Όπλο σε σχήμα σουπιάς

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Άβαταρ μέλους
Oriana
Ονοματεπώνυμο: Ουρανια Αρσενιαδου

Όπλο σε σχήμα σουπιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Oriana » Τρί 09 Ιουν 2020, 19:58

Καλησπέρα.Λοιπον τα ψάροντουφεκα με σωλήνα σε σχήμα σουπιάς εκτός από το πρακτικό που βοηθάει στις μετακινήσεις δεξιά αριστερά, μου αρέσουν πααρα πολύ.Ετσι λοιπόν λέω το επόμενο όπλο που θα πάρω ένα 90-95αρι να είναι σε σχήμα σουπιάς.Το θέμα τώρα είναι ότι ψάχνω καιρό και έχω βρει μόνο το σναιπερ της πάθος αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα και τι ψιλοαποφευγω.Εχετε να προτείνετε κάποιο τίμιο όπλο μέχρι 250€ σε σχήμα σουπιάς πάντα? :D :D . Κοίταγα και το μεανδρος αργό αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει στρογγυλό σωλήνα ή όχι.

dimitrikotz

Re: Όπλο σε σχήμα σουπιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 09 Ιουν 2020, 21:19

Καλησπέρα, κοίτα και το μάρες phantom που νομίζω το έχει και σε 75αρι και σε 90αρι, φαίνεται ότι έχει καλή σχεδίαση και κατασκευή, αν και δεν το έχω δοκιμάσει. Είναι περίπου στην τιμή που ψάχνεις. Επίσης υπάρχουν και αρκετά από την bleu αν ανέβεις λίγο και σε τιμή και σε μήκη (100-105) που είναι πραγματικά κορυφαία όπλα. Εγώ ψαρεύω και το cressi geronimo που έχει σχήμα κάτι σαν σουπιά (ημισουπιά θα έλεγα), 95αρι που και εύκολα γυρνάει και τρύπα ψαρεύεις, και μου έχουν ταιριάξει τα σκοπευτικά του. Οικονομικό και τίμιο οπλάκι. Καλές θάλασσες!!

Άβαταρ μέλους
Oriana
Ονοματεπώνυμο: Ουρανια Αρσενιαδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Oriana » Τρί 09 Ιουν 2020, 21:25

dimitrikotz έγραψε:
Τρί 09 Ιουν 2020, 21:19
Καλησπέρα, κοίτα και το μάρες phantom που νομίζω το έχει και σε 75αρι και σε 90αρι, φαίνεται ότι έχει καλή σχεδίαση και κατασκευή, αν και δεν το έχω δοκιμάσει. Είναι περίπου στην τιμή που ψάχνεις. Επίσης υπάρχουν και αρκετά από την bleu αν ανέβεις λίγο και σε τιμή και σε μήκη (100-105) που είναι πραγματικά κορυφαία όπλα. Εγώ ψαρεύω και το cressi geronimo που έχει σχήμα κάτι σαν σουπιά (ημισουπιά θα έλεγα), 95αρι που και εύκολα γυρνάει και τρύπα ψαρεύεις, και μου έχουν ταιριάξει τα σκοπευτικά του. Οικονομικό και τίμιο οπλάκι. Καλές θάλασσες!!
Ευχαριστώ για την απάντηση θα το μαρες.Η αλήθεια είναι τα μπλου τα είχα δει αλλά η τιμή και το μήκος τους(βλέπεις ως γυναίκα ένα όπλο 90αρι με το ζόρι το οπλιζω που να πάω σε 100αρι)με φρεναραν.Και πάλι θενξ

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 09 Ιουν 2020, 21:37

Σωστά, δεν είχα υπολογίσει ότι λόγω φύλλου θα δυσκολευόσουν στην όπλιση. Ίσως να εξέταζες και την περίπτωση ενός καλού αεροβόλου που οπλίζονται πιό εύκολα και είναι ισχυρότερα σε μικρότερα μεγέθη. Στο λέω αν και προσωπικά είμαι φανατικά υπέρ των λαστιχοβόλων. Πάντως δεν ξέρω άλλη γυναίκα στην Ελλάδα που να ασχολείται, πλην της πρώην μου!

subzoulou
Ονοματεπώνυμο: Πρίφτης Νίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από subzoulou » Τρί 09 Ιουν 2020, 22:28

Καλησπέρα , έχω up g (underpressure ) .Ίδιο περίπου μήκος όπλισης με το πάθος μου το 90 (99 εκ.) . Πολύ λιγότερη ανάκρουση με ίδιο στήσιμο . Αν υπήρχε σε 100 θα ήταν τέλειο . Για ( ακριβό ) 90 μάλλον το καλύτερο . :hello:

nikws7
Ονοματεπώνυμο: Νίκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikws7 » Τρί 09 Ιουν 2020, 22:41

https://www.scubastore.com/%CE%BA%CE%B1 ... 37076480/p αυτό έχω σε 75 ωραίο τουφεκακι ξεκούραστο ντελικάτο όμορφο κατάλληλο για γυναίκα θα έλεγα

Τώρα αν βρεις κανένα acid 90 και γενικά μονομπλοκ δεν το συζητάμε είναι ανώτερη κατασκευή και απόδοση.

Ακόμα μια λύση να σου έφτιαχνε κάποιος ξύλινο σε ελαφριά κατασκευή και σχήμα σουπιάς σε 85 με ανάποδο μηχανισμό να πας σε μήκος όπλισης 90-92
Otan mpw sto nero Ksexnaw ta panta

Άβαταρ μέλους
takis o fetas
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis o fetas » Τετ 10 Ιουν 2020, 00:06

Το μαίανδρος έχει οβάλ σωλήνα..
Το έχω και το έχω βάλει για πούλημα στις αγγελίες μιας και μου πεφτει μεγάλο(105) όπως και σε εσένα..
Real eyes,realize,real lies..

giannis3152

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis3152 » Τετ 10 Ιουν 2020, 08:07

κοιτα το το invictus hf ,cayman et βγαινουν απο 75 cm

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 10 Ιουν 2020, 10:33

Oriana έγραψε:
Τρί 09 Ιουν 2020, 21:25
dimitrikotz έγραψε:
Τρί 09 Ιουν 2020, 21:19
Ευχαριστώ για την απάντηση θα το μαρες.Η αλήθεια είναι τα μπλου τα είχα δει αλλά η τιμή και το μήκος τους(βλέπεις ως γυναίκα ένα όπλο 90αρι με το ζόρι το οπλιζω που να πάω σε 100αρι)με φρεναραν.Και πάλι θενξ
Όμορφα όπλα ,όταν πρωτοβγηκαν πήγα σε κατάστημα να τα δω διότι έψαχνα νέο 90αρι,έπιασα και χαζευα το 75αρι διότι με ειχε ξεγελάσει το μάτι μου μιας και εδειχνε σαν 90αρι??? Δεν πίστευα όταν μου είπαν ότι κρατώ το 75αρι :D
Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πας να τα δεις από κοντά ,και δεύτερον,πιθανόν με ένα μέχρι 86 πόντους να είσαι πολύ οκ,αλλά δεν ξέρω πόσα θα βρεις σε σχήμα σουπιά ??και καλή τιμή ??
Υγ.και το ΟΜΕΡ όχι το παραλλαγή αλλά το μαύρο σε σουπιά που είναι ποιο φτηνό δες που είναι πολύ καλό
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

GiorgosS
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Τετ 10 Ιουν 2020, 14:49

Το omer invictus που σου πρότεινε ο φίλος πιο πάνω το 90 έχει πραγματικό μήκος 85 και έρχεται με δύο 14 άρια οπότε οπλιζεις άνετα αλλά έχει γύρω στα 200 ευρώ χωρίς μουλινε δεν το λες φθηνό έχει και ο καλιτς κάτι ιταλικά με σωλήνα σουπιά αλλά δεν ξέρω τιμή τα mares είναι παλιό μοντέλο και αν πας σε τέτοιο καλύτερα παρτο από εξωτερικό έχει μισή τιμή σε σχέση με εδώ αλλά όντως το μήκος τους είναι μεγαλύτερο από το ονομαστικό εγώ θα επερνα το omer που είναι και σύγχρονο όπλο υπάρχουν και άλλα κοίτα και το δεύτερο του Roberto calits κάπου προς Παλλήνη είναι το μαγαζί του αλλά βασικό να πιάσεις τη λαβή να δεις αν σε βολεύει μην πέφτει μακριά από το δείκτη η σκανδάλη πάντα φορώντας ένα γάντι αυτό που χρησιμοποιεις στο ψάρεμα.

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Τετ 10 Ιουν 2020, 21:17

Καλησπέρα,για το snipper θα έλεγα όχι γιατί έχει κλειστό οδηγό,οπότε δεν ειναι ενα all around όπλο.
Το argo το έχω σε 95 έχει οβάλ σωλήνα αλλά συνεργάζεται καλύτερα με 6.75 ή 7άρα βέργα αλλιώς θέλει βαρύδωμα η κεφαλή,
πολύ καλό όπλο ολικό μήκος 121 εκατοστά και δίνει όπλιση 105-107 εκατοστά.
Το bucanero II έχει επίσης διαμορφωμένο σωλήνα,πολύ τίμιο low budget όπλο,σε πολλά trendy χρωματάκια,το 96 επίσης 121 εκατοστά δίνει 1-2 εκατοστά περισσότερη όπλιση από το meandros,ουσιαστικά αδιάφορο για μια βέργα 6.5 και 2 14άρια λάστιχα και τα δύο ρίχνουν τέλεια.
Το under pressure G MK II 100 που ανέφερε και ο φίλος παραπάνω είναι ένα πραγματικά πανέμορφο όπλο,αυτό πραγματικά κάνει διαμόρφωση σουπιά και είναι ένα πολύ ελαφρύ και ευέλικτο όπλο,έχει ολικό μήκος 116 εκ. και δίνει όπλιση 95 εκατοστά ίσως πάει λίγο παραπάνω κομπλέ από 250 ευρώ αλλά το αξίζει.
60348229_180801502835292_1282689865531523072_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”