Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Tsemogio
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 00:08
Ονοματεπώνυμο: George Tseganis

Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsemogio » Τετ 05 Αύγ 2020, 09:06

Καλημέρα λεβέντες!!
Θέλω την βοήθεια σας για ένα παλιό φουσκωτό που μου έδωσε ο πατέρας μου(το είχε φυλαγμένο σε αποθήκη) είναι 3.10μ και έχει κάποιες τρυπιτσες σε 4-5 σημεία στις ραφές περιμετρικά... Είδα ένα υγρό το Toob Seal που το ρίχνεις μέσα στην βάρκα και το αναποδογυριζεις να πάει παντού αλλά ειναι από Αμερική και δύσκολα να έρθει... Ξέρετε κάποιο άλλο αντίστοιχο να πάρω από Ελλάδα?
Επίσης πήρα την Liquid rubber από Bison και sikaflex 291i για να βάλω από έξω...
Οδηγίες που θα με βοηθήσουν να επαναφέρω την βάρκα θα τις εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί έχει συναισθηματική αξία 🙂

gnikolud
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ 2016, 18:45
Ονοματεπώνυμο: G N

Re: Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gnikolud » Τετ 05 Αύγ 2020, 12:12

Καλημέρα,
Sigilante interno
Θα το βρεις στον Ανδρεου

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Δημοσιεύσεις: 14607
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:01
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos
Τοποθεσία: κερατσινι -αμφιαλη -πειραιας

Re: Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 05 Αύγ 2020, 12:30

Tsemogio έγραψε:
Τετ 05 Αύγ 2020, 09:06
Καλημέρα λεβέντες!!
Θέλω την βοήθεια σας για ένα παλιό φουσκωτό που μου έδωσε ο πατέρας μου(το είχε φυλαγμένο σε αποθήκη) είναι 3.10μ και έχει κάποιες τρυπιτσες σε 4-5 σημεία στις ραφές περιμετρικά... Είδα ένα υγρό το Toob Seal που το ρίχνεις μέσα στην βάρκα και το αναποδογυριζεις να πάει παντού αλλά ειναι από Αμερική και δύσκολα να έρθει... Ξέρετε κάποιο άλλο αντίστοιχο να πάρω από Ελλάδα?
Επίσης πήρα την Liquid rubber από Bison και sikaflex 291i για να βάλω από έξω...
Οδηγίες που θα με βοηθήσουν να επαναφέρω την βάρκα θα τις εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί έχει συναισθηματική αξία 🙂
αν ειναι hypalon ???βαζεις καλυτερα μπαλωματα μιας και ειναι στης ραφες ,εκτος ραφων μια σταγονα λογκο κανει θαυματα .Αν ειναι πλαστικο ???παλι μπαλωματα θεωρω σαν την καλυτερη λυση ,και μετα βαζεις και για σιγουρια αυτο το Toob Seal :) δεν ειναι απαραιτητο βεβαια αλλα δεν ξερουμε υφασμα και κατασταση βαρκας .
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Δημοσιεύσεις: 14607
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:01
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos
Τοποθεσία: κερατσινι -αμφιαλη -πειραιας

Re: Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 05 Αύγ 2020, 12:30

Tsemogio έγραψε:
Τετ 05 Αύγ 2020, 09:06
Καλημέρα λεβέντες!!
Θέλω την βοήθεια σας για ένα παλιό φουσκωτό που μου έδωσε ο πατέρας μου(το είχε φυλαγμένο σε αποθήκη) είναι 3.10μ και έχει κάποιες τρυπιτσες σε 4-5 σημεία στις ραφές περιμετρικά... Είδα ένα υγρό το Toob Seal που το ρίχνεις μέσα στην βάρκα και το αναποδογυριζεις να πάει παντού αλλά ειναι από Αμερική και δύσκολα να έρθει... Ξέρετε κάποιο άλλο αντίστοιχο να πάρω από Ελλάδα?
Επίσης πήρα την Liquid rubber από Bison και sikaflex 291i για να βάλω από έξω...
Οδηγίες που θα με βοηθήσουν να επαναφέρω την βάρκα θα τις εκτιμούσα ιδιαίτερα γιατί έχει συναισθηματική αξία 🙂
αν ειναι hypalon ???βαζεις καλυτερα μπαλωματα μιας και ειναι στης ραφες ,εκτος ραφων μια σταγονα λογκο κανει θαυματα .Αν ειναι πλαστικο ???παλι μπαλωματα θεωρω σαν την καλυτερη λυση ,και μετα βαζεις και για σιγουρια αυτο το Toob Seal :) δεν ειναι απαραιτητο βεβαια αλλα δεν ξερουμε υφασμα και κατασταση βαρκας .
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Δημοσιεύσεις: 1513
Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 11:55
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.
Τοποθεσία: πετρουπολη-τροιζηνια

Re: Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Τετ 05 Αύγ 2020, 17:48

Έχει ανοιχτεί ξανά θέμα γι'αυτό το πρόβλημα πριν λίγες μέρες.ριξε και μια ματιά και εδώ
viewtopic.php?f=29&t=66869&p=744869#p744869
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

Tsemogio
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 00:08
Ονοματεπώνυμο: George Tseganis

Re: Φουσκωτό Σκάφος Βοήθεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsemogio » Πέμ 06 Αύγ 2020, 10:52

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες καλές βουτιές με υγεία! =D>

Επιστροφή στο “Σκάφος καί μηχανή”