bucaneroR86 Η pathospro82

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
σαλιανός

bucaneroR86 Η pathospro82

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαλιανός » Κυρ 10 Απρ 2016, 02:32

παιδια ζηταω βοηθεια γιατι ειμαι αρχαριος και βρισκομαι αναμεσα σε αυτα τα 2 οπλα! ποιο προτεινετε εσεις και γιατι; θα ηθελα να μου προτεινετε και ενα σετ απ για το οπλο που πιστευετε οτι ειναι καλυτερο. ευχαριστω εκ των προτερων...

υπενθυμιζω οτι τωρα ξεκιναω ψαροντουφεκο και δεν ξερω τιποτα περα απο τα βασικα.. :banghead:
Μου αρεσουν οι πατατες....

vasilismpempis
Ονοματεπώνυμο: vasilismpempis

Re: bucaneroR86 Η pathospro82

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vasilismpempis » Κυρ 10 Απρ 2016, 09:37

σαλιανός έγραψε:παιδια ζηταω βοηθεια γιατι ειμαι αρχαριος και βρισκομαι αναμεσα σε αυτα τα 2 οπλα! ποιο προτεινετε εσεις και γιατι; θα ηθελα να μου προτεινετε και ενα σετ απ για το οπλο που πιστευετε οτι ειναι καλυτερο. ευχαριστω εκ των προτερων...

υπενθυμιζω οτι τωρα ξεκιναω ψαροντουφεκο και δεν ξερω τιποτα περα απο τα βασικα.. :banghead:
Ποιοτικοτερο το παθος.ειχα μπουκανερο σε μεγαλυτερο μηκος και το πουλησα για να παρω παθος.
Σε αυτο το μηκος μπορεις να επιλεξεις κ το στανταρντ.δεν θα καταλαβεις διαφορα και θα σου ερθει φθηνοτερο.

Άβαταρ μέλους
heisenberg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από heisenberg » Κυρ 10 Απρ 2016, 11:53

To pathos δεν ειναι κακο αλλα ειναι υπερσουπερκοστολογημενο για αυτα που προσφερει. Το buca με λιγοτερα χρηματα εχει α)διαμορφωμενο σωληνα, β)μεταλλικο μηχανισμο και με μεγαλυτερο μ.ο. στο ιδιο μηκος οπλου και με λειτουργικοτερη σχοινοπιαστρα, γ)καλυτερα σχεδιασμενη κεφαλη που φερνει παραλληλα τα λαστιχα και γ) μουλινε μεσα στη τιμη. Και σε καμμια περιπτωση το pathos δεν ειναι ποιοτικοτερο.

σαλιανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαλιανός » Κυρ 10 Απρ 2016, 12:02

heisenberg έγραψε:To pathos δεν ειναι κακο αλλα ειναι υπερσουπερκοστολογημενο για αυτα που προσφερει. Το buca με λιγοτερα χρηματα εχει α)διαμορφωμενο σωληνα, β)μεταλλικο μηχανισμο και με μεγαλυτερο μ.ο. στο ιδιο μηκος οπλου και με λειτουργικοτερη σχοινοπιαστρα, γ)καλυτερα σχεδιασμενη κεφαλη που φερνει παραλληλα τα λαστιχα και γ) μουλινε μεσα στη τιμη. Και σε καμμια περιπτωση το pathos δεν ειναι ποιοτικοτερο.
φιλε μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. ομως εγω θελω ενα οπλω κοντα στους 90 ποντους και ειδα οτι το μπουκα 86 εχει συνολικο μηκος 110 εκατοστα.
http://www.bucanero.gr/?q=node/26 μηπως ειναι πολυ μακρυ και χρειαζομαι το μπουκα 66;

Άβαταρ μέλους
heisenberg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από heisenberg » Κυρ 10 Απρ 2016, 12:21

αυτο εδω καλυτερα http://www.bucanero.gr/?q=node/24
μια χαρα ειναι το 86αρι, μην κοιτας το συνολικο μηκος αφου ειναι μαζι και με το τακουνακι οπλισης. Το μηκος οπλισης σε νοιαζει περισσοτερο. Και το pathos το 82 πρεπει να ειναι κοντα στο 1 μετρο συνολικα.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Κυρ 10 Απρ 2016, 12:42

Πάρε όποιο σου κάτσει στο μάτι.Σε αυτή τη φάση το βασικότερο είναι η ψυχολογία,τις αρετές ενός οπλου θα τις κρινεις αργότερα.Και τα δύο μηκη του τίτλου του ποστ είναι ιδανικά για αρχάριο, βάλε ένα λάστιχο 17,5,μεταλλική καμπανα,και βέργα γύρω στο 6,25. Αργότερα τα όπλα αυτά έχουν δυνατότητα περεταιρω αναβάθμισης.
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Κυρ 10 Απρ 2016, 14:26

stelarasA'MAK έγραψε:Πάρε όποιο σου κάτσει στο μάτι.Σε αυτή τη φάση το βασικότερο είναι η ψυχολογία,τις αρετές ενός οπλου θα τις κρινεις αργότερα.Και τα δύο μηκη του τίτλου του ποστ είναι ιδανικά για αρχάριο, βάλε ένα λάστιχο 17,5,μεταλλική καμπανα,και βέργα γύρω στο 6,25. Αργότερα τα όπλα αυτά έχουν δυνατότητα περεταιρω αναβάθμισης.
έτσι όπως τα γράφει ο φίλος
ΑΛΛΆ

είναι και σωστό απολύτως αυτό που γράφει ο heisenberg
το buca ΙΙ κατά την ταπίνει μου άποψη απλά δεν παίζεται σε αυτή την κατηγορία :)
αλλά το πρώτο είναι να σε αρέσει εσένα πρωτίστως και μετά όλα τα αλλά ,ψάρια βγάζεις με όλα τα όπλα της αγοράς αρκεί να υπάρχουν ψάρια :D ακόμα και με το ταπινότατο balco βγάζεις θηρία με αυτά τα δύο σχεδιασμού pininfarina δεν θα βγάλεις :D
υγ.το buca έχει ακριβώς το συνολικό μήκος ενός 90 αρίου και είναι κατά ξ-4cm ποιο μακρή στο σύνολο από το beuchat το 90 ,άλλο ένα παρεξηγημένο ποιοτικότατο όπλο
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 10 Απρ 2016, 14:32

Παίδες, ο φίλος ζητάει γνώμη για το μπουκανέρο R και όχι το II, δηλαδή για το όπλο με τον στρογγυλό σωλήνα.
Το πάθος προ το 82αρι με τον σαγρέ σωλήνα δλδ, ΔΕΝ παίζεται, είναι κορυφή.
Απλά το λάστιχο είναι πολύ σκληρό.
Και δε χρειάζεται μουλινέλο, μην τρελαθούμε κιόλας.

σαλιανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαλιανός » Κυρ 10 Απρ 2016, 15:24

παιδια σας ευχαριστω ολους πολυ για τις πληροφοριες σας. λογω του τοπου που μενω ομως θα ηθελα ενα οπλο που να με βολευει για καρτερι και να ειναι καπως βολικο και στην τρυπα. και φοβαμαι οτι το μπουκα 2 θα ειναι πολυ μακρυ. επισης θα ηθελα καποιος να μου πει με 2 λογια ποια ειναι η διαφορα της κλειστης και της ανοιχτης κεφαλης.

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Κυρ 10 Απρ 2016, 15:33

Στην κλειστή η βέργα περνιέται μέσα από τον δακτύλιο στην άκρη ,ταχύτερο,και σταθεροτερο σύστημα,αλλά απαιτεί λίγο μακρύτερη βέργα,στην ανοιχτή απλώς τη "φοράς" από πάνω και την στηριζεις με την πετονιά της.Λιγο πολυπλοκοτερο.Αυτά φαίνονται στις εικόνες.
Καλύτερα στα 72 η σύνταξη..να προλάβει να πήξει το μυαλό..γιατί στα 68 θα την τρώγαμε σε μηχανάκια και μπύρες....

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 10 Απρ 2016, 15:35

Φίλε, η κληστή βολεύει τους πάντες, η ανοιχτή, βολεύει κάποιους.
Αυτή είναι η διαφορά.
Τώρα θα σε πουν για ευελιξία, για άνεση, για εμφάνιση, για στρώσιμο λάστιχων στο όπλο, μπλα μπλα μπλα, που δε σε αφορούν τώρα που ξεκινάς και σ΄αυτό το μήκος.
Πάρε το πάθος και θα με θυμηθείς. :hello:

Υ.Γ. Είναι και πολύπλοκη όπως λέει κι ο Στελάρας!

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Κυρ 10 Απρ 2016, 15:51

hariska έγραψε:Φίλε, η κληστή βολεύει τους πάντες, η ανοιχτή, βολεύει κάποιους.
Αυτή είναι η διαφορά.
Τώρα θα σε πουν για ευελιξία, για άνεση, για εμφάνιση, για στρώσιμο λάστιχων στο όπλο, μπλα μπλα μπλα, που δε σε αφορούν τώρα που ξεκινάς και σ΄αυτό το μήκος.
Πάρε το πάθος και θα με θυμηθείς. :hello:

Υ.Γ. Είναι και πολύπλοκη όπως λέει κι ο Στελάρας!
Κι εγώ θα τασσομουν υπέρ της κλειστής για αρχή.Συναδελφικά πάντα. :)

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 10 Απρ 2016, 20:15

Κάποιος πρέπει να χάκαρε το σάιτ και να έγραψε αυτό το πράμα:
...κληστή...
δεν εξηγείται αλλιώς... [-(

Άβαταρ μέλους
terror

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από terror » Κυρ 10 Απρ 2016, 20:34

Πάρε ένα παθακι 82 το απλό το στάνταρ. Δε χρειάζεται προ σ αυτό το μήκος, είναι και πιο ελαφρύ φτηνό και μανιτζεβελο. Με το στήσιμο που σου λέει ο Στελαρας. Και 19/6,5 σηκώνει άνετα. Έχει μικρούλα λαβή για να κουμπώνει το χέρι σου μέσα. Το μπούκα έχει πιο μεγάλη, είναι για κουπιά χέρια σαν τα δικά μου. Τα δούλεψα και τα δύο και κατέληξα στο πάθος.
Κλειστή κεφαλή να οπλιζεις γρήγορα σαν ξαδερφακι του Μπρους Λι! :D
Οποίο και να πάρεις τσέκαρε να σου κάθεται καλά στην χούφτα σου.
Άντε και καλό κυνήγι!
:hello:

σαλιανός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαλιανός » Κυρ 10 Απρ 2016, 20:56

χαχααχα και εγω κουπι εχω γαμωτο... 1.95 ειμαι! να δω που θα βρω και στολη... παιδια σας ευχαριστω παααρα πολυ που με βοηθατε! επισης αλλη μια ερωτηση... το παθος το στανταρτ η το προ θα αντεξει δευτερο λαστιχο οταν και αν χρειαστει η αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο;

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”