Επιβολή προστίμου μέσω facebook!

Τι λέει ο νομοθέτης.
veteriarian

Re: Επιβολή προστίμου μέσω facebook!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 11:38

J.D.P έγραψε:Φιλε μου Ελληνα δεν με κανει το dna αλλα η παιδεια μου και η ψυχη μου εχεις δικιο για το θανο οσο αφορα τους προσφυγες αλλα εισαι πολυ λαθος στο θεμα με το τι κανει το λιμενικο εκει οσον αφορα τις Τουρκικες προκλησεις αληθεια εσυ απο που εισαι?
Πολυ μενος βλεπω γιαυτο ρωταω
φίλε JDP δεν αναφέρθηκα καθόλου στο λιμενικό και τους τούρκους.
αναφέρθηκα στον όρο Λαθρο .

spearjgeo7
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:21

Φιλε γερμανοτραφη, το πολεμανε που εγραψε ο φιλος ηταν σε εισαγωγικα. σημαινει ασχολουνται... ηρεμησε και κοιτα πρωτα να παρεις μια ιδεα με ποιον μιλας. Μπηκες ξαφνικα και μεσα σε εναμισι μηνα εχεις βρισει το μισο φορουμ για περιπτωσεις που εκαναν πλακα μεταξυ τους, μελη που γνωριζονται και εχουν οικειοτητα... τι χανταμπακηδες, τι μαμακιες... δεν γραφουν ετσι στο ιντερνετ... διαβασε τους ορους χρησης, οπως θα ελεγαν και οι διαχειριστες... πραγματικα φιλικα! δειξε σεβασμο στους συνομιλητες σου! :hello:

Άβαταρ μέλους
J.D.P
Ονοματεπώνυμο: J.D.P

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J.D.P » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:31

veteriarian έγραψε:
J.D.P έγραψε:Φιλε μου Ελληνα δεν με κανει το dna αλλα η παιδεια μου και η ψυχη μου εχεις δικιο για το θανο οσο αφορα τους προσφυγες αλλα εισαι πολυ λαθος στο θεμα με το τι κανει το λιμενικο εκει οσον αφορα τις Τουρκικες προκλησεις αληθεια εσυ απο που εισαι?
Πολυ μενος βλεπω γιαυτο ρωταω
φίλε JDP δεν αναφέρθηκα καθόλου στο λιμενικό και τους τούρκους.
αναφέρθηκα στον όρο Λαθρο .
ισως δεν καταλαβα :D

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:31

veteriarian έγραψε:
thanos5180 έγραψε:Η πραγματικότητα έχεις ως εξής.
Για κάποιο ηλιθιο επαρχιώτικο λόγο, που θυμίζει τα αγροτικά φορτωμένα με το αγριογούρουνο στα γύρω χωριά του Παρνασσου, ο άνθρωπος ανέβασε τις φωτό με τη ρινα σε τοπικό ειδησεογραφικό site . Το site διατηρεί και σελίδα στο φουμπου Απο οπου και οι φωτό βγήκανε προς τα έξω.

Αφού έγινε η καταγγελία τον κάλεσε ο λιμενάρχης και ο ίδιος για κάποιο λόγο παραδέχθηκε τα παντα. Έφαγε το πρόστιμο του και καλά του κάνανε. Θα μπορούσε να πει τουλάχιστον 1000 εύκολες δικαιολογίες κ να τη σκαπουλάρει.
Το λιμενικό εδώ στην Κω ελάχιστα ασχολείται με την αλιεία αφού καθημερινά "πολεμανε" με τους λάθρο και με τις τουρκικές ακταιωρους στα Ιμια. Η μαναβική παει σύννεφο κ όλοι το ξέρουμε εδώ. Δυστυχως ειναι ενα μεμονωμένο περιστατικό.
Ο συγκεκριμένος δεν ειναι γνωστός ως μανάβης ούτε καν ως καλός ψαροντουφεκάς.
Παμε πολεμο???
ΠΑιδες αν εχετε πολεμο να σας στειλουμε κανενα οπλοπολυβολο..κατι να βοηθησουμε να θερισετε τιβ επικυνδυνο εχθρο , Τα λαθρο παιδακια, τις λαθρεες μανες που εχουν να φανε μερες και τουσ αντρες που εχουν μεινει μισοι απο το περπατημα και την πεινα.
Τους λαθρο λεει ο γηγενης ελληνας που αμα (εχεις τα κακαλα) να κανεις εξεταση DNa θα σου βρουν 50 διαφορετικες προσμιξεις και θα βγεις κατα το ημισυ τουρκος.
φιλε προσεχε λιγο πως μιλας. για ανθρωπους μιλας.
σεβασμο πρωτα απο ολα στους ελληνες που καποτε ηταν ΛΑΘΡΟ.

Ακου Λαθρο.
κρινει τον κοσμο ο καθε ελληνας μαμακιασ που μενει με την μανα του μεχρι τα 45 που θα βρει την 2η μανα . τη γυναικα για να τον πλενει.
ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕ
:amen:
πρεπει καποτε να μαθουμε και ελληνικα !!!
τογραψε ]"πολεμανε". ειναι τροπος εκφρασης !! σε εισαγωγικα ειναι το πιο σωστο !ομως σιγουρα απο την γραφη εχει αλληγορικη σημασια ! μη κανεις σαν τον Νικητα που βλεπει και ακουει οπως θελει! (καλα εδω το κανουν οι περισσοτεροι ελληνες απο την μεταπολιτευση και μετα !!!)
οσο για το λαθρο ειναι σωστο γιατι η πλειονοτητα ειναι λαθρο και οχι προσφυγες ! και φυσικα οι οροι σε ανθρωπους αναφερονται ! τωρα για το γνησιος ελληνας ρωτα τον Μπαμπινιωτη !!! αν ξερεις παλι εσυ ποιος ειναι ,ν'ακουσουμε !!
και πες μας ποτε οι ελληνες ηταν λαθρομεταναστες? :shock:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:44

spearjgeo7 έγραψε:Φιλε γερμανοτραφη, το πολεμανε που εγραψε ο φιλος ηταν σε εισαγωγικα. σημαινει ασχολουνται... ηρεμησε και κοιτα πρωτα να παρεις μια ιδεα με ποιον μιλας. Μπηκες ξαφνικα και μεσα σε εναμισι μηνα εχεις βρισει το μισο φορουμ για περιπτωσεις που εκαναν πλακα μεταξυ τους, μελη που γνωριζονται και εχουν οικειοτητα... τι χανταμπακηδες, τι μαμακιες... δεν γραφουν ετσι στο ιντερνετ... διαβασε τους ορους χρησης, οπως θα ελεγαν και οι διαχειριστες... πραγματικα φιλικα! δειξε σεβασμο στους συνομιλητες σου! :hello:
spearjgeo δεν είμαι γερμανοτραφής αγόρι μου. εγώ δουλεύω στη γερμανία εδώ και 6 χρόνια. δεν με τρέφουν. δεν ξέρω τη φαντάζεσαι. επισηες το γεγονος οτι ειμαι σε ενα γκρουπ 2 μηνες δεν σημαινει οτι δεν θα πω την αποψη μ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Χ χονικη περιοδο.
επισης ΜΑΘΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΛΛΗΝΟΤΡΑΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΓΡΑΦΩ.
Το πολεμανε το ειδα οτι εχει "" . Εγώ απαντησα στον φιλο για το πολεμανε / ΛΑΘΡΟ .
ΤΟ ΛΑΘΡΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΡΟ ΚΡΙΤΗΚΑΡΑ.
και ειναι δικαιομα μου να ασκω κριτικη σε τετοια θεματα.
δεν με ενδιαφερει αν ειναι γνωστοι και κανουν χαβαλε ή οτι αλλο βρισκεις σαν δικαιολογια.

απο οτι βλεπω εσυ μου την λες που σχολιασα το πολεμανε. Για το ΛΑΘΡΟ κουβεντα!!!????? Περιεργο ε??? χμ..... βρε κατι συμπτωσεις.

οπου βλεπω ρατσιστικα σχολια θα τα κριτικαρω. ας ειμαι στο φορουμ 1 μερα μονο. ειναι δικαιομα μου. ποσο μαλλον οταν ζω μακρια απο την πατριδα μου και εγω εδω ειμαι ο ξενος!

ελπιζω να μου το επιτρεπεις.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:49

veteriarian έγραψε:...ελπιζω να μου το επιτρεπεις.
Φίλε μπορείς να λες ότι θες, εννοείται.
Το βλακόμετρο μη σπάσεις μόνο.

xareas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:50

veteriarian βρες ένα χόμπυ εκεί στην ξενιτιά να ηρεμεί το κεφάλι σου και να εκτονώνεσαι,θα σε βοηθήσει γενικά γιατί το έχεις πάρει πολύ στραβά το θέμα στο forum με τους χαρακτηρισμούς.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:54

hariska έγραψε:
veteriarian έγραψε:...ελπιζω να μου το επιτρεπεις.
Φίλε μπορείς να λες ότι θες, εννοείται.
Το βλακόμετρο μη σπάσεις μόνο.
χαρισκα το βλακομετρο ασ το σπασο. το φασιστομετρο μην σπασω με ενδιαφερει.

κριμα νε θεωρεις βλακεια το να διορθωνεις τον ορο ΛΑΘΡΟ οταν αναφερεται σε ανθρωπους. Οταν εχουν πνιγει χιλιαδες στα νερα της μεσογειιου. ΠΑΙΔΑΚΙΑ και μωρα!!!
Ντροπη και αισχος. μονο αυτο.

Οχι τιποτα αλλο αλλα προχτες γιορταζαμε και την σφαγη των ποντιων απο τους τουρκους. Οι συριοι που πνιγηκαν κατα χιλιαδες στη μεσογειο οντας προσφυγες πολεμου δεν ειναι σημαντικοι οσο οι ποντιοι.

κανε την αυτοκριτικη σου χαρισκα.
και σου ευχομαι ολοψυχα να γινεις βλακας σαν και εμενα. ;)

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:57

xareas έγραψε:veteriarian βρες ένα χόμπυ εκεί στην ξενιτιά να ηρεμεί το κεφάλι σου και να εκτονώνεσαι,θα σε βοηθήσει γενικά γιατί το έχεις πάρει πολύ στραβά το θέμα στο forum με τους χαρακτηρισμούς.
χαρέα εγω θα βρω χομπυ.
θα βρειτε και εσεις ενα χομπυ πχ να διαβασετε κανενα βιβλιο μπας και σταματησετε να αποκαλειτε τον κοσμο λαθραιο?? :P

spearjgeo7
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Δευ 22 Μάιος 2017, 12:59

:shock: :-({|= :-({|= :-({|= ανικητος!

xareas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 22 Μάιος 2017, 13:10

veteriarian έγραψε:
xareas έγραψε:veteriarian βρες ένα χόμπυ εκεί στην ξενιτιά να ηρεμεί το κεφάλι σου και να εκτονώνεσαι,θα σε βοηθήσει γενικά γιατί το έχεις πάρει πολύ στραβά το θέμα στο forum με τους χαρακτηρισμούς.
χαρέα εγω θα βρω χομπυ.
θα βρειτε και εσεις ενα χομπυ πχ να διαβασετε κανενα βιβλιο μπας και σταματησετε να αποκαλειτε τον κοσμο λαθραιο?? :P
Βλέπεις πως όσα και να έχεις διαβάσει πάλι δεν μπορείς να γράψεις,με χαρακτηρίζεις όπως τον φίλο πιο πάνω άσχετα αν δεν έγραψα κάτι τέτοιο,αυτό αμέσως μπορεί να είναι προσβλητικό αλλά αυτή την φορά δεν θα το πάρω έτσι.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω τους λαθρο/μετανάστες/πρόσφυγες και τις διαφορές νομίζω ότι όλοι μπορούν να ξεχωρίσουν τις περιπτώσεις,αν όχι δεν μπορώ να αλλάξω τα μυαλά όλων.
Αλλά το κυριότερο όπως εσύ μπορείς να λες ότι θες,το ίδιο μπορεί και ο καθένας εδώ μέσα και οι χαρακτηρισμοί δεν χρειάζονται ειδικά αν δεν είναι προς το μέρος σου και οι συνομιλητές είναι κόσμιοι.
Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε αλλά μπορείς να κάνεις τον άλλο να δει την σκόπια σου και αν καταλάβει κατάλαβε αλλιώς από εδώ πάνε και οι άλλοι.
ΥΓ:Η ειρωνία δεν ταιριάζει στον τρόπο που σου απαντάω,επίσης τα βιβλία δεν σε κάνουν νοήμοντα άνθρωπο,βλέπε λοιπά φασιστοειδή που κυκλοφορούν.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 22 Μάιος 2017, 13:10

[-o<

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 22 Μάιος 2017, 13:33

hariska έγραψε:[-o<
αααααμμμμμμηηηηηηηννννννν !!!!
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 13:38

xareas έγραψε:
veteriarian έγραψε:
χαρέα εγω θα βρω χομπυ.
Βλέπεις πως όσα και να έχεις διαβάσει πάλι δεν μπορείς να γράψεις,με χαρακτηρίζεις όπως τον φίλο πιο πάνω άσχετα αν δεν έγραψα κάτι τέτοιο,αυτό αμέσως μπορεί να είναι προσβλητικό αλλά αυτή την φορά δεν θα το πάρω έτσι.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω τους λαθρο/μετανάστες/πρόσφυγες και τις διαφορές νομίζω ότι όλοι μπορούν να ξεχωρίσουν τις περιπτώσεις,αν όχι δεν μπορώ να αλλάξω τα μυαλά όλων.
Αλλά το κυριότερο όπως εσύ μπορείς να λες ότι θες,το ίδιο μπορεί και ο καθένας εδώ μέσα και οι χαρακτηρισμοί δεν χρειάζονται ειδικά αν δεν είναι προς το μέρος σου και οι συνομιλητές είναι κόσμιοι.
Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε αλλά μπορείς να κάνεις τον άλλο να δει την σκόπια σου και αν καταλάβει κατάλαβε αλλιώς από εδώ πάνε και οι άλλοι.
ΥΓ:Η ειρωνία δεν ταιριάζει στον τρόπο που σου απαντάω,επίσης τα βιβλία δεν σε κάνουν νοήμοντα άνθρωπο,βλέπε λοιπά φασιστοειδή που κυκλοφορούν.

Το να λες κάποιον μαμάκια δεν είναι κόσμιο.
το να λες κάποιον λαθραίο είναι κόσμιο.

μάλιστα.

όπως είπες δεν μποροuμe να αλλάξουμε τα μυαλά κάποιων.

michalis58

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από michalis58 » Δευ 22 Μάιος 2017, 13:40

Η λέξη λαθρομετανάστης θεωρείται απαξιωτική σε σχέση με την πιό σωστή , παράνομος μετανάστης και αυτό δεν αρέσει σε πολύ κόσμο , βάζω και την αφεντιά μου μέσα. Μιλάμε όμως για το ίδιο πράγμα .
Πηγαίνοντας (....πολύ :D ) πίσω στην κουβέντα , σαφώς η κύρια ασχολεία του λιμενικού στα νησιά έναντι των Μικρασιατικών ακτών , είναι η διάσωση , όσων επιχειρούν να αποβιβαστούν στις δικές μας ακτές. Προσωπικά θεωρώ ότι πλέον υπάρχει υπερβολική κινητοποίηση προσωπικού και μέσων , για ένα έργο που έχει μειωθεί στο ελάχιστο. Λιμενικό , Frontex και φουσκωτά διαφόρων ΜΚΟ σε διαρκή κίνηση και επιφυλακή. Ευκαιρία για κάποιους ένστολους άλλων χωρών και "εθελοντές" να κάνουν τσάμπα διακοπές.
Πάντως και πριν από την άνοιξη του '15 που άρχισε αυτή η ιστορία, οι περιπολίες του Λιμενικού και οι έλεγχοι , είχαν περιοριστεί στο ελάχιστο , λόγω έλλειψης οικονομικών πόρων. Δεκαπέντε χρόνια με το φουσκωτό , με σταμάτησαν μιά φορά κοντά σε μιά παραλία, για (πολύ) τυπικό έλεγχο και μια άλλη μου έκαναν έλεγχο στην γλίστρα πριν πέσω.