Χανιώτης σήκωσε ψάρι 30 κιλά από το βυθό στο Λουτρό

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
orionas9

Re: Χανιώτης σήκωσε ψάρι 30 κιλά από το βυθό στο Λουτρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από orionas9 » Σάβ 09 Σεπ 2017, 01:21

sThRa έγραψε:Πολλοί ευαίσθητοι μου χετε γίνει ολοι. Εσείς αν ήσασταν στη θέση του δηλαδή θα καθόσασταν να το θαυμάζετε . Απορώ τι κάνετε σε αυτο το φόρουμ . Καλή η νομολαγνεια αλλα με ενα μέτρο αλλιως μοιάζετε απλά εμπαθείς .
Πλακα κάνεις ετσι???
Ρωτας αν σε ενα λιμανακι με λουομενους μαλιστα μεσα οπως αναφέρθηκε παραπάνω, αν θα βουτουσα για το μαγιάτικο???
Εννοείται πως οχι!!!
Κατ'αρχάς χωρίς τον κατάλληλο εξοπλισμό κ ενα 2ο οπλο σε ετοιμότητα ειναι τουλάχιστον ηλιθιο να ριξεις σε μαγιατικο 30 κιλα και μαλιστα θα το επαναλαβω μεσα σε λιμανακι με βαρκες και κοσμο!!!!
Τωρα αν ηταν αλλου τελικα κ οχι στο λιμανακι εγω δεν το ξερω εγω απλα σχολιαζω την δημοσιευση!
Καλυτερα εμπαθης αγαπητε παρα ηλίθιος....
Οσο για την απορια σου τι κανω σε αυτο το φόρουμ μαντεψε....εχω την ιδια απορία για εσενα!!!!

Άβαταρ μέλους
mxersraz
Ονοματεπώνυμο: mxersraz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mxersraz » Σάβ 09 Σεπ 2017, 06:10

αυτα ειναι

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Σάβ 09 Σεπ 2017, 09:25

sThRa έγραψε:Πολλοί ευαίσθητοι μου χετε γίνει ολοι. Εσείς αν ήσασταν στη θέση του δηλαδή θα καθόσασταν να το θαυμάζετε . Απορώ τι κάνετε σε αυτο το φόρουμ . Καλή η νομολαγνεια αλλα με ενα μέτρο αλλιως μοιάζετε απλά εμπαθείς .
Τι εννοείς ότι απορεις τι κάνουμε σε αυτό το φόρουμ ????για ποιους είναι μόνον αυτό το φόρουμ και δεν το πήραμε χαμπάρι τόσα χρόνια :scratch: κάτι σκέφτομαι τώρα που το λες αλλά ντρεπομε να το γράψω διότι αδυνατω να πιστέψω ότι θα ειναι έτσι όπως νομίζω ότι κατάλαβα οτι θα εννοείς :)
Αλλά και από την άλλη πραγματι πολύ καλά κάνεις και μας επαναφέρεις στην τάξη και μας υπενθυμίζεις σε ποια χώρα ζούμε :thumbsup:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
underworld
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Σάβ 09 Σεπ 2017, 10:36

Τα προβλήματα σ' αυτό το θέμα ξεκινούν εκεί που αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί επί προσωπικού. Ψάξτε στις δημοσιεύσεις σας. Αν έχετε χαρακτηρίσει τους άλλους, (είτε είναι μέλη του φόρουμ είτε όχι) έχετε κίτρινη κάρτα. Παράκληση προς όλους, γράψτε μέχρι εκεί που σχολιάζετε τις απόψεις και λέτε τη γνώμη σας. Πείτε τη γνώμη σας για αυτό που συμβαίνει, με ωραίο τρόπο ή καθόλου.
Καλή συνέχεια. :hello:

sThRa
Ονοματεπώνυμο: free diver

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sThRa » Κυρ 10 Σεπ 2017, 01:09

Ελατε βρε παιδια τώρα , δεν ήσασταν μπροστά για να βγάζετε συμπεράσματα για τις συνθήκες και την επικινδυνότητα . Κάνετε υποθέσεις και χαρακτηρισμούς και μάλιστα χωρις τον στόχο να συνετισετε ή να προβάλλετε μια ορθή πρακτική γιατι μιλάμε για ενα εξαιρετικά σπάνιο γεγονός . Αρα δικαίως αμφισβητείται η καλή σας πρόθεση . Για το Θεό ψαράδες είμαστε, αυτο εννοούσα για το τι κάνετε σ αυτο το φόρουμ . Στοίχημα πως στους 100 αν τύχαινε αυτο μπροστά τους οι 99 θα βουτούσαν να το πιάσουν (ο ενας θα νόμιζε πως ειναι καρχαρίας).

Θάλασσα50 άστο δε με ξερεις - Λάθος κανείς .

sThRa

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sThRa » Κυρ 10 Σεπ 2017, 01:37

orionas9 έγραψε:
Πλακα κάνεις ετσι???
Ρωτας αν σε ενα λιμανακι με λουομενους μαλιστα μεσα οπως αναφέρθηκε παραπάνω, αν θα βουτουσα για το μαγιάτικο???
Εννοείται πως οχι!!!
Κατ'αρχάς χωρίς τον κατάλληλο εξοπλισμό κ ενα 2ο οπλο σε ετοιμότητα ειναι τουλάχιστον ηλιθιο να ριξεις σε μαγιατικο 30 κιλα και μαλιστα θα το επαναλαβω μεσα σε λιμανακι με βαρκες και κοσμο!!!!
Τωρα αν ηταν αλλου τελικα κ οχι στο λιμανακι εγω δεν το ξερω εγω απλα σχολιαζω την δημοσιευση!
Καλυτερα εμπαθης αγαπητε παρα ηλίθιος....
Οσο για την απορια σου τι κανω σε αυτο το φόρουμ μαντεψε....εχω την ιδια απορία για εσενα!!!!

Ετσι ακριβώς! Η αλήθεια ειναι οτι στο τσακ κρατηθηκα απο το να χτυπησω ενα στηρακι....σκεφτόμουν αργότερα, αν εγω που θελω να πιστεύω ότι εχω καποια στοιχειωδη οικολογική συνείδηση εφτασα τοσο κοντα σε ενα τετοιο λαθος ποσο εύκολο είναι κατι τέτοιο για καποιον αφελή ή αδιάφορο για το σωστο ?
Τωρα για το ηλίθιος τι να σου απαντήσω ...κοιτά τα bold , γιατι τα λες μόνος σου...στο Τσακ να χτυπήσεις το στηρακι και μαλλον δεν το κάνες επειδή πήρε το ροφό (ακι?) το ζευγάρι σου. Αρα εφόσον ήσουν στο Τσακ για αυτο για το τριανταρι μαγιάτικο τι θα ήσουν ; πριν κρίνουμε λοιπόν τον άλλον ας βάλουμε πρώτα τον εαυτό μας στη θέση του.
Η οικολογική συνείδηση δε μπορει να χρίζεται απο τον εαυτό μας ουτε να αφαιρείται τοσο εύκολα απο τους άλλους . Επίσης για τον περισσότερο κόσμο το να αυτοχαρακτηρίζεται οικολόγος κάποιος που κανει ψαροντούφεκο ειναι μαλλο ανέκδοτο...

Άβαταρ μέλους
orionas9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από orionas9 » Κυρ 10 Σεπ 2017, 02:06

1ον Το ηλιθιος παει στην ηλίθια κατ'εμέ πραξη του να ριξεις μαγιατικο μεσα σε κοσμο!!!!αν ξαναδιαβάσεις θα το καταλαβεις απλα παρεμβάλλεται μια προταση κ ισως χαθηκε η αμεση συνοχη
2ον τουλάχιστον εμπαθες το να ψαχνεις ποστ μου κ να προσπαθεις να βγαλεις συμπεράσματα για ανομοια και διαφορετικα πραγματα....
Προφανως κ δεν εχεις παιδια γιατι αν ειχες δεν θα εκανες αυτον τον αστοχο παραλληλισμο. Δεν συγκρίνετε το να ψαρευεις για να φαει το παιδι σου με τιποτα....παρ'ολα αυτα ΔΕΝ υπεκυψα....ο αλλος προφανως κ δεν δυσκολεύτηκε να υποκυψει ασε που αποκλειω να μπηκε σε οποια διαδικασια επεξεργασιας αυτου που εκανε....
3ον γραφω πουθενα οτι το σκηνικο με το στηρακι εγινε μετα το ροφο??? Ειλικρινά δεν παιζεσαι φιλε....αυτος ο συνειρμός σε βολεψε αυτον εκφραζεις σαν αποψη....????εισαι απιστευτος!!!!αν ειχα τον ροφο γιατι να μπω σε πειρασμο για το φαγητο του παιδιου μου????
4ον ξεκάθαρα γραφω "εχω ΚΑΠΟΙΑ οικολογικη συνειδηση" και αυτο το προσπερασες...δεν σε βολεψε και αυτο ή ισως απλα δεν το καταλαβες....μπορει για καποιον αδαη ψαροντουφεκο και οικολογια να μην ειναι
συνυφασμένες εννοιες αλλά πιστεψε με μοβο για υον αδαη!!! Το ψαροντουφεκο σαν 100% επιλεκτικο που μπορει να γινει αν γινει οπως πρεπει δεν δημιουργει ΚΑΝΕΝΑ ζημιογόνο οικολογικο στιγμα....
5ον συνεχιζεις και ασχολησε με εμας αντι απλα να σχολιασεις το αρχικο ποστ , συνεχιζεις να μιλας σαν ο κλασσικος ελληνας ψαροντουφεκας του φεισμπουκ που ψάχνετε για καυγά,θεωρει οτι ολοι πρεπει να ειναι σαν αυτον καταστροφείς του βυθου και των κανονων - νομων και το καλυτερο ολων βγαζει και συμπεράσματα για ολα σαν να ηταν εκει...παντογνώστης....
6ον θα το εκτιμούσα να μην μου απαντησεις καν αλλά επειδή δεν το βλεπω απο τωρα ενημερωνω οτι δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου.
Υ.Γ ειλικρινά συνεχιζω κ απορω τι κανεις στο φόρουμ αυτο....το φεισμπουκ ειναι ιδανικο για σενα κ τα πιστεύω σου.

sThRa

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sThRa » Κυρ 10 Σεπ 2017, 03:04

Συνεχίζεις να βγάζεις άκυρα συμπεράσματα ... παιδια εχω ..τρία . Μόλις με ξύπνησε ο μικρός .
Και σιγα μη ψάχνω τα ποστ σου, ειναι απλά στα πιο πρόσφατα . Α επίσης δεν εχω Facebook.
0 στα 10 φίλος...άστο καλύτερα .

ALEX1981
Ονοματεπώνυμο: ela nte??

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ALEX1981 » Κυρ 10 Σεπ 2017, 07:37

Ξεκολλατε και μην αρπαζεστε για μαλακιες... Το Λουτρο ειναι φυσικος κολπος, οχι λιμανι. Η προβλητα ειναι 100 μετρα απο την παραλια και κανεις δεν παει εκει κολυμπωντας. Ο τυπος εριξε στο μαγιατικο κατω απο το φουσκωτο, μαζι με εναν αλλο, 2 τουφεκια ταυτοχρονα και αφου προσπαθουσαν καμποση ωρα με πετονια. Οσο γι το θεμα τηςασφαλειας ψαξτε γιουτουμπ ολο και καποιο βιντεο με το καραβι να ριχνει καταπελτη αναμεσα στις ξαπλωστρες, θα βρητε..οποτε πιο ψαροτουφεκο και πρασειν αλογα...

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Κυρ 10 Σεπ 2017, 09:56

sThRa έγραψε:Ελατε βρε παιδια τώρα , δεν ήσασταν μπροστά για να βγάζετε συμπεράσματα για τις συνθήκες και την επικινδυνότητα . Κάνετε υποθέσεις και χαρακτηρισμούς και μάλιστα χωρις τον στόχο να συνετισετε ή να προβάλλετε μια ορθή πρακτική γιατι μιλάμε για ενα εξαιρετικά σπάνιο γεγονός . Αρα δικαίως αμφισβητείται η καλή σας πρόθεση . Για το Θεό ψαράδες είμαστε, αυτο εννοούσα για το τι κάνετε σ αυτο το φόρουμ . Στοίχημα πως στους 100 αν τύχαινε αυτο μπροστά τους οι 99 θα βουτούσαν να το πιάσουν (ο ενας θα νόμιζε πως ειναι καρχαρίας).

Θάλασσα50 άστο δε με ξερεις - Λάθος κανείς .
Βρε φίλε μου ,σαφώς και δεν σε ξέρω απλά απάντησα στα γραφόμενα σου :)
εγώ είπα την άποψη μου και για αυτά που είπε ο ίδιος ο ψαροτουφεκάς ,και μπηκα μετά και στο earth όπως μας προέτρεψαν να δούμε και επιβεβαιώθηκα κατά την άποψη μου πάντα βλεπωντας το μέρος

Και είπα απλά ότι αν στην Αμερική Αγγλία Γερμανία έβλεπαν την φωτό δεν θα λέγανε αυτά που γράφονται εδώ μέσα :) θα τον είχαν τυλίξει σε μια κόλλα χαρτί άμεσα η αρχές και ο κόσμος δεν θα χειροκροτούσε αυτόν αλλά της αρχές

Τώρα η λογική του τι θα έκανα εγώ η ότι αλλού πέφτουν καταπέλτες μέσα σε ξαπλώστρες δεν αφορούν εμένα αλλά της ανύπαρκτες ελληνικές αρχές και την ανύπαρκτη παιδεία και κακή νοοτροπία του Έλλην πολίτη που δεν καταγγέλει αλλά απλά αδιαφορεί :hello:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 10 Σεπ 2017, 11:00

Πρώτος μάγκας! Μπράβο! :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello:

Υ.Γ. Η ντουζιέρα που είναι;

Άβαταρ μέλους
mkoume
Ονοματεπώνυμο: Manos Koum.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mkoume » Κυρ 10 Σεπ 2017, 11:15

εγώ βλέπω κάποιον που άδραξε την ευκαιρία κ πήρε ένα ωραίο ψάρι που γυρόφερνε την βάρκα του,
γιατί ακόμα αυτή η πολύπαθη θάλασσα ακόμα προσφέρει απλόχερα,
χωρίς να διακρίνει βάρος, ύψος, καταγωγή, τσέπη ή ότι άλλο
:hello:
hariska έγραψε:Πρώτος μάγκας! Μπράβο! :hello:

Υ.Γ. Η ντουζιέρα που είναι;
Δεν ήταν ντουζιέρα, Λουτρό ήταν παλκαρι΄μ, το λέει κ στην επικεφαλίδα... [-(
να είσαι μάγκας πρέπει, δηλαδή να το μπορείς,
κ αν τούτο καταφέρνεις,
λίγο ακόμα μάγκας, ..δηλαδή να τ΄αγνοείς.

Επιστροφή στο “Χαλαρά”