Αγορά πολυεστερικού 5 ή 6 μέτρα

kostas o kostas 0
Ονοματεπώνυμο: ΚΩΣΤΑΣ ΚΡΙΣΙΛΙΑΣ

Αγορά πολυεστερικού 5 ή 6 μέτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostas o kostas 0 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 20:41

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα. Έχω ένα συμβατικό 430 με 15αρα και ήρθε η ώρα να το αλλάξω. Είμαι ικανοποιημένος για αρχη από το φουσκωτό αλλά Νομίζω πως ένα πολυεστερικό θα καλύψει περισσότερες ανάγκες μου είτε διασκεδάσης είτε ψαρέματος... το ερώτημά μου Λοιπόν είναι να πάω για αγορά 5 μετρο η έως 6 μέτρα. Η χρήση που θέλω να κάνω είναι πιο πολύ να το έχω στο λιμανάκι και να μπορώ να πάω να το πάρω να πάω για ψάρεμα και αν τύχει να κάνουμε και μία βόλτα μέχρι Αίγινα και τα λοιπά νησάκια αξιόπλοα με ασφάλεια. Θα ήθελα τις συμβουλές σας όσον αφορά διάφορες των μέτρων οπως θα βοηθούσε και καμία πρόταση για σκαφάκι. Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι έως 6000€.. :hello:
Πλάτσα πλάτσα πλούτσα με έχεις κάνει λούτσα

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Re: Αγορά πολυεστερικού 5 ή 6 μέτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 22:28

τα 4 ειναι καλυτερα απο τα 3 ,τα 5 καλυτερα απο τα 4 ,οπότε :D
το θέμα είναι τι παίζει με τον φόρο πολυτελείας πάνω από τα 5 μέτρα ??θα καταργηθεί ????όπως και να έχει ,ένα καλό 5 μετρο ταχύπλοο με μια 60-70 ίππους μηχανή είναι ότι πρέπει αν είσαι μόνος της ποιο πολλές φορές αλλά και τρία τέσσερα άτομα μια χαρά θα είναι ,αν είναι και για ναυτικό κάμπινγκ ??τότε τα 6m σαφώς είναι καλύτερα
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

kratistos
Ονοματεπώνυμο: MICHALOPOULOS MICHALOPOULOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kratistos » Σάβ 24 Αύγ 2019, 23:37

Φίλε καλησπέρα. Πουλάω ένα Alpha Hellas Creta. Είναι παλιό μοντέλο (του 1991) αλλά τα τελευταία 7-8 χρόνια είναι σε ακινησία, μόνιμα στο γκαράζ.

Είναι ταχύπλοο, 5.30 με 135 μηχανή. Σε πάει παντού.
Το πάτωμα θέλει φτιάξιμο και η μηχανή service.
Με λίγο συμμάζεμα γίνεται τέλειο.
Το δίνω μόνο 2800, μαζί με το τρέιλερ, ολα με άδεια.
Εδώ και η αγγελία:
https://www.car.gr/classifieds/boats/view/23726061/

Εάν παραβιάζονται οι κανόνες του φόρουμ, ζητώ συγγνώμη και παρακαλώ να διαγραφεί το μήνυμα μου.

kostas o kostas 0
Ονοματεπώνυμο: ΚΩΣΤΑΣ ΚΡΙΣΙΛΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostas o kostas 0 » Κυρ 25 Αύγ 2019, 11:31

Η αλήθεια είναι πως για να πάω πάνω από 5 m πρέπει να αλλάξει η φορολογία αλλιώς καληνύχτα Μαργαρίτα...( ευχαριστώ πολύ για την πρόταση για το Α Ελλάς ,απλά κοιτάω για σκαφάκι της κατηγορίας Olympic SX 490 Compass και άλλα παρόμοια... ) αυτό που θέλω εγώ και έχω στο μυαλό μου είναι να μπορώ να πάω με ένα τριάρι γεμάτο 2-3 άτομα μία Αίγινα Αγκίστρι και τέτοια.
Πλάτσα πλάτσα πλούτσα με έχεις κάνει λούτσα

Επιστροφή στο “Σκάφος καί μηχανή”