Μεσσηνία: Ψαράδες έπιασαν καρχαρία είδος υπό προστασία & οι

Relax time.......off topic!!
giorgos77

Re: Μεσσηνία: Ψαράδες έπιασαν καρχαρία είδος υπό προστασία & οι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos77 » Πέμ 27 Ιούλ 2017, 17:51

Καταλαθος τον πιασανε οι επαγγελματιες οι δικοι μας( αν και πιστευω οτι απο λαθος δολωσαν συκωταρια αντι για μαμουνι) ,οι αλλοι οι ερασιτεχνες στο εξωτερικο καταλαθος βασανιζαν το ξαδερφακι του αλλα αν κανω κανα λαθος και βουτηξω στο θερμαικο ειμαι παρανομος γαμω την δικαιοσυνη μου μεσα . Με ολες αυτες τις πληροφοριες του διαδικτυου, δεν θα αντεξω πολυ ακομα και θα καταληξω βεγκαν στο τελος.

Υγ να εισαι κυριαρχος της θαλλασσας οσο ζεις και να σε σχολιασουν στο πρωτο θεμα αν πεθανεις....ερε καταντια

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Re: Μεσσηνία: Ψαράδες έπιασαν καρχαρία είδος υπό προστασία & οι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 27 Ιούλ 2017, 18:56

jimmy76gr έγραψε:
thalassa50 έγραψε:
jimmy76gr έγραψε:Είναι συχνές πάντως αυτές οι εικόνες...κάθε λίγο και λιγάκι βλέπεις ένα ιχθυοπωλείο να έχει ένα τέτοιο είδος κρεμασμένο.
Το θέμα είναι όπως είπες,εάν πιάστηκε στα δίχτυα και είναι ήδη νεκρό τι να κάνουν και αυτοί...εκτος και εάν πανε επί σκοπό να πιάνουν τέτοια είδη.το βλέπω δύσκολο.τι να πει κανείς όμως για τα ζώα τους δημοσιογράφους που το παρουσιαΖουν σαν επιτεύγματα...θαρρώ είναι το ίδιο συνενοχοι!
άποψη μου είναι εφόσον απαγορεύετε και πιαστεί κατά λάθος στα δίχτυα εντός εισαγωγικών και είναι νεκρό ??το πετάς στην θάλασσα πίσω, ιδαλιος μου δίνεις το δικαίωμα να σκέφτομαι ότι το πιάνεις επίτηδες και δικαιολογήσαι ότι ήταν νεκρό
Οπότε αν ενεργούσε ως όφειλε το λιμενικό (ξέρω ξέρω θαύματα δεν γίνονται :D )θα είχαμε παααρα πολύ λιγότερες συληψεισ καρχαριωδών
αλλά εδώ ποστάρουν ερασιτέχνες με καρχαρίες και το λιμενικό ροχαλίζει δεν θα ποστάρουν η επαγγελματίες :)
Διαφωνώ εφόσον "υποτίθεται" ότι πιάστηκε κατά λάθος στα δίχτυα και είναι νεκρό,να πετιέται πισω στη θαλασσα.θα έπρεπε να επιβάλουν να διατίθεται αφιλεκερδος στο κόσμο η τουλάχιστον σε κάποιο ίδρυμα η' ανθρώπους της κοινωνίας μας που δυσκολεύονται να βρουν ακόμα και τη τροφή τους.
Άραγε έτσι οι "επαγγελματίες" θα επιδιωκαν τη σύλληψη ενός τέτοιου είδους;
Κατά τα αλλα 100% μέσα σε αυτά πουλες
Ναι για το αφιλοκερδώς μιας και πολύ σωστή η λογική σου :hello:
Ενα ολόκληρο χρόνο σε ισχύ η απαγόρευση και η φωτό πάνε και έρχονται και το λιμενικό απών :hello:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Επιστροφή στο “Χαλαρά”