Σύναξη Αγγέλων

Άβαταρ μέλους
INTZ
Δημοσιεύσεις: 1362
Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 20:33
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου
Τοποθεσία: ΥΜΗΤΤΟΣ

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Τρί 11 Ιουν 2019, 22:52

Σιδερένιος Κάπτεν,σημαντικότερο από το ψαροντούφεκο είναι να είσαι κοντά σε αυτούς που αγαπάς.
Κερδισμένος βγήκες. :hello:
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

tas
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2012, 13:50
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Τρί 11 Ιουν 2019, 23:17

Χαίρομαι που είσαι καλά καπετάν Θωμά. Σε έχουμε γνωρίσει μέσα από τις σελίδες του φόρουμ και είσαι πολύ αγαπητός. Στεναχωριέμαι που ενώ είχα αντιληφθεί την απουσία σου δεν έστειλα ένα μήνυμα να δω τι γίνεται ή έστω να ρωτήσω κάποιον άλλο. Η αλήθεια είναι ότι συνειδητά δεν σκέφτηκα καθόλου το κακό. Υπέθεσα οτι δεν έχεις όρεξη να γράψεις αυτό το καιρό και είπα μέσα μου με αφέλεια "ε θα του ξανάρθει η όρεξη κάποια στιγμή" . Οταν είδα τις δημοσιεύσεις σου πριν καμιά βδομάδα είπα μέσα μου: Να τον ο Θωμάς καλά είναι. Αισθάνθηκα μια ανακούφιση, σημείο ότι στο βάθος κάτι με έτρωγε αλλά μάλλον δεν ήθελα να το αφήσω να βγη. Συγχώρα με και συγχώρα μας φίλε Θωμά. δεν πρόκειται για αδιαφορία, αμέλεια είναι και ασυνείδητη τάση να αποφεύγουμε 'οτι προκαλεί πόνο ή θλίψη.
Οσο για το ψαροτούφεκο θα το 'εχεις μέσα από τις σελίδες του φόρουμ μαζί με την αγάπη μας.

sparos
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Παρ 17 Νοέμ 2006, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Τρί 11 Ιουν 2019, 23:29

Καπετάνιε περαστικά

Καλή ανάρρωση να έχεις
Είσαι δυνατός και θα το ξεπεράσεις
Σημασία έχει που είσαι εδώ!!!

Μας έλειψες να ξες

Lagkou.c
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 01:14
Ονοματεπώνυμο: Χρήστος Λαγκουράνης

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lagkou.c » Τρί 11 Ιουν 2019, 23:36

Καπετάνιε σιδερένιος και καλό κουράγιο!

Εύχομαι ολόψυχα γρήγορη ανάρρωση και είμαι σίγουρος πως θα βρεθεί τρόπος να είσαι κοντά στη θάλασσα που τόσο αγαπάς.
Όπως κ να έχει μη πάψεις να είσαι κοντά στη παρέα του φόρουμ καθώς από ότι βλέπεις εδώ μέσα έχεις ιδιαίτερη θέση.
Μείνε κοντά για να μας θυμίζεις πως όσο και να περνάν τα χρόνια, η αγάπη για τη θάλασσα δε γερνάει.

Καλή δύναμη!

Άβαταρ μέλους
hariska
Δημοσιεύσεις: 8474
Εγγραφή: Δευ 27 Οκτ 2008, 12:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Τρί 11 Ιουν 2019, 23:45

Καπετάνιε δεν μπορώ να πω τιποτα.....αδικαιολόγητος....................................................................
Δόξα τω Θεό που είσαι καλά και να 'ναι καλά κι άνθρωποι που σε βοήθησαν.
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.

Spinal
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Δευ 25 Ιούλ 2011, 13:23
Ονοματεπώνυμο: mike
Τοποθεσία: Στο Θεριό που Κοιμάται στην θάλασα

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spinal » Τρί 11 Ιουν 2019, 23:56

Την υγειά σου να έχεις εσύ και όλοι τριγύρω σου .Μόνο αυτό μετράει στο τέλος! :hello:

Άβαταρ μέλους
pda
Δημοσιεύσεις: 1529
Εγγραφή: Δευ 20 Οκτ 2008, 01:02
Ονοματεπώνυμο: Antonopoulos Takis

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pda » Τετ 12 Ιουν 2019, 01:50

Κάπτεν, ομολογώ ότι ανατρίχιασα διαβάζοντας την περιπέτεια σου...
Σου εύχομαι σιδερένιος και καλή ανάρρωση. :) :)

Δώσε του τον χρόνο που θέλει και σιγά-σιγά θα ξαναβρείς τα πατήματα σου και τις εναλλακτικες σου.. :hello:

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Δημοσιεύσεις: 3880
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 08:34
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Τετ 12 Ιουν 2019, 03:02

Θωμά σιδερένιος. Είμαι σίγουρος ότι και θάλασσα θα ξαναπάς. Το λέω γιατί όσο καιρό σε γνωρίζω περνάς τον ένα κάβο μετά τον άλλο, δύσκολα μεν, αλλά πάντα με επιτυχία. Η αλήθεια είναι ότι όταν μου είπε στο τηλέφωνο η αγαπημένη σου σύζηγος, ότι έχεις μπει χειρουργείο για τέτοιου είδους επέμβαση, πάγωσα στην κυριολεξία. Ο λόγος ήταν ότι από την ίδια αιτία έχασα τον πεθερό μου τον οποίο αγάπησα πραγματικά ως πατέρα. Γνωρίζοντας, όσο μπορώ τουλάχιστον, τις δυσκολίες μιας τέτοιας επέμβασης ειδικά όταν πλέον έχει πάρει τον χαρακτήρα του κατεπείγοντος, απλά έκανα την προσευχή μου. Όταν πάλι η Σούλα μου είπε ότι είχες βγει ζωντανός από το χειρουργείο, τότε γέλασα πραγματικά και σκέφτηκα ότι πέρασες τον δυσκολότερο κάβο σε αυτή τη ζωή. Επίσης να σου θυμίσω ότι η ανάρρωσή σου, επίπονη και αργή ίσως, όμως διαρκής δεν αφήνει καμιά αμφιβολία ότι και στη θάλασσα θα ξαναπάς και στην Χαλικιδική θα τα ξαναπούμε από κοντά.

Καλή αντάμωση πάλι φίλε μου. :hello: :hello: :hello:

Thrasos79
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιαν 2012, 19:44
Ονοματεπώνυμο: ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thrasos79 » Τετ 12 Ιουν 2019, 07:41

Καπετάνιε σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι καλά και σιδερένιος , από τις σελίδες του φόρουμ σε γνώρισα και μου είσαι πολύ συμπαθής . Άνθρωποι σαν εσένα έχουν να δώσουν ακόμα πολλά να είσαι γερός και όλα θα γίνουν καλύτερα . Να είσαι καλά κάπτεν.

xareas
Δημοσιεύσεις: 3357
Εγγραφή: Δευ 28 Μαρ 2011, 18:48

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Τετ 12 Ιουν 2019, 09:03

Ομολογώ ότι και εγώ σε σκέφτηκα μερικές φορές και απόρησα με την απουσία σου,θεώρησα απλά δεν είχες χρόνο και είχες τρεχάματα,αλλά όχι τέτοιου είδους.
Τη θάλασσα μπορείς να την χορτάσεις με πολλούς τρόπους όχι μόνο με το ψαροντούφεκο,δεν είναι το ίδιο αλλά θα μυρίζεις αρμύρα.
Μια μασκούλα και χαζολογημα στην επιφάνεια,τα μπάνια το καλοκαίρι ακόμα έτσι τα περνώ.
Θα ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου σιδερένιος,σαν τα ψηλά βουνά Φίλε Θωμά,ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό που λένε,ε εσύ έχεις γίνει τετραπέρατος.
Βουτάς δεν βουτάς,μην σταματήσεις να γράφεις εδώ μέσα,άνθρωποι με την δικιά σου ανθρωπιά και ευγενία σπανίζουν.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

ichthyologist
Δημοσιεύσεις: 1614
Εγγραφή: Τετ 13 Δεκ 2006, 10:14

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Τετ 12 Ιουν 2019, 09:31

Το γερό σκαρί στη φουρτούνα φαίνεται.
Αλλά και οι Άγγελοι ξέρουν τη δουλειά τους.
De facto sensu stricto≈de jure sensu lato

Άβαταρ μέλους
sea psychotherapy
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί 18 Φεβ 2014, 13:27

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sea psychotherapy » Τετ 12 Ιουν 2019, 09:42

xareas έγραψε:Ομολογώ ότι και εγώ σε σκέφτηκα μερικές φορές και απόρησα με την απουσία σου,θεώρησα απλά δεν είχες χρόνο και είχες τρεχάματα,αλλά όχι τέτοιου είδους.
Μια από τα ίδια και εγώ...

Αγαπητέ Θωμά...στα είπανε και τα άλλα παιδιά παραπάνω...δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω.......
Περαστικά εύχομαι και γρήγορη ανάρρωση!! :hello:

Είμαι σίγουρος οτι θα ξανά βουτήξεις!!! Οπως ανέφεραν... μερικά από τα καλύτερα ψάρια έχουν βγεί απο την επιφάνεια χωρίς ούτε μια άπνοια...!!

Άβαταρ μέλους
matador23
Δημοσιεύσεις: 3632
Εγγραφή: Τετ 23 Νοέμ 2011, 14:42
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος
Τοποθεσία: Θήβα - Βοιωτίας

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Τετ 12 Ιουν 2019, 13:02

Εισαι εδω και ξερεις πολυ καλα οτι μας προσφερεις πραγματα τα οποια δυσκολα θα δουμε απο ανθρωπους που μενουν διπλα μας ή ακομα και απο συγγενεις και φιλους!!

Να εισαι καλα καπετανιε!Εχεις την αγαπη ολων μας!!
ΛΑΔΙΑΣ : Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
CapetanThomas : https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

spearjgeo7
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2015, 20:44
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Τετ 12 Ιουν 2019, 16:04

Περαστικα να ειναι! Γρηγορη αναρρωση! :hello:

dimak
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2009, 16:19
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Μακρέας

Re: Σύναξη Αγγέλων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimak » Τετ 12 Ιουν 2019, 16:24

Αγαπημένε καπετάνιε...
Είσαι ο πατέρας μας, για κάποιους ίσως ο παππούς μας.
Αυτός που έχει πάντα έναν καλό λόγο και στα εύκολα και στα δύσκολα και στα καλά και στα άσχημα.
Μυστήριο μέγα η ύπαρξη και μακάρι να "υπάρχουμε" όλοι σαν εσένα.
Η αποδοχή δεν είναι πάντα εύκολη,αλλά δεν είναι ποτέ ανέφικτη.
Ακόμα κι δεν ψαρέψεις σίγουρα μπορείς να χαρείς τη θάλασσα και θα συνεχίσεις να ψαρεύεις μέσα από τα δικά μας μάτια.

Επιστροφή στο “Φυσιολογία”