ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΔΙΑΙΤΑ

Sotiris26
Ονοματεπώνυμο: Σωτήρης

ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΔΙΑΙΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sotiris26 » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:24

Καλησπερα παιδια επειδη βλεπω την κοιλια μου να μην εχει παραπονα και οτι της σπονσαρω να το παιρνει αν ειναι δυνατον και αν μπορει καποιος να μου γραψει μια διαιτα-διατροφη που να μπορει να με βοηθησει και για το ψαροντουφεκο μεσημερι μεχρι βραδυ, επαναλαμβανω αν μπορει καποιος αν οχι δεν πειραζει
Free-diving is not about how long you can hold your breath or how deep you can go,
It is about being free from your biggest enemy, that is yourself.

Άβαταρ μέλους
.spiros.

Re: ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΔΙΑΙΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από .spiros. » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:31

κοίτα φίλε επειδή είμαι αθλητής χρόνια ...... αυτά δεν είναι απλά κ διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο .....ότι κ να ς πει κάποιος θα είναι πατάτα από εδώ .
σαν πρόχειρη λύση μπορείς για αρχή να αρχίσεις να περπατάς η να τρέξεις κ φυσικά να μην τρως σαβούρες .... όλοι γνωρίζουμε ποιες είναι οι σαβούρες κτλπ ..... καλή αρχή !!!
είναι το καλύτερο δώρο που μπορεί να κάνει κανείς στον εαυτό του !

Άβαταρ μέλους
AntoniEesti
Ονοματεπώνυμο: Αντωνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:36

Χμ και εγω πρεπει κάτι να κάνω.Αυτοι οι δυο μήνες στην Αγγλία σε συνάρτηση με το τσιγάρο με τσακισαν .Αν υπαρχει καμία βοήθεια η κανα προγραμμα θα το εκτιμούσα . :hello:
Follow me in

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:40

αν είναι να χάσεις κιλά ??για αρχή κάνε αυτό που σου γράφει ο φίλος επάνω συν και καλό είναι να πας σε έναν ιδικό διότι είναι ακριβώς όπως τα γράφει ο φίλος η ελατωσε λίγο την ποσότητα που τρως και κόβεις σαβούρες
αν όμως είναι για το ψαροτούφεκο και μόνο???? εεε τότε θα έλεγα ότι απλά κάνουμε ένα χόμπυ :) και αλίμονο αν θυσιάσουμε αλά πραμματα για αυτό :) εξάλου δεν βγάζουν ψάρια μόνο η αδύνατη στα κιλά :D παραδείγματα πολλά εδώ μέσα :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
agrimakis96

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από agrimakis96 » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:42

φίλε μου επειδη απ οτι εχω καταλαβει ειμαστε ιδια περιπου ηλικια θα σου πω τι βοηθησε εμενα...
γυμναστηριο(αν μπορεις...και μην μπεις στο τρυπακι των συμπληρωματων)..αεροβια ασκηση..ψαρεμα φυσικα...και μην τρως μλκιες
εγω επισης σταματησα το πολυ φαι αργα το βραδυ και ετρωγα πιο νωρις και λιγοτερο...αυτα :)

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:44

Cesar2gr έγραψε:Χμ και εγω πρεπει κάτι να κάνω.Αυτοι οι δυο μήνες στην Αγγλία σε συνάρτηση με το τσιγάρο με τσακισαν .Αν υπαρχει καμία βοήθεια η κανα προγραμμα θα το εκτιμούσα . :hello:
εσύ ξεκινά με κόψιμο του τσιγγαρου ,και η χμμ αγγλιδούλες είναι κούκλες βρε :) οπότε :mrgreen: να ένα πολύ beutyfull plan :)

Άβαταρ μέλους
AntoniEesti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:46

Δεν τρώω σαβούρες .πολυ σπάνια εώς καθόλου.Μαλλον η ακινησία η μεγάλες ποσότητες και η ώρες Προφανος μου κάνανε ζημιά.Δεν ειναι μόνο για το ψάρεμα.Ειναι γενικά καλύτερα να ειμαι στα σωστά κιλά
Follow me in

Άβαταρ μέλους
AntoniEesti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Τετ 22 Ιαν 2014, 21:47

thalassa50 έγραψε:
Cesar2gr έγραψε:Χμ και εγω πρεπει κάτι να κάνω.Αυτοι οι δυο μήνες στην Αγγλία σε συνάρτηση με το τσιγάρο με τσακισαν .Αν υπαρχει καμία βοήθεια η κανα προγραμμα θα το εκτιμούσα . :hello:
εσύ ξεκινά με κόψιμο του τσιγγαρου ,και η χμμ αγγλιδούλες είναι κούκλες βρε :) οπότε :mrgreen: να ένα πολύ beutyfull plan :)

Δυστηχως αδύνατον εώς απίθανον.Το απολαμβάνω το ρημάδι.Οσο για τις αγγλιδουλες όμορφες ειναι αλλα πατέρας εδω και ευτυχισμένος μάλιστα .Οποτε σε καποια άλλη ζωή ίσως :mrgreen:
Follow me in

kolompos
Ονοματεπώνυμο: kolobos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kolompos » Πέμ 23 Ιαν 2014, 12:48

Πολυ ενδιαφέρον θεμα...
Με ενδιαφέρει πολυ κ μένα...
Αραγε υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κ να μας δώσει κάποια tips...
Πέρα απ το ψάρεμα,ασχολούμαι κ με το τρέξιμο κ βάρη,οπότε θέλω να χάσω κιλα αλλα να μη χάσω κ μυϊκή μάζα...
Γίνεται μόνο με φαγητό αυτο,η πρέπει να πάρω κ κανά συμπλήρωμα...; :-k

Άβαταρ μέλους
.spiros.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από .spiros. » Πέμ 23 Ιαν 2014, 13:03

kolompos έγραψε:Πολυ ενδιαφέρον θεμα...
Με ενδιαφέρει πολυ κ μένα...
Αραγε υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κ να μας δώσει κάποια tips...
Πέρα απ το ψάρεμα,ασχολούμαι κ με το τρέξιμο κ βάρη,οπότε θέλω να χάσω κιλα αλλα να μη χάσω κ μυϊκή μάζα...
Γίνεται μόνο με φαγητό αυτο,η πρέπει να πάρω κ κανά συμπλήρωμα...; :-k
φυσικά και γίνεται μόνο με φαγητό , πριν από οποιδήποτε συμπλήρωμα για μείωση βάρους κάνε εξετάσεις θυροειδή .

Άβαταρ μέλους
Wazeer
Ονοματεπώνυμο: Αντώνης Πασσάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Wazeer » Πέμ 23 Ιαν 2014, 13:04

εσύ ξεκινά με κόψιμο του τσιγγαρου ,και η χμμ αγγλιδούλες είναι κούκλες βρε :) οπότε :mrgreen: να ένα πολύ beutyfull plan :)[/quote]

Θάλασσα πρέπει να είσαι γνήσιος τρελάκιας!!! Γονατίζω για τα σχόλια σου και τις ατάκες! :hello:
(ξέχασες ένα a- beautyfull :aikido: )
:D
ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ

Άβαταρ μέλους
yio
Ονοματεπώνυμο: Γιωργος Γκιοκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yio » Πέμ 23 Ιαν 2014, 13:21

άμα κόψεις γλυκά - αναψυκτικά - τις πολλές αγοραστές σάλτσες και γενικώς τρως φυσικές τροφές είσαι σε καλό δρόμο. Οι φυσικές τροφές δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν ...

Άβαταρ μέλους
Wazeer
Ονοματεπώνυμο: Αντώνης Πασσάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Wazeer » Πέμ 23 Ιαν 2014, 13:53

ισορροπημένη διατροφή απλά και με υποχρεωτική άθληση οδηγούν στο ιδανικό πιστεύω, όσον αφορά φυσική κατάσταση, αντοχή και δύναμη. η υπερβολή είναι πάντα κακή!

κρέας 1/10 μέρες, κυρίως όσπρια, λαχανικά, φρούτα πολλά (αυτά τα 2 να είναι εποχής, δε γίνεται ιανουάριο μήνα να τρως ντομάτα....), ΜΕΛΙ, ξηροί καρποί, γιαούρτι ή ακόμα καλύτερα κεφίρ, κάνα τυράκι (ΟΧΙ γάλα), απέφευγε τα ζυμαρικά (οδηγούν σε υπερπλυθησμό candida, ωφέλιμου μύκητα), αυγά. πρωτεϊνη παραπάνω δε ξέρω αν χρειάζεται κανείς. αν θες να φουσκώσεις είναι άλλο θέμα και για μένα αξιολύπητο. επιπλέον να συμπληρώσω για τα μανιτάρια πως έχουν όλα σχεδόν τα καλά του κρέατος ΕΚΤΟΣ από πρωτεϊνη. τελευταία το πληροφορήθηκα, δε ξέρω αν είναι ευρέως γνωστό...

ΟΧΙ: τοστ, πατατάκια, ζαμπονομλκίες, τηγανητά, αναψυκτικά, τσιγάρο, υπερβολή στο ποτό, ΞΕΝΥΧΤΙ!!!

ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες αλλά οι απαιτήσεις σε συγκεκριμένα στοιχεία είναι πάνω κάτω οι ίδιες. τα θες όλα, είναι αλληλοσυμπληρώμενα. όλα τα άλλα περί διατροφής και γυμναστικής είναι μπαρούφες...τρώγοντας σωστά θα έχεις τα φυσικά καλά αποτελέσματα!

"η Απολλώνια κορμάρα" δεν ειπώθηκε τυχαία......
ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 23 Ιαν 2014, 14:31

Cesar2gr έγραψε:
thalassa50 έγραψε:
Cesar2gr έγραψε:Χμ και εγω πρεπει κάτι να κάνω.Αυτοι οι δυο μήνες στην Αγγλία σε συνάρτηση με το τσιγάρο με τσακισαν .Αν υπαρχει καμία βοήθεια η κανα προγραμμα θα το εκτιμούσα .
εσύ ξεκινά με κόψιμο του τσιγγαρου ,και η χμμ αγγλιδούλες είναι κούκλες βρε :) οπότε :mrgreen: να ένα πολύ beutyfull plan

Δυστηχως αδύνατον εώς απίθανον.Το απολαμβάνω το ρημάδι.Οσο για τις αγγλιδουλες όμορφες ειναι αλλα πατέρας εδω και ευτυχισμένος μάλιστα .Οποτε σε καποια άλλη ζωή ίσως :mrgreen:
nothing is adynaton ,κανε ότι έκανα ,είπα η το ψαροτουφεκο η το τσιγγαρο πριν λίγες δεκαετίες :) και κέρδισε το πρώτο παμψηφεί .
Πίστεψε με ειναι πανεύκολο (ούτε εγώ πίστευα ότι θα ειταν έτσι ).
Για το δεύτερο δεν γνώριζα .να σου ζήσει ζήσουν τα μικρά .
Υγ.το μάτι όμως δεν απαγορεύεται :mrgreen:

kolompos
Ονοματεπώνυμο: kolobos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kolompos » Πέμ 23 Ιαν 2014, 14:35

Σε συνδυασμό με τη διατροφή,μήπως ειναι καλύτερα να σταματήσω το τρέξιμο κ να γράφω σε κάποια πισίνα...;
Η το ιδιο ειναι πάνω κάτω,όσον αφορά το κάψιμο λίπους...;
Επίσης η χρήση λιποδιαλυτων θα βοηθήσει η ειναι μουφες...; :hello:

Επιστροφή στο “Φυσιολογία”