φυσάει αγέρας που με πάει...

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
dimitrikotz

Re: φυσάει αγέρας που με πάει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Πέμ 30 Ιούλ 2020, 23:49

Το βίντεο με την στήρα πραγματικά με εντυπωσίασε. Δεν είμαι καθόλου επαϊων στο θέμα αεροβόλου αλλά η εντύπωση που έχω είναι την 'βρώμικη' δουλειά την έκανες εσύ με την εξαιρετική βουτιά και το όπλο απλά υποβοήθησε την διεκπεραίωση του έργου. Παλιά θυμάμαι είχαμε ένα 'μότο' ότι 'το ΄όπλο δεν κάνει τον ψαρά', αλλά βεβαίως με όλες αυτές τις εξελίξεις της τεχνολογίας αυτό ακούγεται κάπως παρωχημένο πλέον. Δεν ξέρω αν οποιοσδήποτε άλλος κρατώντας το ίδιο όπλο θα μπορούσε να πετύχει αυτή την εντυπωσιακή σύλληψη, πάντως σίγουρα ο συνδιασμός όπλου - κυνηγού ήταν το κλειδί για την επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:15

Πλάκα με κάνετε ρε;
Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το ποστ... :shock:
Που να διαβάζω τώρα......... :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:53

hariska έγραψε:
Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:15
Πλάκα με κάνετε ρε;
Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το ποστ... :shock:
Που να διαβάζω τώρα......... :mrgreen:
....μετα απορουμε που δεν διαβαζουν οι μαθητες !! [-(
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:54

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσΑΝτα :mrgreen:
πΑΝτως είναι μεγάλη μαγκιΑ Ν΄ αλλάζεις όπλο για βολές στο ΑΝοιχτό νερό. Ο Βλάχος έλεγε σε ένα άρθρο ότι χΑΝεις μία σεζόν μέχρι να μάθεις τα τερτίπια του αεροβόλου και να το ψαρεύεις σωστά. Εσύ το έμαθες πολύ πιο γρήγορα, ΕΥΓΕ!!! :hello:
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ

Άβαταρ μέλους
fireman
Ονοματεπώνυμο: Τρύφων Μπαργκάουι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fireman » Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:48

ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ έγραψε:
Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:54
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσΑΝτα :mrgreen:
πΑΝτως είναι μεγάλη μαγκιΑ Ν΄ αλλάζεις όπλο για βολές στο ΑΝοιχτό νερό. Ο Βλάχος έλεγε σε ένα άρθρο ότι χΑΝεις μία σεζόν μέχρι να μάθεις τα τερτίπια του αεροβόλου και να το ψαρεύεις σωστά. Εσύ το έμαθες πολύ πιο γρήγορα, ΕΥΓΕ!!! :hello:
Και λίγο λέει. Τα άοπλα τα έχω στα χέρια απο πέρσι το καλοκαίρι. Βέβαια έτυχαν κάποιες αναποδιές που δε με επέτρεπαν να πάω στη θάλασσα οσο θα ήθελα άλλα και πάλι δεν είναι ο μόνος λόγος που δυσκολεύτηκα . Η αγορά στην Ελλάδα γύρω απ τα ανταλλακτικά των αεροβόλων είναι πολύ πίσω. Κάθε φόρα που εμφανιζόταν κάποιο προβλημα ή βελτίωση που ήθελες να κάνεις, το όπλο έμενε εκτός. Έτσι μειωνόταν ο χρόνος που το είχες στα χέρια ακόμα παραπάνω. Το καλό είναι οτι τα σύγχρονα όπλα έχουν λυμένα κάποια απο τα βασικά τους προβλήματα απο μαμά και έτσι κάπου την έκανες τη δουλειά σου. Εγώ με το που τα πήρα στα χέρια, προσπάθησα να επικεντρωθώ στο θέμα σκόπευση και κάνοντας κάποιες βελτιώσεις με τα σκοπευτικά θεωρώ οτι έχω ΑΡΧΊΣΕΙ να το βρίσκω
Η βλακεία είναι σαν την ραδιενέργεια συσσωρεύεται (Albert Einstein)

Γι' αυτό, μακριά από φασίστες και φασιστοειδή !!!

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”