Νότια Κεφαλονιά!

Με pm παρακαλώ :),........
Nikos_AIA

Νότια Κεφαλονιά!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nikos_AIA » Σάβ 19 Ιουν 2021, 18:01

Καλησπέρα σε όλους!
Θα βρίσκομαι στην Κεφαλονία τέλος Ιουνίου , Νότια μέρια (προς Λουρδάτους), έχει να προτείνει κάποιος κάποια παραλία εκεί τριγύρω?

Ευχαρίστω πολύ!

Υ.Γ. Δεν κατεβαίνω στα 10m , και είναι η πρώτη φορά που πέφτω σε αυτά τα νερά.

Taran!

Re: Νότια Κεφαλονιά!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Taran! » Τετ 23 Ιουν 2021, 16:58

Καλησπέρα φίλε. Από νότια μεριά δε ξέρω πολλά αν και έχω δει στομλιμανι της πεσσαδας και πέριξ προφανώς που είναι κοντά στα Λουρδάτα να βγάζουν spinners συναγρίδες τέρατα και ψαρουκλες. Κατελειό είναι ωραία περίπτωση με ωραίο βυθό αλλά όχι φοβερη ζωή εκτός απροόπτου. Τα καλά μέρη στο νησί φίλε μ είναι κατά βάση βόρεια και δυτικά όπως λένε. Ωστόσο κάνε τις βουτιές σ απόλαυσε τους βυθούς και τα καθαρά νερά και όλο και κατι μπορεί να προκύψει. Και αν βρεις και κάνα μέρος που ν αξίζει πες το και σε μας! :D
Καληνυχτα Κεμαλ,
αυτος ο κοσμος δε θ αλλαξει ποτε

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Re: Νότια Κεφαλονιά!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Παρ 25 Ιουν 2021, 10:44

Nikos_AIA έγραψε:
Σάβ 19 Ιουν 2021, 18:01
Καλησπέρα σε όλους!
Θα βρίσκομαι στην Κεφαλονία τέλος Ιουνίου , Νότια μέρια (προς Λουρδάτους), έχει να προτείνει κάποιος κάποια παραλία εκεί τριγύρω?

Ευχαρίστω πολύ!

Υ.Γ. Δεν κατεβαίνω στα 10m , και είναι η πρώτη φορά που πέφτω σε αυτά τα νερά.
καλημερα !
Δεν γνωρίζω τοπους περιξ, απλα θα ηθελα να αναφερω οτι χρειαζεται εξτρα προσοχη αυτη τη περιοδο σε βαρκες-ταχυπλοα-σκουτερ που κατα γενικη ομολογια τους καλοκαιρινους μηνες κινουνται επικινδυνα και στη ρηχη ζωνη!

Σημαδουρα παντα μαζι, και τα ματια σου 14!

Καλα να περασεις φιλε μου!
ΛΑΔΙΑΣ:Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

Επιστροφή στο “Ψαρότοποι”