ΝΕΟ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑ

Relax time.......off topic!!
JOHNBAKK

ΝΕΟ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 18:33

Για οσους ασχολουνται και με κρυπτονομισματα βγήκε ένα νέο κρυπτονομισμα που δεν καταναλώνει ενέργεια γιατί δουλεύει σε server. Είναι βέβαια σε αρχικό στάδιο αλλά είναι πολύ υποσχόμενο. Επίσης είναι το μοναδικό που τρέχει στο κινητό. Δεν έχει μπει ακόμα στα ανταλλακτηρια αλλά κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό. Μπαίνεις μόνο με πρόσκληση. Επίσης στην ομάδα δημιουργιας υπάρχει και ελληνας Ο Νικολας απόφοιτος του Stanford. Βάλτε την εφαρμογή και βάλτε invitation code- johnbakk -. Δοκιμάστε το δεν ξέρεις πότε τι γίνεται Μπορεί να πάρει αξία μπορεί και όχι. Η εφαρμογή στο play store λέγεται Pi network.Eπισης επειδη ειναι στην αρχη του δινει αρκετα γρηγορα και οσο μπαινουν ποιο πολλοι τοσο θα μειωνεται η εξορυξη οπως ακριβως εγινε και με το bitcoin..
Επίσης έχει chat ελληνικό για τα μέλη. Ένας κορεατης έγραψε πριν κάποια εβδομάδα στο Αγγλικό chat ότι το 2008 του δόθηκε η ευκαιρία να μπει στην ομάδα του εξόρυξης του bitcoin αλλά δεν μπήκε γιατί το θεώρησε χαζό τότε. Είπε ότι τώρα θα είχε 10.000 bitcoin χ7100 ευρω το καθένα θα είχε εκατομμύρια. Επίσης γράφει ότι το βλέπει σαν δεύτερη ευκαιρία για την βλακεια που έκανε τότε. Βασικά κάνεις δεν υπογράφει ότι γίνει ένα νέο bitcoin και θα πάρει αυτήν την αξία αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

https://play.google.com/store/apps/deta ... t&hl=en_ΩΣ

ΡΙχτε μια ματια και εδώ
https://minepi.com

JOHNBAKK

Re: ΝΕΟ ΚΡΥΠΤΟΝΟΜΙΣΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 19:23

Και στα ελληνικά
https://minepi.com/faq?lang=el

Άβαταρ μέλους
Greek-Blue
Ονοματεπώνυμο: Βαγγέλης Ταραμπίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greek-Blue » Σάβ 19 Οκτ 2019, 19:42

Ευχαριστούμε που βρήκες αυτό το θησαυρό και σκέφτηκες να τον μοιραστείς με όλους τους γνωστούς και άγνωστους εδω μέσα.
Αν καμια μέρα βρω κάποιο κοίτασμα χρυσού ή διαμαντιών θα σου δώσω την τοποθεσία άμεσα... :club:

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 19:58

Βολεύομαι και με κανένα στίγμα για σφυριδες στα 40 όχι παρακάτω γιατί μέχρι εκεί πάω. Μετά πνίγομαι
Επίσης κάποιοι έχουν γνώση και κάποιοι όχι.
Σίγουρα το να βλέπει μπροστά κάποιος δεν νομίζω ότι θα τον βλάψει ποτέ ούτε τώρα ούτε στο μελλον.

Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greek-Blue » Σάβ 19 Οκτ 2019, 20:13

Απλά μου κάνει εντύπωση, γιατί συνήθως, όταν οι άνθρωποι βρούν κάποια μεγάλη οικονομική ευκαιρία, είτε την κρατούν για τον εαυτό
τους είτε τη μοιράζονται με πολύ δικούς τους ανθρώπους.
Δεν έχω δεί μέχρι τώρα να την μοιράζονται δημόσια χωρίς να έχουν όφελος οι ίδιοι.
Συγχώρεσε την καχυποψία μου αν το έκανες καλοπροαίρετα για να βοηθήσεις αγνώστους :grin:

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 20:33

Δεν προσπαθώ να βοηθήσω κανέναν. Το project αν διάβασες δεν έχει καμία αξία τώρα και όπως είπα μπορεί να μην έχει στο τέλος επίσης καμία αξία. Απλώς είναι καινοτόμο γιατι είναι το μοναδικό που τρέχει στο κινητό χωρίς να καταναλώνει ενέργεια δηλαδή πόρους γιατί τρέχει σε server τον δημιουργών. Αν ψάξεις η λίγο θα δεις ότι και σε άλλα κρυπτονομισματα
μπορείς (εκτός του να αγοράσεις) να εξορύξεις αλλά θέλουν συνέχεια υπολογιστή (με κάτι κάρτες γραφικών ΝΑ με τα συγχωρήσεως) με αποτέλεσμα να είναι απαγορευτικό - εκτός αν έχεις πολύ φθηνό ρεύμα.
Άλλο ένα συν για να γίνει κουβέντα για αυτό το project είναι ότι ο ένας από τους τρεις που το φτιάξανε είναι Ελληνας.

Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greek-Blue » Σάβ 19 Οκτ 2019, 20:40

Ζητώ συγνώμη αν βγήκα επιθετικός και ειρωνικός.
Αν και δεν έχω εντρυφήσει στα κρυπτονομίσματα, έχω μια μικρή γνώση μιας και είμαι επαγγελματίας της πληροφορικής.
Παρεξήγησα τον λόγο του ποσταρίσματος γιατί μου φάνηκε σαν διαφήμιση και όχι το ξεκίνημα ενός διαλόγου σχετικό με το φόρουμ μας.
Καλή συνέχεια.

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 20:47

Επίσης τα κρυπτονομισματα δεν είναι απλά νόμισματα. Στηρίζονται στην τεχνολογία Blockchain που ειρθε για να μείνει.
Όσο επαναστατικό και αν ακούγεται, το Blockchain είναι πραγματικά ένας μηχανισμός που αποφέρει στον καθένα τον μέγιστο βαθμό λογοδοσίας. Όχι πια χαμένες συναλλαγές, ανθρώπινα ή μηχανικά λάθη, ή ακόμα και συναλλαγές που έγιναν χωρίς την σύμφωνη γνώμη όλων των πλευρών. Και πάνω από όλα, η πιο σημαντική περιοχή στην οποία βοηθάει το Blockchain είναι στην διασφάλιση εγκυρότητας μιας συναλλαγής καταγράφοντας την όχι μόνο σε ένα βασικό μητρώο αλλά σε ένα συνδεδεμένο και διανεμημένο σύστημα μητρώων, τα οποία συνδέονται μέσω ενός ασφαλούς μηχανισμού ελέγχου εγκυρότητας.
Οτι καλυτερο για να εκλειψουν οι μεσαζοντες πχ τραπεζες με οτι συνεπαγεται αυτο πχ προμηθειες.
Το πάμε μακρια τώρα βέβαια αλλά. αλλά.
Αυτά για την ώρα.

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 20:49

Greek-Blue έγραψε:Ζητώ συγνώμη αν βγήκα επιθετικός και ειρωνικός.
Αν και δεν έχω εντρυφήσει στα κρυπτονομίσματα, έχω μια μικρή γνώση μιας και είμαι επαγγελματίας της πληροφορικής.
Παρεξήγησα τον λόγο του ποσταρίσματος γιατί μου φάνηκε σαν διαφήμιση και όχι το ξεκίνημα ενός διαλόγου σχετικό με το φόρουμ μας.
Καλή συνέχεια.
Εγώ ευχαριστώ φίλε μου που μου έδωσες την ευκαιρία να αναπτυξω την θεωρία μου.
Ευχαριστώ και πάλι.

Άβαταρ μέλους
pda
Ονοματεπώνυμο: Antonopoulos Takis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pda » Κυρ 20 Οκτ 2019, 00:37

Ευχαριστούμε για την ειδηση....Θα το κατεβάσω =D> =D>

Υ.Γ Όσες φορές έχω διαβάσει/δει για το κρυπτονόμισμα, εξόρυξη, blockchain...σε μια μέρα δεν θυμάμαι τίποτα. Σαν ο εγκέφαλος να αρνείται να δεχτεί τις πληροφορίες!!!!

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Κυρ 20 Οκτ 2019, 00:45

pda έγραψε:Ευχαριστούμε για την ειδηση....Θα το κατεβάσω =D> =D>

Υ.Γ Όσες φορές έχω διαβάσει/δει για το κρυπτονόμισμα, εξόρυξη, blockchain...σε μια μέρα δεν θυμάμαι τίποτα. Σαν ο εγκέφαλος να αρνείται να δεχτεί τις πληροφορίες!!!!
Τουλάχιστον το έχεις ψάξει.
Βασικά πρέπει να το πάρει κάποιος από την αρχή για να καταλάβει την λογική αλλιώς θα χαθεί η μπάλα.
Δυστυχώς υπάρχει μεγάλος πόλεμος (ελπίζω να καταλαβαίνεις από που - υπάρχουν μεγάλα συμφέροντα ) και οι πληροφορίες έρχονται με το σταγονόμετρο.

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Δευ 21 Οκτ 2019, 11:30

Επίσης όποιος θέλει να δε γενικά τι παίζει με τα κρυπτονομισματα σε τι τιμές ξεκίνησαν ποτέ ξεκίνησαν και τι τιμές έχουν τώρα κατεβάστε την εφαρμογή Binance από το play store.
Δεν χρειάζεται να εγγραφείτε αν δεν θέλετε να κάνετε αγορα. Εγγυημένη εφαρμογή γιατί γραφή και ιστορικά στοιχεία στα περισσότερα..

Άβαταρ μέλους
Tr.Xalk.
Ονοματεπώνυμο: Γιάννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tr.Xalk. » Δευ 21 Οκτ 2019, 20:42

Καλή επιτυχία! Θα το δοκιμάσω.

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Δευ 21 Οκτ 2019, 22:36

JOHNBAKK έγραψε:Επίσης όποιος θέλει να δε γενικά τι παίζει με τα κρυπτονομισματα σε τι τιμές ξεκίνησαν ποτέ ξεκίνησαν και τι τιμές έχουν τώρα κατεβάστε την εφαρμογή Binance από το play store.
Δεν χρειάζεται να εγγραφείτε αν δεν θέλετε να κάνετε αγορα. Εγγυημένη εφαρμογή γιατί γραφή και ιστορικά στοιχεία στα περισσότερα..
Λάθος έβαλα την λέξη αγορά αλλά είναι ανταλλακτηριο στην ουσία ανταλλάσεις τα νόμισματα με τα νομισματα που έχεις στο wallet σου. Βασικά εμπορεύεται cryptos σε σχέση τιμών με βάση το Bitcoin - το Ethereum ή Binance tokens. Όπως και να έχει είναι καλή εφαρμογή και δίνει πολλές πληροφορίες.

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Δευ 21 Οκτ 2019, 22:51

Tr.Xalk. έγραψε:Καλή επιτυχία! Θα το δοκιμάσω.
Η επιτυχία σε αυτό το project στηρίζεται από μια άποψη από την συμμετοχή συνεργασία των μελών του και έπειτα από τον ντόρο που θα κάνει στην διεθνή αγορά.
Δεν μιλάω για το bitcoin που είναι μια κατηγορία μόνο του.
Κάτι παρόμοιο είναι και το Link που ξεκίνησε το 2017 με αξία 0.17 δολάρια και τωρα η αξία του είναι είναι 2.46 δολάρια.
Αν καποιος είχε δώσει τότε 1000 δολάρια να αγοράσει 9100 Link τώρα θα είχε περίπου 22240 δολάρια.
Πολλά είχαν ξεκινήσει με πχ 0.0000001 δολάρια και τωρα κάνουν 0.001 δολάρια.
Αναλογικα να το πάρεις (με βαση την χαμηλή τιμή στο ξεκίνημα) και πόσα μπορούσες να αποκτήσει κάποιος τότε και την τωρινή τιμή το κέρδος είναι πολύ μεγάλο.
Ποσσο μάλλον αν τα αποκτήσει δωρεάν (όπως τώρα σε αυτό το project) σε αυτήν φαση που βρίσκεται.

Επιστροφή στο “Χαλαρά”