ΕΝΑΣ ΣΠΑΝΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
PARAS
Ονοματεπώνυμο: xristos paraskeuas

ΕΝΑΣ ΣΠΑΝΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PARAS » Πέμ 15 Μαρ 2012, 14:37

με αφορμη ενα βιντεακι που ανεβασε το μελος skopdolfin στο κουτι πιστευω οτι ολοι θα επρεπε να το δουμε και να μην παει χαμενο
αποφασισα να το ανεβασω, πραγματικα με καθηλωσε απο την δυναμη της ψυχης του ο ανθρωπος που θα δειτε στο βιντεο :hello: :hello:

http://youtu.be/jgTF9_E23uE
Τους εξυπνους που το παιζουνε χαζοι τους γουσταρω

Τους χαζους που πανε να το παιξουνε εξυπνοι τους γλενταω

Άβαταρ μέλους
tsamis82_
Ονοματεπώνυμο: γιαννησ τσαμησ

Re: ΕΝΑΣ ΣΠΑΝΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsamis82_ » Πέμ 15 Μαρ 2012, 14:50

εκει περα βρησκω την χαρα...και το υπολιπο τησ ζωησ...... :hello: :hello:

Thrasos79
Ονοματεπώνυμο: ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thrasos79 » Πέμ 15 Μαρ 2012, 15:03

Δυναμη ψυχης,μακαρι να ειχαμε το κουραγιο του.

nikos.proo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos.proo » Πέμ 15 Μαρ 2012, 15:13

Ντρεπομαι να ξαναπαραπονεθω οτι εχω κατι η οτι κατι με ποναει.θελω τωρα αμεσως να παω να τον κανω αγκαλια.που ειναι τα φασιστοκαναλα να προβαλλουν τετοιες εικονες που μου θελουν και την ACTA τωρα......μπραβο κυρ Γιαννη.....μονο μπραβο

Άβαταρ μέλους
djcool
Ονοματεπώνυμο: Κολοκοτρωνης Δημητριος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από djcool » Πέμ 15 Μαρ 2012, 15:14

απιστευτο

Άβαταρ μέλους
blackbird
Ονοματεπώνυμο: MAVROPOULOS JOHN

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackbird » Πέμ 15 Μαρ 2012, 17:42

=D> =D>
Πάλι με χρόνους με καιρούς, πάλι δικιά μας θά΄ναι
Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ

Άβαταρ μέλους
el_eco
Ονοματεπώνυμο: drakoulis.m

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από el_eco » Πέμ 15 Μαρ 2012, 18:11

Μάθημα Ζωής ... =D>
keep spearfishing

Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostasprobonas » Πέμ 15 Μαρ 2012, 18:46

Το project και το βίντεο το υπογράφει ο Στράτος ο Βογιατζής. Είμαστε συνεργάτες και με τιμά με τη φιλία του. Ο Στράτος, μεταξύ άλλων έχει κάνει λίαν αξιόλογες φωτογραφικές δουλειές για τη ζωή των ψαράδων σε ΟΛΗ τη Μεσόγειο. Έχουν εκδοθεί δύο εκπληκτικά άλμπουμ για τη Χίο -το ένα αφορά τα Μστιχοχώρια. Όμως, κατά την ταπεινή μου γνώμη, η πιο μοντέρνα δουλειά του αφορά αυτό το project που αφορά τον εντοπισμό θετικών παραδειγμάτων που θα ενδυναμώσουν και θα εμπνεύσουν τους Έλληνες αυτά τα δύσκολα χρόνια...

Άβαταρ μέλους
NiKoS.
Ονοματεπώνυμο: ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΝΙΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NiKoS. » Πέμ 15 Μαρ 2012, 19:30

:hello: :hello:

Άβαταρ μέλους
NE wind
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γρέγος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NE wind » Πέμ 15 Μαρ 2012, 19:46

Ο Γιάννης ο Κουκούμυαλος ζει στη Λαγκάδα της Χίου. Τυφλώθηκε και έχασε την παλάμη του από οβίδα που είχαν βρει με κάτι άλλα πιαδιά και έσκασε στα χέρια τους. Ένα από τα παιδιά πέθανε δυστυχώς. Τον γνωρίζω προσωπικά μια και είναι ξάδερφος του πατέρα μου. Με αυτόν περισσότερο (μιας και ο πατέρας μου ταξίδευε και δεν ήταν πολλά καλοκαίρια στη Χίο), έκανα τα πρώτα βήματα στη ναυτοσύνη πιτσιρικάς του δημοτικού ακόμα. (Ψάρεμα φυσικά έμαθα από τον πατέρα μου αρχικά). Στην αρχή στα κοντινά μέσα στον κόλπο και αργότερα όταν άρχισε να μ' εμπιστεύεται βγήκαμε και στο πέλαγος. Είναι τόσο εξοικιωμένος με τα "προβλήματα" που έχει που μπορώ να πω ότι είναι πιο ικανός σε πολλά πράγματα από πολλούς "κανονικούς" ανθρώπους. Για να σε "δει" ψηλαφίζει με τα χέρια το πρόσωπό σου. Μία φορά φτάνει. Μετά σου λέει σε ποιον μοιάζεις και σίγουρα σχηματίζει μια εικόνα σου στο μυαλό του. Όποιος τον χαιρετήσει τον καταλαβαίνει αμέσως από τη φωνή. Τον είδατε πώς τραβάει κουπί. Δολώνει άνετα ξεμπερδεύει με ευκολία κάτι κουβάρια πετονιές (πόσες φορές μου τις είχε ξεμπερδέψει!) και πραγματικά ξέρει πού βρίσκεται κάθε πέτρα. Αντιλαμβάνεται τον καιρό αμέσως. Μια φορά θυμάμαι είχαμε πάει για καλαμάρια. Αέρας μηδέν και η θάλασσα πέρα από τη ρεστία ακύμαντη. Σε κάποια φάση μου λέει"έχει σύννεφα πάνω από το τάδε βουνό;", "ναι" του λέω. "Μάζεψέ τα γρήγορα να φύγουμε". Τότε αντιλήφθηκα ότι φυσούσε ένα ανεπαίσθητο ψυχρό αεράκι. Αυτό είχε αισθανθεί. Μέχρι να μαζέψω την άγκυρα είχε αρχίσει να ψιλοβρέχει και να φουσκώνει το κύμα. Μέχρι να ξεκινήσουμε γινόταν το έλα να δεις. Καταρακτώδης βροχή αστραπές κύμα (6-7 μποφώρ πρέπει να ήταν) κόντρα καιρός νοτιάς και σκοτάδι. Εγώ τιμόνευα αυτός άδειαζε νερά και τραγουδούσε. Ωραία φωνή και δυνατή. Αξέχαστη εμπειρία. Τελικά επιστρέψαμε σώοι και αβλαβείς. Ο πατέρας μου είχε βγει με τη δική μας βάρκα να μας ψάξει. Πού να βρεθούμε νυχτιάτικα.
Όταν δε βρίσκει κάποιον να πάει μαζί του για ψάρεμα πάει μόνος του. Ξέρει πόσο κουπί πρέπει να κάνει για να φτάσει κάπου και το κορυφαίο είναι ότι υπολογίζει και τον καιρό και υπολογίζει την απόκλιση! Για να πάει τη βάρκα στο αγκυροβόλιο πρέπει να μπει σε ένα άνοιγμα 5 μέτρα περίπου να στρίψει δεξιά και να πάει κέντρο ανάμεσα από τις άλλες αραγμένες βάρκες. Ακούει και το κύμα στα βράχια ή στο μώλο του λιμανιού και υπολογίζει περίπου την απόσταση. Μόνη περίπτωση να μπερδέψει είναι να έχει κάνει κανένας καμιά αλλαγή στο αγκυροβόλιό του και να έχει αφήσει τίποτε σκοινιά στο νερό και να μπερδέψει καμιά προπέλα. Είναι και τυχερός στο ψάρεμα. (Η τύχη ακολουθεί τους άξιους λένε). Έχει πιάσει σε μονάγκιστρο πεταχτάρι 2 συναγρίδες! Μία στο αγκίστρι και η άλλη είχε μπλέξει στην πετονιά! Ψάρευε με τον πατέρα μου τσιπούρες. Έπιασε ο πατέρας μου δύο αλλά αυτός έπιασε συναγρίδα! Ο μόνος που τον ξεπερνάει είναι η γυναίκα που φαίνεται στο βίντεο κάποια στιγμή. Στα καλαμάρια τον κάνει σκόνη!
Θυμάμαι μια φορά όταν πρωτοπηγαίναμε για ψάρεμα με τη βάρκα και μου μάθαινε τα σημάδια στις ακτές που προσπερνούσαμε (μάλλον υπολόγιζε και το χρόνο που κάναμε από σημείο σε σημείο) μου λέει "περάσαμε το καμίνι;". "Ναι". "Τώρα βλέπεις κάτι πέτρες που έχουν κάτι άσπρα σημάδια;". "Όχι". "Αν είμαστε εδώ που λες πρέπει να έχει κάτι πέτρες έτσι κι έτσι". "Εδώ είμαστε Γιάννη αλλά δεν τις βλέπω". "Μα καλά στραβός είσαι;" μου λέει! "Για κοίτα καλύτερα". "Α, ναι. Τώρα τις βλέπω"! Με έβγαλε στραβό ο "τυφλός".
Πέρασαν τα χρόνια. Γέρασε και ο Γιάννης.
Α, ρε τι μου θύμισε αυτό το βίντεο! Δεν το ήξερα ότι υπήρχε. Είχε κάνει και ένα ρεπορτάζ η ΕΤ3 παλιότερα στην εκπομπή "Αληθινά σενάρια".
Νά 'ναι πάντα καλά.

leonidasss
Ονοματεπώνυμο: Leonidas Kyriakou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από leonidasss » Πέμ 15 Μαρ 2012, 20:03

Mεγάλοι ανθρώποι...

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 16 Μαρ 2012, 00:56

Φοβερή η ιστορία σου ΝΕ,....... :good:
NE wind έγραψε:Θυμάμαι μια φορά όταν πρωτοπηγαίναμε για ψάρεμα με τη βάρκα και μου μάθαινε τα σημάδια στις ακτές που προσπερνούσαμε (μάλλον υπολόγιζε και το χρόνο που κάναμε από σημείο σε σημείο) μου λέει "περάσαμε το καμίνι;". "Ναι". "Τώρα βλέπεις κάτι πέτρες που έχουν κάτι άσπρα σημάδια;". "Όχι". "Αν είμαστε εδώ που λες πρέπει να έχει κάτι πέτρες έτσι κι έτσι". "Εδώ είμαστε Γιάννη αλλά δεν τις βλέπω". "Μα καλά στραβός είσαι;" μου λέει! "Για κοίτα καλύτερα". "Α, ναι. Τώρα τις βλέπω"! Με έβγαλε στραβό ο "τυφλός"..
:D
Ωραίοι!!.......
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Dia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dia » Παρ 16 Μαρ 2012, 01:16

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!
=D> =D>

Άβαταρ μέλους
mitsosub

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mitsosub » Παρ 16 Μαρ 2012, 08:57

Το κουράγιο και η δύναμη της ψυχης δεν στερεύει ποτε έχοντας ως μπούσουλα τέτοιους Ηρωες
μασκα δεν εχω να γυρνώ
στο καρναβάλι ετούτο
μόνο μια αποχη να τρυγώ
της θαλασσας την πονηριά
και της σιωπής τον πλούτο

Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Ονοματεπώνυμο: Γρηγόρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GRIGORIS » Παρ 16 Μαρ 2012, 10:30

Παράδειγμα της δύναμης του ανθρώπου και της λαχτάρας για ζωή...
Όσο ζώ τρέχω και όσο τρέχω ζω!

Επιστροφή στο “Χαλαρά”