bucanero ii 106

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Nikolas r.
Ονοματεπώνυμο: Nick roum

bucanero ii 106

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nikolas r. » Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:28

Καλησπερα συναδελφοι...
Εχει δοκιμασει καποιος το συγκεκριμενο οπλο; το θελω κυριως για καρτερια στα 15-20 μετρα...εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για τη συγκεκριμενη εταιρια αλλα για μικροτερα οπλα :hello:
Ο καλός ψαράς δεν είναι αυτός που πιάνει πολλα ψάρια είναι αυτός που γυρνάει σπίτι του

Άβαταρ μέλους
kapetanios1
Ονοματεπώνυμο: pelekas makis

Re: bucanero ii 106

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kapetanios1 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 21:21

το 96 που δοκιμασα εγω φιλε μου ειναι παρα πολυ καλο

Nikolas r.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nikolas r. » Κυρ 27 Μάιος 2018, 21:32

Εγώ το θέλω μόνο για καρτέρια...Πιστεύεις θα είναι αποδοτικό;
Ο καλός ψαράς δεν είναι αυτός που πιάνει πολλα ψάρια είναι αυτός που γυρνάει σπίτι του

ΧΡΗΣΤΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ » Δευ 28 Μάιος 2018, 00:40

καλησπερα....δουλευω μπουκανερο εδω κ τρια χρονια....εχω κ 76.96 106.....το 76 αρι το εδωσα....βολευομαι με ραγιο!!!!το 96 κ 106...το δουλευω αυστηρα πλαναρισμα κ ρηχο συρτο....τωρα τι να σου πω.....το 96αρι με 6,5αρα κ 19αρι.....ειναι μια σαιτα....τα μουρμουρια δεν προλαβαινουν να κανουν κιχ!!!το 106 το εχω με 6,5αρα κ 2χ14...ερωτας...προεκταση του χεριου μου....απιστευτες βολες....δεν μιλαω για ψαρια τροπαια...μιλαω για αυτα που κυνηγαω εγω...λαβρακια τσιπουρες μουρμουρια..σαργους....κ σφυριδες...οχι οτι τα αλλα με χαλανε αλλα αυτα εχουμε εκει που παω.αν σου κατσει στο χερι ειναι πενα κ ο μπαμπης που τα φτιαχνει σωστος επαγκελματιας...δεν κανω διαφημιηι κραταω κ δεμκα κ ραγιο....αλλα μου καθεται ο πειρατης.... :hello:
ΙΧΘΥΣ

Nikolas r.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nikolas r. » Δευ 28 Μάιος 2018, 11:01

ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:καλησπερα....δουλευω μπουκανερο εδω κ τρια χρονια....εχω κ 76.96 106.....το 76 αρι το εδωσα....βολευομαι με ραγιο!!!!το 96 κ 106...το δουλευω αυστηρα πλαναρισμα κ ρηχο συρτο....τωρα τι να σου πω.....το 96αρι με 6,5αρα κ 19αρι.....ειναι μια σαιτα....τα μουρμουρια δεν προλαβαινουν να κανουν κιχ!!!το 106 το εχω με 6,5αρα κ 2χ14...ερωτας...προεκταση του χεριου μου....απιστευτες βολες....δεν μιλαω για ψαρια τροπαια...μιλαω για αυτα που κυνηγαω εγω...λαβρακια τσιπουρες μουρμουρια..σαργους....κ σφυριδες...οχι οτι τα αλλα με χαλανε αλλα αυτα εχουμε εκει που παω.αν σου κατσει στο χερι ειναι πενα κ ο μπαμπης που τα φτιαχνει σωστος επαγκελματιας...δεν κανω διαφημιηι κραταω κ δεμκα κ ραγιο....αλλα μου καθεται ο πειρατης.... :hello:
Φιλε μου και εγω για ενα τετοιο περιπου ψαρεμα το χρειαζομαι καρτερια και μονο για ασπρα ψαρια αντε καποια μαναλια και στηρες με πλαναρισματα...αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι
1) Ειναι αρκετα δυνατο και γρηγορο για τετοιου μηκους οπλο;
2) Ο διαμορφωμενος σωληνας του βοηθα να στριβει γρηγορα μεσα στο νερο;
Οι ερωτησεις που κανω ειναι αρκετα σχετικες απλα θελω να το συγκρινω με αλουμινενια οπλα με στρογγυλους σωληνες μιας και για 105 δεν εχω το μπαντζετ να αγορασω καποιο carbon, fiber, ξυλινο που θα ειμαι σιγουρος για τα παραπανω... :hello:

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Δευ 28 Μάιος 2018, 21:19

Με 2Χ14,5 λάστιχα ζωντανά πχ gorilla ή pathos hp και 6,5 βέργα devoto πχ που έχει πίσω πίσω το τελευταιο καρχαριάκι έχεις μήκος όπλισης 119 εκ.και τέλεια βολή.Ο σωλήνας σηκώνει και 2Χ16 με 6.75 αλλά δούλεψε πρώτα το light σετάρισμα να μάθεις το όπλο και μετά αν θέλεις το κάτι παραπάνω πάς στο 2ο.
Το μουλινέ ποτέ δε μου άρεσε και καλό ειναι να το αλλάξεις με κάποιο πιό σοβαρό.Οι εγκοπές που έχει η κεφαλή για να περνάει η πετονιά και να στερεώνει τη βέργα θέλουν προσοχή γιατί το πλαστικό σπάει εύκολα,μπορείς να κόψεις τη μία και να βάλεις πιν.Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό και τίμιο όπλο για τα χρήματα του και θα σε καλύψει 100% για το ψάρεμα που θέλεις,
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

ΧΡΗΣΤΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ » Τρί 29 Μάιος 2018, 01:01

Kαλησπερα....το ΙΙ με την ατρακτοηδη σωληνα ειναι μαι χαρα κ στριβει....αλλα ειναι λιγο βαρυ!!!αν το μαθεις....βαζει πολλα αλλα ακριβοτερα οπλα κατω....κ θελει ενα τακ!!!ποιο δυναμη για να κλειδωνει η βεργα στον μηχανισμο απο αλλα συμβατικα....εγω θα αγοραζα ενα μεταχειρισμενο απο το φορουμ...εχεοι πολλες ευκαιριες....αξιζει να δοκιμασεις
:hello: 2χ14!!!!6,5αρα.....πυραυλος////
ΙΧΘΥΣ

Nikolas r.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nikolas r. » Τρί 29 Μάιος 2018, 11:09

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας εγω λογω περιορισμενου μπαντζετ ειμαι αναμεσα στο buca ii 106 και του pathos sniper 105 μιας και τα δυο ειναι οπλα με διαμορφωμενο σωληνα και τα θεωρω εαν τακ πιο στιβαρα απο αλλα συμβατικα με στρογγυλους σωληνες...

Άβαταρ μέλους
INTZ
Ονοματεπώνυμο: Κωστας Ιντζογλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INTZ » Τρί 29 Μάιος 2018, 13:02

Nikolas r. έγραψε:Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας εγω λογω περιορισμενου μπαντζετ ειμαι αναμεσα στο buca ii 106 και του pathos sniper 105 μιας και τα δυο ειναι οπλα με διαμορφωμενο σωληνα και τα θεωρω εαν τακ πιο στιβαρα απο αλλα συμβατικα με στρογγυλους σωληνες...
Είναι και το meandros Β 32 δεν έχει σχήμα σουπιά αλλά είναι πολύ στιβαρό όπλο.
Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους που να τους λένε να φέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί πάντα θα βρίσκουν τρόπους γύρω από τους νόμους.
Πλάτωνας

Nikolas r.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nikolas r. » Τρί 29 Μάιος 2018, 18:01

Μηπως εχεις ακουσει γωνμες για το pathos sniper 105;

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”