Χρόνια αλλεργική ρινίτιδα,..

iceman
Ονοματεπώνυμο: stratos alex

Χρόνια αλλεργική ρινίτιδα,..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iceman » Παρ 12 Ιουν 2009, 15:29

eimai sxetika kainourios sto psarontoufeko edo kai 2 mhnes peripou me ponage sto shmeio pou einai ta ixmoria alla telika meta apo eksetaseis exo alergikh rinitida kai eno ekana kati dokimes gia vouties kai phgan kala prin mia evdomada. xthes piu phga sthn thalassa gia psarontoufeko ekana thn proth mou voutia sta 5 metra peripou kai eniosa mia enoxlhsh den edosa shmasia kai synexisa gia ligo akoma meta omos den mporousa oute na katevo 1 metro kato me ponage anamesa pano apo thn mhth anamesa sta fridia to erothma mou einai ayto otan tha perasi h epoxh me ths alergies tha mporo na voutao kanonika h tha exo kapoio provlhma synexeia???opoios kserei as apanthsh eyxaristo.

PEPONAS-MANIKAS TEAM

Re: alergikh rinitida as mou pei kapoios pou kserei

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PEPONAS-MANIKAS TEAM » Παρ 12 Ιουν 2009, 17:17

Φίλε μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επισκεπτείς έναν ΩΡΛ.Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και το θέμα δεν είναι να σου πεί κάποιος από εμάς 10 γιατροσόφια μήπως καταφέρεις να βουτήξεις.ΩΡΛ και γρήγορα να βρείς λύση...

iceman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iceman » Παρ 12 Ιουν 2009, 17:30

piga kai mou eipe an se ponaei na mhn kaneis apla thelo na mou peis an pernaei ayto me to pou teliosh ayth h epoxh me tis alergies h synexizei na yparxei provlhma?

iceman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iceman » Παρ 12 Ιουν 2009, 17:30

esena ti sou exei pei o giatros?

PEPONAS-MANIKAS TEAM

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PEPONAS-MANIKAS TEAM » Παρ 12 Ιουν 2009, 18:16

Πρόβλημα υπάρχει και πολλύ πιθανό να συνεχίσει να υπάρχει...εγώ έμενα μέχρι και 3 μήνες εκτός από αυτό..
Είχα κάνει μιά θεραπεία για αρκετό καιρό σε μιά αλλεργιολόγο με ενέσεις και την έκοψα γτ σερνόμουν.Δε μπορώ να σου πώ κάτι σίγουρα γτ μπορεί να είναι και μεγάλη βλακεία.
Έχω και τώρα πρόβλημα ανά περιόδους αλλά όχι σε τόσσο μεγάλο βαθμό όπως πρίν 4-5 χρόνια...

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Παρ 12 Ιουν 2009, 18:28

Έχω αλλεργική ρυνίτιδα 3 χρόνια,στην αρχή πήγα σε ωρλ,μετά αλλεργιολόγους,δοκίμασα τα πάντα δεν φεύγει
με τίποτα,ύστατη λύση ξεκίνησα ομοιοπαθητική εδώ και 8 μήνες,ακόμη δεν έχω αποτέλλεσμα.
Βουτιές δεν σταμάτησα να κάνω αλλά αυτό μου στοίχησε ένα reverse block και ρήξη της ωοειδούς θυρίδας.
Άν ντε και καλά θες να βουτήξεις πίνε όσο περισσότερο νερό μπορείς και κατά την διάρκεια του ψαρέματος.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

nikitasa
Ονοματεπώνυμο: nikhtas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikitasa » Παρ 12 Ιουν 2009, 18:44

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΟΜΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΩΡΛ ΓΙΑΤΙ Η ΡΙΝΙΤΙΔΑ ΚΑΜΟΙΑ ΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΙΩΓΚΟΝΕΙ ΚΟΓΧΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΡΑΧΤΕΙ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΧΝΕΣ ΠΛΥΣΕΙΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ.

asterisk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από asterisk » Παρ 12 Ιουν 2009, 18:48

Καλησπερα φιλε

Δεν ξερω συγκεκριμενα για το δικο σου προβλημα. Πολλοι απο εμας λιγο πολυ εχουμε θεματα ανοιχτα με τα αυτια μας. Εγω εχω προβλημα με τις ευσταχιανες, πριν καμια βδομαδα τσιμπησα βαροτραμα μεσου ωτος. Το θεμα ειναι, ο,τι και να εχεις ,δεν αρκει να επισκεφτεις εναν γιατρο. Σε ολες τις κατηγοριες υπαρχουν καλοι και κακοι. Ετσι και στους ωριλαδες. Γνωμη μου ειναι να πας και σε καποιον αλλον γιατρο και να βρεις καποιον που γνωριζει πραγματικα το αντικειμενο και οτι σου λεω στο λεει σιγουρα. Οχι ισως, μπορει, μαλλον. Και σιγουρα μην περιμενεις να λυσεις το προβλημα σου απο το φορουμ. Διαγνωση απο το πληκτρολογιο δεν γινεται. Για συμπαρασταση καλο ειναι, αλλα μεχρι εκει.

iceman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iceman » Σάβ 13 Ιουν 2009, 22:36

eyxaisto poly paidia pou asxolithikate kai eyxaristo gia ths symvoules sas na ste kala

gpio
Ονοματεπώνυμο: Giorgos P

λυση για την αλλεργικη ρινιτιδα ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpio » Δευ 23 Απρ 2012, 15:58

Εχω δει αυτο:
http://www.goldendeals.gr/deals/athens/ ... edisana-10

το εχει χρησιμοποιήσει κανένας? είναι πεταμένα λεφτα?

Ευχαριστώ
Γιωργος
--
gp

Άβαταρ μέλους
Πανος

Re: λυση για την αλλεργικη ρινιτιδα ???

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πανος » Δευ 23 Απρ 2012, 16:05

Ενδιαφερον φαινεται, αλλά ψαξε λιγο και για την ακτινοβολία που λεει.
"In the depths of winter, I finally learned that there was within me an invincible summer."

Άβαταρ μέλους
miker
Ονοματεπώνυμο: Tsako

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από miker » Δευ 23 Απρ 2012, 16:07

to good to be true!
Δεν ξερω μπορει και να λειτουργει!
Πες τους να δοκιμασεις και εαν λειτουργει να τους πληρωσεις ολοκληρη την τιμη!!!

Άβαταρ μέλους
gsim
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Σημ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gsim » Δευ 23 Απρ 2012, 16:12

Πανος έγραψε:Ενδιαφερον φαινεται, αλλά ψαξε λιγο και για την ακτινοβολία που λεει.

Πάνο δε θα ανησυχούσα για την ακτινοβολία, τα 660 nm που εκπέμπει είναι ορατό φως. Δεν ξέρω πόσο βοηθάει βέβαια.

gpio
Ονοματεπώνυμο: Giorgos P

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpio » Δευ 23 Απρ 2012, 16:21

gsim έγραψε:
Πανος έγραψε:Ενδιαφερον φαινεται, αλλά ψαξε λιγο και για την ακτινοβολία που λεει.

Πάνο δε θα ανησυχούσα για την ακτινοβολία, τα 660 nm που εκπέμπει είναι ορατό φως. Δεν ξέρω πόσο βοηθάει βέβαια.
και εγω νομιζω οτι ειναι αβλαβες....
αλλα δεν εχω πειστεί οτι οντως κάνει κατι ...
--
gp

ENT X-DIVER

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ENT X-DIVER » Δευ 23 Απρ 2012, 18:19

Αλλο ενα Παραιατρικο προιον, με το οποιο μερικοι θα οικονομησουν......
Οπως οι κρεμες αδυνατισματος, και τα σαμπουαν για να βγαλεις μαλια :)
Σε ΧΡΟΝΙΕΣ καταστασεις, που συνηθως απαιτουν κατανοηση της αιτιας απο υην πλευρα του ασθενους, ΚΑΙ υπομονη, ΚΑΙ Χρονια αγωγη, καποιοι
δυσανασχετουν και εκει παρουσιαζεται καθε λογης επιτειδιος και παιζει με τον πονο τους........
Κατι σαν το νερο του Καματερου, και τα καβροζουμια για τη θαραπεια της επαρατου....

Παιδια στη Δυτικη Ιατρικη για να γινει κατι αποδεκτο πρεπει ναχει κανει το ΕΞΗΣ ΑΠΛΟ ΚΑΙ Δυσκολο.... Λεγεται Διπλη- Τυφλη μελετη. Δηλ. παιρνω
100 ατομα με αλλεργικη ρινιτιδα κι στους 50 δεν κανω τιποτα, στους αλλου 50 βανω "εσωτερικο φωτισμο" στη μυτη.... Πρεπει η 2 -η ομαδα ναχει
στατιστικα καλυτερα αποτελεσματα τουλαχιστον. Ακομα την συγκρινω με μια ομαδα που κανει την "αποδεκτη ιατρικα" αγωγη. Για ναχει κατι να πει το προιον πρεπει ναχει Καλυτερα αποτελεσματα Και απο αυτη!!! Κατοπιν τις μελετες μου τις ανακοινωνω, γινονται αποδεκτες μετα απο την οποια κριτικη
και γινεται Ιατρικο Προιον!!!

Εχεται δει εσεις καμμια μελετη Για αυτο??? Αναφερει πουθενα κανενα επιστημονικο περιοδικο???

Και τωρα το ωραιοτερο!!!!! :)
Αν καποιος δεν εχει αλλεργικη αλλα αγγειοκινητικη ρινιτιδα (μοιαζουν παρα πολυ -αλλα διαφερουν στα αιτια προκλησης) το η θερμοκρασια θα του βουλωσει τελειωςτη μυτη.

Αποψη μου: Μη βανουμε οτι βρουμε στην μυτη μας. Αλλωστε οποιος δεν θελει πολλα - πολλα φαρμακα, κανει μια ρηκνωση κογχων με τοπικη
ναρκωση και ξεπερνα το 80 % του προβληματος. Με Ιατρικα Αποδεκτο τροπο!

Φιλικα Μ.Β.

Επιστροφή στο “Φυσιολογία”