ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ

Τι λέει ο νομοθέτης.
Zacg
Ονοματεπώνυμο: Zac Giorgos

ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 12:22

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ Ή ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΛΑΘΟΣ Η ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ.
ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΦΤΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟ ΒΡΑΧΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΝΗΣΑΚΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ 90 ΜΕΤΡΑ!ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΗΣΑΚΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ, ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΥΧΤΙΑ ΣΤΑ 90 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΑΚΤΗ ΚΑΙ 8-9 ΜΕΤΡΑ ΒΑΘΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑΔΟΥΡΕΣ ΠΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ (1ο ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ?ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ?)
ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΝΗΣΑΚΙ ΚΑΙ ΑΚΤΗ ΒΟΥΤΑΩ ΚΑΙ ΞΑΦΙΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΗΧΑΝΗ ΛΕΩ ΑΣ ΒΓΩ ΒΛΕΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΒΑΡΚΑΡΗ ΚΑΡΦΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΚΟΛΥΜΠΗΣΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΚΤΗΣ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 20-25 ΜΕΤΡΩΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕ.
ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΤΥΠΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ(ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ?) ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΠΑΛΟΝΙ ΜΠΑΛΟΝΙ!ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΚΑΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΩ ΝΑ ΤΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ:ΤΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ???? ΜΠΟΦΟΡ 0 Ή 1
ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ

nasnas
Ονοματεπώνυμο: nas geo

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nasnas » Πέμ 11 Ιουν 2020, 12:42

Δεν θα βγάλεις άκρη ποτέ με αυτούς. Νομίζουν η θάλασσα κ το μέρος τους ανήκει.

Κάνε τον Σταυρο σου. Τυχερός είσαι.

Εγώ μπορεί να τον σημάδευα με το ψαροντούφεκο και να του φώναζα έντονα ‘την άλλη φορά θα σε πυροβολήσω παλιό αρχ....ι, κτλ κτλ κτλ.’

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 12:49

nasnas έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 12:42
Δεν θα βγάλεις άκρη ποτέ με αυτούς. Νομίζουν η θάλασσα κ το μέρος τους ανήκει.

Κάνε τον Σταυρο σου. Τυχερός είσαι.

Εγώ μπορεί να τον σημάδευα με το ψαροντούφεκο και να του φώναζα έντονα ‘την άλλη φορά θα σε πυροβολήσω παλιό αρχ....ι, κτλ κτλ κτλ.’
ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΧΤΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΚΟΛΠΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ 5 - 7 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.

nasnas
Ονοματεπώνυμο: nas geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nasnas » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:07

Γενικά όταν είσαι στο βυθό και ακούσεις μηχανή ξεκινάς να αναδύεσαι πολύ πολύ σιγά-σιγά και εγώ ανεβαίνοντας Στριφογυρίζω για να βλέπω περιμετρικά, με το όπλο πάντα ψηλά για να βγει πρωτο απ’ το νερό και να φανεί. Αν όσο ανεβαίνεις ο θόρυβος μεγαλώνει παναπεί ότι είναι πολύ πολύ κοντά σου η βάρκα.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:11

Για τα δύχτια,θέλει κανονικά σημαδούρα στις άκρες,τηλέφωνο το λιμενικό θέλει και ότι κάνουν μετά.
Το καλοκαίρι έχω σταματήσει να βουτάω Ιούλιο-Αύγουστο ειδικά σε πολύ ανοιχτά μέρη και δίπλα σε τουριστικές περιοχές.
Μετά από μερικά τέτοια περιστατικά με βάρκα και σημαδούρα να περνάνε στα 4 μέτρα από το κεφάλι μας,πέρα ότι τα ψάρια κατεβαίνουν σε απαγορευτικά μέτρα για εμάς.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:14

nasnas έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:07
Γενικά όταν είσαι στο βυθό και ακούσεις μηχανή ξεκινάς να αναδύεσαι πολύ πολύ σιγά-σιγά και εγώ ανεβαίνοντας Στριφογυρίζω για να βλέπω περιμετρικά, με το όπλο πάντα ψηλά για να βγει πρωτο απ’ το νερό και να φανεί. Αν όσο ανεβαίνεις ο θόρυβος μεγαλώνει παναπεί ότι είναι πολύ πολύ κοντά σου η βάρκα.
ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣ ΑΠΝΟΙΕΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΟΧΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΑΣΤΑ...

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:18

xareas έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:11
Για τα δύχτια,θέλει κανονικά σημαδούρα στις άκρες,τηλέφωνο το λιμενικό θέλει και ότι κάνουν μετά.
Το καλοκαίρι έχω σταματήσει να βουτάω Ιούλιο-Αύγουστο ειδικά σε πολύ ανοιχτά μέρη και δίπλα σε τουριστικές περιοχές.
Μετά από μερικά τέτοια περιστατικά με βάρκα και σημαδούρα να περνάνε στα 4 μέτρα από το κεφάλι μας,πέρα ότι τα ψάρια κατεβαίνουν σε απαγορευτικά μέτρα για εμάς.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΒΑΡΚΑ ΤΑ ΦΟΒΙΖΕΙ.ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΥΧΤΙΑ ΘΑ ΚΑΛΕΣΩ ΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:30

Προεχει η ασφάλεια μας και η προστασια της σωματικης μας ακεραιοτητας. Αρκετα συνηθισμενο περιστατικο καθως αλλος εχει πληρη αγνοια του τι ειναι, τι δηλωνει και σε τι τον υποχρεωνει ο πλωτος σημαντηρας με την καταδυτικη σημαια ενω αλλοι ειναι απλα καγκουρομαγκες και θελουν να ειναι προσωπικο τους τσιφλικι η θαλασσα...
Και για τις δυο κατηγοριες απαραδεκτων, ενα ειναι το...μήνυμα:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:40

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:30
Προεχει η ασφάλεια μας και η προστασια της σωματικης μας ακεραιοτητας. Αρκετα συνηθισμενο περιστατικο καθως αλλος εχει πληρη αγνοια του τι ειναι, τι δηλωνει και σε τι τον υποχρεωνει ο πλωτος σημαντηρας με την καταδυτικη σημαια ενω αλλοι ειναι απλα καγκουρομαγκες και θελουν να ειναι προσωπικο τους τσιφλικι η θαλασσα...
Και για τις δυο κατηγοριες απαραδεκτων, ενα ειναι το...μήνυμα:
1.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ ΜΟΥ?
2. ΠΟΣΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΙ ΒΑΡΚΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ?
3.ΠΟΣΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΒΑΡΚΑ?

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:41

Φίλε για τα δίχτυα υπάρχει ειδική νομοθεσία, για όλα απλάδια, μανωμένα, και συνδυασμός αυτών, που ρυθμίζει το μήκος, τις αποστάσεις, το μέγεθος των ανοιγμάτων κλπ, κλπ. Υπάρχει και Ευρωπαϊκός Κανονισμός 517/08. Το σίγουρο είναι ότι έπρεπε να υπάρχουν μπαλόνια που να σημαίνουν την περιοχή που είχαν ρίξει. Ούτως ή άλλως αν έχω καταλάβει καλά απ' αυτά που γράφεις, παράνομα είχαν ρίξει δίχτυα στο συγκεκριμένο σημείο.

Τώρα ως προς το άλλο με τα σκάφη, άστο καλύτερα, είναι πολύ πονεμένη ιστορία. Εμένα μου αρέσει να ψαρεύω καλοκαίρι και να ανοίγομαι αρκετά από τους κάβους. Δεν κινδυνεύω τόσο από υποξία, όσο από όλους αυτούς τους ασχέτους που κυκλοφορούν. Δεν πάω να έχω σημαδούρα με σημαία ένα μέτρο ψιλή, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Μάλιστα πολλοί έλκονται από αυτήν και περνάνε ξυστά. Έχω εμπλακεί σε πάρα πολλά τέτοια περιστατικά και έχω γλιτώσει από του χάρου τα δόντια. Πλέον και εγώ το αποφεύγω. Ξέρω πραγματικά αξιόλογους τόπους που κρατάνε ψάρια, που απλά δεν πηγαίνω. Η αίσθηση του να είσαι στο βυθό και να ακούς τον δαιμονισμένο κινητήρα κάποιου σκάφους, που όσο αναδύεσαι γίνεται όλο και πιό έντονος, είναι εφιάλτης για μένα.

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:53

dimitrikotz έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:41
Φίλε για τα δίχτυα υπάρχει ειδική νομοθεσία, για όλα απλάδια, μανωμένα, και συνδυασμός αυτών, που ρυθμίζει το μήκος, τις αποστάσεις, το μέγεθος των ανοιγμάτων κλπ, κλπ. Υπάρχει και Ευρωπαϊκός Κανονισμός 517/08. Το σίγουρο είναι ότι έπρεπε να υπάρχουν μπαλόνια που να σημαίνουν την περιοχή που είχαν ρίξει. Ούτως ή άλλως αν έχω καταλάβει καλά απ' αυτά που γράφεις, παράνομα είχαν ρίξει δίχτυα στο συγκεκριμένο σημείο.

Τώρα ως προς το άλλο με τα σκάφη, άστο καλύτερα, είναι πολύ πονεμένη ιστορία. Εμένα μου αρέσει να ψαρεύω καλοκαίρι και να ανοίγομαι αρκετά από τους κάβους. Δεν κινδυνεύω τόσο από υποξία, όσο από όλους αυτούς τους ασχέτους που κυκλοφορούν. Δεν πάω να έχω σημαδούρα με σημαία ένα μέτρο ψιλή, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Μάλιστα πολλοί έλκονται από αυτήν και περνάνε ξυστά. Έχω εμπλακεί σε πάρα πολλά τέτοια περιστατικά και έχω γλιτώσει από του χάρου τα δόντια. Πλέον και εγώ το αποφεύγω. Ξέρω πραγματικά αξιόλογους τόπους που κρατάνε ψάρια, που απλά δεν πηγαίνω. Η αίσθηση του να είσαι στο βυθό και να ακούς τον δαιμονισμένο κινητήρα κάποιου σκάφους, που όσο αναδύεσαι γίνεται όλο και πιό έντονος, είναι εφιάλτης για μένα.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΥΠΟΣ ΔΥΧΤΙΟΥ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΠΙΑΝΑΝΕ ΠΑΤΟ ΚΑΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΦΑΝΤΟΜ.
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΚΟΥΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΑ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ Κ ΑΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΤΥΠΑ ΤΕΡΜΑΚ Η ΒΑΡΚΑ ΣΟΥΖΑ (ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΒΛΕΠΕ).ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΝ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΡΙΞΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Πέμ 11 Ιουν 2020, 14:20

Zacg έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:53
ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΝ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΡΙΞΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ
Μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι το λιμεναρχείο θα έρθει άμεσα και θα του κάνει κάτι.
Σίγουρα όταν πάρεις τηλέφωνο να είναι στο 108 που είναι το κεντρικό και καταγράφονται οι κλήσεις και θα αναγκαστούν να πάνε.
Εδώ με επώνυμη καταγγελία,βγήκε ο αδερφός μου από το νερό και δώσαμε το αριθμό νηολογίου και το μόνο που έκανε το λιμενικό Ναυπλίου ξες τι ήταν?
Να πάρει τηλέφωνο τον μπάρμπα να του πει να μην έρχεται κοντά στην σημαδούρα μας.
Πράγμα που μας το επιβεβαίωσε ο λιμενικός υπάλληλος ότι το είπε και η απάντηση του μπάρμπα ήταν ότι τους βλέπω αλλά δεν πάω κοντά...το δεν πάω κοντά ήταν 15 μέτρα απο τη σημαδούρα.
ΑΝ αυτό δεν θέλει ξήλωμα υπαλλήλου και πρόστιμο στον μπάρμπα έλα και πες μου εσύ.
Ποτέ δεν μπορείς να προσέχεις πολύ,πάντα τα μάτια μας 400

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 14:28

xareas έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 14:20
Zacg έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 13:53
ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΝ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΡΙΞΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ
Μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι το λιμεναρχείο θα έρθει άμεσα και θα του κάνει κάτι.
Σίγουρα όταν πάρεις τηλέφωνο να είναι στο 108 που είναι το κεντρικό και καταγράφονται οι κλήσεις και θα αναγκαστούν να πάνε.
Εδώ με επώνυμη καταγγελία,βγήκε ο αδερφός μου από το νερό και δώσαμε το αριθμό νηολογίου και το μόνο που έκανε το λιμενικό Ναυπλίου ξες τι ήταν?
Να πάρει τηλέφωνο τον μπάρμπα να του πει να μην έρχεται κοντά στην σημαδούρα μας.
Πράγμα που μας το επιβεβαίωσε ο λιμενικός υπάλληλος ότι το είπε και η απάντηση του μπάρμπα ήταν ότι τους βλέπω αλλά δεν πάω κοντά...το δεν πάω κοντά ήταν 15 μέτρα απο τη σημαδούρα.
ΑΝ αυτό δεν θέλει ξήλωμα υπαλλήλου και πρόστιμο στον μπάρμπα έλα και πες μου εσύ.
Ποτέ δεν μπορείς να προσέχεις πολύ,πάντα τα μάτια μας 400
TOΣΟ ΚΑΛΑ...ΤΟ 108 ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΙΑΝΕΙ?ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 3ΕΚ. ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΨΑΡΙ.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Πέμ 11 Ιουν 2020, 14:34

Τι να σου πω σε αυτό...
1ον μην βαράτε μικρά ψάρια.
2ον μπορείς να το πετάξεις.
3ον η ζωή σου για 300 ευρώ πρόστιμο και η πιθανότητα να συνετιστεί ένας ούνος και να γλυτώσει κανένας άνθρωπος.

Zacg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zacg » Πέμ 11 Ιουν 2020, 14:36

xareas έγραψε:
Πέμ 11 Ιουν 2020, 14:34
Τι να σου πω σε αυτό...
1ον μην βαράτε μικρά ψάρια.
2ον μπορείς να το πετάξεις.
3ον η ζωή σου για 300 ευρώ πρόστιμο και η πιθανότητα να συνετιστεί ένας ούνος και να γλυτώσει κανένας άνθρωπος.
ΟΧΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΨΑΡΙΑ :taunt: ΟΧΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΡΘΟΥΝ ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΤΛΠ ΚΤΛΠ.

Επιστροφή στο “Νομικά”