ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ HOUSING ΚΑΜΕΡΑΣ

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?
Άβαταρ μέλους
vtops
Ονοματεπώνυμο: Vasilis

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ HOUSING ΚΑΜΕΡΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vtops » Τρί 07 Ιουν 2016, 13:12

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

Πριν λίγο καιρό πήρα αυτή την κάμερα http://www.public.gr/product/sound-and- ... 7861939pp/

ελαφρώς μεταχειρισμένη (συγκεκριμένα ο προηγούμενος κάτοχος μου είπε πως την είχε βουτήξει 5 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εγώ την έχω βουτήξει 3 φορές ακριβώς και παρατήρησα πως την τρίτη φορά όταν την άνοιξα υπήρχε λίγη υγρασία. Στην αρχή σκέφτηκα ότι ίσως να έχει σκληρύνει η τσιμούχα ή δεν την είχα κλείσει καλά.

Έβαλα λίγη βαζελίνη στην τσιμούχα και πήγα ξανά μια δοκιμή χωρίς την κάμερα μέσα (σκέτο το housing ) την βουτάω στα 6 μέτρα και παρατηρώ πως όλα τα κουμπιά δάκρυζαν, κάνω μια βουτιά στα 10 και άρχισε να μπάζει από τα κουμπιά αρκετά περισσότερο νερό, της κάνω και μια βουτιά στα 18 μέτρα εκεί πήρε σχεδόν το 1/4 του housing νερό.

Το νερό φαίνεται ξεκάθαρα πως εισέρχεται από τα κουμπιά, το συγκεκριμένο housing Υποτίθεται πως είναι μέχρι 45 μέτρα βάθος.

Μίλησα και με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και μου είπε πως δεν είχε ποτέ πρόβλημα και ο λόγος που την έδωσε ήταν γιατί είχε ανάγκη τα λεφτά.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω με τα κουμπιά για να τα στεγανοποιήσω ή δεν μπορεί να γίνει κάτι;

Και μια απορία ακόμη που έχω γιατί είναι οι πρώτες μου επαφές-εμπειρίες με κάμερα, όταν πατάω τα κουμπιά πρέπει να είναι έξω από το νερό ή μπορώ να τα πατάω και μέσα στο νερό;

Σας ευχαριστώ :hello:
Το ψαροντούφεκο είναι τρόπος ζωής

stelios75

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ HOUSING ΚΑΜΕΡΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios75 » Τρί 07 Ιουν 2016, 13:19

φιλε μου καλημερα .μην περιμενεις πολλα πραγματα απο τετοιες φτηνες καμερες .αργα η γρηγορα μπαζουν νερα το παθα κ εγω με μια turbo x .κατασκευη μαπα .κρατησε την να την δουλευεις εκτος νερου k παρε μια καλυτερη οποτε μπορεσεις να χεις το κεφαλι σου ησυχο.
την υγεια μας να χουμε να ψαρευουμε!!

Άβαταρ μέλους
Geronimo
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Γεωργίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Geronimo » Τρί 07 Ιουν 2016, 14:28

stelios75 έγραψε:φιλε μου καλημερα .μην περιμενεις πολλα πραγματα απο τετοιες φτηνες καμερες .αργα η γρηγορα μπαζουν νερα το παθα κ εγω με μια turbo x .κατασκευη μαπα .κρατησε την να την δουλευεις εκτος νερου k παρε μια καλυτερη οποτε μπορεσεις να χεις το κεφαλι σου ησυχο.
:thumbsup:
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!

vaggelakis
Ονοματεπώνυμο: vaggelis zervos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vaggelakis » Τρί 07 Ιουν 2016, 14:55

vtops έγραψε:Καλημέρα σε όλη την παρέα,

Πριν λίγο καιρό πήρα αυτή την κάμερα http://www.public.gr/product/sound-and- ... 7861939pp/

ελαφρώς μεταχειρισμένη (συγκεκριμένα ο προηγούμενος κάτοχος μου είπε πως την είχε βουτήξει 5 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εγώ την έχω βουτήξει 3 φορές ακριβώς και παρατήρησα πως την τρίτη φορά όταν την άνοιξα υπήρχε λίγη υγρασία. Στην αρχή σκέφτηκα ότι ίσως να έχει σκληρύνει η τσιμούχα ή δεν την είχα κλείσει καλά.

Έβαλα λίγη βαζελίνη στην τσιμούχα και πήγα ξανά μια δοκιμή χωρίς την κάμερα μέσα (σκέτο το housing ) την βουτάω στα 6 μέτρα και παρατηρώ πως όλα τα κουμπιά δάκρυζαν, κάνω μια βουτιά στα 10 και άρχισε να μπάζει από τα κουμπιά αρκετά περισσότερο νερό, της κάνω και μια βουτιά στα 18 μέτρα εκεί πήρε σχεδόν το 1/4 του housing νερό.

Το νερό φαίνεται ξεκάθαρα πως εισέρχεται από τα κουμπιά, το συγκεκριμένο housing Υποτίθεται πως είναι μέχρι 45 μέτρα βάθος.

Μίλησα και με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και μου είπε πως δεν είχε ποτέ πρόβλημα και ο λόγος που την έδωσε ήταν γιατί είχε ανάγκη τα λεφτά.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω με τα κουμπιά για να τα στεγανοποιήσω ή δεν μπορεί να γίνει κάτι;

Και μια απορία ακόμη που έχω γιατί είναι οι πρώτες μου επαφές-εμπειρίες με κάμερα, όταν πατάω τα κουμπιά πρέπει να είναι έξω από το νερό ή μπορώ να τα πατάω και μέσα στο νερό;

Σας ευχαριστώ :hello:
Αν είναι μέσα στην εγγύηση, προσπάθησε να σου κάνουν αντικατάσταση housing ή όλης της κάμερας. Αλλιώς πας για καινούριο housing και δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεις ανταλλακτικό housing της συγκεκριμένης κάμερας.
Κανονικά, σε όλα τα κάμεράκια μπορείς να πατάς τα πλήκτρα μέσα στο νερό χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι το μέγιστο βάθος που γράφει το housing .
Η αλήθεια πάντως είναι ότι οι μαρκαμεκαψες κάμερες είναι της Κυριακής χαρά και της Δευτέρας λύπη.
There's perfect harmony
In the rising and the falling of the sea

Άβαταρ μέλους
TSAKYS.KOS
Ονοματεπώνυμο: ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TSAKYS.KOS » Τρί 07 Ιουν 2016, 17:01

Να πεις σε αυτόν που σου την πούλησε να σου δώσει απόδειξη αγοράς ή σε ποιο ονομα αγοράστηκε κ να την πας στο κατάστημα για αντικατάσταση μέσω εγγύησης. Μπορεί να είναι οικονομική αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να μπάζει νερά. Οι κάμερες αυτές αν εξαιρεσεις τον ευρυγώνιο φακό που έχουν κ παραμορφώνουν λίγο κατα τα άλλα μια χαρά είναι για τα λεφτά τους.
Μια εκπνοή μια εισπνοή και το όνειρο αρχίζει......

Επιστροφή στο “Video & Eξοπλισμός βίντεο”