τονος με μονολαστιχο

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?
Άβαταρ μέλους
PARAS
Ονοματεπώνυμο: xristos paraskeuas

Re: τονος με μονολαστιχο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PARAS » Παρ 06 Μάιος 2011, 14:49

PanEx έγραψε:Από ψάρεμα τόνου είμαι άσχετος.

Αλλά αναρωτιέμαι όμως όταν δίνεις 1000+ ευρώ για τονοτούφεκο δεν αξίζει να δώσεις κάποια χρήματα ακόμη για να έχεις σωστό εξοπλισμό;;
Μια βέργα με ice-pick,bungie,σημαδούρες κλπ;;;

Πάς για τον πρώτο σου τόνο με μουλινέ;;
+1000 :good: :good:
Τους εξυπνους που το παιζουνε χαζοι τους γουσταρω

Τους χαζους που πανε να το παιξουνε εξυπνοι τους γλενταω

Άβαταρ μέλους
AntonisT

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntonisT » Παρ 06 Μάιος 2011, 15:10

Αλλά αναρωτιέμαι όμως όταν δίνεις 1000+ ευρώ για τονοτούφεκο δεν αξίζει να δώσεις κάποια χρήματα ακόμη για να έχεις σωστό εξοπλισμό;;
Σωστή η παρατήρηση Πάνο, αλλά είναι πολλοί λίγοι αυτοί που πάνε ΜΟΝΟ για τόνους, και αυτοί και αποσπώμενες έχουν και μπάντζι και 2-3 σημαδούρες ασυμπίεστες, και σκάφος κλπ.

Υπάρχουν όμως ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλοί που έχουν δώσει +-1000 ευρώ για το "μακρύ" τους όπλο με το οποίο κυνηγάνε και παλαμίδες, και λούτσους, και τονάκια, και μανάλια, και μαγιάτικα, και τόνους άμα τύχει και περάσουν, και άμα στην τελική δε περάσει κανένα πελαγίσιο από το πόστο, κάνουν και ένα βαθύ πλανάρισμα μπάς και κάθετε κανένα μαύρο αραχτό να πεταλουδίζει ανάμεσα στα βαθιά σκαλοπάτια, και αν το δούν ρίχνουν! Για να κάνεις το παραπάνω ψάρεμα με τα παραπάνω "Ελληνικά" θυράματα πρέπει να έχεις ένα μπαζούκας γενικής χρήσης, δλδ απλή δίφτερη βέργα και μουλινέ. Αλλιώς είναι πολύ βαβούρα και άσκοπα έξοδα και ταλαιπωρία (πχ μια καλή αποσπώμενη κεφαλή έχει κοντά 100ευρώ, και άμα βρεί σε βράχο την κλαίς...).

Άβαταρ μέλους
petrostovradaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από petrostovradaki » Παρ 06 Μάιος 2011, 15:13

PARAS έγραψε:

+1000 :good: :good:
Οχι αν πηγαίνεις για τονους!Αλλα αν δεν πηγαινεις και σουρθει τι κανεις ειναι το θεμα...
(λογικα αναλογως τις περιστασεις..το πιθανοτερο απλως το χαζευεις)
μπλούμ!

Άβαταρ μέλους
petrostovradaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από petrostovradaki » Παρ 06 Μάιος 2011, 15:15

AntonisT έγραψε:
Σωστή η παρατήρηση Πάνο, αλλά είναι πολλοί λίγοι αυτοί που πάνε ΜΟΝΟ για τόνους, και αυτοί και αποσπώμενες έχουν και μπάντζι και 2-3 σημαδούρες ασυμπίεστες, και σκάφος κλπ.

Υπάρχουν όμως ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλοί που έχουν δώσει +-1000 ευρώ για το "μακρύ" τους όπλο με το οποίο κυνηγάνε και παλαμίδες, και λούτσους, και τονάκια, και μανάλια, και μαγιάτικα, και τόνους άμα τύχει και περάσουν, και άμα στην τελική δε περάσει κανένα πελαγίσιο από το πόστο, κάνουν και ένα βαθύ πλανάρισμα μπάς και κάθετε κανένα μαύρο αραχτό να πεταλουδίζει ανάμεσα στα βαθιά σκαλοπάτια, και αν το δούν ρίχνουν! Για να κάνεις το παραπάνω ψάρεμα με τα παραπάνω "Ελληνικά" θυράματα πρέπει να έχεις ένα μπαζούκας γενικής χρήσης, δλδ απλή δίφτερη βέργα και μουλινέ. Αλλιώς είναι πολύ βαβούρα και άσκοπα έξοδα και ταλαιπωρία (πχ μια καλή αποσπώμενη κεφαλή έχει κοντά 100ευρώ, και άμα βρεί σε βράχο την κλαίς...).
+1 τωρα ειδα το post
μπλούμ!

Άβαταρ μέλους
firezoomis
Ονοματεπώνυμο: Πετρος Ζουμης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από firezoomis » Παρ 06 Μάιος 2011, 17:21

AntonisT έγραψε:φιρεζοομη πραγματικά δεν καταλαβαίνω την αντίρρηση, και ΚΑΘΟΛΟΥ τον τρόπο σου... Γνωριζόμαστε?

Αλλά αν και σου απαντήσαν άλλοι πρίν από εμένα (δεν μπαίνω το απόγευμα-βράδυ) άκου λοιπόν 5-10 γραμμές και από εμένα. Τα 15μ τα ανέφερα γιατί είχαν αναφερθεί ως νούμερο στο προηγούμενο από το δικό μου πόστ, για να συνεχίσω την συζήτηση. Φυσικά και από τα 7-10 μέτρα θα έχεις σπάσει τα τύμπανα μιας και ο ρυθμός αύξησης πίεσης στα πρώτα 10 μέτρα είναι πολύ μεγαλύτερος από τον ρυθμό στα 10-20 και στα 20-30 και πάει λέγοντας. Αλλά αυτό είναι άσχετο με την ροή της συζήτησης μέχρι εκείνο το σημείο.

Το "απλά να σπάσουν τα τύμπανα" ναι είναι μικρό (ελάχιστο) σε σχέση με το να έχει μπλεχτεί στο πόδι σου το σχοινί του μουλινέ και ο τόνος να πάρει για κάτω σε κοφτά νερά που πατώνουν στα 400-500μ, γιατί σε έχει πνήξει για ΠΛΑΚΑ (γνωρίζω συγκεκριμένη περίπτωση). Άρα και εδώ πάλι δεν βλέπω την αντίρησση σου. Το να κρατάς το όπλο που σου κόστισε 1000+ ευρώ (σχεδόν 2 μηνιάτικα για κάποιους - γιατί τόσο κοστίζουν αυτά που προορίζονται αποκλειστηκά για ψάρεμα στο μπλέ) και με τα 2 χέρια γιατί το σχοινί του μουλινέ τελείωσε ή γιατί μπλόκαρε (ή στράβωσε το μεταλικό του τύμπανο - και τέτοια περίπτωση γνωρίζω που έτυχε σε ΠΟΛΥ έμπειρο τονοκυνηγό, κλπ κλπ...) το μουλινέ από την ταχύτητά του φευγιού του ψαριού και άφησε μόνο 10-15μ σχοινί να είσαι σίγουρος ότι πολλά παιδιά θα το κάνουν πάνω στον πανικό εκείνης της στιγμής. Και θα το κάνουν γιατί με το ένα ίσως σε απότομο ντεμαράζ του ψαριού να τους φύγει, ή γιατί το άλλο (το αριστερό συνήθως) τους κάικε (αφού τα γάντια έγιναν φυτίλια) στις κλειδώσεις από το ξέφρενο ρυθμό που ξετυλίχτικε το σχοινί στο πρώτο φευγιό του τόνου και αιμορραγεί. Όσο ακραία και αν ακούγονται αυτά, είναι λίγα μπροστά σε αυτά που έχουν ζήσει αυτοί που ασχολούνται συστηματικά (σχεδόν κάθε μέρα στο νερό στην εποχή τους) με το κυνήγι στο ΜΠΛΕ (εγώ λόγω επαγγέλματος δεν μπορώ να το κάνω, αν και θα το ήθελα).

Ο σκοπός λοιπόν που έγραψα τα παραπάνω δεν είναι για να το παίξω έξυπνος ή έμπειρος (όπως εσύ), δεν το έχω ανάγκη, όσοι με γνωρίζουν το ξέρουν καλά. Το έκανα για να πώ στα νέα παιδιά να βάλουν στο πίσω του μυαλού τους, ότι αν βρεθούν σε τέτοια φάση, σαν μια λύση πρέπει να έχουν να αφήσουν το όπλο. ΟΣΟ και να κοστίζει δεν είναι τίποτα μποστά στην ζημιά που μπορεί να πάθουν, και σίγουρα τίποτα μπροστά στην ίδια τους την ζωή.

Φιλε Αντωνη καταρχην αν ο τροπος μου σε ενοχλησε,αν και δεν καταλαβαινω γιατι,σου ζητω συγνωμη.Θα εξακολουθησω να μην συμφωνω μαζι σου,μια και εχω ολο το δικαιωμα,με το συμπαθιο και μια και το παιζω εμπειρος και εξυπνος,μια και εσυ τελικα με ξερεις καλυτερα,θα κρατησω το (παιξιμο) για μενα και θα το τελιωσω εδω.Τελος πιστευω οτι τα τυμπανα μου και το να συνεχιζω να κανω το παθος μου με τις καταδυσεις ειναι ανεκτιμητο και συγουρα αξιζει πανω απο 1000 ή 2000 ευρο,για να κραταω το οπλο με τα δυο χερια και πιστεψε με εγω τουλαχιστων (να το ξαναπαιξω παλι) με το ενα χερι εχω αρκετη δυναμη για να κανω σκι υποβρυχιο και με πολλα γκαζια,αλωστε τους τονος εκει που εγω τους συναντω το βαθος ειναι 50-60 μ και οχι 500 και 1000 (βλεπε Ειρηνικο Ωκεανο).Εχεις σπασει ποτε τυμπανο?αν ναι ποσες φορες?γιατι δεν ειναι ολες οι φορες ιδιες.
Να κολυμπω στην αγγαλια σου και μες τα βαθη της καρδιας σου,γεματος δεος να κοιτω με διχως σκεψη το μυαλο μου μια λεξη μονο ψιθηριζω...Παραδησος

Άβαταρ μέλους
giodem
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Δεμέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giodem » Παρ 06 Μάιος 2011, 18:40

firezoomis έγραψε:
AntonisT έγραψε:φιρεζοομη πραγματικά δεν καταλαβαίνω την αντίρρηση, και ΚΑΘΟΛΟΥ τον τρόπο σου... Γνωριζόμαστε?

Αλλά αν και σου απαντήσαν άλλοι πρίν από εμένα (δεν μπαίνω το απόγευμα-βράδυ) άκου λοιπόν 5-10 γραμμές και από εμένα. Τα 15μ τα ανέφερα γιατί είχαν αναφερθεί ως νούμερο στο προηγούμενο από το δικό μου πόστ, για να συνεχίσω την συζήτηση. Φυσικά και από τα 7-10 μέτρα θα έχεις σπάσει τα τύμπανα μιας και ο ρυθμός αύξησης πίεσης στα πρώτα 10 μέτρα είναι πολύ μεγαλύτερος από τον ρυθμό στα 10-20 και στα 20-30 και πάει λέγοντας. Αλλά αυτό είναι άσχετο με την ροή της συζήτησης μέχρι εκείνο το σημείο.

Το "απλά να σπάσουν τα τύμπανα" ναι είναι μικρό (ελάχιστο) σε σχέση με το να έχει μπλεχτεί στο πόδι σου το σχοινί του μουλινέ και ο τόνος να πάρει για κάτω σε κοφτά νερά που πατώνουν στα 400-500μ, γιατί σε έχει πνήξει για ΠΛΑΚΑ (γνωρίζω συγκεκριμένη περίπτωση). Άρα και εδώ πάλι δεν βλέπω την αντίρησση σου. Το να κρατάς το όπλο που σου κόστισε 1000+ ευρώ (σχεδόν 2 μηνιάτικα για κάποιους - γιατί τόσο κοστίζουν αυτά που προορίζονται αποκλειστηκά για ψάρεμα στο μπλέ) και με τα 2 χέρια γιατί το σχοινί του μουλινέ τελείωσε ή γιατί μπλόκαρε (ή στράβωσε το μεταλικό του τύμπανο - και τέτοια περίπτωση γνωρίζω που έτυχε σε ΠΟΛΥ έμπειρο τονοκυνηγό, κλπ κλπ...) το μουλινέ από την ταχύτητά του φευγιού του ψαριού και άφησε μόνο 10-15μ σχοινί να είσαι σίγουρος ότι πολλά παιδιά θα το κάνουν πάνω στον πανικό εκείνης της στιγμής. Και θα το κάνουν γιατί με το ένα ίσως σε απότομο ντεμαράζ του ψαριού να τους φύγει, ή γιατί το άλλο (το αριστερό συνήθως) τους κάικε (αφού τα γάντια έγιναν φυτίλια) στις κλειδώσεις από το ξέφρενο ρυθμό που ξετυλίχτικε το σχοινί στο πρώτο φευγιό του τόνου και αιμορραγεί. Όσο ακραία και αν ακούγονται αυτά, είναι λίγα μπροστά σε αυτά που έχουν ζήσει αυτοί που ασχολούνται συστηματικά (σχεδόν κάθε μέρα στο νερό στην εποχή τους) με το κυνήγι στο ΜΠΛΕ (εγώ λόγω επαγγέλματος δεν μπορώ να το κάνω, αν και θα το ήθελα).

Ο σκοπός λοιπόν που έγραψα τα παραπάνω δεν είναι για να το παίξω έξυπνος ή έμπειρος (όπως εσύ), δεν το έχω ανάγκη, όσοι με γνωρίζουν το ξέρουν καλά. Το έκανα για να πώ στα νέα παιδιά να βάλουν στο πίσω του μυαλού τους, ότι αν βρεθούν σε τέτοια φάση, σαν μια λύση πρέπει να έχουν να αφήσουν το όπλο. ΟΣΟ και να κοστίζει δεν είναι τίποτα μποστά στην ζημιά που μπορεί να πάθουν, και σίγουρα τίποτα μπροστά στην ίδια τους την ζωή.

Φιλε Αντωνη καταρχην αν ο τροπος μου σε ενοχλησε,αν και δεν καταλαβαινω γιατι,σου ζητω συγνωμη.Θα εξακολουθησω να μην συμφωνω μαζι σου,μια και εχω ολο το δικαιωμα,με το συμπαθιο και μια και το παιζω εμπειρος και εξυπνος,μια και εσυ τελικα με ξερεις καλυτερα,θα κρατησω το (παιξιμο) για μενα και θα το τελιωσω εδω.Τελος πιστευω οτι τα τυμπανα μου και το να συνεχιζω να κανω το παθος μου με τις καταδυσεις ειναι ανεκτιμητο και συγουρα αξιζει πανω απο 1000 ή 2000 ευρο,για να κραταω το οπλο με τα δυο χερια και πιστεψε με εγω τουλαχιστων (να το ξαναπαιξω παλι) με το ενα χερι εχω αρκετη δυναμη για να κανω σκι υποβρυχιο και με πολλα γκαζια,αλωστε τους τονος εκει που εγω τους συναντω το βαθος ειναι 50-60 μ και οχι 500 και 1000 (βλεπε Ειρηνικο Ωκεανο).Εχεις σπασει ποτε τυμπανο?αν ναι ποσες φορες?γιατι δεν ειναι ολες οι φορες ιδιες.
Ρε παλλικάρι μάλλον δεν είσαι στο ίδιο μήκος κύματος και παρεξηγείσαι χωρίς λόγο.
Η εμπειρία με χτύπημα τόνου είναι πρωτόγνωρη για πολλά παιδιά. Όταν συμβεί οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν τις ικανότητες και τις αντιδράσεις αυτών των ψαριών. Η λογική του θα ανεβάσω <<το τρόπαιο της ζωής μου>> και η ντόπα της αδρεναλίνης που σε κατακλύζει είναι πολύ ισχυρότερη από τον όποιο πόνο στα αυτιά και από την οποιαδήποτε αξία ψαροτούφεκου κρατάς στα χέρια εκείνη τη στιγμή. Δεν γνωρίζεις και εσύ που έχεις εμπειρία με σπασμένο τύμπανο (αν κατάλαβα καλά) πως θα αντιδράσεις κάτω από τέτοιες συνθήκες.
Έχω χτυπήσει ένα τέτοιο θηρίο στη ζωή μου με όπλο που διέθετε αποσπώμενη βέργα από το όπλο και μπάντζι και γνώρισα από κοντά το αντικείμενο πολύ καλά. Δυστυχώς το ψάρι έμπλεξε στις αλυσίδες ιχθυοτροφείου που ήταν κοντά και έμεινε στα 40 μέτρα στον πάτο. Το πήραν οι υπάλληλοι του ιχθυοτροφείου μετά την αποχώρηση μου κατεβαίνοντας με μπουκάλες. Το ψάρι ήταν 117 κιλά. Το έμαθα μία εβδομάδα μετά από το αφεντικό του ιχθυοτροφείου, και φίλο μου που μου επέστρεψε την βέργα. Επειδή οι κύριοι Πακιστανοί πούλησαν το ψάρι χωρίς να ενημερώσουν τον ιδιοκτήτη του ιχθυοτροφείου τους απέλυσε την επόμενη ημέρα.
Η ταχύτητα κατάδυσης του ψαριού ήταν εκπληκτική και πήρε 15 μέτρα μπάντζι για πλάκα βυθίζοντας σημαδούρα κατασκευασμένη από ύφασμα φουσκωτού με όγκο 50 λίτρα την οποία και κράτησε κάτω από την επιφάνεια για 3-4 λεπτά.
Γιώργος Δεμέτης

Άβαταρ μέλους
Γιάννης Γκιρίνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης Γκιρίνης » Παρ 06 Μάιος 2011, 19:46

Την προηγούμενη φορά που είπες το ίδιο story δεν είχες bangee και πλωτήρα.

Το έχω ξανά ποστάρει στο παρελθόν γιαυτό θα πω πολύ λίγα πράγματα.
Κρατάω το ΡΑΠΤΟΡ 110 στα χέρια. Έχω πληροφορία για τόνο που κόβει βόλτες σε κλουβί ιχθυοκελιέργειας, στην Νότια Εύβοια. Η συνάντηση έγινε, το ψάρι χτυπήθηκε, με πήγε καροτσάκι καμιά 20αριά μέτρα μου έκανε 4 πατητές γιατί δεν είχα πάνω από 40 μέτρα σχοινί και τελικά έμπλεξε στα ρεμέτζα της ιχθυοκαλλιέργειας στα 35 μέτρα. Το πήραν την άλλη ημέρα με μπουκάλες οι υπάλληλοι της εταιρείας.
Για την ιστορία το ψάρι ζύγιζε 124 κιλά.
Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την Γιώργος Δεμέτης: Feb 4 2011, 11:07 AM
Fear the spear

sThRa
Ονοματεπώνυμο: free diver

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sThRa » Παρ 06 Μάιος 2011, 19:51

Γιάννης Γκιρίνης έγραψε:Την προηγούμενη φορά που είπες το ίδιο story δεν είχες bangee και πλωτήρα.

Το έχω ξανά ποστάρει στο παρελθόν γιαυτό θα πω πολύ λίγα πράγματα.
Κρατάω το ΡΑΠΤΟΡ 110 στα χέρια. Έχω πληροφορία για τόνο που κόβει βόλτες σε κλουβί ιχθυοκελιέργειας, στην Νότια Εύβοια. Η συνάντηση έγινε, το ψάρι χτυπήθηκε, με πήγε καροτσάκι καμιά 20αριά μέτρα μου έκανε 4 πατητές γιατί δεν είχα πάνω από 40 μέτρα σχοινί και τελικά έμπλεξε στα ρεμέτζα της ιχθυοκαλλιέργειας στα 35 μέτρα. Το πήραν την άλλη ημέρα με μπουκάλες οι υπάλληλοι της εταιρείας.
Για την ιστορία το ψάρι ζύγιζε 124 κιλά.
Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την Γιώργος Δεμέτης: Feb 4 2011, 11:07 AM
:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Άβαταρ μέλους
panos kazazis
Ονοματεπώνυμο: panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Παρ 06 Μάιος 2011, 20:19

είμαι ο τελευταίος που μπορώ να μιλήσω για τετοια ψαρια και δεν μιλαω ποτε σχεδον ουτε ξερω τα πολλα ,,απλα θελω να πω 2 λογια απο πρωσωπικη εμπηρεια !!

ημουνα απο τα ατομα που δεν καταλαβαιναν τιποτα θαρος και θρασος μεχρι εκει που δεν παει ειχα βεβαια και την καταλιλη εμπειρια σε αρκετα θεματα απο αμετριτα συμβαντα,,,, και παντα μονος μου στο ψαρεμα !!!!! !

ειχα εμπηρεια να κουμανταρω ανετα ψαρια μεχρι 7 κιλα και χωρις δευτερωματα κ.λ.π το ειχα το θεμα να μην τα πολυλογω !!!1

λοιπον ειμαι στα 5 μετρα νερο ψαρευω χοντρες μουρμουρες και κανα λαυρακι σε αμοφυκιαδες τετοια εποχη ,κραταω στα χερια μου ενα καρμπον 100αρι με ενα 19αρι και 6.5αρα διφτερη βεργα χωρις σημαδουρα τιποτα μονος εγω και το οπλο ,, ειμαι ετοιμος να κανω ενα ακομα καρτερι θελω 2 δευτερα να φυγω για κατω και εκεινη την ωρα νιωθω κατι να περναει απο διπλα μου στην επιφανεια σηκωνω κεφαλι και βλεπω 5 λιτσες , αμεσως απο ενστικτο το χερι παει αυτοματα ηταν και κοντα σημαδευω το μεγαλητερο ψαρι και βαραω , το χτυπαω σε καλο σημειο λιγο πισω απο το λαιμο αλλα λιγο χαμηλα ,, η βεργα μενει στο ψαρι το εχει περασει η μιση και βελω τησ ταλαντωσεις να πηγαινουν με τετοιο ρυθμο ποθ ειπα παει εσπασε η βεργα απο μεσα μου το μουλινε αρχησε να σφυριζει καθως το ψαρι εφευγε με ταχυτητα και εκεινη την ωρα ποιανω το μουλινε αγαπες μου το ποιανω το μουλινε το ξαναλεω ποιανω το μουλινε .............ξερετε τι επαθε ο καζαζης ο μαγκας ο δεν μασαω τιποτα ο καουμποις κ.λ.π ...,,, αρχησε το ψαρι εγω που ειμαι 75 κιλα να με σερνει σαν καρουδοτσουφλο για 5 μετρα και χεστηκα απανω μου εγω ο κιαμποσος χεστηκα αμεσως λειτουργησε αυτοματα ο φοβος το ενστικτο της αυτοσυντηρισεις ,, και ξεκηναω να κραταω μουλινε και να πηγαινω με χιλια τουρμπισμενος προς την ακτη τοτε φορουσα και τα καρμπον τα πεδιλα καταλαβαινετε το ξεσκισα το ψαρι ,, τελικα πηγα καπου που πατουσα ενιωσα ασφαλης και ειχαν ηρεμησει και ολα δεν τραβουσε τιποτα μονο κατι ψιλα παω σιγα σιγα και βλεπω την λιτσα ξεσκισμενη στην κοιλια την βεργα στραβωμενη καργα και το ενα φτερακη κρατουσε ενα εντερο απο εκει κρατιονταν το ψαρι βουτηξα παω να το ξανακαρφωσω με την βεργα αν και η παλμοι και το μεγεθος του ψαριου σαν αλιεν ητανε ειμουν και παλι χεσμενος αντι να το καρφωσω το ελευθερωσα απο την χεσουρα μου τρεμαν τα χερια μου και σιγα σιγα το ψαρι εφυγε στα βαβεια ,και μετα εγω εκλαιγα στο γυρισμο εκανα να συνελθω παραπολυ καιρο !!!!

ιθικο διδαγμα καζαζη μαλακα καλα εισαι αγορι μου στα ρηχα με τα λαβρακια χεστη τι πας και μπλεκεις με τετοια ψαρια μαγκα των 30 ποντων :mrgreen:

περα απο την πλακα μετα απο αυτο εχω σωσει παρα πολα ψαρια οχι τετοια μπογια ,αλλα αλλα μεγαλα ειδη απο αυτο το παθημα μου εγινε μαθημα !!! γθρναει παντα στο μυαλο μου !!!!11 :hello: :hello: :hello: :hello:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΡΗΧΟΙ ...... ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΑΘΥΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ

---ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ---

OMG και 3 LoL

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OMG και 3 LoL » Παρ 06 Μάιος 2011, 20:25

γιαννη εγω εχω βρει κατι πιο απολαυστικο... ειναι σαν παραμυ8ακι για να διαβαζεις σα παιδια σου!! αχχαχααχαχαχαχαχααχα!!!

http://www.scubadive.gr/forum/showthread.php?t=2764

kounavi
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης Γερμανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kounavi » Παρ 06 Μάιος 2011, 20:35

OMG και 3 LoL έγραψε:γιαννη εγω εχω βρει κατι πιο απολαυστικο... ειναι σαν παραμυ8ακι για να διαβαζεις σα παιδια σου!! αχχαχααχαχαχαχαχααχα!!!

"Επιασα το ψαρι απο την ουρα και με πηγε 2-3 μετρα βολτα" οχαοχοαοχαοχοα :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Άβαταρ μέλους
Greek-Blue
Ονοματεπώνυμο: Βαγγέλης Ταραμπίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greek-Blue » Παρ 06 Μάιος 2011, 20:48

kounavi έγραψε:
OMG και 3 LoL έγραψε:γιαννη εγω εχω βρει κατι πιο απολαυστικο... ειναι σαν παραμυ8ακι για να διαβαζεις σα παιδια σου!! αχχαχααχαχαχαχαχααχα!!!

"Επιασα το ψαρι απο την ουρα και με πηγε 2-3 μετρα βολτα" οχαοχοαοχαοχοα :rotfl: :rotfl: :rotfl:
http://www.youtube.com/watch?v=hLy9H1fFN54 δεν αποκλείεται τίποτα....
εσύ αν είχες μια αληθινή αλλά πολύ τραβηγμένη ιστορία να διηγηθείς...θα την μοιραζόσουνα ή θα φοβόσουν μήν σχολιάσουν οι υπόλοιποι αντιστοίχως?

Άβαταρ μέλους
Φώτης Φλεβοτόμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φώτης Φλεβοτόμος » Παρ 06 Μάιος 2011, 20:52

Πρίν γράψετε άλλες 100 σελίδες για να συνετίσετε τους νέους ψαροτουφεκάδες να μην τουφεκάνε τους τόνους που είναι όλη μέρα μέσα στα πόδια τους, θυμίζω στο διασκεδαστικό καφενέ μας ότι το ψάρεμα του τόνου απαγορεύεται ΕΝΤΕΛΩΣ.

Έτσι να πώ και εγώ τη μ@λακία μου μιάς και είναι Μάιος.

Άβαταρ μέλους
spirosliosa
Ονοματεπώνυμο: ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spirosliosa » Παρ 06 Μάιος 2011, 20:58

επειδη εχω πολλες συναντησεις με το ειδος ειναι πανεμορφα και ποτε δεν θα χαλαγα ενα τετοιο ψαρι =;
ειχα μπει στην πριζα πηρα και οπλο σουπερ και τελικα θα πουλησω το οπλο γιατι δεν αξιζει πιστευω να χαλασω ενα τετοιο ψαρι ειτε το παρω τελικα ειτε οχι ειναι πολλυ ασχημα τα πραγματα για τα συγγεκριμενα ψαρια και σιγα σιγα αφανιζονται ασε που προσφατα φιλος εχσε σημαδουρες κτλ και μου εμεινε αυτο που μου ειπε και πολλυ σωστα σκεφτηκε
ρε φιλε δεν με νιαζει ουτε το μπατζι ουτε το οπλο ουτε τιποτα χαλασα το ψαρι αδικα αμαρτια μεγαλη #-o #-o #-o
εκει καταλαβα οτι δεν πρεπει να χαλασω και εγω ενα τετοιο ψαρι απλα για την φωτο :cray:
τελικα καποια πραγματα ειναι πολλυ ανωτερα αο ενα θυραμα μια βολη μια φωτο του σουπερ ψαρα που χτυπησε το σουπερ ψαρι οτι και να κανουμε αυτοι ειναι οι κυνηγοι και εμεις μπενουμε στα λιμερια τους και σπαμε την αλυσιδα που η φυση εφτιαξε .
υπαρχουν τοσα ψαρια να κυνηγησουμε ας αφησουμε τους βασιλιαδες να ειναι αυτοι κυριαρχοι στο μπλε :beg:
dive deep

ΨΑΡΟΚΟΣΤΑΣ
Ονοματεπώνυμο: ΚΩΣΤΑΣ ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΨΑΡΟΚΟΣΤΑΣ » Παρ 06 Μάιος 2011, 21:22

υπαρχουν τοσα ψαρια να κυνηγησουμε ας αφησουμε τους βασιλιαδες να ειναι αυτοι κυριαρχοι στο μπλε

=D> =D> :thumbsup: :thumbsup: :hello: :hello:

Επιστροφή στο “Video & Eξοπλισμός βίντεο”