Στην Χώρα της Συναγρίδας 5

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?
Άβαταρ μέλους
AntoniEesti
Ονοματεπώνυμο: Αντωνης

Στην Χώρα της Συναγρίδας 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Πέμ 29 Οκτ 2020, 11:31

Καλημέρα σε όλους
Ένα ακόμα video ανέβηκε ‘’Στην Χώρα της Συναγρίδας 5 ‘’. Πρίν ανεβάσω το τυπικό μηναίο video και επειδή φέτος η σεζόν είναι πολύ καλή, βρήκα χρόνο και δημιούργησα το πρώτος μέρος της κλασσικής πλέον σειράς.
Εάν σας αρέσει αφήστε ένα σχόλιο και ένα like στο video. Μείνετε συντονισμένοι ένα ακόμα έρχεται.
Σας ευχαριστώ πολύ :hello:
phpBB [video]
Follow me in

tas
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Re: Στην Χώρα της Συναγρίδας 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Πέμ 29 Οκτ 2020, 13:51

Ολα πολύ όμορφα και εντυπωσιακά, όπως πάντα. Και τα ψάρια και η ποιότητα του βίντεο και πρώτα απ' όλα, φυσικά, ο Αντώνης ο Ψαράς. Ομως εχω κάτι να παρατηρήσω:
Σε αυτό το forum, όλοι λίγο πολύ γνωριζόμαστε, είτε από τις συνάξεις είτε από τις φωτογραφίες που ανεβάζουμε. Εσύ όμως αδελφέ είσαι ένα μυστήριο. Αν σε δούμε στο δρόμο ούτε να σε χαιρετήσουμε δεν θα μπορούμε. Το μόνο πράγμα που σε φανερώνει είναι ο απαράμιλλος τρόπος που κυνηγάς τις συναγρίδες. Ομως ο άνθρωπος είναι και άλλα πολύ σημαντικότερα πράγματα. Η προσωπικότητα του (που φανερώνεται και από το πρόσωπό του) είναι είναι κάποιο από αυτά. Φυσικά για ότι κάνεις έχεις τους λόγους σου που είναι απόλυτα σεβαστοί. Απλά κάνω αυτή τη παρατήρηση για μένα με απόλυτο σεβασμό για τις επιλογές σου.

Άβαταρ μέλους
GoRaN
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Γοραντωνάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoRaN » Πέμ 29 Οκτ 2020, 17:24

Γειά σου incognito ρηχέ συναγριδοκυνηγέ! Είσαι μάστορας!
Εμείς εδώ στην καλύτερη τις κυνηγάμε στα 25-27 μέτρα....
Κάθε φορά που πατάς τη σκανδάλη , είναι μια ευκαιρία για αυτοκριτική και απολογισμό.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 29 Οκτ 2020, 18:35

Ωραίο και διδακτικό το βίντεο με την υπόκρουση αρκουντως δραματική... :hello:
Δεν θα με κουράσει ποτέ να βλέπω αυτά τα πανέμορφα ψάρια να ΄΄εξαφανίζονται΄΄ από το πλάνο ακαριαία σχεδόν μολις χτυπηθούν αφήνοντας πίσω τους μόνο μια γραμμή από φυσαλίδες σαν πύραυλοι! :shock:

Σίγουρα έχεις καταφέρει να παραμένεις ήρεμος στη θέα τους και δεν ΄΄νοιώθουν΄΄ τον κυνηγό που παραμονεύει. :thumbsup:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
AntoniEesti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Πέμ 29 Οκτ 2020, 20:19

tas έγραψε:
Πέμ 29 Οκτ 2020, 13:51
Ολα πολύ όμορφα και εντυπωσιακά, όπως πάντα. Και τα ψάρια και η ποιότητα του βίντεο και πρώτα απ' όλα, φυσικά, ο Αντώνης ο Ψαράς. Ομως εχω κάτι να παρατηρήσω:
Σε αυτό το forum, όλοι λίγο πολύ γνωριζόμαστε, είτε από τις συνάξεις είτε από τις φωτογραφίες που ανεβάζουμε. Εσύ όμως αδελφέ είσαι ένα μυστήριο. Αν σε δούμε στο δρόμο ούτε να σε χαιρετήσουμε δεν θα μπορούμε. Το μόνο πράγμα που σε φανερώνει είναι ο απαράμιλλος τρόπος που κυνηγάς τις συναγρίδες. Ομως ο άνθρωπος είναι και άλλα πολύ σημαντικότερα πράγματα. Η προσωπικότητα του (που φανερώνεται και από το πρόσωπό του) είναι είναι κάποιο από αυτά. Φυσικά για ότι κάνεις έχεις τους λόγους σου που είναι απόλυτα σεβαστοί. Απλά κάνω αυτή τη παρατήρηση για μένα με απόλυτο σεβασμό για τις επιλογές σου.
Αρχικά σας ευχαριστώ πολύ .Κατανοώ αυτό που λες απόλυτα .
Όμως η δημιουργία του Antoni Eesti έχει σαν κύριο σκοπό το να μάθει ο κόσμος να ψαρεύει ρηχά και ότι εκεί επίσης υπάρχουν αξιόλογα θηράματα .Ότι κύριο μέλημα είναι να προπονούμε το κυνηγητικό μας ένστικτο και όχι απλά τα μέτρα βάθους .Ήθελα να συμβεί αυτό χωρίς όμως να κατηγορηθώ ότι το κάνω για την ματαιοδοξία μου
Άλλωστε διάσημος είναι ο Eesti και Εesti μπορεί να είναι όποιος θέλει
Το πρόσωπο από πίσω το ξέρουν ελάχιστοι μιας και δεν έχει σημασία ποιος είμαι
Προς το παρόν θα μείνω στην προσπάθεια μου να δείξω στον κόσμο ότι και στα ρηχά υπάρχουν αξιόλογα ψάρια αρκεί να προσπαθήσουν .
Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον να δείξω και την φάτσα μου που σε προειδοποιώ είμαι πανάσχημος :D
Follow me in

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Πέμ 29 Οκτ 2020, 21:03

Φίλε χωρίς πλάκα, μ' αυτά που κάνεις σώζεις ζωές. Μόνο και μόνο γιαυτό είσαι αξιέπαινος! Αυτά που κάνεις και αυτά που γράφεις πρέπει να είναι πρότυπο για κάποιο παιδί που ξεκινάει το υποβρύχιο ψάρεμα.

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CapetanThomas » Πέμ 29 Οκτ 2020, 22:30

Οι πιο πεντακάθαρες Εικόνες,
με τα πιο όμορφα Ψάρια των Ελληνικών Θαλασσών…

Τα πιο Ομορφα, κι αναμφίβολα τα πιο Δύσκολα…

Μπροστά στα Μάτια μας, με έναν Τρόπο μαγικό,
μετατρέπει επίμονα, σταθερά, μεθοδικά,
τα πιο Δύσκολα, στα πιο Απλά,
τα πιο Απίθανα, σε Εφικτά,
τα πιο Σπάνια, σε Τακτικά…

Με Αυτοπεποίθηση, με Αυτάρκεια, με Σιγουριά και Πληρότητα…

Με όλα όσα κάνει, αναδεικνύει μια Τέχνη…
Ενας Χαρισματικός Καλλιτέχνης…
Ενας Μοναχικός Χορευτής…

Μονάχα έτσι μπορώ να τον < δώ > τον Αντώνη…

:hello:
...Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι, θάρθεις...

giaspyr
Ονοματεπώνυμο: Γιάννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giaspyr » Παρ 30 Οκτ 2020, 10:01

Άψογος όπως πάντα, εύγε Αντώνη, καταπληκτικά πλάνα.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Παρ 30 Οκτ 2020, 16:47

Ο Αντουάν έγινε διάσημος για τα ψάρια του και όχι για τη φάτσα του κι εγώ έγινα τρισμέγιστος για τη γ@ματοσύνη μου και φυσικά όχι για τα πσάργια μου! :rotfl: :rotfl:

Αντώνη, κάνε κάτι για το βίντεο. Με τέτοια μουσική :-& και τόσο αργά πλάνα, δεν προχωράει. Αν το αφήσεις έτσι, θα πρέπει να ηχογραφήσεις και να μοντάρεις σχολια ανάμεσα στα πλάνα, ώστε να παραμένει το φιλοθεάμον κοινό σε εγρήγορση. Πάντως βλέπω πολύ οργάνωση στην παραγωγή! Ευγε!

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Παρ 30 Οκτ 2020, 19:06

καλα !
δεν μπουχτησες απ'αυτα τα παλιοψαρα? :mrgreen:
να σε στειλω κανα χταποδι ν'αλλαξεις γευση? :-"
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

spearjgeo7
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Παρ 30 Οκτ 2020, 20:13

Συνεπεστατος!
:hello:

eepetrou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eepetrou » Σάβ 31 Οκτ 2020, 10:04

Καλημέρα, είμαι πολλά χρόνια στο forum, πολλές ευχάριστες ώρες διαβάσματος που μας ταξιδεύουν μακριά από την καθημερινότητα..

Δεν είμαι κανένας μεγάλος ψαροκυνηγός παρότι ψαρέψω καμιά 25αρια χρόνια τουλάχιστον..

Γράφω μόνο κ μόνο να σου πω, ότι τα πλάνα σου, οι συλλήψεις σου, η μουσική υπόκρουση κ τα τελικά βιντεο σου είναι μαγικά.

Πρώτον μας διαφημίζουν σαν Έλληνες, αλλά δεύτερον κ πιο σημαντικό, αφήνουν παρακαταθήκη για τα παιδιά μας, για να το αγαπήσουν, να μάθουν, κ να καταλάβουν ότι ψάρια δεν υπάρχουν μόνο στα 30+, αλλά κ ρηχά..

Κ εξίσου σημαντικό με τις επιδόσεις, είναι ο τόπος, ο χρόνος κ η προσέγγιση.

Συγχαρητήρια κ σε ευχαριστούμε, κ για εμάς κ για τα παιδιά μας που τώρα μεγαλώνουν.

Άξιος, μπράβο σου.

gnikolud
Ονοματεπώνυμο: G N

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gnikolud » Σάβ 31 Οκτ 2020, 14:06

Σε αρκετά βίντεο που έχουν μοιραστεί απλόχερα οι συνάδελφοι ψαροκυνηγοί, έχουμε νιώσει αρκετά συναισθήματα, έχουμε μπει στη θέση του θηρευτή, έχουμε γεμίσει με εικόνες, ήχους και στιγμές που αδειάζει το μυαλό από όλα τα άλλα. Νομίζω τα δικά σου είναι ιδιαίτερα για δύο κυρίως λόγους.
Πρώτον, κάνεις συστηματικά ρηχό επιλεκτικό ψάρεμα και δεν υπάρχει καμία αμφιβολία πλέον ότι η τεχνική είναι το Α και το Ω και όχι το βάθος.
Δεύτερον, είσαι από τους πρώτους που το κάνει τόσο πιστά και ουσιαστικά χαράσσεις το δρόμο για όλους τους υπόλοιπους. Διδάσκεις χωρίς κομπασμούς.
Σε ευχαριστώ γιατί εγώ αυτό που βλέπω στα βίντεό σου το θεωρούσα ανέφικτο (σε αυτά τα βάθη).

Άβαταρ μέλους
maimouth
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Σάβ 31 Οκτ 2020, 14:28

Παιζεις με το πονο μας εσυ μου φαινεται ε?
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

Άβαταρ μέλους
AntoniEesti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Σάβ 31 Οκτ 2020, 21:28

Σας ευχαριστω παρα πολυ απο καρδιας για τα καλα σας λογια
Απο μεριας να ευχηθω καλες θαλασσες καλες αναδυσεις και οτι η επιστροφη στο σπιτι και στους δικου μας ειναι οτι ποιο σημαντικο
Την αγαπη μου προς ολους :hello:
Follow me in

Επιστροφή στο “Video & Eξοπλισμός βίντεο”