ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ!!!!!!!!!!

Relax time.......off topic!!
Δραπέτης

Re: ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δραπέτης » Τρί 08 Μάιος 2012, 17:40

Εμένα μου αρέσει ο Κόλλιας με τον τρόπο που εκτίθεται, και με τα ρίσκα που παίρνει. Μου αρέσει επίσης και το πνεύμα του κειμένου του, σε σημείο που αδιαφόρησα πλήρως για τη στήρα και το μανάλι. Δεν συμφωνώ με τις θέσεις του απόλυτα αλλά σέβομαι την ειλικρίνεια.
Εξάλλου τα ρίσκα τα παίρνει για λογαριασμό του ρε παιδιά και αναλαμβάνει το τίμημα (στην προκειμένη περίπτωση το κλείδωμα από την διαχείριση, την αποδοκιμασία από μερικά μέλη).

Επίσης που βλέπετε την πρόκληση; Πρόκληση θα ήταν αν του είχε δοθεί ειδική άδεια - επειδή είναι ψηλός πχ - και πρόκληση θα ήταν αν πούλαγε μαγκιά του στυλ "στα παλιά μου τα παπούτσια οι νόμοι και όσοι δεν ψαρεύετε, εγώ πήγα και εσείς πήξτε". Αυτή είναι η γνώμη μου, φιλικά πάντα.
Χρήστος Παπαναστασίου

Άβαταρ μέλους
Johnkokk
Ονοματεπώνυμο: Γιάννης Κοκκινάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Johnkokk » Τρί 08 Μάιος 2012, 17:47

Χαλαρώστε μωρέ.3 βδομάδες μείνανε.

Ε και τι έγινε.Δημοσιεύσανε δυο τρείς μερικές ψαριές (που μπορεί να μην είναι και κάν το Μάιο), τις κλειδώσαμε για ευνόητους λόγους και τέρμα.

Σιγά τις προκλήσεις ρε παιδιά.Καθείς αναλαμβάνει τις ευθύνες των πράξεών του.
Η αψαρία είναι επιλογή.
Βράγχια έχουν ΜΟΝΟ τα ψάρια.

marioss
Ονοματεπώνυμο: marios mosxou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marioss » Τρί 08 Μάιος 2012, 17:52

και εγω βουτηξα 3 μαιου...καλα τα λες κολλια...θα ξανακανουμε εκλογες και στο τελος δεν θα τα βρουνε και θα ειναι ο παπαδημος παλι ειναι μιλημενα...ολοι οι νομιμοι μεσ'το φορουμ ειστε? :-k μπορει να μπαινω 2 φορες τον μαιο αλλα δεν βουταω βραδυ,δεν βουταω σε ιχθιοτροφια,δεν βουταω σε λιμανι,και παντα με σημαδουρα...που ελαχιστοι το κανουνε,το λιμενικο ειναι διευθαρμενο,εχει λιμενικους που το παιζουνε και καλα νομιμοι και σε γραφουνε και μετα τι?βουτανε βραδυ?
ασε μας ρε φιλε τωρα,ολοι οι εξουσιες μπατσοι κ λιμενικοι ειναι...ας πανε ν γραψουνε καμια τρατα στον υαλο που τραβαει και στελνει σημα για ζημεια και τους περνεις τηλ και σε λενε καλα μωρε ζημεια εχει...εγω τα ειπα και αμα δεν σας αρεσω που βουταω μαη να με στηλετε πμ να διαγραφω απο τ φορουμ...

Άβαταρ μέλους
pantzo76
Ονοματεπώνυμο: Pantelis Los

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pantzo76 » Τρί 08 Μάιος 2012, 17:55

Θέλαμε και εμείς Κ. Κολλια να πάμε ψάρεμα το Σαββατοκύριακο, πολύ το θέλαμε!!! Αλλά δεν πήγαμε... γιατί ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

Απερίγραπτα προκλητικο ποστ απο εναν ανθρωπο που λογω θέσης και προβολής θα έπρεπε να ειναι πολύ πιο προσεκτικός.

Το χειροτερο δεν ειναι αν πηγε ή όχι, αλλα οτι το ποσταρισε κιολας! :banghead: και οτι μετά ανεβηκε στο φορουμ για να το δουμε ΟΛΟΙ.... οι αλλοι! :banghead:

Που μπορεί στο τέλος να μην πήγε κιόλας και να μας κάνει μόνο χαβαλέ! Black humour που θα εγραφε και στο deep worldwide ............

Έλεος!!!!!!!!!!!!
Οι αρχαίοι πολεμιστές πρώτα έκαναν τους εαυτούς τους αόρατους.
Μετά περίμεναν τη στιγμή που ο εχθρός ήταν ευάλωτος....

foumaristis
Ονοματεπώνυμο: Μπίζος Βασίλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foumaristis » Τρί 08 Μάιος 2012, 18:38

Δεν φταίει ο κύριος Κόλλιας εμείς φταίμε που αντί να κάνουμε και εμείς το ίδιο (αστειεύομαι) καθόμαστε κ διαβάζουμε το περιοδικό του για να περάσει ο μάης κ έτσι του δίνουμε την δυνατότητα να κάνει αυτο που έκανε. ¨Ολοι πιστεύω θελουμε να πεσουμε στη θαλασσα πόσοι ομως απο σεβασμό στον εαυτό μας δεν το κάνουμε? Και δεν ειναι οτι θα κανουμε κ καμια κατασροφη... αλλα αφου ετσι πρεπει τι να κανουμε? Αυτό που εκανε δεν νομιζω να βαλει πολλούς απο εμας στο δείλημα κ να πουμε αφου το εκανε αυτος θα το κανουμε και εμεις αναρωτιέμαι ομως αν εχει παιδι τι ψαροντουφεκας θα γινει με τετοιο πρότυπο? Και ξανα λέω δεν εκανε και τιποτα 2 ψαρακια επιασε αλλα ο νομος ειναι νομος είτε δίκαιος είτε αδικος και ειναι για ολους! σκέφτηκε κανεις αν ψαρεύαμε ολοι αυτον τον μηνα κ βγαζαμε ολοι απο 2 ψαρακια ποσα θα μαζευόντουσαν στο τελος?

Μπραβο Κύριε Κόλλια για το σεβασμό σας προς ολους εμας!

Υ.Γ Θα συνεχίσω να αγοραζω το περιοδικο σας για να χαζεύω με αυτο που μου αρεσει οταν δεν μπορω να το απολαύσω απο κοντα!

Άβαταρ μέλους
dousmike
Ονοματεπώνυμο: Ντουσμανης Μιχαλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dousmike » Τρί 08 Μάιος 2012, 19:20

Ψηλέ σε πάω γιατί είσαι ντιπ για ντίπ κουζουλός :yahoo:
Ο καφές πάντα σκέτος!!!
www.ellinonromi.gr

mike lamar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mike lamar » Τρί 08 Μάιος 2012, 19:33

sThRa έγραψε:"Ψήφισα Ψαροντούφεκο". Προκλητικότατο ποστ για τις μέρες που περνάμε σαν χώρα.
Ο ωχαδερφισμός του βολεμένου σε όλου του το μεγαλείο. Οι υπόλοιποι μακάκες
που δε ψαρέψαμε πήγαμε και ψηφίσαμε μπας κ δει καμιά άσπρη μέρα αυτός ο τόπος...

αυτο ακριβως οπως το ειπες ..ολοι οι βολεμενοι επαναστατες διχως αιτια εκ του ασφαλους

mike lamar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mike lamar » Τρί 08 Μάιος 2012, 19:34

alygistos έγραψε:Εγώ λυπάμαι που αυτός ο κύριος έχει και περιοδικό που διάβαζα και έχω και καμιά 40αριά τεύχη του...
Δεν καταλαβαίνω τι γραμμή θέλει να περάσει στο αναγνωστικό κοινό του...
Δεν καταλαβαίνει ότι κάνει κακό σε όλους εμάς τους ψαροντουφεκάδες αναρτώντας μια τέτοια φωτογραφία...
ΚΡΙΜΑ....
+

stratiskex
Ονοματεπώνυμο: stratos kehagias

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stratiskex » Τρί 08 Μάιος 2012, 19:47

Ρε μάγκες κάντε την δουλεία σας και δεν υπάρχει λόγος να σχολιάζετε το τι κάνει ο καθένας .Άμα θες να βουτήξεις πάρε το ρίσκο και βούτα .Εγώ ξενερώνω που δεν μπορούμε να ανεβάσουμε ψαριές οι οποίες δεν είναι αυτού του μήνα (δηλωμένα),για να περάσουν οι μέρες ευχάριστα. :hello:

Μπακαλιαρος
Ονοματεπώνυμο: Μιχαλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπακαλιαρος » Τρί 08 Μάιος 2012, 19:49

Εγω ψηφιζω ψαροτουφεκο και Κολλια!Εμενα με ενδιαφερει το αντικειμενικα σωστο,νομος μπορει να βγει ο οποιοσδηποτε λογικος η παραλογος και για μενα αυτος ο νομος περι απαγορευσης του ψαροτουφεκου ειναι παραλογος.Γιατι δεν μπορει να αφηνει ολους τους επαγγελματιες να ψαρευουν, τους ερασιτεχνες(καλαμι απο εξω,συρτες ,,jigging)και να απαγορευει μονο το ψαροτουφεκο και το παραγαδι .Προστατευει αυτος ο νομος με αυτον τον τροπο την θαλασσα?(Γιατι αυτος θα ηταν ο μονος σκοπος του,να προστατεψει τη θαλασσα)δεν νομιζω.Δεν υπαρχει και ο νομος για το μεγιστο βαθος ψαρεματος τα 10 μετρα?Ειναι η δεν ειναι παραλογος?δεν νομιζω να μπορει να ψαρεψει καποιος κατω απο τα δεκα μετρα και να σταματαει εκει επειδη το λεει και ο νομος.Κι εσεις που κατηγορειτε τον κ.Κολλια ειμαι σιγουρος πως παραβαινετε αυτον τον νομο.Γιατι λοιπον κανετε διακριση στους νομους?Και επισης η βουλευτικη ασυλια νομος δεν ειναι?Καναν οτι καναν ολοι αυτοι και με βαση το νομο μενουν ατημωρητοι.Ωραιος νομος!

Άβαταρ μέλους
DKollias
Ονοματεπώνυμο: Dimitris Kollias

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DKollias » Τρί 08 Μάιος 2012, 19:52

Φίλοι
Ευχαριστώ όλους σας για τη συμμετοχή σε αυτό το όντως ενδιαφέρον θέμα. Βασικά, συμφωνούμε, αυτό ακριβώς πραγματεύομαι μάλιστα και στο εντιτόριαλ του τεύχους που κυκλοφορεί. Δείτε εδώ
http://www.deep.gr/online/

Όπως πολύ σωστά επεσήμανε ο Δραπέτης (οξυδερκέστατος, ατίθασε νεαρέ!) το ''ζουμί" του κειμένου βρίσκεται αλλού, στην καθαρότητα της πράξης και της φιλοσοφίας του ψαροτούφεκου, σε πλήρη αντίθεση με τη διαφθορά του κρατούντος πολιτικού συστήματος. Αν στο τέλος βγήκε και μια στήρα, ακόμη καλύτερα, θα ψήσουμε αύριο!

Ναι λοιπόν, ψηφίζω ψαροτούφεκο "δαγκωτό" γιατί δε με πρόδωσε ποτέ και την ψήφο είναι αναφαίρετο δικαίωμά μου να τη ρίχνω όπου θέλω, ακόμη και στον υπόνομο και αυτό λέγεται Δημοκρατία.

Για τους παραπάνω λόγους παρακάλεσα τους συντελεστές του μαγαζιού να συμβιβαστούμε και απλά να κλειδώσουν το θέμα χωρίς να το διαγράψουν. Για μια ακόμη φορά έδειξαν την ωριμότητα που τους έχει ξεχωρίσει. Πάνο, Νίκο, θενξ.

Geogian, καλός ο captain Jim. Αντί για χόρτο όμως, λέω να πάρω... πίγκα! xaxaxa... Εγγυημένη απόλαυση και μπαίνουν όπου νάναι...

Και όπως είπαμε, όλα μπορεί να είναι μια φανταστική ιστορία για να περάσει ο ανιαρός Μάης. :mrgreen:

Venceremos!

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Τρί 08 Μάιος 2012, 20:27

Τελικα πηγες για ψαρεμα η οχι τον Μαιο γιατι αλλα διαβαζουμε τωρα(φανταστικες ιστοριες κλπ)?
Αν πηγες μαγκια σου εσυ θα φας το προστιμο οχι εμεις αλλα τουλαχιστον πες μας αν πηγες να εχεις το θαρος της γνωμης σου και να το πεις οπως εκανες στο αρχικο ποστ.Προσωπικα δεν με πειραξε οτι πηγες αλλα οτι αρχιζεις και τα γυριζεις.

stathis_luthier
Ονοματεπώνυμο: stathis tsolis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis_luthier » Τρί 08 Μάιος 2012, 20:28

Μακαρι να καναμε ολοι το ιδιο. Οι κοτες ποτε δεν καναν επανασταση,μονο αυγα. Εγω ψαρευω οσο με παιρνει το Μαη, οσο για τις εκλογες και την Ελλαδιτσα μας, μεγααλο θεμα για να λυθει εδω μεσα...

Άβαταρ μέλους
Deep_για_Deep
Ονοματεπώνυμο: sakis v.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Deep_για_Deep » Τρί 08 Μάιος 2012, 20:44

ξύπνησε μέσα μου ο τσε γκεβάρα !!! :aikido:
<< Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η θάλασσα για σένα , αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη θάλασσα. >>

JOHNBAKK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JOHNBAKK » Τρί 08 Μάιος 2012, 20:48

stathis_luthier έγραψε:Μακαρι να καναμε ολοι το ιδιο. Οι κοτες ποτε δεν καναν επανασταση,μονο αυγα. Εγω ψαρευω οσο με παιρνει το Μαη, οσο για τις εκλογες και την Ελλαδιτσα μας, μεγααλο θεμα για να λυθει εδω μεσα...
Δηλαδη ειναι κοτες οσοι σεβονται τους νομους?Ωραια λοιπον απο αυριο να παιρνουν ολοι με κοκκινο.Μπειτε και σε καμια τραπεζα για καμια ληστειουλα να βγαλουμε τα σπασμενα βρε αδερφε.
Αχ βρε παιδια πραγματικα δεν ξερετε τι θα γινοταν αν ολοι παιρναμε το νομο στα χερια μας.Ο σωσον εαυτο σωθητω.
Καλος η κακος τον Μαιο το ψαροντουφεκο απαγορευται.Εγω δεν εξεταζω δικαιος η αδικος (ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟΣ) αλλα ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ.
Δεν ξερω αν διαβασατε οτι καποιος εχθες σκοτωσε εναν ρουμανο που πηγε να κλεψει την αποθηκη του.Ο ανθρωπος τωρα εινα μεσα προσπαθωντας να προστατεψει την περιουσια του.Δικαια η αδικα ο νομος λεει να μπει μεσα και ετσι εγινε.

Επιστροφή στο “Χαλαρά”