απροβληματιστα εάν στην αναλυτική αναζήτηση επιλέξετε στην εμφάνιση των αποτελεσμάτων θέματα και όχι δημοσιεύσεις το οποίο είναι προεπιλεγμενο.
IMG_20201116_195143.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Επιστροφή στο “Χαλαρά”