AIDAhellas, ποιοί είμαστε?

Άβαταρ μέλους
Θάνος Καρβελάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Θάνος Καρβελάς » Τετ 31 Ιαν 2007, 11:09

Οκ Φοίβο θα πάρω σε αυτό το κινητό τηλέφωνο... και ελπίζω να μάθω.

Ευχαριστώ.
Κέρδισε το σεβασμό μου και θα σε τιμήσω..

Άβαταρ μέλους
Dentex

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dentex » Πέμ 01 Φεβ 2007, 12:58

Κοπή της πίτας από την Aida Hellas. Η Aida Hellas προσκαλεί τα μέλη της και τους όλους τους φίλους της στην κοπή της πίτας που θα γίνει 23/2/2007 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Αλίμου, Λεωφ. Ιωνίας 96, Αλιμος και ώρα 8.30μμ.

Συγνώμη για να μην θεωρηθώ και βλάκας αλλά ίσως κάπιοι είναι εφελείς!!, και επειδή η επγγελματική μου δραστηριότητα μου επιτρέπει να γνωρίζω πολύ καλα τα θέματα γύρω από οργανισμούς και εταιρίες ρωτάω το εξής:

Η AIDA είναι νομότυπα δημιουργημένη στν Ελλάδα?

Άβαταρ μέλους
Yiorgos_M.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yiorgos_M. » Πέμ 01 Φεβ 2007, 16:55

Μήπως θα'πρεπε να ρωτήσετε ευθέως οι ενδιαφερόμενοι τι ακριβώς θέλετε να μάθετε. Οι δυο φίλοι Phoevos και profodik είναι μέλη του ΔΣ λίγο χρόνο και ίσως κάποια πράγματα να μην τα ξέρουν. Για περισσότερες λεπτομέρειες έχει δοθεί το τηλ του προέδρου ο οποίος είναι υποχρεωμένος να ξέρει τα πάντα γύρω από το καταστατικό της AIDA.
Τι 70, τι 80, τι 90 ...

theo-attack

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από theo-attack » Πέμ 01 Φεβ 2007, 17:21

Βρε Μπάμπη τι ερωτήσεις είναι αυτές? Αποσκοπούν κάπου? Ειλικρινά ρωτάω γιατί εγώ όντως είμαι αφελής και καλοπροαίρετος.

Θεόφιλος

Άβαταρ μέλους
Dentex

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dentex » Πέμ 01 Φεβ 2007, 20:23

theo-attack έγραψε:Βρε Μπάμπη τι ερωτήσεις είναι αυτές? Αποσκοπούν κάπου? Ειλικρινά ρωτάω γιατί εγώ όντως είμαι αφελής και καλοπροαίρετος.

Θεόφιλος

Θεόφιλε θα σου πω όταν απαντήσουν οι αρμόδιοι υπέυθυνα.

Φίλε algi όταν είσε μελός του ΔΣ σε ενα νομικό πρόσωπο ακόμη και για μια ημέρα οφείλεις να γνωρίζεις ορισμένα βασικά πράγματα

Φιλικά

Άβαταρ μέλους
Yiorgos_M.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yiorgos_M. » Πέμ 01 Φεβ 2007, 20:44

Τελικά εδώ και πολλά post δεν μας έχει διευκρινιστεί τι ακριβώς θέλετε να μάθετε; Θέλετε να τεστάρετε τις γνώσεις του Phoevos όσον αφορά στο καταστατικό της AIDA ή σας ενδιαφέρει κάτι πιο συγκεκριμένο; Αν είναι το πρώτο ας απαντήσει ο ίδιος, αν είναι το δεύτερο το τηλ του προέδρου είναι ήδη στη διάθεσή σας.
Πάντως από επίσημη πηγή έμαθα ότι και νόμιμη είναι η AIDA και εγκεκριμένο καταστατικό έχει.

Άβαταρ μέλους
PiGgA

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PiGgA » Πέμ 01 Φεβ 2007, 22:59

Μπάμπη πάρε τηλ. το χάδιαρη να σε βοηθήσει στα ερωτήματα που θέτεις. Και μετά αν σου είναι εύκολο γράψε εδώ τι σου πε για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.
Deep Thought

Άβαταρ μέλους
kakofoniks

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kakofoniks » Παρ 02 Φεβ 2007, 09:05

alli erotisi ipethinos dimosion sxeseon iparxi ?
"siga min klapso
siga min fovitho"
viewtopic.php?t=800&start=0

Άβαταρ μέλους
Spazar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spazar » Παρ 02 Φεβ 2007, 11:03

Συγγνώμη ρε παιδιά

Έτσι όπως κάνετε τις ερωτήσεις είναι σαν να την "πέφτετε" στην Aida.

Παίζει κάτι?

Γιατί δεν μιλάτε ξεκάθαρα?

Ποιο σωστό δεν θα ήταν να μάθετε ότι θέλετε να μάθετε (χωρίς να τα ρωτάτε δημόσια) και μετά να μας πείτε αυτά που θέλετε????????
Την υγεία μου να έχω......να ψαρεύω

Άβαταρ μέλους
Apnos
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης Λιανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apnos » Παρ 02 Φεβ 2007, 11:34

Καλησπέρα σας.

Έχω γραφτεί εδώ και καιρό στο forum και καμιά φορά που χαζεύω στο internet ρίχνω και μια ματιά εδώ. Προτιμώ να γράφω για άλλα πράγματα, αλλά θα κάνω την αγγαρία και θα απαντήσω.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημά σας. Αρχίζουν από ότι βλέπω και εδώ οι διάφορες εξυπνάδες για την AIDA Hellas. Το πράγμα βελτιώνεται βέβαια, γιατί έχουμε ξεπεράσει τις παλιές ερωτήσεις και έχουμε περάσει σε άλλες του στυλ "Είναι νόμιμη η AIDA Hellas;;" και άλλα τέτοια γραφικά.

Απαντάω μεν αλλά σε καμία περίπτωση η απάντησή μου δεν εκφράζει την AIDA Hellas. (ά ρε Φοίβο, τα βλέπεις τα ωραία;; )

1) Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι είδους νοοτροπία είναι αυτή. Κάποιος εξυπνάκιας έχει την απαίτηση να κάθεται όμορφα και ωραία στο σπίτι του και σαν κακομαθημένο πιτσιρίκι να φωνάζει και να απαιτεί να του δωθούν απαντήσεις (μέσω ενός Forum) στα ερωτήματα που η αρρωστημένη φαντασία του έχει γεννήσει. Άνθρωποι φαντάζονται ότι η AIDA Hellas "μας κοροϊδεύει", "δεν είναι νόμιμη", "μας τρώει τα λεφτά" και άλλα τέτοια άρρωστα σενάρια. Καλά, τόσο βαρετή είναι η ζωή σας; Όποιος θέλει να μάθει πράγματα για την AIDA Hellas, σηκώνει το τηλέφωνο, σχηματίζει το νούμερο του Προέδρου και ΡΩΤΑΕΙ σαν φυσιολογικός άνθρωπος. Μην έχετε την ΑΠΑΙΤΗΣΗ ο Πρόεδρος να είναι πανταχού παρών για να απαντάει στις ερωτήσεις σας. Δεν έχει καμία τέτοια υποχρέωση. Οι υποχρεώσεις του είναι άλλες.

2) Κακοφωνιξ μην ψήνεσαι για ιντερνετικές "ζυμώσεις". Ακόμα και αν υπήρχε υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων, η δουλειά του δεν θα ήταν να απαντάει στον κάθε πικραμένο, αλλά να στέλνει δελτία τύπου εκεί που χρειάζεται και να έρχεται σε επαφή με μέσα προβολής της δραστηριότητάς μας (περιοδικά, τηλεοπτικά κανάλια, εταιρίες κλπ). Ο κάθε πικραμένος μπορεί και αυτός να πάρει τηλέφωνο και να ρωτήσει.

Και τέλος

3) Η AIDA Hellas φυσικά και έχει εγκεκριμένο καταστατικό. Αντίγραφό του έχω και εγώ. Αν κάποιος θέλει τόσο πολύ να το δει (προφανώς θέλει πολύ να το δει για να θέτει δημοσίως θέμα νομιμότητας της AIDA Hellas), μπορεί να πάει μια βόλτα απο το Πρωτοδικείο. Απόφαση 4216/02 του Μονομελούς Πρωτοδικείου, Αρ. Καταχώρησης 24017, 11-6-2002. Υπογράφει η γραμματέας κ. Όλγα Οικονόμου. Αφού υπάρχουν και επαγγελματίες τέτοιου βελινεκούς εδώ μέσα, θα το βρούν εύκολα.

Άντε γιατί οι εξυπνάδες έχουν και τα όριά τους.
Παναγιώτης Λιανός
Η ελεύθερη κατάδυση είναι άθλημα ομαδικό

Εκπαιδευτής Εκπαιδευτών AIDA International
Εκπαιδευτής ΕΟΥΔΑ

www.freedivingschool.gr

Άβαταρ μέλους
kakofoniks

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kakofoniks » Παρ 02 Φεβ 2007, 11:48

Apnos έγραψε:Καλησπέρα σας.

2) Κακοφωνιξ μην ψήνεσαι για ιντερνετικές "ζυμώσεις". Ακόμα και αν υπήρχε υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων, η δουλειά του δεν θα ήταν να απαντάει στον κάθε πικραμένο, αλλά να στέλνει δελτία τύπου εκεί που χρειάζεται και να έρχεται σε επαφή με μέσα προβολής της δραστηριότητάς μας (περιοδικά, τηλεοπτικά κανάλια, εταιρίες κλπ). Ο κάθε πικραμένος μπορεί και αυτός να πάρει τηλέφωνο και να ρωτήσει.

Άντε γιατί οι εξυπνάδες έχουν και τα όριά τους.

Pano pos ginete se mia erotisi mou pou periexi 6 leksis na me krinis san "kathe pikrameno" na 'psimome gia internetiakes zimosies" kai "eksipnakia".......ego pantos sou bazo to kapelo kai se leo EKSIPNO sketo...an oxi senariografo :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kakofoniks την Παρ 25 Μάιος 2007, 03:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Apnos
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης Λιανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apnos » Παρ 02 Φεβ 2007, 12:00

Ακόμα και στην δουλειά σου σε ξέρουν ως "Κύριο Κακοφωνίξ" ρε συ? (πλάκα κάνω).

Κοίτα, επειδή σίγουρα υπάρχουν πολλοί σεναριογράφοι ανάμεσά μας (βλέπε ερωτήσεις για τη νομιμότητα της AIDA Hellas), αν θέλεις πραγματικά να προβάλεις την AIDA Hellas μέσα από το κανάλι "OMEGA TV" μπορείς να το πεις ευθέως και όχι μέσω Λαμίας. Πάντως, επειδή δεν είμαι πλέον στο ΔΣ της AIDA Hellas, αν πραγματικά θες να βοηθήσεις στην προβολή της, πάρε τηλέφωνο τον Πρόεδρο. Είναι πολύ απλό.
Παναγιώτης Λιανός
Η ελεύθερη κατάδυση είναι άθλημα ομαδικό

Εκπαιδευτής Εκπαιδευτών AIDA International
Εκπαιδευτής ΕΟΥΔΑ

www.freedivingschool.gr

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Παρ 02 Φεβ 2007, 12:07

Tήν απάντηση την έχει δώσει εδώ ο Φοίβος,........
Phoevos έγραψε: Για περισσότερες πληροφορίες :
Αλέξανδρος Χάδιαρης (Πρόεδρος AIDA Hellas): 6972 69 35 69
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένετε με ερωτήσεις στα μέλη του συλλόγου,όπως δεν καταλαβαίνω γιατί καταλήξαμε σε μεταξύ μας χαρακτηρισμούς ,........παράκληση,ας λήξει το θέμα εδώ!
Ξαναβάζω το τηλέφωνο:
Για περισσότερες πληροφορίες :
Αλέξανδρος Χάδιαρης (Πρόεδρος AIDA Hellas): 6972 69 35 69
:lol: :lol: Αλέξανδρε,δεν ήξερες,δεν ρώταγες;;
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

hunter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hunter » Παρ 02 Φεβ 2007, 12:45

αποτελεσματα αγωνα υπαρχουν?? να τα δουμε λιγο να ανοιξει
το ματι μας? :P :P γιατι πολυ πισω εχω μεινει με τα βαθη.. :cry:

φιλικα hunter

ΥΓ υποξιες,σαμπα κτλ υπηρξαν?

Άβαταρ μέλους
Dentex

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dentex » Παρ 02 Φεβ 2007, 12:49

Ορμώμενος από τις απαντήσεις ορισμένων φίλων σχετικά με το θέμα μου δημιουργείται μια βασική απορία, γιατί ορισμένοι εμπλεκόμενοι άμεσα με τον εν λόγω σύλλογο αντιδρούν με αυτόν τον τρόπο.

Δεν είμαι κακοπροαίρετος αλλά ότον μπαίνω στο επίσημο site του συλλόγου με σκοπό να έρθω σε επικοινωνία μαζί του δεν βλέπω ούτε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας ούτε κάποια διεύθυνση ως έδρα (αλήθεια που εδρεύει ο σύλλογος).

Και μην βιαστείται να μου απαντήσετε ότι εάν ενδιαφερόμουν θα έψαχνα να βρω το τηλ. του προέδρου, διότι θα ανταπαντήσω, καλά σε έναν κατά τα άλλα οργανωμένο σύλλογο που δημιουργήθηκε με σκοπό να επιτελέσει κάποιο έργο, ένας ενδιαφερόμενος θα πρέπει να γνωρίζει το προσωπικό τηλέφωνο του εκάστοτε προέδρου ουτως ώστε να έρθει σε επαφή με τον σύλλογο?

Επίσης λύστε μου μια απορία, εφόσον υπάρχει επίσημο site του συλλόγου γιατί δεν αναφέρονται στοιχεία επικοινωνίας, τι είναι κρυφά?

Και τέλος επειδή κάποιος ανέφερε ότι πρόκειται για μια περείστικη κατάσταση!!! αυτό είναι που με ανυσηχεί.

Επιστροφή στο “Φυσιολογία”