ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΠΛΟΥ BLUEGREEN FALCON-EPSEALON EXIUM G2

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
alex72
Ονοματεπώνυμο: sounas alex

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΠΛΟΥ BLUEGREEN FALCON-EPSEALON EXIUM G2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alex72 » Παρ 09 Σεπ 2016, 23:34

Μετά από κάποιες αποτυχυμένες προσπάθειες να καταλήξω σε όπλο όπως γράφω και στον τίτλο είμαι ανάμεσα στα 2 όπλα , το Bluegreen Falcon close 70 ή 80 και το Epsealon Exium G2 90.
Ψάχνω για ένα όπλο μανιτζέβελο μέσα στο νερό - γρήγορο στις μετακινήσεις, αξιόπιστο, για ψάρεμα ρηχό - ψαχτήρι κυρίως και κανα ευκαιριακό καρτέρι. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον το σύστημα
που έχει το Εpsealon Exium G2 με το διπλό σωλήνα και το κενό ανάμεσα - άραγε θα στρίβει καλύτερα από ένα συμβατικό; Το Bluegreen είναι ελληνικό αν και με τσιμπημένη τιμή.
Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιο από τα όπλα ή κάτι αντίστοιχο και μπορεί να βοηθήσει με πληροφορίες θα ήμουν ευγνώμων. :)

Καλές αναδύσεις σε όλους μας

george242
Ονοματεπώνυμο: georgios

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΠΛΟΥ BLUEGREEN FALCON-EPSEALON EXIUM G2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george242 » Σάβ 10 Σεπ 2016, 00:50

alex72 έγραψε:Μετά από κάποιες αποτυχυμένες προσπάθειες να καταλήξω σε όπλο όπως γράφω και στον τίτλο είμαι ανάμεσα στα 2 όπλα , το Bluegreen Falcon close 70 ή 80 και το Epsealon Exium G2 90.
Ψάχνω για ένα όπλο μανιτζέβελο μέσα στο νερό - γρήγορο στις μετακινήσεις, αξιόπιστο, για ψάρεμα ρηχό - ψαχτήρι κυρίως και κανα ευκαιριακό καρτέρι. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον το σύστημα
που έχει το Εpsealon Exium G2 με το διπλό σωλήνα και το κενό ανάμεσα - άραγε θα στρίβει καλύτερα από ένα συμβατικό; Το Bluegreen είναι ελληνικό αν και με τσιμπημένη τιμή.
Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιο από τα όπλα ή κάτι αντίστοιχο και μπορεί να βοηθήσει με πληροφορίες θα ήμουν ευγνώμων. :)

Καλές αναδύσεις σε όλους μας
Blue green elafri strivi kala skopeutika me open kefali anapodo mixanismo anoksidoto k Pano apola mono block .

fotisdra
Ονοματεπώνυμο: Φωτης Δρακος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fotisdra » Σάβ 10 Σεπ 2016, 10:58

Πολλά λεφτά για 80-90 εκ όπλο . Εγώ θα πήγαινα σε μπούκα 86 είναι τίμιο όπλο και θα σε καλύψει πλήρως .Για το g2 δεν έχω ακούσει τπτ τόσα χρόνια εδώ μέσα αλλά έτσι και αλλιώς είναι too much για τα γούστα μου.τα φαλκον είναι εξαιρετικά όπλα και είναι λίγο άδικη η σύγκριση που κανείς αν μιλούσες για πάνω απο 100εκ όπλο θα σου έλεγα προχωρά αφοβα
Οποιος κατουραει στην θαλασσα το βρησκει στο αλατι

alex72
Ονοματεπώνυμο: sounas alex

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alex72 » Σάβ 10 Σεπ 2016, 12:19

Συμφωνώ τα λεφτά είναι πολλά, όμως μια φορά θα το πάρω το όπλο και θέλω να είναι κάτι καλό - αρκεί να μου κάτσει καλά. Για το G2 από ότι καταλαβαίνω είναι δύσκολο να βρεθεί κάποιος που να το έχει ψαρεψει. Πολλές φορές δεν ξέρουμε τι θέλουμε, εγώ ψάχνω για ένα όπλο που να είναι τέλεια ζυγισμενο στα ρηχά, να στρίβει γρήγορα και να έχει μια ευκολία στην οπλιση (κλειστή κεφαλή) και σε δεύτερη μοίρα η εμβέλεια. Βέβαια να παραδεχτώ ότι υπάρχει και το ψώνιο να έχω κάτι που μου αρέσει αλλιώς θα κρατούσα το 90αρι demka.
Όπως και να έχει καταλαβαίνω ότι τα blue green αξίζουν. Καμία άλλη γνώμη υπάρχει;

george242
Ονοματεπώνυμο: georgios

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george242 » Σάβ 10 Σεπ 2016, 15:18

alex72 έγραψε:Συμφωνώ τα λεφτά είναι πολλά, όμως μια φορά θα το πάρω το όπλο και θέλω να είναι κάτι καλό - αρκεί να μου κάτσει καλά. Για το G2 από ότι καταλαβαίνω είναι δύσκολο να βρεθεί κάποιος που να το έχει ψαρεψει. Πολλές φορές δεν ξέρουμε τι θέλουμε, εγώ ψάχνω για ένα όπλο που να είναι τέλεια ζυγισμενο στα ρηχά, να στρίβει γρήγορα και να έχει μια ευκολία στην οπλιση (κλειστή κεφαλή) και σε δεύτερη μοίρα η εμβέλεια. Βέβαια να παραδεχτώ ότι υπάρχει και το ψώνιο να έχω κάτι που μου αρέσει αλλιώς θα κρατούσα το 90αρι demka.
Όπως και να έχει καταλαβαίνω ότι τα blue green αξίζουν. Καμία άλλη γνώμη υπάρχει;
Επιμενω ένα 80 Άρι falcon έχει αυτά που ζητάς , μην παραξεγιθω κιόλας δε έχω κάποιο όφελος ψάρευω το 90 Άρι και έχω γνομη

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”