Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Δευ 12 Απρ 2021, 09:30

Καλημέρα σε όλα τα μελοι,ειμαι μέλος πάνω από 7 χρόνια εδώ αλλά για κάποιο λόγο ξέχασα κωδικούς κτλπ κ έφτιαξα νέο προφίλ....Θέματαρα με την εξίσωση....Δεν ξέρω αν κάποιος τραβάει τα ίδια με εμένα κ αν ναι θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις...Εδώ και 10+ χρόνια ασχολούμαι με το ψαρεντουφεκο,πάντα εξίσωνα με valsava αλλά.....αυτο το αλλά είναι που με καίει και δεν ξέρω τι να κάνω...Ενώ εκτός νερού με το που κρατάω μύτη και φυσαω λίγο κατευθείαν εξισωνουν τα αυτιά,στο νερό αλλάζει το πλάνο και γίνεται ποιο θρίλερ η κατάσταση....ξεκινάω την βουτιά μου και για να εξίσωσω επειδή δεν βγαίνει με απλό φυσιμα μέσα στο νερο αναγκάζομαι και κάνω έναν έχω του τύπου:γκγκγκγκγ δεν μπορώ να το εξηγήσω ποιο καλά....Σαν να κάνω κάτι σαν λαριγγισμο αλλά πολυ δυνατό,αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ότι χαρεί υπάρχει λογικό να εξαφανίζεται γτ με περνει χαμπάρι χιλιόμετρα μακριά,κ δεύτερο το ακούω κ στηβ κάμερα που έχω στο κεφάλι λες και ανοίγω ταυτόχρονα κάποια σειρήνα όταν κατεβαίνω...Έχω απελπιστεί με αυτό το πράγμα...Για να προλάβω κάνω όλα τα απαραίτητα:πολύ νερό μια μέρα πριν για ενυδάτωση,κατά το ψάρεμα αρκετό νερό κ γενικά προσέχω πολύ να κρατάω όσο ποιο καθαρό μπορώ όλο το σύστημα μέσα στην μύτη κτλπ...Εδώ και 20 μέρες έχω ξεκινήσει την frenzel ενώ μου βγαίνει εκτός νερού άνετα κτλπ,μέσα στο νερο δεν βγαίνει που να κάνω αίτηση στον δήμο..να πω κιόλας ότι μετά τα 4-5 μέτρα μπορώ να εξίσωσω καταπίνοντας,καμία φορά μου βγαίνει άλλες όχι...Αν ξέρει κάποιος κ έχει άποψη για τον Κ.Λουλουδι να μου πει,γιατί λέω αυτές τις μέρες να τον επισκεφτώ,και κάτι άλλο,το Σάββατο πήγα για ψάρεμα μέχρι εχθές το βράδυ το αφτί το αριστερό είχε βουλώσει με αποτέλεσμα να τα ακούω όλα μπασα κ γενικά αυτό το βουλομα π8υ μου κάνει το αυτό το έχω αρκετές μέρες μέσα στον χειμώνα που ψαρευω....Όλες οι απόψεις δεκτές, το βασικό είναι αν υπάρχει κ αλλιώς εδώ μέσα που όταν κατεβαίνει για βουτιά ακούγεται σαν φάλαινα...

Άβαταρ μέλους
matador23
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2011, 14:42
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος
Τοποθεσία: Θήβα - Βοιωτίας

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Δευ 12 Απρ 2021, 10:18

Vasilis123 έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 09:30
Καλημέρα σε όλα τα μελοι,ειμαι μέλος πάνω από 7 χρόνια εδώ αλλά για κάποιο λόγο ξέχασα κωδικούς κτλπ κ έφτιαξα νέο προφίλ....Θέματαρα με την εξίσωση....Δεν ξέρω αν κάποιος τραβάει τα ίδια με εμένα κ αν ναι θα ήθελα να ανταλλάξουμε απόψεις...Εδώ και 10+ χρόνια ασχολούμαι με το ψαρεντουφεκο,πάντα εξίσωνα με valsava αλλά.....αυτο το αλλά είναι που με καίει και δεν ξέρω τι να κάνω...Ενώ εκτός νερού με το που κρατάω μύτη και φυσαω λίγο κατευθείαν εξισωνουν τα αυτιά,στο νερό αλλάζει το πλάνο και γίνεται ποιο θρίλερ η κατάσταση....ξεκινάω την βουτιά μου και για να εξίσωσω επειδή δεν βγαίνει με απλό φυσιμα μέσα στο νερο αναγκάζομαι και κάνω έναν έχω του τύπου:γκγκγκγκγ δεν μπορώ να το εξηγήσω ποιο καλά....Σαν να κάνω κάτι σαν λαριγγισμο αλλά πολυ δυνατό,αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ότι χαρεί υπάρχει λογικό να εξαφανίζεται γτ με περνει χαμπάρι χιλιόμετρα μακριά,κ δεύτερο το ακούω κ στηβ κάμερα που έχω στο κεφάλι λες και ανοίγω ταυτόχρονα κάποια σειρήνα όταν κατεβαίνω...Έχω απελπιστεί με αυτό το πράγμα...Για να προλάβω κάνω όλα τα απαραίτητα:πολύ νερό μια μέρα πριν για ενυδάτωση,κατά το ψάρεμα αρκετό νερό κ γενικά προσέχω πολύ να κρατάω όσο ποιο καθαρό μπορώ όλο το σύστημα μέσα στην μύτη κτλπ...Εδώ και 20 μέρες έχω ξεκινήσει την frenzel ενώ μου βγαίνει εκτός νερού άνετα κτλπ,μέσα στο νερο δεν βγαίνει που να κάνω αίτηση στον δήμο..να πω κιόλας ότι μετά τα 4-5 μέτρα μπορώ να εξίσωσω καταπίνοντας,καμία φορά μου βγαίνει άλλες όχι...Αν ξέρει κάποιος κ έχει άποψη για τον Κ.Λουλουδι να μου πει,γιατί λέω αυτές τις μέρες να τον επισκεφτώ,και κάτι άλλο,το Σάββατο πήγα για ψάρεμα μέχρι εχθές το βράδυ το αφτί το αριστερό είχε βουλώσει με αποτέλεσμα να τα ακούω όλα μπασα κ γενικά αυτό το βουλομα π8υ μου κάνει το αυτό το έχω αρκετές μέρες μέσα στον χειμώνα που ψαρευω....Όλες οι απόψεις δεκτές, το βασικό είναι αν υπάρχει κ αλλιώς εδώ μέσα που όταν κατεβαίνει για βουτιά ακούγεται σαν φάλαινα...
Καλημερα φιλε μου!
Πέρα απο ότι διαβασεις εδω μεσα, πχ σε αντιστοιχο ποστ viewtopic.php?f=32&t=42280&start=555 , η πρώτη και καλυτερη συμβουλη ειναι να επισκεφτεις εναν ΩΡΛ και να του εξηγησεις με κάθε λεπτομερεια το προβλημα σου.
Σημαντικο αυτο που σου λεω, γιατι πολλες φορες , ειτε απο ντροπη ειτε απο αφελεια , δεν αναφερουμε αναλυτικα ΟΛΗ τη διαδικασια .

Αυτο σαν βαση ειναι το καλυτερο που έχεις να κανεις , γιατι οποιοσδηποτε τραυματισμος στο αυτι , μπορει να σε ακολουθει για μια ζωη!!


Τωρα στο εντελως χαλαρο και πες το σαν μια κουβεντα με καφε , μεταξυ φιλων, εμενα με βοηθησε παρα πολυ η χαλαρωση πριν την βουτια.
Αφιερωνω περισσοτερο χρονο απο οτι ο μεσος ορος φανταζομαι.Ηρεμω τελειως...αδειαζω το μυαλο...βοηθαει να κλεινεις και τα ματια..και οταν νοιωσω εντελως χαλαρος , σπαω για τη βουτια.

Δουλεψε με μεγαλυτερη συχνοτητα απο οτι στο παρελθον.
Δεν εχω καποιο θεμα με διαφραγμα ή βλενες ή οτιδηποτε αλλο , εφοσον με εξετασε γιατρος.
Οποτε στηριχθηκα στο καθαρα ψυχολογικο κομματι-χαλαρωσης πριν την βουτια .

Εννοειται ακομα και σημερα, αν για οποιοδηποτε λογο δεν "κατσει" η εξισωση , σταματαω τη καταδυση και ανεβαινω επιφανεια, χωρις καν να δοκιμασω να πιεσω καταστασεις.

Παω να απολαυσω τη θαλάσσα.
Εχω ηδη εμβοες..
Δεν αξιζει να ρισκαρεις κατι παραπανω , οπου μπορει να σου στερησει την επαφη με το νερο για αρκετο καιρο. :hello:
ΛΑΔΙΑΣ : Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
CapetanThomas : https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Δευ 12 Απρ 2021, 10:40

Εννοείτε ότι δεν μπήκα εδώ για να βρω ιατρική γνωμάτευση,κουβέντα να γίνεται,σίγουρα ο ωρλ θα μου λύσει απορίες,αλλά και πριν 2 χρόνια που είχα πάει με έιχε δει κ μου είπε όλα καλά ούτε ιχμοριο τπτ..(στον βαβαση κιολας)Απλά με αυτό τον τρόπο που ανέφερα το να κλείνω μύτη και να το ζοριζω λίγο παραπάνω μαζί με ήχο δηλ,το κάνω τώρα πάνω από 10.Χρόνια,αλλά βλέπω ότι άλλες φορές με ζοριζει ποι8 πολύ κ άλλες όχι τόσο...Ο ήχος ηχος ομως..τι να πω δεν ξέρω αλήθεια,ποτέ δεν έχω ζοριαει εξίσωση που δεν βγαίνει καθόλου,πάντα προσέχω μέχρι έναν βαθμό...Αλλά να μου βγαίνουν εκτός νερού άνετα και valsava Kai frenzel και να μην μου βγαίνουν μέσα στην θάλασσα...Αυτό είναι το κουλό που με καίει..Δεν λέω ότι η vaksava δεν μου βγαίνει καθόλου μέσα στο νερο,εννοείτε ότι τα αυτιά εξισωνουν αλλά για να γίνει αυτό ακούγετε αυτός ο χαρακτηριστικός ήχος και καταλαβαίνω ότι το ζοριζω αρκετά για να βγει,και το βασικό είναι ο ήχος αυτός που τον κάνω ασυναίσθητα χωρίς να το καταλάβω..

GIANNELO
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: Παρ 06 Νοέμ 2020, 10:57
Ονοματεπώνυμο: Γιαννης Γιαννελος

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GIANNELO » Δευ 12 Απρ 2021, 10:51

Πριν την βουτιά κάνεις μικρή εξίσωση?

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Δευ 12 Απρ 2021, 11:12

GIANNELO έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 10:51
Πριν την βουτιά κάνεις μικρή εξίσωση?
Εννοείτε..πάντα δίνω μια μικρή πριν ξεκινήσω και η επόμενη είναι στα 2 μέτρα το πολύ,κ πάει λέγοντας...κάποια στιγμή αν μπορέσω θα ανεβάσω ένα βιντεάκι να ακούσετε ακριβώς το λέω,τον ήχο που βγάζω,δεν μπορώ να το εξηγήσω,είναι όπως κάνεις λαρυγγισμο για να σου έρθουν τα ψάρια.. κάπως έτσι δηλ..Κάπως σαν να προσφέρω το (γκ) εκείνη την ώρα και όλο αυτό το κάνω γιατί όταν κλείνω μύτη και φυσαω αλλά δεν εξισωνω,οπότε δίνω ποιο πόλι δύναμη με αποτέλεσμα να ακούγεται αυτός κ ήχος...Και μπαμ εξισωνω κατευθείαν...το θέμα μου είναι ομβς ότι με όλο αυτό και καιω αρκετό οξυγόνο γτ το νοιώθω ότι ζορίζομαι,και θόρυβο κάνω στηβ κατάδυση......😤😤😤

Άβαταρ μέλους
peskandritsas
Δημοσιεύσεις: 1502
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2009, 20:51
Ονοματεπώνυμο: Θεοδωρόπουλος Αντρέας

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από peskandritsas » Δευ 12 Απρ 2021, 13:50

καλησπέρα και απο εμένα
εφοσον κανεις τα σωστά πραγματα ηδη οπως μας εγραψες (ενυδάτωση, οχι πίεση κτλ) εγω θα σου πώ την δικη μου πλευρά.
Η εξισωση καλως ή κακως απο ατομο σε ατομο διαφέρη πολύ λογο της διαφορετικής φυσιολογιας και ανατομίας του καθενος.
Εγω εχω δοκιμάσει τα πάντα και γενικά οι εξισώσεις μου παντα ηταν θέμα και μου εβγαιναν δυσκολα σχετικά.
το μονο που εχει δουλέψει (για μένα) ειναι η καταποση με κλεισιμο της μυτης με το χέρι.
απλά ξεκινάω με το σπάσιμο και εξισώνω πολύ συχνά πριν σχεδον αισθανθώ πίεση.
στην αρχή οι εξισώσεις ειναι ποιο συχνές και ελλατωνονται αναλογικά με το βάθος.
σου ευχομαι να βρείς λύση :hello:
ο Βαβάσης εμενα πριν απο χρόνια με ειχε βοηθήσει πάρα παρα πολύ

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Δευ 12 Απρ 2021, 14:34

peskandritsas έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 13:50
καλησπέρα και απο εμένα
εφοσον κανεις τα σωστά πραγματα ηδη οπως μας εγραψες (ενυδάτωση, οχι πίεση κτλ) εγω θα σου πώ την δικη μου πλευρά.
Η εξισωση καλως ή κακως απο ατομο σε ατομο διαφέρη πολύ λογο της διαφορετικής φυσιολογιας και ανατομίας του καθενος.
Εγω εχω δοκιμάσει τα πάντα και γενικά οι εξισώσεις μου παντα ηταν θέμα και μου εβγαιναν δυσκολα σχετικά.
το μονο που εχει δουλέψει (για μένα) ειναι η καταποση με κλεισιμο της μυτης με το χέρι.
απλά ξεκινάω με το σπάσιμο και εξισώνω πολύ συχνά πριν σχεδον αισθανθώ πίεση.
στην αρχή οι εξισώσεις ειναι ποιο συχνές και ελλατωνονται αναλογικά με το βάθος.
σου ευχομαι να βρείς λύση :hello:
ο Βαβάσης εμενα πριν απο χρόνια με ειχε βοηθήσει πάρα παρα πολύ
Με κατάποση εξισωνω κ εγώ,αλλά καμια φορά δεν μου βγαίνει...Άσε που όταν στεγνώνει και το στόμα κτλπ από τις ανάσες είναι δύσκολο να ξεροκαταπινεις...Εγώ πάντως είχα πάει στον βαβαση και μ είχε πει όλα κομπλε σε θέμα μύτης κτλπ..με έβαλε να εξίσωσω και εκεί,μ λέει όλα εντάξει...Τώρα τι να πάω.. Θα ξανά πάω σε κάποιον ωρλ να δω τι γινετε,κ γενικά να κάνω και έναν καθαρισμό στα αυτιά..Το θέμα μου είναι ότι έξω από το νερο μου βγαίνουν κατευθείαν οι εξισώσεις χωρίς να πιέζω καταστάσεις....

GIANNELO
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: Παρ 06 Νοέμ 2020, 10:57
Ονοματεπώνυμο: Γιαννης Γιαννελος

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GIANNELO » Δευ 12 Απρ 2021, 14:40

Να πώ μια βλακεία?
Εκτός νερού βάλε ένα καλσόν (σφικτό) στο κεφάλι σου, μέχρι τα φρύδια, και δες εάν γίνεται η εξίσωση κανονικά, ή εάν εμφανίζεται το πρόβλημα που περιγράφεις.
Μην ξεχνάμε όλο το κρανίο μας, μέχρι τον σβέρκο είναι γεμάτο με "αεροσωλήνες". Μπορεί να γίνεται από εκεί η "ζημιά"

xareas
Δημοσιεύσεις: 3357
Εγγραφή: Δευ 28 Μαρ 2011, 18:48

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 12 Απρ 2021, 15:11

Να πω κάτι που μου το θύμησε ο Γιαννέλο.
Η κουκούλα σου κάθεται καλά στα αυτιά ή την νιώθεις να βεντουζάρει κάπως.
Μου έχει επηρρεάσει την εξίσωση μερικές φορές όταν ήταν πολύ έντονο το "βεντούζωμα".
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK
Δημοσιεύσεις: 5545
Εγγραφή: Τρί 07 Σεπ 2010, 10:14

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 12 Απρ 2021, 17:57

Ότι και να λέμε..
Αφού ανέφερες τον δρ Λουλούδη να υποθέσω μένεις Αττική?
Κλείσε ραντεβού...χτες!!!!
Τα άλλα είναι ναχουμε να λέμε....
ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ......

geosub
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί 16 Ιουν 2009, 19:12
Ονοματεπώνυμο: geosub

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geosub » Δευ 12 Απρ 2021, 19:20

Vasilis123 έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 11:12
GIANNELO έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 10:51
Πριν την βουτιά κάνεις μικρή εξίσωση?
Εννοείτε..πάντα δίνω μια μικρή πριν ξεκινήσω και η επόμενη είναι στα 2 μέτρα το πολύ,κ πάει λέγοντας...κάποια στιγμή αν μπορέσω θα ανεβάσω ένα βιντεάκι να ακούσετε ακριβώς το λέω,τον ήχο που βγάζω,δεν μπορώ να το εξηγήσω,είναι όπως κάνεις λαρυγγισμο για να σου έρθουν τα ψάρια.. κάπως έτσι δηλ..Κάπως σαν να προσφέρω το (γκ) εκείνη την ώρα και όλο αυτό το κάνω γιατί όταν κλείνω μύτη και φυσαω αλλά δεν εξισωνω,οπότε δίνω ποιο πόλι δύναμη με αποτέλεσμα να ακούγεται αυτός κ ήχος...Και μπαμ εξισωνω κατευθείαν...το θέμα μου είναι ομβς ότι με όλο αυτό και καιω αρκετό οξυγόνο γτ το νοιώθω ότι ζορίζομαι,και θόρυβο κάνω στηβ κατάδυση......😤😤😤
Πιο πάνω αναφέρεις ότι προσπαθείς να κάνεις φρενζελ, αυτό εδώ που σου υπογραμμίζω κατά κάποιο τρόπο είναι η φρενζελ.Υπαρχει μια λανθασμένη αντίληψη ότι για φρενζελ δεν χρειάζεται να κλείσεις τη μύτη.Χρειαζεται όμως.Για να ξέρεις σίγουρα ότι πέτυχε,τη φρενζελ μπορείς να την κάνεις με ανοιχτό το στόμα.
Με τη γλώσσα πιέζεις στο φάρυγγα τον αερα προς τα επάνω.
Εννοείται ότι για οποιαδήποτε εξίσωση,βαλσλαβα ή φρενζελ, πρέπει να είσαι επαρκώς ενυδατωμενος,και τα ιγμόρεια και ευσταχιανες να είναι καθαρές από ακαθαρσίες, βλέννα κλπ.
Ακόμα και αν είσαι καλά ενυδατωμενος, πρέπει να συνεχίζεις να ενυδατωνεσαι γιατί στο νερό αφυδατώνεσαι χωρίς να το καταλάβεις,.

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Τρί 13 Απρ 2021, 09:10

xareas έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 15:11
Να πω κάτι που μου το θύμησε ο Γιαννέλο.
Η κουκούλα σου κάθεται καλά στα αυτιά ή την νιώθεις να βεντουζάρει κάπως.
Μου έχει επηρρεάσει την εξίσωση μερικές φορές όταν ήταν πολύ έντονο το "βεντούζωμα".
Βεντουζαρι πάνω στα αυτια μου...Βουτάω κ με 7αρα αυτή την περίοδο κ όπως καταλαβαίνεις όλα είναι σφιχτά πάνω μου..να ανοίξω καμία τρυπούλα λες στηβ στολή?Αν ξ από όσο θυμάμαι και το καλοκαίρι χωρίς στολή πάλι τα ίδια Έχω...

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Τρί 13 Απρ 2021, 09:14

stelarasA'MAK έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 17:57
Ότι και να λέμε..
Αφού ανέφερες τον δρ Λουλούδη να υποθέσω μένεις Αττική?
Κλείσε ραντεβού...χτες!!!!
Τα άλλα είναι ναχουμε να λέμε....
Αττική μένω ναι..Είναι μέσα στο πρόγραμμα μου να κλείσω ένα ραντεβού εκεί,απλά και στον Βαβαση που είχα πάει δεν μου είχε βρει κάτι...Όλα καλά μου είπε,κάνε πλύσεις με ορο 1-2 φορές την ημέρα...Εγραψα εδω μήπως είχε κ κάποιος άλλος τα ίδια προβλήματα...Είναι ακριβώς όπως όταν θες να κάνεις έναν λαρυγγισμο μέσα στο νερο,αλλά αυτός κ ήχος να είναι συνεχόμενος...🤔🤔

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Τρί 13 Απρ 2021, 09:23

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasilis123 την Τρί 13 Απρ 2021, 09:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Vasilis123
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ 11 Απρ 2021, 01:05
Ονοματεπώνυμο: Vasilis kapsalis
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Εξίσωση-περίεργος ήχος-λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vasilis123 » Τρί 13 Απρ 2021, 09:29

GIANNELO έγραψε:
Δευ 12 Απρ 2021, 14:40
Να πώ μια βλακεία?
Εκτός νερού βάλε ένα καλσόν (σφικτό) στο κεφάλι σου, μέχρι τα φρύδια, και δες εάν γίνεται η εξίσωση κανονικά, ή εάν εμφανίζεται το πρόβλημα που περιγράφεις.
Μην ξεχνάμε όλο το κρανίο μας, μέχρι τον σβέρκο είναι γεμάτο με "αεροσωλήνες". Μπορεί να γίνεται από εκεί η "ζημιά"
Θα το δοκιμάσω..

Επιστροφή στο “Φυσιολογία”