Αλλαγή Μπαλονιών

Άβαταρ μέλους
BILLOS
Ονοματεπώνυμο: ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Αλλαγή Μπαλονιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLOS » Παρ 02 Δεκ 2016, 15:35

Καλησπέρα παιδιά ήρθε λοιπόν ο καιρός για την σκέψη αλλαγής μπαλονιών! εδώ στην Ρόδο το έχει ένας το μονοπώλιο οπότε για σκάφος 5 , 80 μου είπε στα 2300 ευρώ κομπλέ! μου πρότεινε βέβαια στα ίδια χρήματα να μου κάνει το μπροστινό μέρος και το πίσω πολυεστερικό και το μεσαίο να το αφήσω μπαλόνι!μου ακούστηκε ενδιαφέρον αλλά ήθελα να ρωτήσω θα αλλάξει η πλεύση μου????σίγουρα θα γίνει πιο βαρύ!!!!όλες οι γνώμες σεβαστές και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές!!!!!!

Άβαταρ μέλους
kosmas

Re: Αλλαγή Μπαλονιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kosmas » Παρ 02 Δεκ 2016, 16:53

η τιμή μου ακούγεται καλή για το μήκος του σκάφους και για hypalon -neoprene.
Το να έχεις πολυεστέρα μπροστά για μένα προσφέρει κάποια πλενοεκτήματα, όπως καλύτερο πάτημα όταν μπαινοβγαίνεις το σκάφος το χάραμα που τα μπαλόνια μπορεί να είναι μαλακά από το κρύο. Προσωπικά όμως δε θα βάραινα το σκάφος, έχει σχεδιαστεί με άλλο τρόπο από τη μάνα του.

papoulis
Ονοματεπώνυμο: nikos mettos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από papoulis » Παρ 02 Δεκ 2016, 18:04

2.300 για 5.80;; και μονοπωλιο;; και νησι;; ακουγεται πολυ ωραιο για να εθναι αληθινο....παρε και καμια αλλη τιμη....μαθε για ποιον τυπο υπαλον σου εδωσε αυτη την τιμη.....τα σκαφη εχουν σχεδιαστει με συγκεκριμενο τροπο για να κανουν συγκεκριμενα πραγματα, κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να το πειραξεις βαζοντας περισσοτερο πολυεστερα.....

Άβαταρ μέλους
magiatiko!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από magiatiko!!! » Παρ 02 Δεκ 2016, 20:36

2.300 ευρω για μπαλονια σε 5,80 σκαφος?
Από δυσκολο εως απιθανο...
Προσωπικα πριν λιγα χρονια που εβαλα καινουργια μπαλονια στο δικο μου 5μετρο
κ ειχα παρει σβαρνα(ηλεκτρονικα-τηλεφωνικα) σχεδόν όλους τους μπαλοναδες ειχα ακουσει ότι κουφη τιμη θες
ολες πανω από 4-5 χιλιαρικα.εχω ακομα μερικα μειλ με προσφορες.
Ισως η τιμη που σου εδωσε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΟΝ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΥΚΝΗ ΠΛΕΞΗ αλλα για καποιο αλλο υφασμα.
υπαρχουν καποια αξιολογα στην αγορα Αποκλειω βεβαια ν σου βαλει pvc ε?
εγω ν φανταστείς κατεληξα κ εβαλα στην Ιταλια(ηταν κ ευκολο από εδώ που ειμαι) με υφασμα orca pennel flipo 1670 dtex
(με διπλο κυματοθραυστη ,πολυεστερικη δελφινιερα χειρολαβες,σχοινοφορο) με 3 χιλιαρικα
κ το σκαφακι μου εχει μεγαλη διαμετρο μπαλονιών(περισσοτερο υφασμα)

βασικα τα μπαλονια είναι το ακριβο κομματι στην κατασκευή ενός φουσκωτου κ όχι η γαστρα!!!
μπορεις ν μας πεις τι σκαφος εχεις κ τι υφασμα θ σου βαλει ν αποσαφηνίσουμε τα πραγματα λιγο?

για το ν βαλεις μπροστα πισω πολυεστερα είναι μια πολύ ιδιαιτερη κουβεντα.
ας πουμε περα από το βαρος κτλ,πως θ ''δεσει'' τις κατασκευες αυτές με το υπολοιπο σκαφος
ώστε ν συμπεριφέρεται σαν ενιαιο συνολο κ ν μη ξεκολλησουν βραχυπροθεσμα?
παντως είναι μικροτερο το κοστος για αυτόν.
ειπαμε, σημαντικα πολλαπλασιο το υφασμα από τον πολυεστερα!
...όπως φυλάει το στήθος μου τους χτύπους της καρδιάς μου,όπως φυλάει ο βουτηχτής την τελευταία πνοή....(ΥΠΟΓΕΙΑ ΡΕΥΜΑΤΑ)

Άβαταρ μέλους
BILLOS
Ονοματεπώνυμο: ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLOS » Σάβ 03 Δεκ 2016, 09:41

Ενα bsc εχω εχουν μεγαλη διαμετρο τα μπαλονια μου!η αληθεια ειναι επειδη ηταν βιαστικη η κουβεντα μας δν τον ρωτησα τον τυπο υφασματος!θα ξαναπαω με λεπτομερη συζητηση και θα σας πω!ευχαριστω παντως για τις συμβουλες

john510
Ονοματεπώνυμο: ντογκας γιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από john510 » Πέμ 08 Δεκ 2016, 23:03

Οντως ειναι πολυ καλη η τιμη... και για μονοπολιακη
Απο την αλλη και εμενα φετος που εψαχνα για αλλαγη στο 5μισαρι μου κατω απο 3 δεν μου ειπε κανεις....
Τωρα το φτιαχνω στα 2.200 και με αλλαγη και εμενα της πολυεστερικης δελφινιερας με μεγαλητερη
Παντα με hypalon orca :good:

Επισης μου φενεται εξωφρενικο να του ειπε pvc υφασμα σε γαστρατο 5.80 ... αν οντως ειναι ετσι απλα φυγε τρεχοντας...

ΓΙΑΝΝΗΣ24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ24 » Δευ 12 Δεκ 2016, 16:03

Μπορει καποιος να μου στειλει κανενα τηλ και καμια πληροφορια για κανενα μαστορα Αθηνα? Προυποθεση λογικες τιμές και καλη δουλειά.

PAPAVAIO
Ονοματεπώνυμο: Γιαννησ Παπαβασιλειου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PAPAVAIO » Δευ 13 Μαρ 2017, 21:37

john510 έγραψε:Οντως ειναι πολυ καλη η τιμη... και για μονοπολιακη
Απο την αλλη και εμενα φετος που εψαχνα για αλλαγη στο 5μισαρι μου κατω απο 3 δεν μου ειπε κανεις....
Τωρα το φτιαχνω στα 2.200 και με αλλαγη και εμενα της πολυεστερικης δελφινιερας με μεγαλητερη
Παντα με hypalon orca :good:

Επισης μου φενεται εξωφρενικο να του ειπε pvc υφασμα σε γαστρατο 5.80 ... αν οντως ειναι ετσι απλα φυγε τρεχοντας...
Καλησπέρα Γιάννη! Να σου ζητήσω να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας του μάστορα στον οποίο εμπιστεύθηκες το φουσκωτο σου για να μιλήσω μαζί του ; έχω ένα 5μετρο φουσκωτο κ σκέφτομαι την αλλαγή μπαλονιών.

Επιστροφή στο “Σκάφος καί μηχανή”