ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΉ ΣΗΜΑΔΟΎΡΑ ΓΙΑ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Άβαταρ μέλους
giannhstapi
Ονοματεπώνυμο: Γιαννης Ταπεινοπουλος

ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΉ ΣΗΜΑΔΟΎΡΑ ΓΙΑ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannhstapi » Τετ 24 Μάιος 2017, 22:02

https://www.youtube.com/watch?v=mvuXVgwSvZ4

Την είδε κανείς από κοντά; Εντυπώσεις; Τιμή; Φαίνεται πάρα πολύ πρακτική, αν εξαιρέσεις τον όγκο.
Urino Donec Mortalis

Πάρις

Re: ΝΕΑ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΉ ΣΗΜΑΔΟΎΡΑ ΓΙΑ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρις » Τετ 24 Μάιος 2017, 22:20

την είδα απο κόντα το Σάββατο.Μαζί με ολα τα παρελκόμενα πάει 200+ ..χωρις είναι στα 150. πιστεύω δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο μια σημαδούρα των 20 ευρο μαζι με λαστιχοσκοίνα κτλ..

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Πέμ 25 Μάιος 2017, 07:35

ειχα κανει αυτη !
311-.jpg
100χ50 εκ. ανεβαινα και πανω οταν ειχε κυμα !! :grin:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Kostasparo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kostasparo » Πέμ 25 Μάιος 2017, 08:05

KOSTAS STI έγραψε:ειχα κανει αυτη !
311-.jpg
100χ50 εκ. ανεβαινα και πανω οταν ειχε κυμα !! :grin:
Ωραίος Πόλυ καλη δουλεια =D> :good:

ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ » Πέμ 25 Μάιος 2017, 09:19

Ωραια δειχνει αλλα για αεροδυναμικο τραβηγμα πρεπει τα οπλα να κοιτανε μπροστα .

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 25 Μάιος 2017, 10:36

ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ έγραψε:Ωραια δειχνει αλλα για αεροδυναμικο τραβηγμα πρεπει τα οπλα να κοιτανε μπροστα .
Μα μπροστά κοιτάνε Βασίλη μου ,ο Κώστας την τράβαγε ανάποδα :rotfl: :rotfl:
Ωραίες η σημαδούρες αυτού του τύπου και πολύ ωραία αυτή του μουστάκια μας αλλά άβολες στο κουβαλημα προς την θάλασσα και βέβαια μόνον με ιχ η σκάφος
Πιστεύω και εγώ ότι μια τορπίλη με λαστιχοσχοινα είναι ότι καλύτερο ,εκτός αν υπάρχει μια σαν του Κώστα με κάποιο μοτεράκι η δύο τυουρμπινιτσες δεξιά αριστερά και στην μέση πλέξιγκλας ώστε και να βλέπεις και να μην κουράζεσαι κολυμπωντας ,κάτι σαν του panex που φτιάχνει αλλά να μπορείς να ξαπλώνεις ο μίσος μέσα και να σε πηγαίνει βλεπωντας και βυθό :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Πέμ 25 Μάιος 2017, 14:21

ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ έγραψε:Ωραια δειχνει αλλα για αεροδυναμικο τραβηγμα πρεπει τα οπλα να κοιτανε μπροστα .
τα οπλα ειναι εξω απο το νερο. οποτε θα εχω αεροδυναμικο προβλημα μετα τα 120 χ/ωρα !! :mrgreen:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 25 Μάιος 2017, 14:42

KOSTAS STI έγραψε:
τα οπλα ειναι εξω απο το νερο. οποτε θα εχω αεροδυναμικο προβλημα μετα τα 120 χ/ωρα !! :mrgreen:
:rotfl: :rotfl:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 25 Μάιος 2017, 17:00

Όχι που θα τη βγαίνατε του Κώστα :mrgreen:
Η σημαδούρα του θέματος όντως πολύ όμορφη αλλά βρε αδερφέ, ακριβούλα. Φουσκωτάκι παίρνεις λέμε :grin:
Και βέβαια παραμένει το θέμα μεταφοράς. Σε κλασικό ψάρεμα με μετακίνηση 3 φίλων με αυτοκίνητο, που να τις χωρέσεις 3 τετοιες; :mrgreen:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Πέμ 25 Μάιος 2017, 17:04

Πάρις έγραψε:την είδα απο κόντα το Σάββατο.Μαζί με ολα τα παρελκόμενα πάει 200+ ..χωρις είναι στα 150. πιστεύω δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο μια σημαδούρα των 20 ευρο μαζι με λαστιχοσκοίνα κτλ..
Πως κι έτσι το πιστεύεις αυτό;

Άβαταρ μέλους
kamakis
Ονοματεπώνυμο: Makis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kamakis » Πέμ 25 Μάιος 2017, 18:12

hariska έγραψε:
Πάρις έγραψε:την είδα απο κόντα το Σάββατο.Μαζί με ολα τα παρελκόμενα πάει 200+ ..χωρις είναι στα 150. πιστεύω δεν προσφέρει κάτι παραπάνω απο μια σημαδούρα των 20 ευρο μαζι με λαστιχοσκοίνα κτλ..
Πως κι έτσι το πιστεύεις αυτό;
Οκ, ας το παρουμε απο την ...αναποδη. :mrgreen:
Εστω οτι ολες οι σημαδουρες τις αγορας ηταν καπως ετσι (ογκωδεις, πολυεστερικες, με εσωτερικες θηκες και με δυνατοτητα μεταφορας 2,3 οπλων) και κοστιζαν περι τα 150 με 200 ευρω. :scratch:
Και ξαφνου εμφανιζεται ενας τυπος που εχει την φοβερη ιδεα να κατασκευασει μια πρακτικη, παναλαφρη, πνευστη σημαδουρα (πχ σε σχημα τορπιλης).
Θα ειχε λεει, κατι επαναστατικες(!!!) υποδοχες για κρικακια και λαστιχοσχοινα, τη δυνατοτητα να μεταφερει οπλα, νερο, αδιαβροχες θηκες και μια επισης νεα πατεντα που απο δω και στο εξης θα την αποκαλουμε ...ψαροβελονα. :taunt:
Θα ηταν παναλαφρη, θα χωραγε διπλωμενη σχεδον παντου και θα ειχες τη δυνατοτητα να την σεταρεις οπως θελεις αναλογα με τις αναγκες σου.
Κι ολα αυτα με 20 ευρω το πολυ. :-"
LIVE AND LET LIVE

Φόρουμ ψαροντούφεκου που υπαινίσσεται/προτείνει/υποστηρίζει περαιτέρω περιορισμούς, δεν έχει λόγο ύπαρξης.

d&s-divers

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από d&s-divers » Πέμ 25 Μάιος 2017, 18:17

I love kamakis! :clapping:
Εικόνα
Τα μόνα δώρα της θάλασσας είναι τα χτυπήματα κι η ευκαιρία να νοιώσεις δυνατός για...λίγο!

sThRa
Ονοματεπώνυμο: free diver

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sThRa » Πέμ 25 Μάιος 2017, 18:39

Εχουμε 2017. Πρωτοποριακή σημαδούρα θα θεωρούσα αυτη που θα ενσωμάτωνε τέτοια τεχνολογίες που θα αποτρεπαν ενα ατύχημα . Δλδ σημαδούρα με ενεργητική ασφάλεια . Πχ θα μπορούσε να εχει κάποιο ραντάρ όπου θα εντόπιζε τα σκάφη που κινούνται προς τη κατεύθυνση του δύτη και θα τον ειδοποιούσε ασύρματα με κάποια δόνηση για τον επερχόμενο κίνδυνο . Αυτη ναι θα ταν πρωτοποριακή .

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 25 Μάιος 2017, 19:12

sThRa έγραψε:Εχουμε 2017. Πρωτοποριακή σημαδούρα θα θεωρούσα αυτη που θα ενσωμάτωνε τέτοια τεχνολογίες που θα αποτρεπαν ενα ατύχημα . Δλδ σημαδούρα με ενεργητική ασφάλεια . Πχ θα μπορούσε να εχει κάποιο ραντάρ όπου θα εντόπιζε τα σκάφη που κινούνται προς τη κατεύθυνση του δύτη και θα τον ειδοποιούσε ασύρματα με κάποια δόνηση για τον επερχόμενο κίνδυνο . Αυτη ναι θα ταν πρωτοποριακή .
Καταπληκτική ιδέα! :) (σοβαρά τώρα, καλή ιδέα και εφαρμόσιμη σχετικά εύκολα. Τα παρακάτω είναι από το ...σύνδρομο στέρησης του Μαϊου, οπότε λίγη κατανόηση :grin: )
Αφού όμωςθα εντόπιζε τα ...εφορμούντα σκάφη, μήπως -λέω εγώ τώρα- να'χε (η σημαδούρα)και μια...τορπιλίτσα, τοόόόση δα μικρούλα, και :
α. Στα 150 μέτρα θα σφύριζε
β. Στα 100 μέτρα θα ξανασφύριζε (πιό δυνατά)
γ. Στα 30 μέτρα θα του τη σφύριζε :evil: και θα ησυχάζαμε να συνεχίσουμε το ψαρεματάκι μας :lol:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Πέμ 25 Μάιος 2017, 19:46

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
sThRa έγραψε:Εχουμε 2017. Πρωτοποριακή σημαδούρα θα θεωρούσα αυτη που θα ενσωμάτωνε τέτοια τεχνολογίες που θα αποτρεπαν ενα ατύχημα . Δλδ σημαδούρα με ενεργητική ασφάλεια . Πχ θα μπορούσε να εχει κάποιο ραντάρ όπου θα εντόπιζε τα σκάφη που κινούνται προς τη κατεύθυνση του δύτη και θα τον ειδοποιούσε ασύρματα με κάποια δόνηση για τον επερχόμενο κίνδυνο . Αυτη ναι θα ταν πρωτοποριακή .
Καταπληκτική ιδέα! :) (σοβαρά τώρα, καλή ιδέα και εφαρμόσιμη σχετικά εύκολα. Τα παρακάτω είναι από το ...σύνδρομο στέρησης του Μαϊου, οπότε λίγη κατανόηση :grin: )
Αφού όμωςθα εντόπιζε τα ...εφορμούντα σκάφη, μήπως -λέω εγώ τώρα- να'χε (η σημαδούρα)και μια...τορπιλίτσα, τοόόόση δα μικρούλα, και :
α. Στα 150 μέτρα θα σφύριζε
β. Στα 100 μέτρα θα ξανασφύριζε (πιό δυνατά)
γ. Στα 30 μέτρα θα του τη σφύριζε :evil: και θα ησυχάζαμε να συνεχίσουμε το ψαρεματάκι μας
:lol:
αυτη ειναι η πιο καταπληκτικη και πρωτοποριακη ιδεα !!! :yahoo:
.....και θα γινονται και ενα σωρο βελτιωσεις !!! :grin:

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”