ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ;;;;;

Προπονητική,διατροφή,..........
tseligas
Ονοματεπώνυμο: Μιχαλης Κατσιωνης

Re: ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ;;;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tseligas » Σάβ 24 Ιαν 2015, 13:12

Θα σε συμβουλευα να πας σε εναν δασκαλο που ασχολειται με την ελευθερη καταδυση επι το πλειστον.Ετσι εκανα εγω τουλαχιστον με τον Σταυρο Καστρινακη.Ημουν μεταξυ του Καστρινακη και του Γιανκου-Γκαρουτσυ και διαλεξα τον πρωτο.Αλλο το ψαροντουφεκο αλλο η ελευθερη.Δεν εχω τιποτα με τον calich που λετε ολοι δεν τον γνωριζω τον ανθρωπο αλλα αλλο να σου κανει μαθημα ενας ανθρωπος ο οποιος εχει 10πανελληνια στα 90 μετρα και γενικα ασχολειται με ολες τις κατηγοριες της ελευθερης η κανει πρωταθλητισμο σε αυτο(Καστρινακης) η αναλογα ο Γιανκος ακομα πιο νεος και φτασμενος απο το να σου κανει μαθημα ενας ΘΡΥΛΟΣ-ψαροντουφεκας....

Μετραει πολυ η μεταδοτικοτητα που εχει οκαθενας εκτος των επιδοσεων και απο αυτο που ειδα εγω ο Σταυρος ηταν σουπερ.

Αν ηθελα να μαθω να πιανω ψαρια θα επρατα αναλογα δεν ξερω αν με πιανεις.

Άβαταρ μέλους
vasilis1987
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vasilis1987 » Σάβ 24 Ιαν 2015, 13:20

tseligas έγραψε:Θα σε συμβουλευα να πας σε εναν δασκαλο που ασχολειται με την ελευθερη καταδυση επι το πλειστον.Ετσι εκανα εγω τουλαχιστον με τον Σταυρο Καστρινακη.Ημουν μεταξυ του Καστρινακη και του Γιανκου-Γκαρουτσυ και διαλεξα τον πρωτο.Αλλο το ψαροντουφεκο αλλο η ελευθερη.Δεν εχω τιποτα με τον calich που λετε ολοι δεν τον γνωριζω τον ανθρωπο αλλα αλλο να σου κανει μαθημα ενας ανθρωπος ο οποιος εχει 10πανελληνια στα 90 μετρα και γενικα ασχολειται με ολες τις κατηγοριες της ελευθερης η κανει πρωταθλητισμο σε αυτο(Καστρινακης) η αναλογα ο Γιανκος ακομα πιο νεος και φτασμενος απο το να σου κανει μαθημα ενας ΘΡΥΛΟΣ-ψαροντουφεκας....

Μετραει πολυ η μεταδοτικοτητα που εχει οκαθενας εκτος των επιδοσεων και απο αυτο που ειδα εγω ο Σταυρος ηταν σουπερ.

μαλλον δεν ξερεις και πολλα για τον καλιτς

Άβαταρ μέλους
Filippos_C
Ονοματεπώνυμο: Filippos Chazapis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Filippos_C » Σάβ 24 Ιαν 2015, 13:56

απο οτι βλεπω οι επιλογες ειναι αρκετες και καλες

για να δουμε και οι τιμες :)

και το προγραμμα

θα το ψαξω
My word is my bond

tseligas
Ονοματεπώνυμο: Μιχαλης Κατσιωνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tseligas » Σάβ 24 Ιαν 2015, 14:41

vasilis1987 έγραψε:
tseligas έγραψε:Θα σε συμβουλευα να πας σε εναν δασκαλο που ασχολειται με την ελευθερη καταδυση επι το πλειστον.Ετσι εκανα εγω τουλαχιστον με τον Σταυρο Καστρινακη.Ημουν μεταξυ του Καστρινακη και του Γιανκου-Γκαρουτσυ και διαλεξα τον πρωτο.Αλλο το ψαροντουφεκο αλλο η ελευθερη.Δεν εχω τιποτα με τον calich που λετε ολοι δεν τον γνωριζω τον ανθρωπο αλλα αλλο να σου κανει μαθημα ενας ανθρωπος ο οποιος εχει 10πανελληνια στα 90 μετρα και γενικα ασχολειται με ολες τις κατηγοριες της ελευθερης η κανει πρωταθλητισμο σε αυτο(Καστρινακης) η αναλογα ο Γιανκος ακομα πιο νεος και φτασμενος απο το να σου κανει μαθημα ενας ΘΡΥΛΟΣ-ψαροντουφεκας....

μαλλον δεν ξερεις και πολλα για τον καλιτς

Οχι δεν ξερω αδερφε το ειπα.Ξερω πολλα ομως για τους τροπους διδασκαλιας του καθενα και για το ποτε ποσο και ΑΝ ανανεωνονται.Προτιμησα το συστημα της AIDA για πολλους και διαφορους λογους.

dimitriskoum
Ονοματεπώνυμο: Δημητρης Κουμουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitriskoum » Σάβ 24 Ιαν 2015, 17:53

Οχι δεν ξερω αδερφε το ειπα.Ξερω πολλα ομως για τους τροπους διδασκαλιας του καθενα και για το ποτε ποσο και ΑΝ ανανεωνονται.Προτιμησα το συστημα της AIDA για πολλους και διαφορους λογους.[/quote]

Αν κάποια στιγμή βρεις τον χρόνο μπορείς να γράψεις περισσότερες πληροφορίες ? Και για ποιούς λόγους προτίμησες το εκπαιδευτικό σύστημα της AIDA ? (έστω και με πμ αν δεν θες εδώ)
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

geo0084

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geo0084 » Σάβ 24 Ιαν 2015, 20:16

Καλησπερα κ απο εμενα!!
Τον μαιο αποφασισια και εκανα και εγω ενα σχολειο μεναν φιλο μου. μετα απο4 μερες εγραψα στο φορουμ για τις εμπειριες μου. πλεον με τον δασκαλο ειμαστε και καλοι φιλοι [Βασιλης Καλογεροπουλος(aliotis1)] :)
Δεν χρειαζεται να τα ξαναγραφω και σας βαζω το λινκ που εγραψα τοτε : viewtopic.php?t=42653

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Σάβ 24 Ιαν 2015, 21:12

Roberto Calich.
Πολύ καλός φίλος και "μαθητής" του Umberto, αν αυτό λέει κάτι.
Πολύ ευχάριστος στο μάθημα και με μεταδοτικότητα των γνώσεών του.
Η ηρεμία του, μεταφέρεται αυτόματα σε όλη την τάξη.
Το γεγονός ότι είναι ψαροτουφεκάς,το βάζω στα +.

Μετά από πολλά χρόνια, έμαθα να βουτάω σωστά και με ασφάλεια.

Επίσης,όπως έχω ξαναγράψει, το σχολείο ήταν μια από τις καλύτερες εμπειρίες που είχα,
στα 34 χρόνια που είμαι στη θάλασσα.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Agguato...
Ονοματεπώνυμο: Τσουτσανης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Agguato... » Κυρ 25 Ιαν 2015, 20:12

Καλησπερα στη παρεα.
Φιλε μου με κλειστα ματια (aliotis1 ) Βασιλη Καλογεροπουλο της APNEA
Γνωσεις,εμπειρια,εξελιξη,τρομερη μεταδοτικοτητα και πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ......
Εγω μετα απο δυο σχολεια (2ο Επιπεδο κ Ψαροντουφεκο) μπορω να στο προτεινω ανεπιφυλακτα....
Θα παρεις γνωσεις που θα σε ακολουθουν για παντα κ ενα πολυ καλο φιλο.....
Παντως κανε την ερευνα σου.Γνωρισε τους δασκαλους απο κοντα κ αποφασισε σωστα με προσωπικη γνωμη....

Καλες αναδυσεις σε ολους κ παντα με ζευγαρι....
.

Άβαταρ μέλους
CapetanThomas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CapetanThomas » Κυρ 25 Ιαν 2015, 21:15

Agguato... έγραψε:Καλησπερα στη παρεα.
Φιλε μου με κλειστα ματια (aliotis1 ) Βασιλη Καλογεροπουλο της APNEA
Γνωσεις,εμπειρια,εξελιξη,τρομερη μεταδοτικοτητα και πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ......
Εγω μετα απο δυο σχολεια (2ο Επιπεδο κ Ψαροντουφεκο) μπορω να στο προτεινω ανεπιφυλακτα....
Θα παρεις γνωσεις που θα σε ακολουθουν για παντα κ ενα πολυ καλο φιλο.....
Παντως κανε την ερευνα σου.Γνωρισε τους δασκαλους απο κοντα κ αποφασισε σωστα με προσωπικη γνωμη....
Καλες αναδυσεις σε ολους κ παντα με ζευγαρι....
.

Χαίρομαι πάρα πολύ,
πάντα όταν ακούω καλά λόγια για τους Φίλους μου...

Γειά σου Φίλε μου Βασίλη.
Να είσαι πάντα καλά.
Εκεί που είσαι, ήμουνα, κι εδώ που είμαι θάρθεις...

kostas80
Ονοματεπώνυμο: kostas1980

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostas80 » Δευ 26 Ιαν 2015, 11:33

καλα ολα! αλλα αν θελετε βαλτε και καμια τιμη για να εχουμε μια καλυτερη εικονα. ευχαριστω :)

Άβαταρ μέλους
salpas
Ονοματεπώνυμο: Nikolas Varis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από salpas » Δευ 26 Ιαν 2015, 13:00

Εαν εχεις χρονο και χρημα, εξαφανισου απο Ελλαδα. Εαν οχι ψαξε μηπως καi βρεις εκπαιδευτη ειτε απο PFI ειτε απο FII.

Υ.Γ

Exω βγαλει ολα τα σχολεια της apnea

Χαιρετισμους

Νικολας
Καλος ψαροκυνηγος ειναι αυτος που γυρναει στο σπιτι του

calligula
Ονοματεπώνυμο: αναγνωστακης γρηγορης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από calligula » Δευ 26 Ιαν 2015, 16:47

θέλω να πω ότι στην περίπτωση μας ο Βασίλης (ALIOTIS1 ) έκανε σε 3 άτομα το σχολείο δεύτερου επιπέδου. Είχαμε κάνει το πρώτο επίπεδο με άλλον αλλά στην ουσία δεν ξέραμε ούτε σπάσιμο να κάνουμε. Μετά από το σεμινάριο και χάρη στη υπομονή,ανθρωπιά στις γνώσεις και τη βοήθεια του Βασίλη μας έφτασε σε άλλο level . Μας έμαθε πάρα πολλά ακόμα και πράγματα που θα έπρεπε να μας τα είχαν πει στο πρώτο επίπεδο. Ευχαριστούμε τον Βασίλη γιατί εάν δεν δεχόταν να έρθει Κρήτη για το σεμινάριο σήμερα ίσως να μην έγραφα σε αυτό το forum .το αποτέλεσμα τον γνώσεων του φαίνεται πάνω μας και στις αποδόσεις μας. Θα τον συνιστούσα ακόμα και στο παιδί μου. Η απόφαση είναι δική σου για το που θα κάνεις και με ποιον το σχολείο μην ξεχνάς όμως ότι η ασφάλειά σου και η ζωή σου είναι το παν. Σε ευχαριστώ φίλε Βασίλη.

philip
Ονοματεπώνυμο: filippos koyloyriotis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από philip » Δευ 26 Ιαν 2015, 17:32

Ζητώ συγνώμη που θα κριτικάρω την όλη συζήτηση, αλλά πρέπει να μάθουμε τι είναι ανάγκη και τι επιθυμεία!
Π.Χ θέλω να κάνω ψαροτούφεκο, τι ακριβώς θέλω, εαν θέλω την ασφάλεια μου πρέπει πάντα να πηγαίνω με ζευγάρι το οποίο θα με προσέχει και έγω αυτόν επίσης δεν κάνω ποτέ υπεραερισμό και χρισημοποιώ το 60 με 65 τις εκατό, δηλαδή εάν το 90 τις εκατό είναι τα 18 μέτρα πρέπει να ψαρεύω στα 10 με 11 μέτρα και η υδροβιότητα θα έρθει σιγά σιγά επίσης και η άπνοια θα ανέβει και αυτή αναλόγως την συχνότητα και άλλα πολλά.......
Π.Χ Εάν θέλω να γίνω ελεύθερος δύτης, τότε θα πρέπει να δώ σε πρώτη φάση εαν υπάρχει καποιός αθλητικός σύλλογος όπως π.χ Aida όπου θα πληρώνεις κάποια συμμετοχή τουλάχιστον έτσι νομίζω.Αυτά κύριοι δεν θα σας στιχοισουν σχεδόν τίποτα ειδικά για το πρώτο παράδειγμα.
Το χόμπυ που κάνουμε θέλει υπομονή ψυχραιμία συχνότητα στο νερό και αερόβια άσκηση και όλα τα άλλα έρχονται. :) :)

kounavi
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης Γερμανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kounavi » Δευ 26 Ιαν 2015, 18:27

philip έγραψε:Ζητώ συγνώμη που θα κριτικάρω την όλη συζήτηση, αλλά πρέπει να μάθουμε τι είναι ανάγκη και τι επιθυμεία!
Π.Χ θέλω να κάνω ψαροτούφεκο, τι ακριβώς θέλω, εαν θέλω την ασφάλεια μου πρέπει πάντα να πηγαίνω με ζευγάρι το οποίο θα με προσέχει και έγω αυτόν επίσης δεν κάνω ποτέ υπεραερισμό και χρισημοποιώ το 60 με 65 τις εκατό, δηλαδή εάν το 90 τις εκατό είναι τα 18 μέτρα πρέπει να ψαρεύω στα 10 με 11 μέτρα και η υδροβιότητα θα έρθει σιγά σιγά επίσης και η άπνοια θα ανέβει και αυτή αναλόγως την συχνότητα και άλλα πολλά.......
Π.Χ Εάν θέλω να γίνω ελεύθερος δύτης, τότε θα πρέπει να δώ σε πρώτη φάση εαν υπάρχει καποιός αθλητικός σύλλογος όπως π.χ Aida όπου θα πληρώνεις κάποια συμμετοχή τουλάχιστον έτσι νομίζω.Αυτά κύριοι δεν θα σας στιχοισουν σχεδόν τίποτα ειδικά για το πρώτο παράδειγμα.
Το χόμπυ που κάνουμε θέλει υπομονή ψυχραιμία συχνότητα στο νερό και αερόβια άσκηση και όλα τα άλλα έρχονται. :) :)
Δεν ξερω τωρα τι ισχυει, αλλα στη Aida σε ρωτουσαν πρωτα αν εχεις τελειωσει καποιο σχολειο (2ο ή 3 ο επιπεδο) πριν γραφτεις. Προσωπικα μετα την αγορα στολης μασκας, πεδιλων το σχολειο πρεπει να ειναι η επομενη επενδυση και μετα ερχεται το οπλο.

Άβαταρ μέλους
vasilis1987
Ονοματεπώνυμο: Βασιλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vasilis1987 » Δευ 26 Ιαν 2015, 19:56

Ο καθενας οπου και να παει ευχαριστημενος θα ειναι. Γνωσεις θα παρεις σιγουρα. Για να συγκρινεις πρεπει να εχεις κανει 2 τουλαχιστον διαφορετικα σχολεια. Δεν νομιζω να ειναι πολλοι.
Νομιζω για τον μεσο ψαροτουφεκα οπως ειμαστε οι περισσοτεροι οτι μαθει απο οπουδηποτε θα ειναι αρκετο για να μπορεσει να κανει το χομπυ. Δεν νομιζω να σου πει κανενας λαθος σπασιμο μεσης, λαθος πεδιλιες κλπ κλπ. Απο εκει και περα αν τηρεις αυτα που σου μαθαν θα εισαι με σωστες βασεις, αν δεν τα τηρεις σιγα σιγα επιστρεφεις στα κουσουρια της προ σχολειου εποχης.

Επιστροφή στο “Επιδόσεις και τεχνικές”