Ερωτησεις για κατοχους Rayo

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
hogfish

Ερωτησεις για κατοχους Rayo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hogfish » Τρί 21 Ιαν 2020, 23:10

Καλησπερα,

Ειχα δωσει ενα Ραυο 90 χ ακτ επειδη δεν με βολεψε η λαβη.. πολυ μεγαλη ηταν,,

Μπορεις να τη φας τη λαβη και να την κανεισ πολυ μικρη σαν το μάρες φάντομ η το κρεσσι ?

επεισης, υπαρχουν διαφορες στην βολη μεταξυ των Ράϊο με κλειστη κεφαλη και αυτα με την ανοιχτη? γιατι μου αρεσουν τα άπνεα hawk νομιζω τα λενε
και λεω να παρω ενα 100 105 να το ξαναπροσπαθησω

Ευχαριστω θερμα!!!

Άβαταρ μέλους
Αερικό
Ονοματεπώνυμο: Λεονάρδος Στεφάνου

Re: Ερωτησεις για κατοχους Rayo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αερικό » Τετ 22 Ιαν 2020, 09:59

Εντελώς σε φιλικό επίπεδο η απάντηση έτσι ..
Τίποτα δεν έχω ούτε με τα όπλα αυτά ούτε με κανένα άλλο
Και τώρα στα δικά μας ,αφού δε σε βόλεψε η λαβή από την πρώτη φορά γιατί να ξαναπάρεις
όπλο με την ίδια και να μπεις σε αυτή τη διαδικασία;;;
Αν σου αρέσουν οι μικρές λαβές και σου κάθονται καλύτερα πήγαινε να δοκιμάσεις σε μαγαζιά όπλα και όποιο σου κάτσει καλύτερα στο χέρι και στο μάτι το παίρνεις.
Το να μπεις στην διαδικασία να πειράξεις τη λαβή, είναι το ποιο εύκολο, το να πετύχεις αυτό που θέλεις και να είναι και το τουφέκι ευθύβολο μετά την επέμβασή είναι το δύσκολο, και το ποιο πιθανό είναι να σου μείνει ο κόπος και τα έξοδα.
Το ξαναλέω για τελευταία φορά αν δε σου κάθεται μην το παίρνεις, πάρε κάτι στα μέτρα σου εξ αρχής ..
Όσον αφορά τη βολή δεν την καθορίζει η κεφαλή του όπλου αλλά του στήσιμο του, ο συνδυασμός δλδ βέργας και λαστίχων που έχει πάνω, αυτό που αλλάζει είναι λίγο η σκόπευση

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 22 Ιαν 2020, 10:27

τα πάντα μπορείς ,το θέμα είναι αν θα πετύχει - αν θα αντέξει και πόσο επιπλέον θα κοστίσει :)
Δεύτερον ,σίγουρα σε μήκος 105 θα υπάρχει μεγάλη στρέβλωση σωλήνα αλλουμινίου??δες το αυτό ,δοκίμασε το σε κατάστημα αν και γράφει για ενισχυμένο σωλήνα αλλουμινίου ??(αν και η ραγιάκηδες πίνουν νερό στο όνομα του ακόμα και σε αυτό το μήκος )
Και τέλος
η καλύτερη λύση για κάποιον που δεν πιάνουν τα χέρια του η δεν έχει λεφτά για πέταμα είναι η λύση που γράφει το Αερικό παραπάνω ;) ;)
υγ.γιατί δεν προσαρμόζεσε εσύ στο όπλο αντί το αντίστροφο ???
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
Αερικό
Ονοματεπώνυμο: Λεονάρδος Στεφάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αερικό » Τετ 22 Ιαν 2020, 10:41

Αν ήταν ένα όπλο που το είχες στα χέρια σου και δεν ήθελες να χαλάσεις αλλά λεφτά ίσως να το συζητούσαμε, αλλά να πας να πάρεις καινούριο όπλο !!! το οποίο δεν σου ταιριάζει και να μπείς στην διαδικασία ή να χαλάσεις και άλλα λεφτά σε μια μετατροπή αμφιβόλου ασφάλειας και αισθητικής που στο τέλος μπορεί να μην σου πετύχει ή να προσαρμοστείς εσύ με αυτό με άπειρες αστοχίες στην αρχή, δεν ξέρω, εγώ δεν θα το έκανα, αν εσύ το θέλεις τόσο σκέψου το.

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Τετ 22 Ιαν 2020, 12:30

Αν πιάνουν τα χέρια σου γίνεται να την φέρεις στα μέτρα σου,δές εδώ να πάρεις καμιά ιδέα
viewtopic.php?f=19&t=53819&hilit=%CE%BB ... CE%B7+rayo
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

hogfish

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hogfish » Παρ 24 Ιαν 2020, 19:51

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ,

Απλά μου αρέσει η ιδέα της απουσίας τριβών κ παράλληλων ελαστικών στην βέργα και ήθελα να δοκιμάσω ένα τέτοιο όπλο..
αν κ το μαρες φάντομ που έχω με έχει βολέψει γάντι κ είναι ακριβέστατο..

ppapanic
Ονοματεπώνυμο: παπανικολάου άκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ppapanic » Τρί 28 Ιαν 2020, 12:01

Ένας απλούστατος τρόπος είναι να αλλάξεις τη λαβή του με λαβή από viper sporasub!!Αυτό γιατί η λαβή αυτή έχει την ίδια εξωτερική διάμετρο(25,4 mm),δηλαδή ταιριάζει στο σωλήνα και είναι πολύ μικρότερη.Το έχω κάνει και είναι από τις λίγες πατέντες μου που έχουν δουλέψει,αν και το όπλο ρίχνει ελάχιστα ψηλά.Επίσης,με αυτό τον τρόπο αυξήθηκε η δύναμή του γιατί αυξήθηκε το μήκος όπλισης που με τη λαβή του R Α Y Ο είναι πολύ μικρότερο.Το πρόβλημα είναι να βρεις τη λαβή.
Διαφορετικά μην επιλέξεις πάλι όπλο που δεν σου κάθεται η λαβή [-X

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”