ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ και ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Τι λέει ο νομοθέτης.
Άβαταρ μέλους
Navaho

Re: ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ και ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 22 Σεπ 2020, 12:05

dim_pap1 έγραψε:
Δευ 21 Σεπ 2020, 22:16
Navaho έγραψε:
Δευ 21 Σεπ 2020, 22:14
Κοιταξε τι γινετ.....
Στα 4 τι εγινε αν θες μας λες. Ευχαριστω για την απαντηση.
Το εχω ξαναγραψει αλλα θα το πω εν ολιγεις. Το ζευγαρι μου ντουφεκισε ενα σκαρο σε μια αμμοφυκιαδα και η βεργα καρφωσε στις ριζες απο την ποσειδωνια και δεν μπορεσε να τη βγαλει. Βουταω εγω λοιπον και τραβαω τη βεργα. Αυτη δεν εβγαινε αλλα ευτυχως ειχε ενα τζογο πανω κατω 20 ποντους. Οσο την τραβουσα ενιωθα την μπετονια του οπλου να με ακουμπαει στη γαμπα. Οπως κανω στροφη για αναδυση λοιπον η μπετονια τυλιγεται γυρω απο τη γαμπα μου και με σταματαει 10 ποντους πριν βγω στην επιφανεια.... Το ζευγαρι ηδη απασφαλιζε το μαχαιρι του αλλα ευτυχως αυτος ο τζογος που ειχε η βεργα μου επετρεψε ισα να βγαλω το κεφαλι και να παρω ανασα...
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Τρί 22 Σεπ 2020, 13:08

thalassa50 έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 01:05
matador23 έγραψε:
Δευ 21 Σεπ 2020, 21:49

Τώρα στο κομμάτι ( βουτάω από παραλία με κόσμο για να πάω στο κομμάτι να ψαρέψω ).

Ο νομοθέτης το απαγορεύει
.
!
κωστα ,εγω γνωριζω(μου ειπαν ) οτι δεν απαγορευεται αλλα πανε χρονια αρκετα απο τοτε που μου το ειπε ο διοικητης της σαλαμινας ,εχει αλλαξει κατι ???εχεις κατι γραπτο ωστε να το σιγουρεψω μην την παθω καμια φορα :D ????
Γιάννη καλήμερα.
Καλοκαιρινούς μήνες είναι γνωστό οτι βγαίνουν ανακοινώσεις περι απαγόρευσης οποιασδήποτε μορφής αλιείας σε οργανωμένες παράλιες κτλ κτλ. πχ: http://thivagr.blogspot.com/2012/08/blog-post_5764.html
Επισης κατα τοπους περιορισμοι ισχυουν μονιμα οπως στο συννημενο. http://www.hcg.gr/sites/default/files/a ... rismoi.pdf

Προφανως δεν μιλαμε για βουτια σε παραλια Φλεβαρη μηνα , οπου μονο εμεις οι τρελοι θα βουτουσαμε στη θαλασσα.
Εκει οκ ειναι απιθανο καποιος να σου κανει παρατηρηση κτλ. :D

Και οπως ειπαν παραπανω...η Ελληνιδα Γιαγια ειναι ανικητη !! :mrgreen:
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Τρί 22 Σεπ 2020, 13:11

Navaho έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 12:05
dim_pap1 έγραψε:
Δευ 21 Σεπ 2020, 22:16
Navaho έγραψε:
Δευ 21 Σεπ 2020, 22:14
Κοιταξε τι γινετ.....
Στα 4 τι εγινε αν θες μας λες. Ευχαριστω για την απαντηση.
Το εχω ξαναγραψει αλλα θα το πω εν ολιγεις. Το ζευγαρι μου ντουφεκισε ενα σκαρο σε μια αμμοφυκιαδα και η βεργα καρφωσε στις ριζες απο την ποσειδωνια και δεν μπορεσε να τη βγαλει. Βουταω εγω λοιπον και τραβαω τη βεργα. Αυτη δεν εβγαινε αλλα ευτυχως ειχε ενα τζογο πανω κατω 20 ποντους. Οσο την τραβουσα ενιωθα την μπετονια του οπλου να με ακουμπαει στη γαμπα. Οπως κανω στροφη για αναδυση λοιπον η μπετονια τυλιγεται γυρω απο τη γαμπα μου και με σταματαει 10 ποντους πριν βγω στην επιφανεια.... Το ζευγαρι ηδη απασφαλιζε το μαχαιρι του αλλα ευτυχως αυτος ο τζογος που ειχε η βεργα μου επετρεψε ισα να βγαλω το κεφαλι και να παρω ανασα...
Μακη εψαχνα να το βρω το ποστ, αλλα πολλες οι αναρτησεις χαθηκα ...!
Σε ευχαριστω που το ανεφερες παλι !!

Σημαντικο οι νεοι αλλα και εμεις να διαβαζουμε για τετοια περιστατικα!! :hello:
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Επιστροφή στο “Νομικά”