Τι κουβαλαω μαζι μου στο ψαρεμα

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Άβαταρ μέλους
Navaho

Τι κουβαλαω μαζι μου στο ψαρεμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 22 Σεπ 2020, 12:09

Ακουω και τα δικα σας!!
phpBB [video]
Φουντουνια και πασης Ελλαδας

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Re: Τι κουβαλαω μαζι μου στο ψαρεμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Τρί 22 Σεπ 2020, 13:44

Αν και στα έχω ήδη... ξεφουρνίσει :mrgreen:
Τη σημαδούρα μου την λες και περίπτερο!

Για να απονεμηθεί ο τίτλος ΄΄ σημαδούρα/περίπτερο΄΄, απαιτείται να πληρούνται αρκετές -εντελώς αυθαίρετες βέβαια :grin: - προδιαγραφές!

Έχουμε και λέμε: δεύτερο ή και τρίτο όπλο, 2 ψαροκαλώδια (2,5άρι NYA), 1 σακκούλα-διχτάκι για τα χταπόδια (αλλιώς μπλέκουν και κολλάνε παντού😁)1 μπουκάλι νερό, +ένα μπουκαλάκι ισοτονικό στα πολύωρα ψαρέματα ή και καμιά μπάρα, έναν εξολκέα βέργας, ένα γάντζο χταποδιών, ένα ζευγάρι λάστιχα ΄΄ανάγκης΄΄, ένα μικρό ΄΄τσαντάκι΄΄ με σχοινάκια, ένα μικρό πολυεργαλείο, μιά μικρή πυξίδα από μπρελόκ και λίγο λαστιχόσχοινο.😳 Χμμμ λέτε να χρειάζομαι κάτι με....αμπάρι; 😂

Ααααα, και μου έκαναν και μια πολλλλλλλλλλλύ σωστή παρατήρηση. Ξέχασα τις παντόφλες! BUFALO αν βρείτε, που δεν θα βρείτε ορίτζιναλ μια που τις κάψαμε όλες στις σόμπες βαρελάκια ως φαντάροι :mrgreen: , οπότε βολευτείτε με ότι αντέχει κατσάβραχο και δεν γλιστράει!
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 22 Σεπ 2020, 14:01

Όλα τα σκέφτηκες, αλλά ξέχασες το βασικότερο: ΦΟΥΝΤΟΥΝΙΑ Πάνε ωρέ στον πόλεμο χωρίς φουντούνια??

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 22 Σεπ 2020, 14:11

Θήκη στην θήκη των όπλων, Σωστός!!!

Επίσης εγώ κουβαλάω πάντα ένα πλαστικό στο οποίο βάζω μέσα σχοινάκια, κλιπσάκια, ελιές, αναπτήρα, στοιχειώδη εργαλεία, έτσι ώστε να κάνω μικροεπισκευές. Στην πράξη έχει αποδειχτεί υπερχρήσιμο! Και ένα σετ εφεδρικά λάστιχα, καλό είναι να υπάρχουν.

Ως προς τον σάκο μεταφοράς, έχω έναν στυλ σακίδιο με θήκες και για τα πέδιλα, έτσι ώστε να τον ζώνομαι και να κάνω αποστάσεις σχετικά άνετα.

Τέλος την ζώνη βαρών, την φοράω δεν την κουβαλάω, είναι πολύ πιο άνετα έτσι. Κάποιοι γελάνε, αλλά οκ...

Υ.Γ. Το μαύρο αποσπωμένο που το αγόρασες? Έχω φάει τον κόσμο να το βρω και δεν το βρίσκω πουθενα.

Άβαταρ μέλους
pillius
Ονοματεπώνυμο: Βασίλης Κόκκαλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pillius » Τρί 22 Σεπ 2020, 14:50

μιλάμε για οργάνωση!
εγώ ένα νεράκι και ένα ξεβραχωτήρι παίρνω, άντε αν σπανίως πάω μακρυά ή παίζει μεικτό ψάρεμα και ένα δεύτερο όπλο :)

Άβαταρ μέλους
maimouth
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Τρί 22 Σεπ 2020, 15:05

Εσυ πας για μετακομιση οχι για ψαρεμα χαααχχα
πολυ πραμμα!

παμε
1) Μπουρνουζι
2)Στολη
3)2 μασκες
4)οπλα
5)Ζωνη + βαρη
6)Σημαδουρα με ελιες
7)πεδιλα
8)αποχετευτικο συστημα βυζαντιου (ουροκαθετηρα χααχχα)
9)καλτσακια + γαντακια
10)καμερα (αν τη βαλω επανω στο οπλο-συνηθως βαριεμαι)
11)σαπουνονερο
12) ΙΣΟΤΟΝΙΚΟ ΠΟΤΟ (που ειναι το δικο σου????? οεο? )
13)αναπνευστηρα
14) Ψαροβελοναααααα βασικοτατο
15)Κουτακι για τα κλειδια του αυτοκινητου ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
16)ενα κομματι σχοινοκαμπανα παντα πανω στη σημαδουρα (αχρειαστο ναναι)
17) φακους επαφης .
αυταααα
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 22 Σεπ 2020, 16:26

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 13:44

Για να απονεμηθεί ο τίτλος ΄΄ σημαδούρα/περίπτερο΄΄, απαιτείται να πληρούνται αρκετές -εντελώς αυθαίρετες βέβαια :grin: - προδιαγραφές!

Έχουμε και λέμε: δεύτερο ή και τρίτο όπλο, 2 ψαροκαλώδια (2,5άρι NYA), 1 σακκούλα-διχτάκι για τα χταπόδια (αλλιώς μπλέκουν και κολλάνε παντού😁)1 μπουκάλι νερό, +ένα μπουκαλάκι ισοτονικό στα πολύωρα ψαρέματα ή και καμιά μπάρα, έναν εξολκέα βέργας, ένα γάντζο χταποδιών, ένα ζευγάρι λάστιχα ΄΄ανάγκης΄΄, ένα μικρό ΄΄τσαντάκι΄΄ με σχοινάκια, ένα μικρό πολυεργαλείο, μιά μικρή πυξίδα από μπρελόκ και λίγο λαστιχόσχοινο.😳 Χμμμ λέτε να χρειάζομαι κάτι με....αμπάρι; 😂

Ααααα, και μου έκαναν και μια πολλλλλλλλλλλύ σωστή παρατήρηση. Ξέχασα τις παντόφλες! BUFALO αν βρείτε, που δεν θα βρείτε ορίτζιναλ μια που τις κάψαμε όλες στις σόμπες βαρελάκια ως φαντάροι :mrgreen: , οπότε βολευτείτε με ότι αντέχει κατσάβραχο και δεν γλιστράει!
Τσαντακι του σπορτ Μπιλι για τους παλιους χαχα
dimitrikotz έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 14:01
Όλα τα σκέφτηκες, αλλά ξέχασες το βασικότερο: ΦΟΥΝΤΟΥΝΙΑ Πάνε ωρέ στον πόλεμο χωρίς φουντούνια??
Πρωτον τα φαγητα τα αφησα εξω θα το εκανα μαστερ σεφ το επεισοδιο οπως και τα ποτα. Εδειξα που κρεμαω το νερο μονο (ισοτονικο εχω κ γω)
Δευτερο και τα δυο αποσπωμενα μαυρα ειναι. Το ενα ειναι ενα ΚΜ το χω 15 χρονια το αλλο το κλασσικο αποσπομενο.

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 22 Σεπ 2020, 16:30

pillius έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 14:50
μιλάμε για οργάνωση!
εγώ ένα νεράκι και ένα ξεβραχωτήρι παίρνω, άντε αν σπανίως πάω μακρυά ή παίζει μεικτό ψάρεμα και ένα δεύτερο όπλο :)
Ο καλυτερος εισαι χαχαχα

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 22 Σεπ 2020, 16:31

maimouth έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 15:05
Εσυ πας για μετακομιση οχι για ψαρεμα χαααχχα
πολυ πραμμα!

παμε
1) Μπουρνουζι
2)Στολη
3)2 μασκες
4)οπλα
5)Ζωνη + βαρη
6)Σημαδουρα με ελιες
7)πεδιλα
8)αποχετευτικο συστημα βυζαντιου (ουροκαθετηρα χααχχα)
9)καλτσακια + γαντακια
10)καμερα (αν τη βαλω επανω στο οπλο-συνηθως βαριεμαι)
11)σαπουνονερο
12) ΙΣΟΤΟΝΙΚΟ ΠΟΤΟ (που ειναι το δικο σου????? οεο? )
13)αναπνευστηρα
14) Ψαροβελοναααααα βασικοτατο
15)Κουτακι για τα κλειδια του αυτοκινητου ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
16)ενα κομματι σχοινοκαμπανα παντα πανω στη σημαδουρα (αχρειαστο ναναι)
17) φακους επαφης .
αυταααα
Ωραια να μη νιωθω εγω ο παραξενος χαχαχα. Βλεπω ειμαστε πολλοι

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 22 Σεπ 2020, 16:39

Navaho έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 16:26
ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:

Τσαντακι του σπορτ Μπιλι για τους παλιους χαχα
dimitrikotz έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 14:01
Πρωτον τα φαγητα τα αφησα εξω θα το εκανα μαστερ σεφ το επεισοδιο οπως και τα ποτα. Εδειξα που κρεμαω το νερο μονο (ισοτονικο εχω κ γω)
Δευτερο και τα δυο αποσπωμενα μαυρα ειναι. Το ενα ειναι ενα ΚΜ το χω 15 χρονια το αλλο το κλασσικο αποσπομενο.
Το ΚΜ λέω, έχω ένα αλλά θέλω να πάρω κι άλλο, είναι πολύ καλύτερο από τα υπόλοιπα.

Άβαταρ μέλους
Navaho

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navaho » Τρί 22 Σεπ 2020, 16:54

dimitrikotz έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 16:39
Navaho έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 16:26
ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Τη σημαδο....
Το ΚΜ λέω, έχω ένα αλλά θέλω να πάρω κι άλλο, είναι πολύ καλύτερο από τα υπόλοιπα.
Λογικα θα εχει σαϊτ η εταιρεια αλλιως τσεκαρε ιντερνετικα. Απο πλευρας κλειδωματος ειναι τα καλυτερα ναι. Απλα ειναι 750ρια αυτο δεν μου αρεσε. Εβγαλε ενα δικιλο τωρα ιδιο αλλα ηταν πανακριβο. 55€. Ελεος

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Τρί 22 Σεπ 2020, 17:17

Εγώ από την άλλη βέβαια στη σημαδούρα έχω ψαροβελόνα,κανά δύο λαστιχόσχοινα και στο ένα από τα δύο βάζω το νερό και ένα στεγανό κουτί για τα κλειδιά από το αμάξι.
Στο τσακίρ κέφι όταν πάμε μαζί με τον Τσέλιγκα να πάρουμε και ένα όπλο ακόμα μαζί.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

SpyrosX
Ονοματεπώνυμο: Σπύρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpyrosX » Τρί 22 Σεπ 2020, 17:45

Για να τα κουβαλάς όλα αυτά θέλει και την κατάλληλη τσάντα! Απλώς μοιράζομαι μαζί σας οτι μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα επιτέλους καταδυτική με ροδάκια που να χωράει μεγάλα βατραχοπέδιλα (cressi tuna - βγήκε φέτος). Ειδικά τον χειμώνα μου έφευγε η μέση να κουβαλάω τα πράγματα καθώς υπάρχει απόσταση από το σπίτι μέχρι το αυτοκίνητο. Θα την παραλάβω την άλλη εβδομάδα και θα σας πω εντυπώσεις!

Άβαταρ μέλους
maimouth
Ονοματεπώνυμο: Costas Vasilakopoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από maimouth » Τρί 22 Σεπ 2020, 18:57

SpyrosX έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 17:45
Για να τα κουβαλάς όλα αυτά θέλει και την κατάλληλη τσάντα! Απλώς μοιράζομαι μαζί σας οτι μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα επιτέλους καταδυτική με ροδάκια που να χωράει μεγάλα βατραχοπέδιλα (cressi tuna - βγήκε φέτος). Ειδικά τον χειμώνα μου έφευγε η μέση να κουβαλάω τα πράγματα καθώς υπάρχει απόσταση από το σπίτι μέχρι το αυτοκίνητο. Θα την παραλάβω την άλλη εβδομάδα και θα σας πω εντυπώσεις!
Για ριξε λεπτομερειες και φωτο.
Κολυμπητα κανω επι το πλειστον και με περπατηματακι
...από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα

SpyrosX
Ονοματεπώνυμο: Σπύρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpyrosX » Τρί 22 Σεπ 2020, 19:42

maimouth έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 18:57
SpyrosX έγραψε:
Τρί 22 Σεπ 2020, 17:45
Για ριξε λεπτομερειες και φωτο.
Κολυμπητα κανω επι το πλειστον και με περπατηματακι
Σου έστειλα πμ γιατί δεν ξέρω εάν θα θεωρηθεί διαφήμιση.

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”