νυχια στην στολη

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Giorgos.volos
Ονοματεπώνυμο: Giorgos diakoumis

νυχια στην στολη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Δευ 08 Ιαν 2018, 18:20

παιδια γεια σας νεος στο χομπι και εκανα στην καινουργια στολη μια καλη νυχια βασικα εγινε ενα σκαψιμο οχι τρυπα στο εσωτερικο της στολης στο πανω μερος της κουκουλας εκει που ξεκινα η μασκα. ειναι βαθυ σκαψιμο σχεδον μεχρι την φοδρα. τι να κανω? στο λινκ εχει φωτογραφιες πειτε μου γιατι εχω σκασει.

https://plus.google.com/u/0/110427885388040380110

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Re: νυχια στην στολη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 08 Ιαν 2018, 19:33

Giorgos.volos έγραψε:παιδια γεια σας νεος στο χομπι και εκανα στην καινουργια στολη μια καλη νυχια βασικα εγινε ενα σκαψιμο οχι τρυπα στο εσωτερικο της στολης στο πανω μερος της κουκουλας εκει που ξεκινα η μασκα. ειναι βαθυ σκαψιμο σχεδον μεχρι την φοδρα. τι να κανω? στο λινκ εχει φωτογραφιες πειτε μου γιατι εχω σκασει.

https://plus.google.com/u/0/110427885388040380110
αμα ειχες το κοματι,το κολουσες!
τωρα το αφηνεις οπως ειναι.δεν παθαινει κατι,ουτε νερο θα μπαινει! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Δευ 08 Ιαν 2018, 20:51

Ειναι ακριβως στο κεντρο της κουκουλας και φοβαμαι μην ανοιξει στα δυο μηπως να βαλω λιγο κολλα να το γεμησω?

stamatis
Ονοματεπώνυμο: Σταμος Δεληγιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stamatis » Δευ 08 Ιαν 2018, 20:55

Giorgos.volos έγραψε:Ειναι ακριβως στο κεντρο της κουκουλας και φοβαμαι μην ανοιξει στα δυο μηπως να βαλω λιγο κολλα να το γεμησω?
Δεν γεμιζει με κολλα. Αν πιανουν τα χερια σου, βρες ενα κομματακι νεοπρεν ξυρισμενο, κοψε το οσο πιο ταιριαστα μπορεις για να μην περισσευει και κολλα το με κολλα νεοπρεν φυσικα. Η κολλα νεοπρεν δουλευεται οπως η βενζινοκολλα.

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Δευ 08 Ιαν 2018, 21:16

Τωρα να το κολησω πολυ δυσκολο ειναι μικρο κομματι. Λες να σκηστει?

stamatis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stamatis » Δευ 08 Ιαν 2018, 21:28

Giorgos.volos έγραψε:Τωρα να το κολησω πολυ δυσκολο ειναι μικρο κομματι. Λες να σκηστει?
Οχι μη φοβασαι, το ξυριμενο μολις κολλησει γινεται σαν καινουργιο.

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Δευ 08 Ιαν 2018, 21:47

Ρε συ δεν φοβαμαι μην σκηστει μην γινει 2 κομματια η κουκουλα. Να το κολησω ειναι απιθανο ειναι πολυ μικρο το κομματι που να το πετυχω ιδιο

stamatis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stamatis » Δευ 08 Ιαν 2018, 22:16

Δεν προκειται να σκιστει. Και να σκιστει, επιισκευαζεται σε καποιον που φτιαχνει στολες, μην φοβασαι. Θα ραψει μια στρογγυλή φασα και θα φαινεται σαν σχεδιο. Κοστος 20 ευρω.

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Δευ 08 Ιαν 2018, 22:21

Μωρε την πηρα τωρα δηλαδη 2 ψαρεματα την εχω βαλει και την προσεχα σαν τα ματια μου δεν καταλαβα πως εγινε. Το μονο που θελω ειναι να μεινει ετσι να μην επιδινοθει δηλαδη σκηστει κι αλλο η να ανοιξει. Εσεις τι θα κανατε?

Άβαταρ μέλους
γιωργος 21
Ονοματεπώνυμο: Γεωργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από γιωργος 21 » Δευ 08 Ιαν 2018, 22:53

Καλησπέρα φίλε μου όπως σου είπαν και ποιο πάνω θα κόψεις ένα μικρό κομμάτι από κάποιο παλιό καλτσακι, γάντι και θα το κολλήσεις. Δεν γίνεται κάτι άλλο δυστυχώς. Μόλις κολλήσουν δεν θα εχεις κάποιον φόβο μετά :hello:
Απ'τους δρόμους της ζωής πάντα διάλεγα τους ποίο δύσβατους.Ηταν δύσκολοι αλλά είχαν υπέροχη θέα!!!

ichthyologist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Τρί 09 Ιαν 2018, 08:47

Πήγαινε στον Τσέντα. Αν την πήρες από εκεί λογικά θα σου την φτιάξει, αν όχι και είναι στις καλές του πιθανότατα. Αν αγοράσεις κάτι άλλο οι πιθανότητες ανεβαίνουν :mrgreen:
Ή πάρε μια κόλλα και επιδιόρθωσε μόνος, δεν παθαίνει τίποτα. Αλείφεις τα 2 μέρη, αφήνεις να στεγνώσει μισή ώρα. Ξανααλείφεις τα 2 μέρη, αφού σχεδόν στεγνώσει τα εφάπτεις δυνατά και συμπιέζεις μερικά λεπτά. Ανάμεσα σε δυο σανιδάκια και με τσιμπιδάκια-σφικτήρες (όχι υπερβολικά σφιγμένα, καταστρέφει το νεοπρέν) καλύτερα. Αν βρεθεί ρετάλι νεοπρέν λείο-ξυρισμένο 1-2 χιλ. μπορεί να μπει από πάνω λωρίδα για σιγουριά. Αν το νεοπρέν έχει φόδρα, στο τελείωμα χάνει θερμομόνωση :hello:

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Τρί 09 Ιαν 2018, 09:23

[quote="ichthyologist"]Πήγαινε στον Τσέντα. Αν την πήρες από εκεί λογικά θα σου την φτιάξει, αν όχι και είναι στις καλές του πιθανότατα. Αν αγοράσεις κάτι άλλο οι πιθανότητες ανεβαίνουν :mrgreen:
Ή πάρε μια κόλλα και επιδιόρθωσε μόνος, δεν παθαίνει τίποτα. Αλείφεις τα 2 μέρη, αφήνεις να στεγνώσει μισή ώρα. Ξανααλείφεις τα 2 μέρη, αφού σχεδόν στεγνώσει τα εφάπτεις δυνατά και συμπιέζεις μερικά λεπτά. Ανάμεσα σε δυο σανιδάκια και με τσιμπιδάκια-σφικτήρες (όχι υπερβολικά σφιγμένα, καταστρέφει το νεοπρέν) καλύτερα. Αν βρεθεί ρετάλι νεοπρέν λείο-ξυρισμένο 1-2 χιλ. μπορεί να μπει από πάνω λωρίδα για σιγουριά. Αν το νεοπρέν έχει φόδρα, στο τελείωμα χάνει θερμομόνωση
Θα παω να δω απο το μαγαζι δεν το πηρα απο τσεντα. Αμα δεν μπορεσει στο μαγαζι θα το φτιαξω μονος και θα σου ξανα στειλω να με βοηθησεις πιο πολυ

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Τρί 09 Ιαν 2018, 09:25

Παιδια ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια τουλαχιστον ξερω οτι φτιαχνεται αυτο με καθησυχασαι αρκετα. Ευχαριστω και παλι.

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Τρί 09 Ιαν 2018, 09:28

στο σημειο που ειναι η νυχια δέν θα εχεις προβλημα.
Αν καθαρα για ψυχολογικους μόνο λόγους θες να βαλεις ενα κομματακι , κανε τη διαδικασια που σου ειπαν τα παιδια !
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Giorgos.volos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos.volos » Τρί 09 Ιαν 2018, 11:23

Αμα ανοιξει κ αλλο?

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”