Υποβρυχια Καμερα

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?
Διονύσης

Υποβρυχια Καμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Διονύσης » Σάβ 07 Νοέμ 2020, 17:23

Καλησπερα παιδια ονομαζομαι Διονυσης.Ειμαι 21 και αρκετα νεος στο χωρο μιας και απο μικρος επεφτα για ''ψαροντουφεκο'' αλλα τελειως οπως να ναι.Με αφορμη ενα ταξιδι που εκανα αποκλειστικα για ψαροντουφεκο στην κρητη με ενα αξισου αρχαριο φιλαρακι αποφασισα οτι θελω να το εξελιξω οσο μπορω.Οποτε απο πριν ενα χρονο και κατι περιπου που εκανα το ταξιδι εχω παει σε σχολη εχω ασχοληθει φουλ και το βασικοτερο οσο πεφτω βλεπω πολυ εντονη εξελιξη αν και ακομα βρισκομαι σε αρκετα αρχαριο επιπεδο.Θελω λοιπον να βρω μια action camera ωστε να αποθανατιζω αυτες τις απιστευτες εικονες και εμπειριες οπως πολλοι κανουν και οποτε μαζευω υλικο να ανεβαζω και κανα βιντεακι στο γιουτιουμπ.Επιδη ομως δεν εχω εμπειρια πανω στο θεμα νομιζω πως χρειαζομαι λιγο καθοδηγηση.Γενικα δε θελω να χαλασω και απειρα λεφτα αλλα προτειμω να μη χαλασω καθολου λεφτα για την ωρα αν αυτο που θα παρω δν με ικανοποιει.Εχω δει ας πουμε σαν μια καλη επιλογη την Gopro hero 6 black με 200$ σκετη.Το θεμα ειναι οτι θελω η ποιοτητα να μη με ξενερωνει εν τελη.Οποτε θα ηθλελα καποιο σχολιο πανω στην συγκεκριμενη καμερα αν καποιος γνωριζει και γενικα περιπου τι καμερες και σε τι χρηματα πρεπει να στοχευσω προκειμενου να εχω αρκετα ικανοποιητικες ληψεις σε σημειο να παρακολουθω τα βιντεο μου και να τα απολαυμβανω χωρις να με χαλαει η ποιοτητα.
ΥΓ.Πριν 2 μηνες περιπου ανακαλυψα τι ωραιο παρεακι υπαρχει μεσα σε αυτο το φορυμ και εχω ενθουσιαστει :D
Ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
jimskeet

Re: Υποβρυχια Καμερα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimskeet » Σάβ 07 Νοέμ 2020, 18:23

Καλησπερα.
Η gopro hero 6 ειναι μια χαρα για αυτο που θελεις.
Κ εγω αυτην χρησιμοποιω και με καλυπτει μια χαρα. Μπορεις να δεις πλανα στο καναλι μου, ψαξε AndrianBLUE στο youtube.
Αυτη τη στιγμη τη θεωρω πολυ καλο value μιας και η τιμη της εχει πεσει αρκετα και για το ψαροτουφεκο δεν χανεις και κατι ιδιαιτερο σε σχεση με τις καινουριες. Το μονο που μου κλεινει το ματι πχ στην 9 ειναι η μεγαλυτερη μπαταρια.
Θες και μια αδιαβροχη θηκη γιατι η gopro δινει αδιαβροχοιηση μεχρι τα 10μ μονο.

Άβαταρ μέλους
Oriana
Ονοματεπώνυμο: Ουρανια Αρσενιαδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Oriana » Σάβ 07 Νοέμ 2020, 19:05

Οι gopro γενικότερα είναι εγγύηση είναι αυτό που λέμε ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά δες και τις sony 1000 και 3000. Τις χρησιμοποιεί ο Αδαμης(spearfishing Life) και η ανάλυση στα βίντεο του απλά δεν υπάρχει. Αν δεν κάνω λάθος η 1000 είναι κοντά στα 250€ χώρις να είμαι τελείως σίγουρη

Κοτοπουλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κοτοπουλο » Σάβ 07 Νοέμ 2020, 19:13

Έχω την go pro 5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος !!!

Αν θες δες το κανάλι μου :)

https://www.youtube.com/channel/UCRLfHp ... cz_D5VkvlQ

Διονύσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Διονύσης » Κυρ 08 Νοέμ 2020, 20:28

Σας ευχαριστω πολυ!!Και πολυ ομορφα καναλια <3

Άβαταρ μέλους
miker
Ονοματεπώνυμο: Tsako

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από miker » Δευ 09 Νοέμ 2020, 23:44

ένας φίλος πήρε πρόσφατα την paralenz! 700 euros βέβαια αλλά είναι φοβερή!

Διονύσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Διονύσης » Τετ 11 Νοέμ 2020, 18:52

δεν ειμαι για τετοια ακομη χαχαχαχ θα την τσεκαρω παντως

konakihotel
Ονοματεπώνυμο: lio lio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από konakihotel » Τετ 11 Νοέμ 2020, 20:00

https://www.skroutz.gr/s/21557668/Akaso-V50X.html

πηρα προσφατα την Akaso V50X και ειναι μια χαρα για τα λεφτα της... πιστευω δεν υπαρχει καλυτερη στα 100 ευρω... η μπαταρια κραταει 2 ωρες στα 1080 με 60fps...

Επιστροφή στο “Video & Eξοπλισμός βίντεο”