VIDEO - ΨΗΦΙΣΜΑ

Relax time.......off topic!!

TA VIDEO ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΣΠΟΤ Ή ΠΟΥ ΟΙ ΔΥΤΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΦΑΚΟ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ 05 Απρ 2017, 21:59

ΝΑΙ ΣΤΟ ΦΑΚΟ
67
26%
ΟΧΙ ΣΤΟ ΦΑΚΟ
66
25%
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
49
19%
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
77
30%

Σύνολο ψήφων: 259

ΛΟΥΚΑΣ
Ονοματεπώνυμο: ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

VIDEO - ΨΗΦΙΣΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΟΥΚΑΣ » Πέμ 16 Μαρ 2017, 20:59

ΝΟΜΙΖΩ οτι ηρθε η ωρα να καθαρισουμε λιγο ακομη εδω μεσα.......
την θεση μου για τον φακο την ξερετε......
και τα διαφημιστηκα σποτ με ενοχλουν γιατι δεν θελω να εχω εδω ανθρωπους που χρησιμοποιουν το φορουμ για την διαφημιση τους και το σπονσαρισμα τους.

βεβαια ασχετο το τι θελω εγω..... και το τι πιστευω εγω.....
ομως πιστευω οτι ισως ειναι καιρος να καθαρισουμε λιγο ακομη........
οσον αφωρα το φακο δεν μπορω να ακουω δικαιολογιες του στιλ αν μου βραχωσει τι θα κανω;....γιατι θα μπορουσε αυτος που το λεει να μην ρυξει.....ή οτι τα ψαρια που τελικα θα πεθαιναν απο μια ασχημη βολη θα ηταν ελαχιστα σε σχεση με το κακο που γινεται ιδιαιτερα αυτην την εποχη στα 20 μετρα και κατω με το φακο και το 85αρι. που καποιοι το θεωρουν ψαρεμα.....για μενα ειναι ντροπη.

οποτε ειναι καλο για ενα μικρο ψηφισμα....
εχετε δυο επιλογες για φακο και διαφημιση......

για μενα οχι στο φακο....
οχι στην διαφημιση.....

οποιος θελει να διαφημισει το μαγαζι του και την εταιρεια του ασ παει αλλου.....ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ......

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ

Άβαταρ μέλους
dedados

Re: VIDEO - ΨΗΦΙΣΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dedados » Πέμ 16 Μαρ 2017, 21:45

Μα δεν υποχρεώνεσαι να δείς κάν τις διαφημίσεις, ποιό είναι το πρόβλημα; Εμένα με βοηθάνε εστω και λίγο και δημιουργούν κανάλη επικοινωνίας με τον κατασκευαστή. Κατά μεγάλο βαθμό όμως συμφωνώ μαζί σου για τον φακό αλλά οπώς όλα, με μέτρο πιστεύω οτι μπωρεί να χρησιμοποιηθεί. Δηλαδή φακός μικρής υσχύς και οχι για την καταστροφή όλων των θαλαμιών αλλά για λίγα ώριμα ψάρια ενοείται.

Άβαταρ μέλους
GERANOS
Ονοματεπώνυμο: Μειδανης Αγγελος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GERANOS » Πέμ 16 Μαρ 2017, 21:49

Ναι σε ολα :shock:

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Πέμ 16 Μαρ 2017, 21:58

ΝΑΙ κι από μένα.
Όποιος θέλει ΜΠΟΡΕΙ να χρησιμοποιήσει φακό, εμείς τι ρόλο βαράμε να τον απαγορεύσουμε;
Εξάλλου απαγορεύεται απ΄το νόμο.
Όσον αφορά στις διαφημίσεις, μέχρι ενός βαθμού είναι ok. Από κει και πέρα όταν βγάζεις 'ερασιτεχνικό' βίντεο και ξεκινάς με τη φίρμα του χορηγού πρώτη μούρη, τουλάχιστον να βάζεις την ταμπέλα "το βίντεο περιέχει τοποθέτηση προϊόντος"! Ούτως ή άλλως γελοίο καταντάει το θέαμα... Ας βάλουμε το γέλιο στη ζωή μας! :D

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Πέμ 16 Μαρ 2017, 22:10

Στην λογική ότι το φόρουμ απευθύνετε στον νόμιμο ερασιτέχνη,ψηφίζω όχι και στα δύο.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

Άβαταρ μέλους
dedados

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dedados » Πέμ 16 Μαρ 2017, 22:14

Η απάντηση μου πιό πάνω αναφέρει στις διαφημίσεις του φορουμ: viewforum.php?f=30

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 16 Μαρ 2017, 22:16

Εγώ θα συμφωνήσω με το Λουκά στο θέμα της διαφήμισης. Διαφήμιση = προαγωγή της εμπορευματοποίησης των πάντων=(στο χώρο μας)ο φαύλος κύκλος του σπόνσορινγκ των εταιρειών-σχολών κλπ, κατάσταση που σηκώνει πολύ και πολλή κουβέντα, όχι ως προς τα κίνητρα, αυτά είναι τα γνωστά λάθος, αλλά ως προς τα αποτελέσματα και τις επιπτώσεις... [-(
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Πέμ 16 Μαρ 2017, 22:26

Πάνω που σκεφτόμουνα να φτιάξω εισαγωγικό για βίντεο, με ένα γλάρο, ή ένα χωράφι με βαμβάκια και να γράφει ψαρογιατρός. άντε καλά, δεν θα φτιάξω διαφημιστικό. μα καλά ούτε φακό? κατηχητικό το κάναμε εδώ μέσα. :lol:

Άβαταρ μέλους
giannhstapi
Ονοματεπώνυμο: Γιαννης Ταπεινοπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannhstapi » Πέμ 16 Μαρ 2017, 22:43

Τι είναι χειρότερο; Ένας με φακό που βγάζει ένα ψάρι; Ή ένας που με πλανάρισμα και καρτέρι βγάζει πέντε ψάρια;
Τέλος πάντων, κουβέντα να γίνετε. Εγώ λέω ΝΑΙ σε όλα. Στην τελική είναι διαφορετικά και πολύ μεγαλύτερα τα προβλήματα από τα οποία πρέπει να αρχίσουμε να διορθωνόμαστε.
Urino Donec Mortalis

Άβαταρ μέλους
Ser
Ονοματεπώνυμο: Ser

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ser » Πέμ 16 Μαρ 2017, 23:46

hariska έγραψε:ΝΑΙ κι από μένα.
Όποιος θέλει ΜΠΟΡΕΙ να χρησιμοποιήσει φακό, εμείς τι ρόλο βαράμε να τον απαγορεύσουμε;
Εξάλλου απαγορεύεται απ΄το νόμο.
Όσον αφορά στις διαφημίσεις, μέχρι ενός βαθμού είναι ok. Από κει και πέρα όταν βγάζεις 'ερασιτεχνικό' βίντεο και ξεκινάς με τη φίρμα του χορηγού πρώτη μούρη, τουλάχιστον να βάζεις την ταμπέλα "το βίντεο περιέχει τοποθέτηση προϊόντος"! Ούτως ή άλλως γελοίο καταντάει το θέαμα... Ας βάλουμε το γέλιο στη ζωή μας! :D
:good: :good:
Πετυχημένο ψαροντούφεκο είναι όταν επιστρέφεις σώος και αβλαβής!
Λέμε τώρα... Αν σέρνεις μαζί σου και κάτι "καλό" το πιστεύεις πιο πολύ...

Άβαταρ μέλους
kabouras
Ονοματεπώνυμο: Kabouras

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kabouras » Παρ 17 Μαρ 2017, 01:34

:think: τι θα λεγατε για αρχη για στολες οπλα και πεδιλα χωρις λογοτυπα?

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CapetanThomas » Παρ 17 Μαρ 2017, 08:22

Psarogiatros έγραψε:Πάνω που σκεφτόμουνα να φτιάξω εισαγωγικό για βίντεο, με ένα γλάρο, ή ένα χωράφι με βαμβάκια και να γράφει ψαρογιατρός. άντε καλά, δεν θα φτιάξω διαφημιστικό. μα καλά ούτε φακό? κατηχητικό το κάναμε εδώ μέσα. :lol:
Γιατρέ μου, Εσύ βρές Χρόνο να μας ετοιμάσεις καινούργιο σου Βίντεο,
κι όσο για Ολες τις δικές μας Αμαρτίες, μήν νοιάζεσαι,
άφησέ τες επάνω μας...Θα βρούμε Τρόπο να αυτοσυγχωρεθούμε... :)

:hello:
Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι θάρθεις...

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 17 Μαρ 2017, 09:03

Τροφή για σκέψη,.. :) ..αλλά,μας μπέρδεψες Λουκά.

Τα θέματα είναι δύο και διαφορετικά.
Άλλο θέμα ο φακός,άλλο η διαφήμιση,άσχετα μεταξύ τους.
Έπρεπε να κάνεις δύο ψηφοφορίες.

Για τα video με διαφημίσεις μου έδωσες μια ιδέα.Θα μιλήσω με την ΟΔ.

Για το φακό είναι δύσκολο να πάρουμε θέση.
Πρώτα απ'όλα δεν έχουμε τον κόσμο,την οργάνωση και τον χρόνο να το παρακολουθήσουμε.
Είναι ουτοπικό να κατεβάζουμε video με φακό και από την άλλη να σηκώνουμε φωτογραφίες με ψαριές που (μπορεί να)έχει χρησιμοποιηθεί φακός.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 17 Μαρ 2017, 09:29

Τελικά γιατί είναι ντροπή ο φακός?
Επειδή μας διευκολύνει?
Το επιχείρημα ότι τα ψάρια θα κακοχτυπηθουν δεν το απαντας με την απάντηση της μη βολής. Ένα ψάρι μπορεί να βρεις ,να μην το χτυπήσεις?Στην τελική όσα χρόνια ισχύει η απαγόρευση,είδαμε έστω και λίγη προκοπή? Μπα!!!..
Και η στολή και η μάσκα,και ο αναπνευστηρας και τα πέδιλα μας διευκολύνουν....να τα καταργησουμε και αυτά? Σειρά έχουν τα λάστιχα, γιατί το καμάκι ρίχνεται και με τα χέρια....
Εννοείται ότι εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ φακό, αλλά έχω βαρεθεί να δίνουμε βαρύτητα σε ανούσια και να παραβλέπουμε τα σημαντικά...
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Παρ 17 Μαρ 2017, 10:20

Για τις διαφημισεις στα βιντεο λυνετε απλα: Να αναφερει ο καθε δημιουργος , οτι υπαρχει "τοποθετηση" προιοντος" στην αρχη του βιντεο ή στο ποστ.Και μετα όποιος θελει κανει κλικ και το βλεπει ή το αγνοει γιατι βγαζει σπυρια με τις διαφημισεις.

(Παλι εχουμε μπει στη διαδικασια διαμονοποιησης καποιον λειτουργιων οι οποιες ειναι φυσικο επακολουθο της εξελιξης γανικοτερα!!)

Για το φακο τωρα....αυτο και αν εχει συζητηθει εδω μεσα.Ακρη δέ θα βρεθει ποτέ , μέχρι να καταργηθει ο νόμος ο οποιος θεωρω ειναι λαθος.
Παιδεία χρειαζεται και σωστη "εκπαιδευση" στους νέους ψαροτουφεκαδες και όλα θα λειτουργουν ορθολογικα.Όλα τα υπολοιπα ειναι (ναχαμεναλεγαμεδουλειαναμημαςλειπει :P )

Η γαγγραινα του χωρου ειναι ο "Νυχτερινος και ο Μπουκαλακιας"!!
Και ειμαι απολυτος σε αυτο και εκει πρεπει να δωθει χρονος και ουσια απο όλους μας και απο την πολιτεια φυσικα ετσι ώστε να εκλειψουν απο το συναφι μας μιά και καλή!!!
(Ειναι εντελως διαφορετικο θεμα νβεβαια..και αρκετα πολυπλοκοτερο)!!
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Επιστροφή στο “Χαλαρά”