Νέο DVD: με την κάμερα στο όπλο...

Κάτι νεο κυκλοφορεί.
Άβαταρ μέλους
DKollias
Ονοματεπώνυμο: Dimitris Kollias

Νέο DVD: με την κάμερα στο όπλο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DKollias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 14:01

Με την τεχνολογία να γίνεται όλο και πιο προσιτή οικονομικά, η υποβρύχια κάμερα παίρνει θέση σε όλο και περισσότερα όπλα ψαροκυνηγών ενώ τα youtube και vimeo γεμίζουν με όλο και περισσότερα υποβρύχια στιγμιότυπα ψαροτούφεκου. Μήπως ήρθε και η δική σου στιγμή;

To DVD του Deep μόλις κυκλοφόρησε πραγματεύεται αυτό ακριβώς. Πληροφορίες, οδηγίες, σεταρίσματα, «μυστικά» και όλα όσα θα θέλατε να ξέρετε πριν βάλετε μια κάμερα στο όπλο σας, συνοδευμένα βέβαια με φαντασμαγορικά υποβρύχια πλάνα.

http://vimeo.com/29958528

Άβαταρ μέλους
DKollias

Re: Νέο DVD: με την κάμερα στο όπλο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DKollias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 14:12

kin έγραψε:Η κάμερα στο βίντεο όμως έχει στρίψει (άλλαξε θέση) απο την ανάκρουση σε όλες σχεδόν τις βολές.
Είναι κι αυτό ένα από τα "μυστικά" που αναλύονται στο DVD.

VASILLISRAPTIS
Ονοματεπώνυμο: ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΑΠΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από VASILLISRAPTIS » Πέμ 06 Οκτ 2011, 15:12

Καλως ηρθες Δημητρη στον κοσμο της καμερας πανω στο οπλο!Με την ...κουμουτσα να σου κλεινει το μισο οπτικο πεδιο,να σου αλλαζει την πλευστοτητα,την ευκινισια και τον ογκο του οπλου,και αλλα πολλα ωραια!Οπως λεει και ο Κin ειχα και εγω προβλημα οταν ξεκινησα με την ανακρουση στην μετατοπιση της καμερας μετα την βολη,εγω το παθαινα απο μια λεπτη λαμιτσα(βαση)που στραβωνε με το μπαμ,μολις αλλαχθηκε ολα οκ,και η καμερουλα πλεον μονιμος συντροφος στα ψαρεματα.Καλη συνεχεια :hello:

Άβαταρ μέλους
petros78
Ονοματεπώνυμο: Πέτρος Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από petros78 » Πέμ 06 Οκτ 2011, 15:23

Βαση εγγυηση by: petros78 :grin: :grin: :thumbsup:

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
DKollias

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DKollias » Πέμ 06 Οκτ 2011, 16:02

Βασίλη, για μας το υποβρύχιο βίντεο είναι παλιά ιστορία που ήδη αριθμεί 82 ημίωρες παραγωγές, ένα παγκόσμιο ρεκόρ στο χώρο. Πάντα η αρχή μας ήταν να αποφεύγουμε την κάμερα στο όπλο. Αφενός γιατί δε δείχνει το πιο σημαντικό πράγμα, την τεχνική και την κίνηση του δύτη στο νερό. Αφετέρου γιατί μια επαγγελματική παραγωγή για την οποία πληρώνεσαι δε γίνεται να είναι "one man show" (πάω για ψάρεμα και πουλάω και τα πλάνα άμα λάχει). Σε αυτόν τον τομέα λοιπόν έχει επενδυθεί πολύς χρόνος και χρήμα αλλά άξιζε τον κόπο μια και τα dvd μας τυγχάνουν μεγάλης αναγνώρισης, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό. Η κάμερα στο όπλο είναι ένα πρόσφατο τριπάκι που το ξεκίνησα για προσωπική αναψυχή, αλλά στο δρόμο ανακάλυψα όλα αυτά που λές και μερικά ακόμη, που πραγματικά άξιζε να παρουσιαστούν σα "μέθοδος". Αυτό ακριβώς πραγματευόμαστε στο DVD, που πιστεύω ότι θα γλιτώσει πολύ χρόνο κι έξοδα σε αυτούς που θέλουν να ασχοληθούν.. Άσε που έχω κάνει κάτι κοντινά στους φίλους μου τους ροφούς... άρρωστα...
Για σένα όμως, τον Kin, τον Petros78 και για όλους τους φίλους που ασχολούνται, κοιτάξτε αυτό...

http://www.spearfishingforum.gr/viewtop ... 03#p266003

Θα χαρούμε πολύ να γνωριστούμε από κοντά.

VASILLISRAPTIS
Ονοματεπώνυμο: ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΑΠΤΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από VASILLISRAPTIS » Πέμ 06 Οκτ 2011, 16:30

viewtopic.php?f=13&t=20462&p=266003#p266003

Θα χαρούμε πολύ να γνωριστούμε από κοντά.
Ωραια ιδεα,και σιγουρα εκτος οτι θα περασουμε ωραια,θα ναι αν μη τι αλλο και επικοδομητικο!!Και βεβαια οσον αφορα το δευτερο εννοειται αμοιβαιο.

tsipouroktonos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsipouroktonos » Τετ 04 Ιαν 2012, 03:49

Επιτρέψτε μου κύριε Κόλλια να εκφράσω την άποψη μου για τα βιδεάκια tου περιοδικού deep συγκεκριμένα, όπου δεν είναι και η καλητερη.
Προσωπικά δεν θα εμπενα καν στον κόπο, να πάω στο περίπτερο και να αγωράσω το εν λόγο DVD ακόμα και ήταν κοστίζε όσο μερικά λεπτά. Υπάρχουν ερασιτέχνες με πολυ ποιοτική δουλιά που μιραζοντε της κατασκευές εντελώς δωρεάν.

κρίνοντας από το παραπάνω βίντεο (αν εξερεσουμε τα θηράματα) είναι από τα ποιο κακογραμένα βίντεο στον χώρο των περιοδικών.

Ένα αλο πρόσφατο παραδιγμα πόλης κακής ποιότητας είναι στο τευφχος του Augoustou (τεύχος 80) που διαδραματίζετε στην ΙΌ. Εκτώς του ότι η "ταινία" ήταν πόλη μικρής διαρκίας, την περισσότερη ώρα μας ξεναγούσε στο νησι, διχνοντα μας clubs αλλά και καμάκι σε τουρίστριες! Η "ταινία" μας έκανε να γελάσουμε, το ομολογώ! Όμως αργότερα με ενόχλησε ιδιετερα όταν σκέφτηκα ότι την πλήρωσα για να την αποχτήσω. Σε γενικές γραμες το ονομάζω "διακοπές στην ΙΌ"

Δεν υπάρχει καμία απολητος ποιότητα και μου μιαζει περισσότερο για εσχροκερδια παρά για μια σοβαρή δουλειά με θέμα το υποβριχείο κυνήγι (Βλέπε Γιάννη τσιλιβακό).

και ναι, μου φενετε περισότερο για "πάω για ψάρεμα και πουλάω και τα βίντεo μου άμα λαχεί". Όπου και σε αυτό το σημείο υπάρχουν απίστευτα μοναδικά πλάκα στο youtube και μάλιστα από ερασιτέχνες!

καλά όσα γραφοντε η λεγοντε, αλλά η θεωρία με την πράξη έχει αχαληνοτη μεγάλη διάφορα!

Δεν χριαζετε να μου απαντήσετε η να μου εξηγήσετε κάτι. γράφω ως πρώην αναγνώστης με το θάρος και το δικαίωμα της γνώμης μου.

Δημήτρης

Άβαταρ μέλους
iosub
Ονοματεπώνυμο: Σώχος Γεώργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Τετ 04 Ιαν 2012, 07:58

Αδερφέ, στον Κόλλια μπορείς να γράφεις ότι θες, λίγος σεβασμός όμως στην Ίο!! Έχεις κάνει καμάκι σε μεθυσμένη τουρίστρια στο Slammer να δεις τη χάρη του???

Θερμή παράκληση, το δεόντα σεβασμό στο νησί, δεν ανεχόμαστε εμείς οι Νιώτες τέτοιους απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς!!!! Επειδή όμως έχουμε και μεγάλη καρδιά, το προσεχές καλοκαίρι είσαι καλεσμένος μου στο νησί: να γνωρίσεις τις ομορφίες του, να πάμε για βουτιά (τσιπούρες δεν έχει αλλά κάτι θα κάνουμε) και το καλύτερο, να ζήσεις τη μαγεία του "Ios by night"!! Εκεί θα αλλάξεις άποψη για τη σχέση "ψαροντούφεκου" και "καμακιού".
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.

Άβαταρ μέλους
christripoli

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από christripoli » Τετ 04 Ιαν 2012, 09:47

iosub έγραψε:Αδερφέ, στον Κόλλια μπορείς να γράφεις ότι θες, λίγος σεβασμός όμως στην Ίο!! Έχεις κάνει καμάκι σε μεθυσμένη τουρίστρια στο Slammer να δεις τη χάρη του???

Θερμή παράκληση, το δεόντα σεβασμό στο νησί, δεν ανεχόμαστε εμείς οι Νιώτες τέτοιους απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς!!!! Επειδή όμως έχουμε και μεγάλη καρδιά, το προσεχές καλοκαίρι είσαι καλεσμένος μου στο νησί: να γνωρίσεις τις ομορφίες του, να πάμε για βουτιά (τσιπούρες δεν έχει αλλά κάτι θα κάνουμε) και το καλύτερο, να ζήσεις τη μαγεία του "Ios by night"!! Εκεί θα αλλάξεις άποψη για τη σχέση "ψαροντούφεκου" και "καμακιού".

παρακαλω να προσεχετε τι γραφετε.
λιγος σεβασμος στους υπολοιπους φορουμιστες να υπαρχει.

δηλαδη εμεις δεν εχουμε ψυχη για να μας προσκαλεσεις στην ιο να τα πιουμε να κανουμε καμακι και να ριξουμε καμια βουτια?
σε πηγαδι κατουρισαμε?
:D :D
ευτυχια ειναι να εχεις χρονο να κανεις αυτα που σου αρεσουν

τελικα καλος ψαροτουφεκας ειναι αυτος που γυριζει σπιτι του (κλεμενο)

Άβαταρ μέλους
iosub

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Τετ 04 Ιαν 2012, 10:01

από christripoli » 5 λεπτά πριν

...δηλαδη εμεις δεν εχουμε ψυχη για να μας προσκαλεσεις στην ιο να τα πιουμε να κανουμε καμακι και να ριξουμε καμια βουτια?
σε πηγαδι κατουρισαμε?
Η Ίος και οι κάτοικοί της έχουν μεγάλη καρδιά που χωράει τους πάντες (κυριολεκτικά όμως, όλοι χωράνε στην Ίο, κανείς δεν μένει απ΄έξω), οπότε, σας περιμένουμε όλον τον καλό τον κόσμο το καλοκαίρι στο νησί.

Το σίγουρο είναι ότι θα πιούμε ...το Βόσπορο (το Κεντρικό Αιγαίο τελοσπάντων) και θα κάνουμε καμάκι (κατ' ελάχιστον...), το κομμάτι "ψαροντούφεκο" θα είναι τελικά το πιο δύσκολο, αλλά τα υπόλοιπα φτάνουν και περισσεύουν...

Άσε που κατά το ήμισυ (μάνα) είμαι από Τεγέα. Η Ίος όμως με έχει κάνει να το ξεχάσω!

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΙΟ, λοιπόν (κι ας μην έχει τσιπούρες)

timos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από timos » Τετ 04 Ιαν 2012, 11:01

Το DVD στο περιοδικο ειναι δωρεαν οποτε φιλε μου δεν εχει καμια σχεση με την τιμη που πληρωνει κανεις για να παρει το περιοδικο ... Αγοραζεις το περιοδικο και μαζι με αυτο παιρνεις και λιγο ματι...

Εγω προσωπικα γουσταρω να βλεπω κανα βιντεακι παρεα με το περιοδικο ... Βρισκω τις παραγωγες του Deep μια χαρα ιδιως αν τις συγκρινεις με αναλογες αλλων περιοδικων ειναι σαν τα τις εχει γυρισει ο Τζορτζ Λουκας...

Η συγκριση με τις ταινιες οπως πχ του Τσιλιβακου ειναι ακυρη καθως ειναι δυο διαφορετικα προτζεκτς....

Τωρα οσον αφορα το περιεχομενο των ταινιων μικρου μηκους εχω 2-3 ενστασεις .... αλλα ο ψηλος τις ξερεις οπως πχ τα βιντεο απο μερη εξωτικα που για μενα καλα ειναι να τα βλεπουμε μια στο τοσο αλλα προσωπικα δεν μου πολυαρεσουν ειτε για την ευκολια των θυραματων ( πχ Μοζαμβικη) ειτε γιατι δεν θα παω ποτε...

Η δευτερη ενσταση δεν εχει να κανει ουτε με το περιοδικο ουτε με τον ψηλο αλλα με καποιους πρωταγωνιστες που παρα την φημη και τις δυνατοτητες τους χτυπανε στηρακια απο τα " ATMs" λες και πανε να βγαλουν κανα 50αρικο απο το μηχανημα...

Παρ'ολα αυτα γουσταρω Deep.... Ψηλε, keep walking...
Οπως λεει και ενας φιλος , για ολους εσας που δεν με γουσταρετε, απλα ... "σας κατουραω"

Άβαταρ μέλους
DKollias

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DKollias » Τετ 04 Ιαν 2012, 12:22

tsipouroktonos έγραψε:Επιτρέψτε μου κύριε Κόλλια να εκφράσω την άποψη μου για τα βιδεάκια tου περιοδικού deep συγκεκριμένα, όπου δεν είναι και η καλητερη.
Προσωπικά δεν θα εμπενα καν στον κόπο, να πάω στο περίπτερο και να αγωράσω το εν λόγο DVD ακόμα και ήταν κοστίζε όσο μερικά λεπτά. Υπάρχουν ερασιτέχνες με πολυ ποιοτική δουλιά που μιραζοντε της κατασκευές εντελώς δωρεάν.

κρίνοντας από το παραπάνω βίντεο (αν εξερεσουμε τα θηράματα) είναι από τα ποιο κακογραμένα βίντεο στον χώρο των περιοδικών.

Ένα αλο πρόσφατο παραδιγμα πόλης κακής ποιότητας είναι στο τευφχος του Augoustou (τεύχος 80) που διαδραματίζετε στην ΙΌ. Εκτώς του ότι η "ταινία" ήταν πόλη μικρής διαρκίας, την περισσότερη ώρα μας ξεναγούσε στο νησι, διχνοντα μας clubs αλλά και καμάκι σε τουρίστριες! Η "ταινία" μας έκανε να γελάσουμε, το ομολογώ! Όμως αργότερα με ενόχλησε ιδιετερα όταν σκέφτηκα ότι την πλήρωσα για να την αποχτήσω. Σε γενικές γραμες το ονομάζω "διακοπές στην ΙΌ"

Δεν υπάρχει καμία απολητος ποιότητα και μου μιαζει περισσότερο για εσχροκερδια παρά για μια σοβαρή δουλειά με θέμα το υποβριχείο κυνήγι (Βλέπε Γιάννη τσιλιβακό).

και ναι, μου φενετε περισότερο για "πάω για ψάρεμα και πουλάω και τα βίντεo μου άμα λαχεί". Όπου και σε αυτό το σημείο υπάρχουν απίστευτα μοναδικά πλάκα στο youtube και μάλιστα από ερασιτέχνες!

καλά όσα γραφοντε η λεγοντε, αλλά η θεωρία με την πράξη έχει αχαληνοτη μεγάλη διάφορα!

Δεν χριαζετε να μου απαντήσετε η να μου εξηγήσετε κάτι. γράφω ως πρώην αναγνώστης με το θάρος και το δικαίωμα της γνώμης μου.

Δημήτρης
Φίλε Δημήτρη

Η γνώμη σου σεβαστή, όπως και κάθε άλλου μέλους του φόρουμ ή αναγνώστη. Εξ άλλου τα έχουμε ξαναπεί, τα φόρουμ είναι κάτι σαν σύγχρονα καφενεία: ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και καλό είναι να μην τους δίνουμε μεγάλη σημασία, ειδικά όταν ενέχεται κακή προαίρεση. Όπως π.χ. όταν χρησιμοποιούνται εκφράσεις όπως "αισχροκέρδεια", κ.λ.π. (εσχροκερδία;;;;!!! λίγα ελληνικά δε βλάπτουν, Έλληνες είμαστε!). Δικαίωμά σου λοιπόν να πάρεις ή να μην ξαναπάρεις το περιοδικό. Το σχόλιό σου όμως για το DVD της Ίου ήταν πραγματικά κάτι που μας έφτιαξε τη διάθεση, μια και μόνο για αστείο μπορεί να εκληφθεί. Βλέπεις, το συγκεκριμένο DVD είναι ίσως η καλύτερή μας δουλειά και αυτό δεν το λέμε εμείς αλλά δεκάδες e-mails αναγνωστών από Ελλάδα και εξωτερικό (στη διάθεση όποιου το θελήσει) όπου επίσης κυκλοφόρησε με σκοπό την προβολή τόσο του νησιού όσο και του Ελληνικού καλοκαιριού εν γένει.
Το DVD "Ios magic" λοιπόν, ήταν μια πανάκριβη παραγωγή που χρειάστηκε και τη χορηγία του δήμου Ιητών για να πραγματοποιηθεί, άξιζε όμως τον κόπο. Πέρα από τα εξωτερικά γυρίσματα στο νησί, τα υποβρύχια πλάνα είναι γεμάτα δράση: τρεις ροφοί, δύο στήρες, σηκιοί και στο τέλος ένα από τα καλύτερα πλάνα με συναγρίδα που έχουν γυριστεί με κάμερα μαν -προσφέρεται για σύγκριση. Όμως, οκ, μπορεί να μην αγγίζουμε το επίπεδό σου ρε φίλε, δεκτό.
Τα κορίτσια της ταινίας όμως ήταν αναμφισβήτητα "βαρύ πυροβολικό" και αν δε σου άρεσαν, τι να πώ... Μήπως θα ήταν καλύτερα να πας Μύκονο; :D
Καλή Χρονιά!

Τίμο, είσαι ωραίος ρε! Θα σου φτιάξουμε ένα σπέσιαλ πακετάκι νάρθεις τροπικούς να σκοτώσεις όσα κτήνη αντέχει η ψυχούλα σου και... θα τ'αγαπήσεις, ρε μπαγάσα, που θα πάει, χαχαχα.

Άβαταρ μέλους
iosub

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από iosub » Τετ 04 Ιαν 2012, 12:36

Εγώ υποπτεύομαι ότι ο tsipouroktonos "πήρε ανάποδες" που το μοιραίο DVD αναφερόταν στην Ίο. Πιθανόν εάν καταπιανόταν με τη Σίκινο, ή, με τις ομορφιές της Φολέγανδρου ακόμα καλύτερα, να ήταν λιγότερο εκνευρισμένος...

Τέλοσπάντων, όπως είπαμε η Ίος έχει μεγάλη καρδιά που τους χωράει όλους, το καλοκαίρι τον περιμένουμε στο νησί να ζήσει τις ομορφιές του! Θα κανονίσω προσωπικά να πάει για βουτιά και με τον guru Μπαμπάλα!!

Άβαταρ μέλους
neptune

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neptune » Τετ 04 Ιαν 2012, 12:38

πραγματικά , το dvd της Ιου ήταν ένα από τα καλύτερα dvd περιοδικού που έχω δεί. Για πολλούς λόγους, όπως π.χ. τη μουσική, την καλοκαιρινή αύρα, τα πλάνα από το πανέμορφο αυτό νησί, τα ψάρια, τις γκόμενες. όλα.

Φυσικά δεν το συγκρίνω με μεγάλες παραγωγές και dvd Που έχουν 1-2 ώρες καθαρό ψάρεμα και πουλιούνται αυτόνομα και όχι μέσω περιοδικών. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

timos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από timos » Τετ 04 Ιαν 2012, 13:21

DKollias έγραψε: Τίμο, είσαι ωραίος ρε! Θα σου φτιάξουμε ένα σπέσιαλ πακετάκι νάρθεις τροπικούς να σκοτώσεις όσα κτήνη αντέχει η ψυχούλα σου και... θα τ'αγαπήσεις, ρε μπαγάσα, που θα πάει, χαχαχα.

Αν ειναι ετσι, αλλαζει ... Περιμενω το πακετο...Βαλε και κανενα ευρω μεσα.... χαχαχα
Οπως λεει και ενας φιλος , για ολους εσας που δεν με γουσταρετε, απλα ... "σας κατουραω"

Επιστροφή στο “Νεα προϊόντα, Διαφήμιση”