ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝΕ!

Τι λέει ο νομοθέτης.
Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Re: ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝΕ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 05 Μάιος 2017, 12:51

d&s-divers έγραψε:Γειά χαρά!
ΔΕΝ πρέπει να πληρώσεις!Σε κάλεσαν για απολογία;Κι αν ναι, τι έγραψες;
Είχα πάει να θεωρήσω άδεια αλιείας σε Υπολιμεναρχείο. Ψάρευα τότε πολύ συχνά. ;) Δεν είχα δώσει δικαιώματα πώλησης αλιευμάτων, αλλά ο τόπος ήταν μικρός κι οι επαγγελματίες ενοχλούνταν που έβγαζα τα όποια ψάρια απο την θάλασσα(χωράφι τους) :roll: .
Ο Λιμενάρχης με κάλεσε στο γραφείο του μετά το πέρας της διαδικασίας και μου ανακοίνωσε πως ''υπάρχουν καταγγελίες'' ότι ψαρεύω νύχτα.Του απάντησα χωρίς εκνευρισμό:
''Εχει η Υπηρεσία σας μέσα;Σκάφος ταχύπλοο;Εχει όχημα για περιπολίες;'' Εχουμε, ήταν η απάντησή του!
Ε, τότε ελάτε και πιάστε με!
Εκεί τελείωσε και η συζήτηση.Βέβαια εκείνη την εποχή δεν είχα δικό μου σκάφος.Γιατί φίλος που είχε και ψάρευε επίσης αρκετά, του 'ρχονταν τα πρόστιμα...''ότι πήγαινε πάνω των 5 μιλίων εντός του Λιμένος'' ακόμα και μετά θάνατον...είχε πάθει υποξία μάλλον σε ξεβράχωμα ροφού μόνος...
Υπάρχει επίσης δεδικασμένο...μεταμεσονύκτιες ώρες πιάστηκε υπάλληλος της Διευθυνσης Αλιείας με στολή νεοπρέν και αλιεύματα.Το Δικαστήριο δέχτηκε πως είχε...αργήσει και τον αθώωσε! :grin:
Αυτά...
Δεν ξέρω ποια είναι τα οποια ψάρια που έβγαζες ????αλλά αν είναι χωράφι τους όπως γράφεις έτσι δεν είναι και δικό μας ,και ποιος ξέρει τι είδαν η άνθρωποι που φτάσαν να σου κάνουν καταγγελία .
Για αυτό γράφω πολλές φορές ότι μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
gabrielb

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gabrielb » Παρ 05 Μάιος 2017, 13:37

Φίλε μου μιας και κατοικώ στην περιοχή της Κύμης που όπως ανέφερες έπεσες στην δικαιοδοσία τους , υπάρχει η πιθανότητα
να την πλήρωσες για παραπτώματα άλλων μιας και στην περιοχή το νυχτερινό ψάρεμα είναι θεσμός και συμβαίνει συστηματικά.
Οι κόντρες μεταξύ των νυχτερινών , ψαρομανάβηδων και επαγγελματιών αυτή την περίοδο είναι στο ζενίθ τους.
Ο λιμενάρχης της περιοχής έχει αλλάξει εδώ και μερικούς μήνες και έχει βγάλει όλο του το μένος στους ερασιτέχνες μιας και τους επαγγελματίες δεν μπορεί να τους αγγίξει.
Οι επαγγελματίες της περιοχής οργιάζουν τον τελευταίο καιρό και πραγματικά έχουν βάλει σκοπό να μην αφήσουν ούτε το τελευταίο ψάρι στην θάλασσα.
Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι τα τελευταία χρόνια έχουν χάσει πολλά προνόμια όπως το αφορολόγητο πετρέλαιο που το πούλαγαν σε αγροτικά και τρακτέρ
και είχαν καταλήξει από ψαράδες βενζινάδες και τις επιδοτήσεις. Μιας και πλέον πρέπει να βρέξουν τον κώλο τους για να βγάλουν μεροκάματο και έχοντας μείνει
πίσω σε αλιευτικές τεχνικές, έχουν στραφεί με μένος απέναντι στους ερασιτέχνες, οι οποίοι δυστυχώς στην μεγάλη τους πλειοψηφία είναι και ψαρομανάβιδες.
Ολη αυτή η κατάσταση έχει βάλει το λιμενικό στην μέση που έχει βγει από δημοσιουπαλληλική βολή του και ξεσπάει όπου βρει.
Ολα αυτά στα γράφω απλά για να έχεις μια εικόνα του τι επικρατεί στην περιοχή. Όπως προειπώθηκε έχεις το δίκαιο με το μέρος σου και μην αφήσεις το περιστατικό να περάσει έτσι.
Να οπλιστείς με υπομονή και επιμονή μιας και τα λιμενοδικεία είναι ξακουστά για την αδιαλλαξία τους και τον παραλογισμό τους αλλά και για τις λαμογιές τους μιας και θα πάει μακριά η βαλίτσα
μέχρι να βρεις το δίκαιό σου.
Σε διαθήκη με σημαίες και συνθήματα
εγώ είμαι ελεύθερος αέρας που φυσά
Εγώ έχω φίλους τα βουνά κι όλα τα κύματα
εγώ έχω αδέρφια τα ποτάμια, τα πουλιά

d&s-divers

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από d&s-divers » Παρ 05 Μάιος 2017, 13:41

Ευτυχώς φίλε thalassa 50 που μου 'καναν μόνο καταγγελία, γιατί κάθε τόσο ξέβραζε η θάλασσα πυροβολημένα δελφίνια, μέχρι και φώκια που 'φαγε μέλουνα/σάντουιτς με σπασμένα γυαλιά :shock: βρήκανε...
Αυτοί, που άμα έπιναν 'κανα τσίπουρο παραπάνω αφηγόντουσαν τις επικές ψαριές με τα ''υλικά'' και τις σαρανταξερωγώ στείρες με το ''δεύτερο'' μπουρλότο.
Μιλάμε για βράχους ηθικού ψαρέμετος με χέρια κομμένα απ' τον αγκώνα...
:hello:
Τα μόνα δώρα της θάλασσας είναι τα χτυπήματα κι η ευκαιρία να νοιώσεις δυνατός για...λίγο!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 05 Μάιος 2017, 14:00

ευτυχώς να λες :)
ξέρω ξέρω βέβαια ποιοι είναι αυτοί
αυτοί και η τράτες είναι :)
:hello:

Άβαταρ μέλους
tsoperi
Ονοματεπώνυμο: Βασίλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsoperi » Παρ 05 Μάιος 2017, 14:06

Καλησπέρα φίλε μου..

1. Δεν πρέπει να πληρώσεις τίποτα γιατί δεν πρόκειται να τα πάρεις πίσω

2. Να γράψεις στην απολογία σου όσα έγιναν με την συν'αντησή σου με τον καταγγέλων

3. Αν δεν πάρουν πίσω - διαγράψουν την κλήση τους, κάνε αναφορά στον Λιμενικό που βεβαίωσε το πρόστιμο για παράβαση καθήκοντος καθώς σου βεβαίωσε πρόστιμο χωρίς να σε δεί, χωρίς να σε βρεί και μόνο με μαρτυρία τρίτου χρησιμοποιώντας στοιχεία πινακίδας αυτοκινήτου.. Φαντάσου δηλαδή να είχε πάρει άλλος το όχημά σου..

http://skaythess.gr/2015/03/%CE%B1%CE%B ... %BA%CE%B1/

ζήτα να πάρεις πρωτόκολλο από την γραμματεία τους για να μην μπεί σε κανένα συρτάρι η αναφορά σου και βγάλ'την φωτογραφία αφού την πρωτοκολλήσεις, την οποία επίσης και θα στείλεις και στην Διεύθυνση Αλιείας κατονομάζοντας και τον διοικητή του. Κοινώς ξεκίνα επίσημα κινήσεις γιατί αυτή τη στιγμή είναι τα πράγματα στον αέρα και βασίζονται μόνο στην καλή σου θέληση να πληρώσεις.
Έλα στο βυθό, είναι ωραία

Άβαταρ μέλους
Trelos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos » Παρ 05 Μάιος 2017, 14:56

παίζει και να έκαναν άλλοι νυχτερινό και άλλος να πλήρωσε την νύφη... :blackeye:
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη

Άβαταρ μέλους
kokoras30
Ονοματεπώνυμο: kostas papas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kokoras30 » Παρ 05 Μάιος 2017, 15:09

καταρχήν αν κανω το λαθος να μηνυσω αυτόν που εκανε την καταγγελια θα ανοιξω το δρομο για μια σειρα από δικαστηρια που θα βγουνε στο τελος μονο οι δικηγοροι κερδισμένοι μετα από χρονια.σκεφτομαι να μην πληρωσω την κληση να παω στο συνηγορο του πολιτη και στο συμβουλιο αλιειας.δε θελω να ερθω σε τηλεφωνικη επαφη με το λιμεναρχειο της κυμης γιατι από ότι εχω μαθει πιανουν την κάθε σου λεξη που θα πεις η θα γραψεις εναντιον σου με σκοπο να σου τραβήξουνε λεφτα μεσω από τις απολογιες.απολογια γραπτη τους εχω στηλει και τους εχω πει ολη την αληθεια ότι δεν εχω σχεση με αυτό που με κατηγορούνε,αυτο που δεν ξερω είναι να πληρωσω πρωτα το προστιμο για να μην τρεχουν οι προσαυξήσεις τοκων ¨η να το αφήσω ?μεχρι να βγει η αποφαση από το συμβουλιο αλιειας?

Άβαταρ μέλους
johndrama
Ονοματεπώνυμο: Ioannis Draminos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johndrama » Παρ 05 Μάιος 2017, 15:59

Το οτι δεν εγινε κατασχεση του εξοπλισμου και των αλιευματων οπως θα επρεπε αυτο και μονο δειχνει οτι δεν εχουμε επ αυτοφωρο .Συνεπεια αυτου ειναι οτι η παραβαση ειναι ακυρη καθως θα επρεπε να συνοδευεται απο κατασχεση. :rules:Η παραβαση πρεπει να ακυρωθει απο το λιμεναρχειο.
Ή του ύψους ή του βάθους βουνο-θαλασσα

Άβαταρ μέλους
kokoras30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kokoras30 » Παρ 05 Μάιος 2017, 16:15

johndrama έγραψε:Το οτι δεν εγινε κατασχεση του εξοπλισμου και των αλιευματων οπως θα επρεπε αυτο και μονο δειχνει οτι δεν εχουμε επ αυτοφωρο .Συνεπεια αυτου ειναι οτι η παραβαση ειναι ακυρη καθως θα επρεπε να συνοδευεται απο κατασχεση. :rules:Η παραβαση πρεπει να ακυρωθει απο το λιμεναρχειο.
ξερεις τι είναι να σου ερχεται φάκελος με παραβαση στο γραμματοκιβωτιο κ εσυ να ψάχνεσαι κ να λες μηπως μου κανει πλακα κανενας φιλος?οταν βλέπεις ότι σε κατηγορούνε για ακτι που δεν εχεις κανει να πέφτεις από τα συννεφα!μη σου συμβει

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 05 Μάιος 2017, 17:00

gabrielb έγραψε:Φίλε μου μιας και κατοικώ στην περιοχή της Κύμης που όπως ανέφερες έπεσες στην δικαιοδοσία τους , υπάρχει η πιθανότητα
να την πλήρωσες για παραπτώματα άλλων μιας και στην περιοχή το νυχτερινό ψάρεμα είναι θεσμός και συμβαίνει συστηματικά.
Οι κόντρες μεταξύ των νυχτερινών , ψαρομανάβηδων και επαγγελματιών αυτή την περίοδο είναι στο ζενίθ τους.
Ο λιμενάρχης της περιοχής έχει αλλάξει εδώ και μερικούς μήνες και έχει βγάλει όλο του το μένος στους ερασιτέχνες μιας και τους επαγγελματίες δεν μπορεί να τους αγγίξει.
Οι επαγγελματίες της περιοχής οργιάζουν τον τελευταίο καιρό και πραγματικά έχουν βάλει σκοπό να μην αφήσουν ούτε το τελευταίο ψάρι στην θάλασσα.
Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι τα τελευταία χρόνια έχουν χάσει πολλά προνόμια όπως το αφορολόγητο πετρέλαιο που το πούλαγαν σε αγροτικά και τρακτέρ
και είχαν καταλήξει από ψαράδες βενζινάδες και τις επιδοτήσεις. Μιας και πλέον πρέπει να βρέξουν τον κώλο τους για να βγάλουν μεροκάματο και έχοντας μείνει
πίσω σε αλιευτικές τεχνικές, έχουν στραφεί με μένος απέναντι στους ερασιτέχνες, οι οποίοι δυστυχώς στην μεγάλη τους πλειοψηφία είναι και ψαρομανάβιδες.
Ολη αυτή η κατάσταση έχει βάλει το λιμενικό στην μέση που έχει βγει από δημοσιουπαλληλική βολή του και ξεσπάει όπου βρει.
Ολα αυτά στα γράφω απλά για να έχεις μια εικόνα του τι επικρατεί στην περιοχή. Όπως προειπώθηκε έχεις το δίκαιο με το μέρος σου και μην αφήσεις το περιστατικό να περάσει έτσι.
Να οπλιστείς με υπομονή και επιμονή μιας και τα λιμενοδικεία είναι ξακουστά για την αδιαλλαξία τους και τον παραλογισμό τους αλλά και για τις λαμογιές τους μιας και θα πάει μακριά η βαλίτσα
Μήπως γνωρίζεις αν υπάρχει σκάφος εκεί η αυτοκίνητο ????

veteriarian

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από veteriarian » Παρ 05 Μάιος 2017, 17:28

Φίλε μου κατι τετοιο δεν μου εχει συμβει ουτε θελω... αλλα μ εχουν συμβει αλλα πραγματα..που ευχομαι να μην συμβουν ουτε στο χειροτερο εχθρο μου. Και σου μιλαω για ποιο σοβαρα θεματα...Τεσπα. Νομιζω οτι πηρες παρα πολλες απαντησεις...και βοηθεια οποτε κοιτα να στησεις μια στρατηγικη με βαση αυτα. να τελειωνει το θεμα. Σε ακταλαβαινω πως νιωθεις αλλα πρεπει να προχωρησεις..καποια στιγμη.
Προσωπικα... δεν θα το πληρωνα απο τη στιγμη που μεσα μου ξερω οτι 100% δεν φταιω. Εγω θα εκανα το εξης. Θα επιανα αυτον που με κατηγγειλε και θα του ελεγα οτι αν δεν παρει πισω την κατηγορια (ή οπως αλλιως λεγεται νομικα) θα αναγκαστεις να πας εναντιων του κτλ κτλ κτλ. Τριξτου τα δοντια. Και ως εναλλακτικη θα πρεπει να πληρωσει τα 600 ευρω και να λυθει το θεμα. Προσοχη: Θα τον εβαζα να υπογραψει ενωπιων τριτων ενα ιδιωτ. συμφωνιτικο που να λεει οτι πληρωνει στ ακρυφα γιατι δεν μπορει να ακυρωσει επισημα την κατηγορια γιατι θα κατηγορηθει για ψευδορκια και ετσι υστερα απο συνενοηση πληρωνει αυτος το 100% του προστιμου. Με υπογραφουλα..και μαρτυρα να μην πει οτι τον απηλησες με τη ζωη του κτλ... να λεει οτι το κανει οικιοθελως. Και θα προτινα ο δικηγορος σου να του τα μιλησει αυτα τηλεφωνικα. Δινεις εσυ γι ααυτον τον κοπο 100 ευρω στο δικηγορο σου πληρωνει ο αλλος 600 και τελος. Αλλιως.. οπως σου ειπαν οι φιλοι παρακατω ασε το δικηγορο σου να μιλησει με λιμεναρχειο (διοικητη) και να τους αφησει να καταλαβουν ΠΟΙΑ ΕΙΑΝΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ και αν δεν κανουν πισω να κινησει τις διαδικασιες.

για εμενα αυτα τα 2 ειναι τα σεναρια που παιζουν.

kokoras30 έγραψε:καταρχήν αν κανω το λαθος να μηνυσω αυτόν που εκανε την καταγγελια θα ανοιξω το δρομο για μια σειρα από δικαστηρια που θα βγουνε στο τελος μονο οι δικηγοροι κερδισμένοι μετα από χρονια.σκεφτομαι να μην πληρωσω την κληση να παω στο συνηγορο του πολιτη και στο συμβουλιο αλιειας.δε θελω να ερθω σε τηλεφωνικη επαφη με το λιμεναρχειο της κυμης γιατι από ότι εχω μαθει πιανουν την κάθε σου λεξη που θα πεις η θα γραψεις εναντιον σου με σκοπο να σου τραβήξουνε λεφτα μεσω από τις απολογιες.απολογια γραπτη τους εχω στηλει και τους εχω πει ολη την αληθεια ότι δεν εχω σχεση με αυτό που με κατηγορούνε,αυτο που δεν ξερω είναι να πληρωσω πρωτα το προστιμο για να μην τρεχουν οι προσαυξήσεις τοκων ¨η να το αφήσω ?μεχρι να βγει η αποφαση από το συμβουλιο αλιειας?

Άβαταρ μέλους
gabrielb

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gabrielb » Παρ 05 Μάιος 2017, 17:39

thalassa50 έγραψε:
gabrielb έγραψε:Φίλε μου μιας και κατοικώ στην περιοχή της Κύμης που όπως ανέφερες έπεσες στην δικαιοδοσία τους , υπάρχει η πιθανότητα
Έχουν 2 οχήματα (ένα κλασσικό pathfinder και ένα καινούργιο nissan suv)
και επίσης 2 πλωτά (ένα μάχιμο φουσκωτό που περιπολεί που και πού) και ένα μεγάλο lambro ή κάτι παρόμοιο που είναι συνήθως εκτός θάλασσας).
Σε διαθήκη με σημαίες και συνθήματα
εγώ είμαι ελεύθερος αέρας που φυσά
Εγώ έχω φίλους τα βουνά κι όλα τα κύματα
εγώ έχω αδέρφια τα ποτάμια, τα πουλιά

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Παρ 05 Μάιος 2017, 20:23

gabrielb έγραψε:
thalassa50 έγραψε:
Έχουν 2 οχήματα (ένα κλασσικό pathfinder και ένα καινούργιο nissan suv)
και επίσης 2 πλωτά (ένα μάχιμο φουσκωτό που περιπολεί που και πού) και ένα μεγάλο lambro ή κάτι παρόμοιο που είναι συνήθως εκτός θάλασσας).
Ευχαριστώ
Ρώτησα διότι γνωρίζω ότι εκεί γύρω και δε από την Χιλή οργίαζε και οργιάζει η μπουκάλα και δε το βράδυ ,αλλα ...το πολύ πολύ να πιάσουν κάναν φουκαρα σαν τον .....φίλο μας εδώ που δεν θα χρειαστεί να κουραστούν και πολύ

Άβαταρ μέλους
kokoras30

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kokoras30 » Παρ 05 Μάιος 2017, 22:00

αυτή είναι η Ελλαδα του τσοχατζοπουλουμτου παπαγεωργοπουλου,του εφραιμ βατοπαιδιου ΟΛΟΙ ΑΘΩΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΟΙ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ,2 ΤΟΝΟΥΣ ΚΟΚΑ ΑΚΥΒΕΡΝΗΤΟ ΠΛΟΙΟ ΟΛΟΙ ΑΘΩΟΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΤΑ ΛΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΟΙΛΟΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ (ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ) ΟΠΛΑ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Κ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΑΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ SURVIVAL (αυτά αυριο παω στο χωριο για χαλαρωση)και από βδομαδα δεν θα παραδωσω ετσι τα οπλα μου...

cabou
Ονοματεπώνυμο: georgetheo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cabou » Παρ 05 Μάιος 2017, 22:57

:hello: :duel:
kokoras30 έγραψε:αυτή είναι η Ελλαδα του τσοχατζοπουλουμτου παπαγεωργοπουλου,του εφραιμ βατοπαιδιου ΟΛΟΙ ΑΘΩΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΟΙ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ,2 ΤΟΝΟΥΣ ΚΟΚΑ ΑΚΥΒΕΡΝΗΤΟ ΠΛΟΙΟ ΟΛΟΙ ΑΘΩΟΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΤΑ ΛΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΟΙΛΟΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ (ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ) ΟΠΛΑ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Κ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΑΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ SURVIVAL (αυτά αυριο παω στο χωριο για χαλαρωση)και από βδομαδα δεν θα παραδωσω ετσι τα οπλα μου...

Επιστροφή στο “Νομικά”