Πρωτη Open Cell στολη σωστη συντηρηση και αποθηκευση

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
xareas
Συντονιστής

Re: Πρωτη Open Cell στολη σωστη συντηρηση και αποθηκευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Δευ 01 Ιούλ 2019, 10:35

tas έγραψε:Οι ουρητηρες τύπου Ομέρ είναι πολύ εύχρηστοι. Τους βάζεις μια φορά και ξενιασες. Ουτε εξοδα ουτε κολες. Εγω εχω βαλει σε ολα τα παντελονια και εχω βρη την υγεια μου. Μαλιστα τους φτιαχνω μονος μου απο κοματια παλιων στολων, όπως με βολεύουν καλύτερα. Η μόνη ένσταση που Μπορεί να έχει κάποιος είναι ότι κανείς μια τρύπα στο παντελονι 3-4 εκατ. Αλλα δεν έχει καμία άλλη επίπτωση στη θερμομόνωση ούτε νερό μπαίνει, ιδίως αν κανεις την κατρουλιερα 4-5 πόντους πιο μακρυα και διπλώνεις την ακρη της μεσα στο σακακι.
Προσωπικά δεν μου αρέσουν σαν όψη και δεν κάνουν αυτό που θέλω εγώ γιατί όσο νάναι λίγο θα στάξει μέσα στη στολή αφού ουσιαστικά είναι επέκταση της,ενώ με τους περιπεϊκούς ΑΝ τους βάλεις σωστά δεν έχεις καμμία διαρροή.
Δεν είναι το ίδιο με το να μην έχεις καθόλου δεν το συζητώ.
Μέχρι στιγμής μπορώ να διαθέτω το 1,3 -1,4 ευρώ έξτρα για κάθε χειμωνιάτικο ψάρεμα.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

vags21
Ονοματεπώνυμο: Βαγγέλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vags21 » Δευ 01 Ιούλ 2019, 19:25

panosti έγραψε:vags21, αν δεν εκανες καφριλα τοτε ακουγεται για σφαλμα εργοστασιακο. Κανονικα την πας πισω και ειτε στο ραβουν εκεινοι ειτε στο αλλαζουν, στην εγγυηση.
Στέλνω ένα δείγμα του θέματος...
unnamed.jpg
ένα γαζί υπόθεση φαίνεται να είναι...μάλλον λέω να τολμήσω μοδίστρα...που της έχω εμπιστοσύνη...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Τρί 02 Ιούλ 2019, 11:36

vags21 έγραψε:
panosti έγραψε:vags21, αν δεν εκανες καφριλα τοτε ακουγεται για σφαλμα εργοστασιακο. Κανονικα την πας πισω και ειτε στο ραβουν εκεινοι ειτε στο αλλαζουν, στην εγγυηση.
Στέλνω ένα δείγμα του θέματος...
unnamed.jpg
ένα γαζί υπόθεση φαίνεται να είναι...μάλλον λέω να τολμήσω μοδίστρα...που της έχω εμπιστοσύνη...
Όσο και εμπιστοσύνη να της έχεις δεν έχει μηχανή που ράβει νεοπρέν.
Να την πας στον μάστορα που την έφτιαξε να την επιδιορθώσει,να φανταστώ την πλήρωσες δεν στη χάρισε...
Εκτός αν είσαι μακριά και δεν υπάρχει σαν ενδεχόμενο οπότε βάλε καμμία κόλλα να τα κρατήσει εκεί όσο αντέξει.

vags21
Ονοματεπώνυμο: Βαγγέλης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vags21 » Τετ 03 Ιούλ 2019, 01:32

φίλε xareas είχες απόλυτο δίκιο το neoprene δεν ράβεται σε απλή μοδίστρα.
την στολή την είχα πάρει από eshop των Χανίων. Ευτυχώς έπεσα σε άνθρωπο που αγαπάει αυτό που κάνει και σέβεται τον πελάτη του και αμέσως με έστειλε σε γνωστή βιοτεχνία στολών που συνεργάζεται στη Θεσσαλονίκη να μου λύσει το θέμα χωρίς φυσικά χρέωση. Το είδε και η ειδικός και ήταν απλά μια μικρή αστοχία στο τελείωμα της ραφής. Εύκολο θεματάκι αλλά θέλει τον μάστορα του...όλα καλά και ΣΚ ελπίζω να καταφέρω να πάω για βουτιά...

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Τετ 03 Ιούλ 2019, 08:45

vags21 έγραψε:φίλε xareas είχες απόλυτο δίκιο το neoprene δεν ράβεται σε απλή μοδίστρα.
την στολή την είχα πάρει από eshop των Χανίων. Ευτυχώς έπεσα σε άνθρωπο που αγαπάει αυτό που κάνει και σέβεται τον πελάτη του και αμέσως με έστειλε σε γνωστή βιοτεχνία στολών που συνεργάζεται στη Θεσσαλονίκη να μου λύσει το θέμα χωρίς φυσικά χρέωση. Το είδε και η ειδικός και ήταν απλά μια μικρή αστοχία στο τελείωμα της ραφής. Εύκολο θεματάκι αλλά θέλει τον μάστορα του...όλα καλά και ΣΚ ελπίζω να καταφέρω να πάω για βουτιά...
Με το καλό,πολλά μπράβο για τον επαγγελματία που δεν σε άφησε ξεκρέμαστο(τα καλά πρέπει να λέγονται,όπως και τα κακά).

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”