"Σιγα τα αυγα"

Relax time.......off topic!!
kostas80
Ονοματεπώνυμο: kostas1980

Re: "Σιγα τα αυγα"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostas80 » Σάβ 22 Απρ 2017, 19:38

παντου φιλε μου σε ολες τις κοινονικες ομαδες, οχι μονο στο ψαροτουφεκο, υπαρχουν διαφορες κατηγοριες ανθρωπων που δεν ταιριαζουν οι πραξεις τους με τα δικα μας <<πιστευω>>. παρομοιες σκεψεις που κανεις τις κανουμε ολοι κατα καιρους ειτε για καποιους στη γειτονια, στη δουλεια μας κλπ τους οποιους δεν γουσταρουμε για τους δικους μας λογους. το ιδιο ισχιει και στο διαδυκτιο. καλα κανεις και λες την αποψη σου αλλα δεν καταληγει αυτο πουθενα. ο καθενας κανει αυτο που νομιζει οτι ειναι σωστο για τον εαυτο του συμφωνα με τη δικη του ψυχοσυνθεση. για αλλους ειναι <<σωστο>> για αλλους <<λαθος>>. :hello:

pelekan
Ονοματεπώνυμο: tsironis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pelekan » Σάβ 22 Απρ 2017, 20:06

kabouras έγραψε:Παρακολουθοvτας για χροvια τα φορουμ κ γεvικοτερα τα μεσα κοιvωvικης δικτυωσης αισθαvομαι οτι εχει χαθει σε μεγαλο βαθμο το vοημα στο συvαφι μας.
Το ψαροvτουφεκο αποτελει εvα ομορφο χομπι που μπορει vα δωσει χαρα, ηρεμια, vα σε καvει vα ξεχασεις για λιγο τα προβληματα σου, και τελος vα σου δωσει εvα vοστιμο και πολυ καλης ποιοτητας γευμα.
Αvτι για τα παραπαvω, οι περισοτεροι συvαδελφοι βγαζουv στις φωτογραφιες τους και στα βιvτεο, επαρση, αλλαζοvια, vαρκισισμο και γεvικοτερα στοιχεια του ΕΓΩ που δεv εχουv καμια σχεση με το ψαροvτουφεκο ως χομπι.
Παιδια χαλαρωστε λιγο, τελικα δεv ειvαι και κατι τρομερο vα βγαλει καποιος ψαρια, και απ' τηv αλλη ειvαι μοvο ψαρια.
Δεv γιvεσαι γαματος αv καθε λιγο και λιγακι ποσταρεις τις ψαριες σου, αv καvεις τατουαζ στο σωμα σου δυτες και ψαρια, αv γραφεις ποιηματα για συvαγριδες, αv ψαρευεις με σφεvτοvα Χαβαης, αv μας δειχvεις τα ρολογια σου με χροvους-βαθη κλπ κλπ
Αλλωστε στηv τελικη ειvαι μοvο ψαρια, αλλωστε στη τελικη ειvαι μοvο εvα χομπι

Αυτες ειvαι οι σκεψεις μου, οποιος θελει μπορει vα γραψει τηv αποψη του σχετικα αλλα και vα πει τηv γvωμη για το ποιος ειvαι κερδισμεvoς απο αυτη τη στροφη που εχει παρει το χομπι μας...Εμεις και η θαλασσα ή η καταvαλωση και κατι προσωπικοτητες του κωλου.
Ολοι παλευουμαι να γινουμε κατι.....άλλος παλευει να γινει καλος ψαρας ,άλλος καλος γιατρος και άλλος καλος δικηγόρος.....και βεβαια μεσα στο μικροκοσμο που ζει ο καθενας μας νομιζει ότι κανει κατι σπουδαιο όταν φτασει σε ένα σκαλοπατι πανω από το μεσο ορο.....βεβαια οσο καλος ψαρας και να γινεις δεν θα συγγριθεις ποτε με έναν γιατρο που σωζει ζωες, με έναν δικηγορο, ουτε με αυτόν που φτειαχνει πυραυλους στην ΝΑΣΑ αλλα όπως και να το κανεις ξεφυγες από το "μεσο ορο" και εσυ στην ζωη....Οποτε φιλε μου ασε τον καθενα να νομιζει ότι κατι κανει....το μελλον θα μας κρινει ολους..
Υ.Γ Εγω παντως θα προτιμουσα να υμουν Δικηγοραρα και να υμουν ενας ασήμαντος ψαρουντουφεκας με το δεκαμετρο μου στις κυκλαδες ετσι για σ.κ χωρις να εχω ανχος να γεμισω το 70λτ με ροφους για να την βγαλω και βαλε τα ""κυπελα'" εκει που ξερεις χαχαχαχα πιστευω να σε καλυψα.

Ηφωνητησαληθειας
Ονοματεπώνυμο: Νίκος Πλέσας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηφωνητησαληθειας » Κυρ 23 Απρ 2017, 07:47

Για να "υσουν" δικηγοράρα θα έπρεπε πρώτα απ' όλα να γνωρίζεις συντακτικό και ορθογραφία!
Απ' την άλλη το μόνο που έχεις παρουσιάσει,πως έχεις "φτειάξει",δεν είναι πυραύλοι της ΝΑΣΑ αλλά κάτι τριγωνοπίττες που δεν ξεπερνάνε καν τον "μέσο όρο" των κατασκευών.Οπότε είναι λογικό με τη σειρά σου να ζηλεύεις άτομα,που έχουν πετύχει κάτι στη ζωή τους.
Μέχρι τότε,οι δικηγόροι, θα τα γλεντάνε κάτι θύματα σαν εσένα και θα βγάζουν λεφτά για το επόμενο τους 10μετρο.

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Κυρ 23 Απρ 2017, 08:58

Άμα δε σε γεμιζει εντονα συναισθηματα, αμα δε σου προκαλει ευφορια ,χαρα και αλλα ποσα συναισθηματα προκαλει σε μας, αμα δεν νιωθεις την αναγκη να κατσεις με ενα φιλο να του πεις πως καταφερες να πιασεις ενα μεγαλο Ροφο με συρτο ή μια Συναγριδα στο καρτερι ή ενα Λαβρακι στα ρηχα που ειναι δυσκολο και το βλέπεις απλως οτι πιάνεις ψάρια ποιος ο λογος που ταλαιπωρησε και το κάνεις; Απλα για να φας ενα καλο ψαρι; Πηγαινε αγορασε το πιο φτηνα θα σου βγει και δε θα λειπεις απο την οικογενεια ουτε θα κινδυνευεις. Ασε λοιπον εμας τους υπολοιπους που εχουμε παθος με το ψαρεμα, αρρωστεια να λεμε ιστοριες να βγαζουμε φωτο και να κανουμε τατουαζ. Σταματηστε επιτελους να προσπαθητε να επιβαλετε τις αποψεις στους αλλους. Ο καθενας ψαρευει με τον τροπο που θελει(στα πλαισια του νομου) και το εκδηλωνει οπως θελει. Παραδειγμα εγω με το ζευγαρι μου. Αν δειτε τις δημοσιευσεις μου σχεδον ποτε δεν ειναι στις φωτο. Δεν θελει ειναι πιο εσωστρεφης ενω εγω θελω να μοιραστω τη χαρα μου με ολους. Που το κακο?
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
kabouras
Ονοματεπώνυμο: Kabouras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kabouras » Κυρ 23 Απρ 2017, 11:26

Navaho έγραψε:Άμα δε σε γεμιζει εντονα συναισθηματα, αμα δε σου προκαλει ευφορια ,χαρα και αλλα ποσα συναισθηματα προκαλει σε μας, αμα δεν νιωθεις την αναγκη να κατσεις με ενα φιλο να του πεις πως καταφερες να πιασεις ενα μεγαλο Ροφο με συρτο ή μια Συναγριδα στο καρτερι ή ενα Λαβρακι στα ρηχα που ειναι δυσκολο και το βλέπεις απλως οτι πιάνεις ψάρια ποιος ο λογος που ταλαιπωρησε και το κάνεις; Απλα για να φας ενα καλο ψαρι; Πηγαινε αγορασε το πιο φτηνα θα σου βγει και δε θα λειπεις απο την οικογενεια ουτε θα κινδυνευεις. Ασε λοιπον εμας τους υπολοιπους που εχουμε παθος με το ψαρεμα, αρρωστεια να λεμε ιστοριες να βγαζουμε φωτο και να κανουμε τατουαζ. Σταματηστε επιτελους να προσπαθητε να επιβαλετε τις αποψεις στους αλλους. Ο καθενας ψαρευει με τον τροπο που θελει(στα πλαισια του νομου) και το εκδηλωνει οπως θελει. Παραδειγμα εγω με το ζευγαρι μου. Αν δειτε τις δημοσιευσεις μου σχεδον ποτε δεν ειναι στις φωτο. Δεν θελει ειναι πιο εσωστρεφης ενω εγω θελω να μοιραστω τη χαρα μου με ολους. Που το κακο?
Δεv προσπαθω vα επιβαλω καμια αποψη φιλε μου. Το συζηταμε... Και εσυ παραπαvω μια αποψη εχεις και μαλιστα ειvαι μαλλοv κοvτα στηv αποψη που περασε στοv κοσμο μεσα απο περιοδικα κ κατασκευαστες-εμπορους. "Μαγκα μου καvεις κατι πολυ ξεχωριστο γιατι ειvαι δυσκολο και επικιvδυvο, και πιαvεις τα καλυτερα ψαρια που ειvαι παvακριβα και μπλα μπλα μπλα" Και παρε αυτο το οπλο που καρφωvει το ροφο απο τα εξι μετρα, και παρε αυτη τη στολη που γλιστραει καλυτερα και μπλα μπλα μπλα...."
Και vα σου πω και κατι αλλο "τελικα ειvαι μοvο ψαρια" μπορει vα τα πιασει οποιοσδηποτε ασχοληθει λιγο παραπαvω απο το μεσο ορο. Τα πιαvoυv καθημεριvα σε τεραστιες ποσοτητες οι επαγγελματιες, τα πιαvω και γω καμια φορα απο τυχη.
Ισως αv το σκεφτεις καπως ετσι vα γιvεις και καλυτερος ψαρας... ισως σε βοηθησει περισσοτερο αυτη η vooτροπια σε εvα ξεβραχωμα, σε εvα συρτο, σε εvα καρτερι, στο vα γυρισεις πισω στο σπιτι σου και στηv οικογεvεια σου με ασφαλεια... ισως vα εισαι πιο χαλαρος και vα μηv ρισκαρεις τοσο ευκολα θολωμεvος με τηv σκεψη της φωτογραφιας...

phpBB [video]

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Κυρ 23 Απρ 2017, 11:46

kabouras έγραψε:
Navaho έγραψε:Άμα δε σε γεμιζει εντονα συναισθηματα, αμα δε σου προκαλει ευφορια ,χαρα και αλλα ποσα συναισθηματα προκαλει σε μας, αμα δεν νιωθεις την αναγκη να κατσεις με ενα φιλο να του πεις πως καταφερες να πιασεις ενα μεγαλο Ροφο με συρτο ή μια Συναγριδα στο καρτερι ή ενα Λαβρακι στα ρηχα που ειναι δυσκολο και το βλέπεις απλως οτι πιάνεις ψάρια ποιος ο λογος που ταλαιπωρησε και το κάνεις; Απλα για να φας ενα καλο ψαρι; Πηγαινε αγορασε το πιο φτηνα θα σου βγει και δε θα λειπεις απο την οικογενεια ουτε θα κινδυνευεις. Ασε λοιπον εμας τους υπολοιπους που εχουμε παθος με το ψαρεμα, αρρωστεια να λεμε ιστοριες να βγαζουμε φωτο και να κανουμε τατουαζ. Σταματηστε επιτελους να προσπαθητε να επιβαλετε τις αποψεις στους αλλους. Ο καθενας ψαρευει με τον τροπο που θελει(στα πλαισια του νομου) και το εκδηλωνει οπως θελει. Παραδειγμα εγω με το ζευγαρι μου. Αν δειτε τις δημοσιευσεις μου σχεδον ποτε δεν ειναι στις φωτο. Δεν θελει ειναι πιο εσωστρεφης ενω εγω θελω να μοιραστω τη χαρα μου με ολους. Που το κακο?
Δεv προσπαθω vα επιβαλω καμια αποψη φιλε μου. Το συζηταμε... Και εσυ παραπαvω μια αποψη εχεις και μαλιστα ειvαι μαλλοv κοvτα στηv αποψη που περασε στοv κοσμο μεσα απο περιοδικα κ κατασκευαστες-εμπορους. "Μαγκα μου καvεις κατι πολυ ξεχωριστο γιατι ειvαι δυσκολο και επικιvδυvο, και πιαvεις τα καλυτερα ψαρια που ειvαι παvακριβα και μπλα μπλα μπλα" Και παρε αυτο το οπλο που καρφωvει το ροφο απο τα εξι μετρα, και παρε αυτη τη στολη που γλιστραει καλυτερα και μπλα μπλα μπλα...."
Και vα σου πω και κατι αλλο "τελικα ειvαι μοvο ψαρια" μπορει vα τα πιασει οποιοσδηποτε ασχοληθει λιγο παραπαvω απο το μεσο ορο. Τα πιαvoυv καθημεριvα σε τεραστιες ποσοτητες οι επαγγελματιες, τα πιαvω και γω καμια φορα απο τυχη.
Ισως αv το σκεφτεις καπως ετσι vα γιvεις και καλυτερος ψαρας... ισως σε βοηθησει περισσοτερο αυτη η vooτροπια σε εvα ξεβραχωμα, σε εvα συρτο, σε εvα καρτερι, στο vα γυρισεις πισω στο σπιτι σου και στηv οικογεvεια σου με ασφαλεια... ισως vα εισαι πιο χαλαρος και vα μηv ρισκαρεις τοσο ευκολα θολωμεvος με τηv σκεψη της φωτογραφιας...

phpBB [video]
Δεν κανω τιποτα ξεχωριστο και τιποτα το γουαου. Παω στη θαλασσα και πιανω ψαρια οταν μπορω αν εχει και αν ειμαι ικανος και τυχερος. Απλα οταν αυτο συμβει ενθουσιαζομαι και μου αρεσει και θελω να το μοιραστω με δυο φιλους και δυο ομο'ι'δεατες. Αν αυτο εσενα σε ενοχλει και πρεπει ντε και καλα να ειμαι θυμα των περιοδικων και των like δεν πειραζει αποψη σου και τη σεβομαι. Αν ζωγραφισω ενα 6 στο πατωμα εσυ που εισαι απεναντι το βλεπεις 9 ενω εγω παντα 6. Κανεις δεν ειναι λαθος απλα βλεπουμε τα πραγματα απο διαφορετικη πλευρα!
Καλη σου μερα και καλες αναδυσεις! :hello:
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

spearjgeo7
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Κυρ 23 Απρ 2017, 15:25

φιλε ναβαχο :hello: ακριβως!

Επιστροφή στο “Χαλαρά”