Pathos Sniper αλλαγές !

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Άβαταρ μέλους
Ser
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τετ 21 Δεκ 2016, 20:31
Ονοματεπώνυμο: Ser
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Pathos Sniper αλλαγές !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ser » Τετ 18 Ιαν 2023, 22:05

chrissfak έγραψε:
Τετ 15 Ιουν 2022, 19:32
Φίλε μου όλα σχετικά είναι! Εγώ με τα 2 16αρια TNT κομμένα σε συντελεστή 3.4 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Μάλιστα είχα πάει να πουλήσω το όπλο (αψυχολόγητα), το μετάνιωσα και το κράτησα.

Το κρατάω όμως στιβαρά πριν ρίξω, δεν είναι για χαλαρές βολές πάνω στην κίνηση ή στρίβοντας πριν ρίξεις κτλ..

Το όπλο εκτός από ευθύβολο είναι και πολύ απλό στη χρήση, ειδικά με τον κλειστό οδηγό δεν ασχολείσαι ούτε με το να περνάς πετονιές πάνω από τη βέργα...

Έχω πάρει από μπαρμούνια μέχρι μαύρα, είναι οπλάρα για τα λεφτά του.
16άρια ΤΝΤ με συντελεστή 3,4;
Είσαι σίγουρος;
εγώ με συντελεστή 3 στο προτελευταίο καρχαριάκι και τα δύο 16άρια λάστιχα και δεν μπορούσα να πατήσω τη βέργα!!
Υπάρχει η δυνατότητα να μαλακώσει η ευαισθησία της σκανδάλης στα Sniper;
Περιμένω να τα δοκιμάσω με 14άρια!!
Πετυχημένο ψαροντούφεκο είναι όταν επιστρέφεις σώος και αβλαβής!
Λέμε τώρα... Αν σέρνεις μαζί σου και κάτι "καλό" το πιστεύεις πιο πολύ...

chrissfak
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2020, 16:29

Re: Pathos Sniper αλλαγές !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chrissfak » Παρ 20 Ιαν 2023, 18:23

Ser έγραψε:
Τετ 18 Ιαν 2023, 22:05
chrissfak έγραψε:
Τετ 15 Ιουν 2022, 19:32
Φίλε μου όλα σχετικά είναι! Εγώ με τα 2 16αρια TNT κομμένα σε συντελεστή 3.4 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Μάλιστα είχα πάει να πουλήσω το όπλο (αψυχολόγητα), το μετάνιωσα και το κράτησα.

Το κρατάω όμως στιβαρά πριν ρίξω, δεν είναι για χαλαρές βολές πάνω στην κίνηση ή στρίβοντας πριν ρίξεις κτλ..

Το όπλο εκτός από ευθύβολο είναι και πολύ απλό στη χρήση, ειδικά με τον κλειστό οδηγό δεν ασχολείσαι ούτε με το να περνάς πετονιές πάνω από τη βέργα...

Έχω πάρει από μπαρμούνια μέχρι μαύρα, είναι οπλάρα για τα λεφτά του.
16άρια ΤΝΤ με συντελεστή 3,4;
Είσαι σίγουρος;
εγώ με συντελεστή 3 στο προτελευταίο καρχαριάκι και τα δύο 16άρια λάστιχα και δεν μπορούσα να πατήσω τη βέργα!!
Υπάρχει η δυνατότητα να μαλακώσει η ευαισθησία της σκανδάλης στα Sniper;
Περιμένω να τα δοκιμάσω με 14άρια!!
Ναι είναι 3.4-3.5. Απλά έχε υπόψη ότι τα TNT τα καινούρια είναι άσπρα μέσα αντί μαύρα όπως παλιότερα και έχουν γίνει πολύ πιο μαλακά για κάποιο λόγο. Αν έχεις τα "παλιά", κάτι αντίστοιχο είναι 3.2 περίπου.

Οριακά υπάρχει στρέβλωση στο σωλήνα με αυτό το φορτίο για ένα μακρύ Sniper, αλλά σε σκοποβολή έχω ίδιες επιδόσεις με 3λάστιχο raptor 115. Για κοντά μοντέλα η στρέβλωση είναι ανύπαρκτη.

Για τη σκανδάλη, είχα στο παρελθόν και γω μια δυσαρέσκεια για την ευαισθησία της. Αυτό που έκανα είναι να βγάλω το μηχανισμό έξω, να τον λύσω και να ξεπλύνω τα διάφορα μέρη με νερό. Η σκανδάλη έγινε πολύ πιο άμεση στην απόκριση μετά. Νομίζω μπορείς και μηχανικά να παίξεις με την ευαισθησία της σκανδάλης, αλλά δεν έχει χρειαστεί να το κοιτάξω.

ανθρωποκαινος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ 26 Νοέμ 2022, 00:18
Ονοματεπώνυμο: Ιωαννης Αρματωλος

Re: Pathos Sniper αλλαγές !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ανθρωποκαινος » Σάβ 21 Ιαν 2023, 12:32

Καλημέρα εγώ έχω το ενλογο όπλο σε 105. Θέματα με την σκανδάλη είχα όταν τεντωνα πολύ το σχοινακι στην μεταλλική σχοινοπιαστρα, μολις εδωσα λιγα μποσικα από το μουλινε η σκανδάλη έγινε βούτυρο. Άμα δεν διορθωθεί το πρόβλημα με αυτό το κολπακι τότε βάλε λιγο λαδακι εσωτερικά στον μηχανισμό μην και τυχόν υπάρχουν κάπου τριβές αν και δεν νομίζω.

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”