Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Άβαταρ μέλους
kamakis
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Κυρ 22 Ιούλ 2012, 13:42
Ονοματεπώνυμο: Makis

Re: Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kamakis » Τετ 23 Οκτ 2013, 11:42

Johnkokk έγραψε: 8. Με την ολοκλήρωση μιας αγγελίας πώλησης ο χρήστης οφείλει να αναφέρει ότι παύει η ισχύς της.
Η αναφορα ολοκλήρωσης μιας αγγελίας γινεται με αναφορα στο συγκεκριμενο τοπικ της αγγελιας ή μεσω πμ ? Εχω 2 αγγελιες που εχουν κλεισει αλλα δεν ειναι κλειδωμενες.
http://www.spearfishingforum.gr/viewtop ... 55&t=37790
http://www.spearfishingforum.gr/viewtop ... 58&t=37792
LIVE AND LET LIVE

Φόρουμ ψαροντούφεκου που υπαινίσσεται/προτείνει/υποστηρίζει περαιτέρω περιορισμούς, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Άβαταρ μέλους
Johnkokk
Δημοσιεύσεις: 5875
Εγγραφή: Τρί 14 Νοέμ 2006, 18:43
Ονοματεπώνυμο: Γιάννης Κοκκινάκης
Τοποθεσία: Οπου υπάρχει θάλασσα.

Re: Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Johnkokk » Τετ 23 Οκτ 2013, 12:15

Δεν ειναι απαραίτητο να την κλειδώσουμε.
Αρκει να αναφέρει οτι εκλεισε.

Εαν θελετε να κλειδωθει πρέπει να μας στείλετε pm.
Η αψαρία είναι επιλογή.
Βράγχια έχουν ΜΟΝΟ τα ψάρια.

Άβαταρ μέλους
PanEx
Δημοσιεύσεις: 15135
Εγγραφή: Σάβ 11 Νοέμ 2006, 15:21
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Πέμ 24 Οκτ 2013, 08:43

Οι αγγελίες που δεν πληρούν τις προδιαγραφές θα διαγράφονται.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Lucas
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν 2012, 09:29
Ονοματεπώνυμο: lucas

Re: Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lucas » Τρί 29 Οκτ 2013, 17:07

Καλησπέρα, γιατί κλειδώθηκε η αγγελία για τα πέδιλα μου??

Άβαταρ μέλους
PanEx
Δημοσιεύσεις: 15135
Εγγραφή: Σάβ 11 Νοέμ 2006, 15:21
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Τρί 29 Οκτ 2013, 17:41

Διάβασε αυτό:
Johnkokk έγραψε:Αν και υπάρχει σχετική αναφορά στους κανονισμούς αγγελιών, κάποιοι εξακολουθούν να μας αγνοούν, βάζοντας αγγελίες χωρίς σαφή στοιχεία.

Ως εκ τούτου, εφεξής αγγελίες που δεν είναι σαφής και δεν περιέχουν τιμή κλπ βασικά στοιχεία θα ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ χωρίς προειδοποίηση.

Μια καλή αγγελία είναι της παρακάτω μορφής.

Τίτλος : Πωλείται Ψαροτούφεκο Bleu Bastard Carbon 95cm
Πρότυπο Αγγελίας έγραψε: Πληροφορίες :
Πωλείται Ψαροτούφεκο Bleu Bastard Carbon 95cm
με μουλινέ MITOS 2 γεμάτο με σχοινάκι dyneema 1.8mm (inblue)
Βέργα ταϊτής Pathos με φτεράκι απο κάτω και καρχαριάκια - 6,5mm - 130cm
Λάστιχo καινούργιο Picasso 17.5mm 60cm με σχοινένιες καμπάνες της Bleu
Μαζί με το όπλο δίνονται 4 επιπλέον μπίλιες της Bleu για δετα λάστιχα, μια βέργα ταϊτής Pathos με φτεράκι απο κάτω και καρχαριάκια - 7mm - 130cm και η δεύτερη λαβή η ανατομική της Bleu.
Το όπλο βρίσκετε στην Ρόδο.Δεκτός κάθε έλεγχος για όποιον θέλει να το δει από κοντά

Ημερομηνία Αγοράς/Κατάσταση :
Το όπλο αγοράστηκε τον Απρίλιο του 2011 και είναι σε αριστη κατάσταση με ελάχιστες γρατσουνιές.

Τιμή :
250 €
Ανταλαγές δεν με ενδιαφέρουν

Αποστολή/Πληρωμή :
Το όπλο στέλνετε σε όλη την Ελλάδα με κατάθεση σε λογαριασμό.Τα έξοδα αποστολής δικά μου

Φωτογραφίες :
http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 022vt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/20/dscn0020ia.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... 019jy.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/34 ... 018nv.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/835/dscn0017v.jpg/

Πληροφορίες Επικοινωνίας :
Τηλέφωνο 6941111111
Εμαιλ email@email.κομ
Η με PM
Παρακαλούμε για την εφαρμογή του κανονισμού.
Επίσης αν υποπέσει απο δω και περα στην αντίληψη σας αγγελία που δεν τηρεί τα παραπάνω, να ενημερώνετε την διαχείρηση για να πράξει τα δέοντα.

Ευχαριστούμε.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Lucas
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν 2012, 09:29
Ονοματεπώνυμο: lucas

Re: Κανονισμοί ΜΙΚΡΩΝ ΑΓΓΕΛΙΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lucas » Τρί 29 Οκτ 2013, 17:43

οκ, συγνώμη για τα λάθη της αγγελίας!!
:hello:

ΑΣΤΟΧΟΣ
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 20:48
Ονοματεπώνυμο: Γριβας Λαμπρος

προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΣΤΟΧΟΣ » Τρί 29 Οκτ 2013, 22:51

καλησπερα σε ολους, ηθελα να κανω μια ερωτηση, δυο αγγελιες μου μια για μια στολη και για ενα φακουδακι salvi κλειδωθηκαν, δεν με νοιαζει ιδιαιτερα ακομα και να διαγραφουν, ας υποθεσουμε
οτι για την στολη δεν εβαλα φωτογραφιες, ενοχος λοιπον....για το φακουδακι το ιδιο;;;; δις ισοβεια σε φυλακες υψηλης ασφαλειας και μια ερωτηση ακομα απο φωτογραφιες τι μπορειται να καταλαβεται;;;;;;παντα το ειχα απορεια, δηλ μια στολη καλα κολημενη θα φανει;;; το φακουδακι εαν ειναι καμενο;;; τα παπουτσακια εαν ειναι σκισμενα;;; παντα προσπαθουσα να ειμαι τυπικος σε ολα τα θεματα οχι μονο μεσα στο φορουμ, εαν θελεται ανθρωπους να ξεκατινιαζοναι παρακαλω διαγραψτε με μπορω και σε λογαριασμο φιλου εαν θελω να κανω την δουλεια μου, απλα ειμαι λιγο κυνικος γιατι καποια πραγματα πρεπει ισως να τα ξαναδειτε λιγο εαν φυσικα θελετε και σας ενδιαφερει, κατα τα αλλα καλα να ειστε ολοι :hello:

Άβαταρ μέλους
underworld
Δημοσιεύσεις: 5162
Εγγραφή: Πέμ 29 Μαρ 2007, 23:52
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Γκίκας
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από underworld » Παρ 01 Νοέμ 2013, 11:30

Ο κανόνας που ισχύει για τις φωτογραφίες στις αγγελίες εφαρμόζεται για να αποφύγουμε όσο γίνεται περιπτώσεις εξαπάτησης. Πράγματι δε μπορεί κανείς να καταλάβει τα πάντα από τις φωτογραφίες αλλά συνήθως μπορεί να καταλάβει πολλά περισσότερα από το αν δεν έχει καθόλου φωτο, σε αυτό συμφωνούμε όλοι. Τις λεπτομέρειες πάνω στο αντικείμενο που αγοράζει μπορεί κάποιος να τις δει από κοντά. Η προσπάθειά μας είναι να κάνουμε τις αγγελίες πιο λειτουργικές, δηλαδή πιο σαφείς και όσο το δυνατόν περισσότερο διαφανείς. Αυτό σημαίνει ότι ο πωλητής χρειάζεται να ακολουθήσει τους κανόνες και να δώσει χρόνο για γράψει την αγγελία. Είναι προς τιμή σου που προσπαθείς να είσαι τυπικός.

Μας ενδιαφέρει πολύ να ακούμε προτάσεις που θα κάνουν το φόρουμ καλύτερο. Να είσαι καλά, φίλε. :hello:

Άβαταρ μέλους
fireman
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2009, 16:44
Ονοματεπώνυμο: Τρύφων Μπαργκάουι
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fireman » Παρ 01 Νοέμ 2013, 11:41

underworld έγραψε:Ο κανόνας που ισχύει για τις φωτογραφίες στις αγγελίες εφαρμόζεται για να αποφύγουμε όσο γίνεται περιπτώσεις εξαπάτησης. Πράγματι δε μπορεί κανείς να καταλάβει τα πάντα από τις φωτογραφίες αλλά συνήθως μπορεί να καταλάβει πολλά περισσότερα από το αν δεν έχει καθόλου φωτο, σε αυτό συμφωνούμε όλοι. Τις λεπτομέρειες πάνω στο αντικείμενο που αγοράζει μπορεί κάποιος να τις δει από κοντά. Η προσπάθειά μας είναι να κάνουμε τις αγγελίες πιο λειτουργικές, δηλαδή πιο σαφείς και όσο το δυνατόν περισσότερο διαφανείς. Αυτό σημαίνει ότι ο πωλητής χρειάζεται να ακολουθήσει τους κανόνες και να δώσει χρόνο για γράψει την αγγελία. Είναι προς τιμή σου που προσπαθείς να είσαι τυπικός.

Μας ενδιαφέρει πολύ να ακούμε προτάσεις που θα κάνουν το φόρουμ καλύτερο. Να είσαι καλά, φίλε. :hello:
Συν του ότι, όταν δεν υπάρχουν φωτογραφίες σε μια αγγελία, κάθε φορά που κάποιος ζητάει φωτογραφίες βάζοντας το μειλ του στην ανάρτηση, κάνει έμμεσο απ .
Ανεβαίνει δηλαδή η αγγελία στην κορυφή της λίστας. Σίγουρα απο μια φωτογραφία δεν μπορείς να καταλάβεις την κατάσταση και την φρεσκάδα μιας στολής, αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα η ανάρτηση μερικών φωτογραφιών
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!

oceanikos
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ 01 Δεκ 2010, 12:13
Ονοματεπώνυμο: Nikos Aspiotis

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oceanikos » Παρ 01 Νοέμ 2013, 12:06

Επιπλέον πάρα πολλές συναλλαγές γίνονται με άτομα απο διαφορετικές πόλεις χωρίς να μπορούν να ερθουν σε επαφη πιο πριν για να ελεγξουν με τα μάτια τους το προιον. Θα αγόραζα εγώ στην Αθήνα μία στολή ή ένα όπλο απο την Θεσσαλονίκη χωρίς να εχω δει ούτε μια φωτογραφία;
Ε, αυτή ειναι η χρυσή συνταγη για ξεκατίνιασμα...

Άβαταρ μέλους
trit
Δημοσιεύσεις: 732
Εγγραφή: Τετ 03 Οκτ 2012, 17:52
Ονοματεπώνυμο: nasos

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από trit » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:05

ΠΡΈΠΕΙ ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΑΊΝΟΥΝ ΦΩΤΟ
σώθηκα από ένα ραιο ....μανούλα μου όταν είδα τη φωτο
φωτο είναι must
άποψη μου φυσικά
....
υγ και όπως έχει γίνει γελοία η τοποθέτηση δεν υπάρχει δικαιολογία
ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΥΛΑΜΕ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΘΑ ΤΑ ΦΑΜΕ

ΑΣΤΟΧΟΣ
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 20:48
Ονοματεπώνυμο: Γριβας Λαμπρος

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΣΤΟΧΟΣ » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:16

ευχαριστω τον underworld για την απαντηση, και ισως να εχει δικιο οποτε ζητω συγνωμη η απορεια για το φακο παραμενει....δεν εχω δει σε αλλες αγγελιες να ανεβαινουν φωτο απο φακους, και ας υποθεσουμε οτι στις φωτο βλεπεις κατι και κανεις την αγορααλλα τελικα δεν σου κανει η στολη....... τι κανεις....η το οπλο που πηρες ειναι μεν τελοιο αλλατα λαστοιχα και η βεργα για πεταμα εγω φιλοι μου δεν εχω δωσει τιποτα που να μην ηταν σε υπερ αριστη κατασταση και παντα σε καποιον εκτος αθηνας του προτεινω να ερθει ενας φιλος του να δει το προιον πριν το παρει...οσο αναφορα τις αγγελιες μου τις βαζω και τις ξεχνω ουτε απ ουτε τιποτα, και παντα θα πω την γνωμη μου σε καποιον που πραγματικα την χρειαζεται και μονο αμα ειμαι σιγουρος πως το θεμα το γνωριζω πολυ καλα, γιαυτο και τα ποστ μου ειναι περιορισμενα ενω οι εισοδοι μου στο φορουμ αμετρητες.....μου φαινεται πως κανω οτι δεν μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεση με πιθανους φιλους για μικροπραγματα...λοιπον ας κλειδωθει το θεμα και ας εχουμε ολοι πολλες ομορφες στιγμες στην θαλασσα και καλες επιστροφες :hello:

Άβαταρ μέλους
Smernas
Δημοσιεύσεις: 1110
Εγγραφή: Τρί 08 Σεπ 2009, 22:02

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Smernas » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:18

Φώτο = Λιγότερες απάτες .
If you stare into the Abyss long enough the Abyss stares back at you.

spits
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Πέμ 04 Δεκ 2008, 18:08
Ονοματεπώνυμο: spiros ts.

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spits » Παρ 01 Νοέμ 2013, 13:27

Σταμάτα να ασχολείσαι με φακούς και τρίχες και πάρε ένα 4.30 (το οσεάνικ κράτα το).Σε κανα μήνα βάλε εδώ την αγγελία,με,ή χωρίς φωτογραφία (χέστηκα),σου δίνω απο τώρα προκαταβολή...μάντεψε...πουλήθηκε...!!!

ΥΓ.Αγορίνα μου...
Εφτά,σε παίρνει αριστερά,μη το ζορίζεις...

Άβαταρ μέλους
PanEx
Δημοσιεύσεις: 15135
Εγγραφή: Σάβ 11 Νοέμ 2006, 15:21
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: προς τους διαχειριστες!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 01 Νοέμ 2013, 14:05

Smernas έγραψε:Φώτο = Λιγότερες απάτες .
fireman έγραψε:
underworld έγραψε:Ο κανόνας που ισχύει για τις φωτογραφίες στις αγγελίες εφαρμόζεται για να αποφύγουμε όσο γίνεται περιπτώσεις εξαπάτησης.
Συν του ότι, όταν δεν υπάρχουν φωτογραφίες σε μια αγγελία, κάθε φορά που κάποιος ζητάει φωτογραφίες βάζοντας το μειλ του στην ανάρτηση, κάνει έμμεσο απ .
:hello:

Εσάς "καλύπτουν" οι φωτογραφίες,........ για το δικό σας καλό είναι. :)
Εμείς οι άλλοι που δεν μας ενδιαφέρει το θέμα γλυτώνουμε τα απ,όπως είπε και ο συνάδελφος παραπάνω.


Και στο τέλος,... κλειδώθηκε η αγγελία σου;; Ξαναβάλε την σωστά.
Την ίδια στιγμή μπορείς να την ξαναβάλεις με φωτογραφία φυσικά. :grin:
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Επιστροφή στο “Oπλα, παρελκόμενα όπλων, βέργες, κλπ”