Επιβολή προστίμου μέσω facebook!

Τι λέει ο νομοθέτης.
Άβαταρ μέλους
J.D.P
Ονοματεπώνυμο: J.D.P

Re: Επιβολή προστίμου μέσω facebook!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J.D.P » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:01

Δύο πράγματα είναι άπειρα: Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία,αν και για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρος. Eιπε ο Αινσταιν

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:05

[\quote="veteriarian"]

Παμε πολεμο???
ΠΑιδες αν εχετε πολεμο να σας στειλουμε κανενα οπλοπολυβολο..κατι να βοηθησουμε να θερισετε τιβ επικυνδυνο εχθρο , Τα λαθρο παιδακια, τις λαθρεες μανες που εχουν να φανε μερες και τουσ αντρες που εχουν μεινει μισοι απο το περπατημα και την πεινα.
Τους λαθρο λεει ο γηγενης ελληνας που αμα (εχεις τα κακαλα) να κανεις εξεταση DNa θα σου βρουν 50 διαφορετικες προσμιξεις και θα βγεις κατα το ημισυ τουρκος.
φιλε προσεχε λιγο πως μιλας. για ανθρωπους μιλας.
σεβασμο πρωτα απο ολα στους ελληνες που καοτε ηταν ΛΑΘΡΟ.

Ακου Λαθρο.
κρινει τον κοσμο ο καθε ελληνας μαμακιασ που μενει με την μανα του μεχρι τα 45 που θα βρει την 2η μανα . τη γυναικα για να τον πλενει.
ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕ
:amen:[/quote]
Ξεκίνα από δω πρώτα:

https://www.google.gr/url?sa=t&source=w ... RwzYpVWUCg

Μετά άνοιξε ένα λεξικό και ψάξε την έννοια του όρου " λαθρομετανάστης".
Είτε σου αρέσει είτε οχι,έτσι τους λέμε εδώ.
Δεν θα αλλάξει η γλώσσα γιατί έτσι γουσταρεις.

Κατόπιν ξανανοιξε το και ψάξε τον όρο "πρόσφυγας". Αυτό ήσαν οι Μικρασιάτες και οι λοιποί ΕΛΛΗΝΕΣ που κατέφυγαν στην ελεύθερη Ελλάδα ,και οχι....λαθρο.
Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι άνθρωποι.
Όπλα έχουμε,και πολλά ,νασαι καλά.
Και η τελευταία προτροπη είναι φιλική:
ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΟΥΛΑΡΕΙΣ!!!
Και μάθε και να γράφεις.Άσχετα με το πόσο Έλληνας αισθάνεσαι.
:amen:
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:17

stelarasA'MAK έγραψε:[\quote="veteriarian"]

Κατόπιν ξανανοιξε το και ψάξε τον όρο "πρόσφυγας". Αυτό ήσαν οι Μικρασιάτες και οι λοιποί ΕΛΛΗΝΕΣ που κατέφυγαν στην ελεύθερη Ελλάδα ,και οχι....λαθρο.

XAXAXAXAXA ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩω
ΕΓΕΡΘΗΤΟ
αμα τους λετε ετσι εσεις εκει.... Το οποιο εκει ΣΑΣ ΑΝΗΚΕΙ???? και αποφασιζετε για ολους???

με τετοια υποκειμενα δεν ασχολουμε καν. φιλε απο τετοια ανθρωποειδη σαν και εσενα ουτε συμβουλες ουτε τιποτα δεν θελω. κοβω και την κουβεντα....

Σε φανταζομαι ετσι και ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ απο τα ΓΕΛΙΑΑΑΑΑΑΑα
phpBB [video]

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:17

veteriarian έγραψε: Το να λες κάποιον μαμάκια δεν είναι κόσμιο.
το να λες κάποιον λαθραίο είναι κόσμιο.

μάλιστα.

όπως είπες δεν μποροuμe να αλλάξουμε τα μυαλά κάποιων.
Γιατί τόσο πετριά για την λέξη λαθραίος?
Τα ζόρια που έχουν τραβήξει οι πιο πολλοί είναι εκτός της δικιάς μου φαντασίας αλλά όπως εσύ όταν πήγες Γερμανία πήγες με κάποια έγγραφα και πιστοποιητικά.
Είτε καλώς είτε κακώς όταν ο άλλος δεν έχει χαρτιά και αποδεικτικά έγγραφα χαρακτηρίζεται έτσι.
Το θέμα είναι να μην υπάρχει δόλος και κακοπροαίρετη σκέψη στην χρήση της λέξης ώστε να μειώσουμε τον άλλον και να τον προσβάλουμε.
Στην προκειμένη το μαμάκιας ήταν ενώ το λαθραίος είναι η συνηθισμένη έκφραση.
Προσωπική άποψη πάντα.
ΥΓ:Άσε να πέσει κάτι κάτω,δεν αξίζει πάντα να ασχολείσαι.
Από προσωπική εμπειρία μιλώ.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:31

κάτι λείπει κάτι λείπει :-k :D :D
βρε αυτός ο μάιος κάθε χρόνο ,από Επιβολή προστίμου μέσω facebook φτάσαμε σε λαθρο και άρεια φυλή #-o :D
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

michalis58

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από michalis58 » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:34

Στέλιο και λοιποί φίλοι. Διαβάστε το συνημμένο και θα βγάλετε πολλά συμπεράσματα σχετικά με το τί παίζεται πάνω στην διάκριση μεταξύ προσφύγων και μεταναστών. Προσέξτε ότι από τις χώρες του καταλόγου , μόνον η Βουλγαρία θεωρεί την Τουρκία ,από όπου μας ερχόταν οι καραβιές , ασφαλή χώρα. Αυτό σημαίνει ότι ο Σύρος που φεύγει από την χώρα του ως πρόσφυγας πολέμου και περνά στην Τουρκία , πηγαίνοντας στην Βουλγαρία θεωρείται παράνομος/λαθρο μετανάστης ,ενώ για τις υπόλοιπες χώρες ,πρόσφυγας ,με όλα τα δικαιώματα που του δίνει η Συνθήκη της Γενεύης.
https://ec.europa.eu/home-affairs/sites ... gin_el.pdf

Γενικά , υπάρχει πολύ παρασκήνιο , υπάρχουν δικαστικές αποφάσεις του Συμβουλίου της Επικρατείας και πάνω απ' όλα της Ύπατης Αρμοστείας , που εμείς οι περισσότεροι δεν γνωρίζουμε. Εγώ λόγω μιάς άλλης ιδιότητας που έχω ,άσχετης με την δουλειά ,βρέθηκα παρών σε κάποιες συζητήσεις μεταξύ και διπλωματών και πήρα μια ιδέα. Μια ιδέα μόνο , το θέμα αυτό έχει πολλές πλευρές.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:48

veteriarian έγραψε:
stelarasA'MAK έγραψε:[\quote="veteriarian"]

XAXAXAXAXA ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩω
ΕΓΕΡΘΗΤΟ
αμα τους λετε ετσι εσεις εκει.... Το οποιο εκει ΣΑΣ ΑΝΗΚΕΙ???? και αποφασιζετε για ολους???

με τετοια υποκειμενα δεν ασχολουμε καν. φιλε απο τετοια ανθρωποειδη σαν και εσενα ουτε συμβουλες ουτε τιποτα δεν θελω. κοβω και την κουβεντα....

Σε φανταζομαι ετσι και ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ απο τα ΓΕΛΙΑΑΑΑΑΑΑα
Το καημενο....
Όντως το 'σπασε..
:D
Νταξ δικε μου!!!
Ίσα μπρος !!!
Θα νικήσουμε!!!!

:yahoo: :tease: :tease:
Μιχαλη,τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.
Πήραν άδεια να εισέλθουν? Όχι.
Αρα λαθρομετανάστες.-
Το πώς το χειριζόμαστε από κει και πέρα, αλλουνου παπά ευαγγέλιο. :hello:
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:50

xareas έγραψε:

μάλιστα.

Τα ζόρια που έχουν τραβήξει οι πιο πολλοί είναι εκτός της δικιάς μου φαντασίας αλλά όπως εσύ όταν πήγες Γερμανία πήγες με κάποια έγγραφα και πιστοποιητικά.
Είτε καλώς είτε κακώς όταν ο άλλος δεν έχει χαρτιά και αποδεικτικά έγγραφα χαρακτηρίζεται έτσι.
Το θέμα είναι να μην υπάρχει δόλος και κακοπροαίρετη σκέψη στην χρήση της λέξης ώστε να μειώσουμε τον άλλον και να τον προσβάλουμε.
Προσωπική άποψη πάντα.
Εγω πηγα με εγγραφα γιατι πηγα απο επιλογη μου. Ξυπνησα μια μερα και ειπα τιθελω??? δουλεια?? λεφτα??? σπουδες??? ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ακομα και οι οικονομικοι μεταναστες.... (που αυτους και αν λενε στην ελλαδα λαθραιους...και τους βριζουν ) πανε απο επιλογη.
ΟΙ συριοι δεν εχουν επιλογη. ΤΟΥΣ ΕΡΙΞΑΝ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.
ΒΟΜΒΑ ΦΙΛΕ.
ΒΟΜΒΕΣ. ΝΕΚΡΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ. ΚΟΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΙΑ~!!!!
Μαθετε τουλαχιστον τι λετε λαθραιο.
απο τα ποσταρισματα σας καταλαβαινω οτι καποιοι ακομα και αυτααγνωουν.
Αρα φιλε μου οταν αποκαλεις λαθραιο εναν προσφυγα δεν ειναι συνηθησμενο. ειναι ειτε ΑΓΝΟΙΑ ειτε ρατσισμος που τα παιρνει ολα αμπαριζα.
και για αυτο αποκαλω καποιους μαμακηδες. γιατι ουτε αυτα δεν ξερουν αλλα να γραψουν λαθριους ξερουν.
Ξερω οτι δεν αξθζει αν ασχολουμε παντα. ποσο μαλλον τωρα που εχω και δουλεια.
Απλα εχω τη χαρα να γνωρισω πολυ κοσμο απο συρια που περασε απο ελλαδα και ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μου να διορθωνω τετοια λαθη απο πατριωτες μου.
Παντως να ξερετε κατι και το εννοω με ολη μου την αληθεια.
ΠΑρολο τους φασιστες, τους ρατσιστες τους, τους ανιδεους και οτι αλλο θελετε που βριζουν και δεν θελουνς τους συριους στην ελλαδα ολοι οι συριοι που ξερω ακουνε ελληνικα και χαμογελανε και μου λενε μονο καλα λογια.
Για να δειτε ποσο σκατοψυχοι ειμαστε!!!!

Μονο αυτο. και δεν ξανααπανταω.
απο προσωπικη εμπειρια.... σταματηστε καποιοι να εισατε μισανθρωποι... γιατι απλα τυγχανει τωρα καποιοι να εχουν αναγκη την βοηθεια σας ....ή να ειναι σε χειροτερη μοιρα απο εσας...
κριμα ειναι, Μια ζωη ζουμε... ας μην ειμαστε μισανθρωποι.

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:56

stelarasA'MAK έγραψε:

Αρα λαθρομετανάστες.-

ΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ!!!!! ΜΕ ΒΑΣΗ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟ ΑΣΥΛΟ!!!!

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:58

veteriarian έγραψε:
xareas έγραψε:

μάλιστα.

Προσωπική άποψη πάντα.
Εγω πηγα με εγγραφα γιατι πηγα απο επιλογη μου. Ξυπνησα μια μερα και ειπα τιθελω??? δουλεια?? λεφτα??? σπουδες??? ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ακομα και οι οικονομικοι μεταναστες.... (που αυτους και αν λενε στην ελλαδα λαθραιους...και τους βριζουν ) πανε απο επιλογη.
ΒΟΜΒΑ ΦΙΛΕ.
Αρα φιλε μου οταν αποκαλεις λαθραιο εναν προσφυγα δεν ειναι συνηθησμενο. ειναι ειτε ΑΓΝΟΙΑ ειτε ρατσισμος που τα παιρνει ολα αμπαριζα.
και για αυτο αποκαλω καποιους μαμακηδες. γιατι ουτε αυτα δεν ξερουν αλλα να γραψουν λαθριους ξερουν.
Απλα εχω τη χαρα να γνωρισω πολυ κοσμο απο συρια που περασε απο ελλαδα και ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μου να διορθωνω τετοια λαθη απο πατριωτες μου.
ΠΑρολο τους φασιστες, τους ρατσιστες τους, τους ανιδεους και οτι αλλο θελετε που βριζουν και δεν θελουνς τους συριους στην ελλαδα ολοι οι συριοι που ξερω ακουνε ελληνικα και χαμογελανε και μου λενε μονο καλα λογια.

απο προσωπικη εμπειρια.... σταματηστε καποιοι να εισατε μισανθρωποι... γιατι απλα τυγχανει τωρα καποιοι να εχουν αναγκη την βοηθεια σας ....ή να ειναι σε χειροτερη μοιρα απο εσας...
Σιγά τα αίματα μεγάλε.
Και γιατι... Ελλάδα?
Γιατι όχι Σαουδικη Αραβια?
Γιατί όχι Αιγυπτο?
Γιατί όχι Ισραηλ?(σιγα μην τολμήσουν,εξάλλου οι Εβραίοι φημίζονται για τον...ανθρωπισμό τους)
Γιατί όχι Ιορδανια?
Όλοι αυτοί οι ταλαίπωροι επελεξαν Ελλάδα...
Αντί να μείνουν να πολεμήσουν...
Οι Σερβοι γιατί έμειναν και δεν γέμισε ο τόπος σερβικους καταυλισμούς????
Λέω γω τώρα....

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 22 Μάιος 2017, 14:59

veteriarian έγραψε:
stelarasA'MAK έγραψε:

Αρα λαθρομετανάστες.-

ΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ!!!!! ΜΕ ΒΑΣΗ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟ ΑΣΥΛΟ!!!!
Στο σουλτάνο πες τα αυτά.Και στους ευρωπαίους.
Και στο Μπερλουσκονι.

michalis58

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από michalis58 » Δευ 22 Μάιος 2017, 15:04

stelarasA'MAK έγραψε: Μιχαλη,τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.
Αρα λαθρομετανάστες.-
Στέλιο ,σαφώς και δεν πήραν άδεια ,αλλά επειδή αναγνωρίζουμε κάποιες Διεθνείς Συμβάσεις και Συμφωνίες , είμαστε υποχρεωμένοι να τηρήσουμε τα όσα προβλέπουν. Μπορώ να σου πω ότι πιό μεγάλο πρόβλημα , είναι το γεγονός ότι κάποιες άλλες χώρες δεν το κάνουν , με άσχημες συνέπειες για την χώρα μας. Οι συνέπειες αυτές είναι ορατές ήδη , σκέψου τί μπορεί να συμβεί , άν η Τουρκία αθετήσει την συμφωνία που υπέγραψε.
Εγώ ζω στην πρώτη γραμμή και κάθε μέρα , καλημερίζω τα παιδάκια των νέων γειτόνων μου , που έχουν έρθει από απέναντι και εγκαταστάθηκαν με επιδότηση σε διπλανό σπίτι. Τα βλέπεις να χαίρονται ξένοιαστα το παιχνίδι , θυμάσαι τις εικόνες από τις χώρες τους στην ΤV και πίστεψέ με , δεν σου μένουν επιχειρήματα.
Δύσκολες καταστάσεις !!!

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 22 Μάιος 2017, 15:12

michalis58 έγραψε:
stelarasA'MAK έγραψε: Μιχαλη,τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.
Αρα λαθρομετανάστες.-
Στέλιο ,σαφώς και δεν πήραν άδεια ,αλλά επειδή αναγνωρίζουμε κάποιες Διεθνείς Συμβάσεις και Συμφωνίες , είμαστε υποχρεωμένοι να τηρήσουμε τα όσα προβλέπουν. Μπορώ να σου πω ότι πιό μεγάλο πρόβλημα , είναι το γεγονός ότι κάποιες άλλες χώρες δεν το κάνουν , με άσχημες συνέπειες για την χώρα μας. Οι συνέπειες αυτές είναι ορατές ήδη , σκέψου τί μπορεί να συμβεί , άν η Τουρκία αθετήσει την συμφωνία που υπέγραψε.
Εγώ ζω στην πρώτη γραμμή και κάθε μέρα , καλημερίζω τα παιδάκια των νέων γειτόνων μου , που έχουν έρθει από απέναντι και εγκαταστάθηκαν με επιδότηση σε διπλανό σπίτι. Τα βλέπεις να χαίρονται ξένοιαστα το παιχνίδι , θυμάσαι τις εικόνες από τις χώρες τους στην ΤV και πίστεψέ με , δεν σου μένουν επιχειρήματα.
Δύσκολες καταστάσεις !!!
Γιαυτό είπα για το από κει και πέρα.
Περί...ετυμολογίας ο καβγάς. :D

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Δευ 22 Μάιος 2017, 15:15

stelarasA'MAK έγραψε:
veteriarian έγραψε:
xareas έγραψε:

μάλιστα.

Προσωπική άποψη πάντα.
ΒΟΜΒΑ ΦΙΛΕ.

Σιγά τα αίματα μεγάλε.
Και γιατι... Ελλάδα?
Γιατι όχι Σαουδικη Αραβια?
Γιατί όχι Αιγυπτο?
Γιατί όχι Ισραηλ?(σιγα μην τολμήσουν,εξάλλου οι Εβραίοι φημίζονται για τον...ανθρωπισμό τους)
Γιατί όχι Ιορδανια?
Όλοι αυτοί οι ταλαίπωροι επελεξαν Ελλάδα...
Αντί να μείνουν να πολεμήσουν...
Οι Σερβοι γιατί έμειναν και δεν γέμισε ο τόπος σερβικους καταυλισμούς????
Λέω γω τώρα....
τι λες? που ζεις??? ποιοι θελουν να μεινουν ελλαδα??? να φυγουν θελουν και δεν τους δεχονται στην ευρωποι (γιατι υπαρχουν σε καθε χωρα φωνερς σαν τη δικη σου !!!! αυτοαναιρησαι!!!)

αδερφε δεν υπαρχει μονο το ψαροντουφεκο στη ζωη.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 22 Μάιος 2017, 15:28

Veteriarian υπάρχει σαφής διάκριση ανάμεσα με πρόσφυγα και μετανάστη λαθραίο και νόμιμο.
Δεν νομίζω ότι εννοούν τον ίδιο πληθυσμό,εγώ τουλάχιστον όχι.
Ο πόλεμος είναι κάτι που εύχομαι να μην το ζήσει άνθρωπος και οι πρόσφυγες αναγκάστηκαν να φύγουν,τώρα αν θα μπορούσαν να μείνουν και άλλα τέτοια ερωτήματα έξω από τον χορο μπορώ να λέω ότι θέλω.
Πρέπει όμως να αναλογιστεί κανείς πόσους μπορούμε σαν χώρα να δεχτούμε το ανοίχτα τα σύνορα είναι από τις επικότερες παπάτζες των αναρχοχαρούμενων που βλέπουν μόνο τον πόνο του ξένου αλλά όχι και του διπλανού του.
Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι λόγω κακής οργάνωσης,ελλειπής αστυνόμευσης συν ότι πιανόμαστε μαλάκες σαν χώρα μιας και τώρα μπορούν να μας πατήσουν λίγο παραπάνω να ακούω και να διαβάζω ότι παραπονούνται και απαιτούν για τα καταλύμματα και άλλες παροχές και υπάρχουν Ελληνες με λιγότερες παροχές.
Οποιος δεν είναι ευχαριστημένος και δεν του αρέσει μπορεί να πάει αλλού δεν τον έφεραν με το ζόρι,επιλογή του ήταν,η Ελλάδα όχι ο πόλεμος.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Επιστροφή στο “Νομικά”