'Ολα για το αεροβόλο,...

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Re: 'Ολα για το αεροβόλο,...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Κυρ 04 Φεβ 2018, 12:41

jkapet έγραψε:Καλησπέρα έχει κανένας το Mares Cyrano Evo hf 100 ; το έχω ψαρέψει 2 φορές κ νομίζω ότι έχει αρνητική πλευστότητα εμπρός.. Κ σκέφτομαι να βάλω neopren μπροστά ώστε να το σηκώσει λίγο.. Έχει κανένας άλλος παρατήρησει αυτό που λέω;;

Αν σε παίρνει και μπορείς κάνεις και κάτι τέτοιο σε όσο μήκος σε βολεύει αφού δοκιμάσεις πόσο θές ..............................................

Εγώ το έφτιαξα για 2 χρήσεις αλλά νομίζω ότι θα κάνεις δουλειά .....................................................
IMG_20160101_140941τ.jpg
IMG_20160101_142412ρ.jpg

:hello:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

stamatis
Ονοματεπώνυμο: Σταμος Δεληγιαννης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stamatis » Κυρ 04 Φεβ 2018, 15:05

Το 85αρι cyrano που δοκιμασα το καλοκαιρι ηταν και αυτο μπροστοβαρο, και εψαχνα και γω για πατεντα. Οσο να 'χει δεν δικαιολογειται πανακριβα οπλα να μην ειναι λιγοτερα απο τελεια. Αυτοι ειναι καποιοι απο τους λογους που τελικα δεν πηρα Mares.

jkapet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jkapet » Δευ 05 Φεβ 2018, 11:24

stamatis έγραψε:Το 85αρι cyrano που δοκιμασα το καλοκαιρι ηταν και αυτο μπροστοβαρο, και εψαχνα και γω για πατεντα. Οσο να 'χει δεν δικαιολογειται πανακριβα οπλα να μην ειναι λιγοτερα απο τελεια. Αυτοι ειναι καποιοι απο τους λογους που τελικα δεν πηρα Mares.
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα που λες. Πριν το πάρω είχα δει αυτό το βίντεο https://m.youtube.com/watch?v=Qsh8_luGIrQ το οποίο μετά παρατήρησα ότι έχει αλλάξει κάνη.. Περιμένω σχόλια

jkapet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jkapet » Δευ 05 Φεβ 2018, 11:27

CARPENTER έγραψε:
jkapet έγραψε:Καλησπέρα έχει κανένας το Mares Cyrano Evo hf 100 ; το έχω ψαρέψει 2 φορές κ νομίζω ότι έχει αρνητική πλευστότητα εμπρός.. Κ σκέφτομαι να βάλω neopren μπροστά ώστε να το σηκώσει λίγο.. Έχει κανένας άλλος παρατήρησει αυτό που λέω;;

Αν σε παίρνει και μπορείς κάνεις και κάτι τέτοιο σε όσο μήκος σε βολεύει αφού δοκιμάσεις πόσο θές ..............................................

Εγώ το έφτιαξα για 2 χρήσεις αλλά νομίζω ότι θα κάνεις δουλειά .....................................................
IMG_20160101_140941τ.jpg
IMG_20160101_142412ρ.jpg

Είναι πολύ ωραία πατεντα τι ξύλο χρησιμοποιείται;; θέλω αν γίνεται μια καλύτερη φώτο στο Μάιλ μου Dimitriskapetan87@yahoo.gr είμαι Λέρο κ δεν έχω πρόσβαση από υπολογιστή.. Εγώ έκανα το εξής. Βρήκα νέοπρεν 2 λωρίδες κ το έβαλα με ταινία στην από κάτω πλευρά. Θέλω να το δοκιμάσω κ αν δεν κάνω δουλειά θα πάω στο ξύλο.

ichthyologist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Τετ 03 Ιούλ 2019, 14:09

Φίλτατοι προέκυψε ένα πρόβλημα.
Η πίσω βαλβίδα σε Μαρεσ Στεν 13 χιλ. χάνει αέρα. Αφού καθαρίστηκε και αλλάχτηκε 3 φορές για δοκιμή διαφορετικό λάστιχο-Ο-ρινγκ συνεχίζει να χάνει. Αν δεν υπάρχει λύση που μπορεί να βρεθεί ανταλλακτική; Τα περισσότερα σάιτ δεν υποστηρίζουν πλέον τα παλιά αεροβόλα για ευνόητους λόγους...

Άβαταρ μέλους
jorz21

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jorz21 » Τετ 03 Ιούλ 2019, 16:16

ichthyologist έγραψε:Φίλτατοι προέκυψε ένα πρόβλημα.
Η πίσω βαλβίδα σε Μαρεσ Στεν 13 χιλ. χάνει αέρα. Αφού καθαρίστηκε και αλλάχτηκε 3 φορές για δοκιμή διαφορετικό λάστιχο-Ο-ρινγκ συνεχίζει να χάνει. Αν δεν υπάρχει λύση που μπορεί να βρεθεί ανταλλακτική; Τα περισσότερα σάιτ δεν υποστηρίζουν πλέον τα παλιά αεροβόλα για ευνόητους λόγους...
Αυξησε το μηκος του ελατηριου τραβωντας το προσεκτικα,κοιτα αν η μπιλια πηγαινει-ερχεται ανετα,και μεσα στο πλαστικο ευκολα.Κανει απο mares/seac οποιοδηποτε,το cyrano,jet,seac 115/130 εχουν πασο 14x1.25 :hello:

stelios75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios75 » Τετ 03 Ιούλ 2019, 19:27

σκεφτομαι τελευταια για μια αγορα 50αριου αερικου για ψαχτηρι η καποιο δευτερωμα σε δυσκολα σημεια.η λαυρακοκαρτερα στα θολα να προτιμησω με ταχυτητες σε αυτο το μεγεθος η χωρις?υπαρχει διαφορα δυναμης ?αν υπαρχει και καποια προταση για μαρκα που να χει δυναμη με η χωρις ταχυτητες γιατι παλιοτερα ειχα ενα omer 55 αλλα δεν ημουν ευχαριστημενος με την δυναμη του .θα θελα οι πιο εμπειροι αν εχουν καποια συμβουλη
την υγεια μας να χουμε να ψαρευουμε!!

ichthyologist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Πέμ 04 Ιούλ 2019, 10:45

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :hello:

77DK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 77DK » Παρ 16 Αύγ 2019, 12:44

Καλησπερα κυριοι και χρονια πολλα, ψαχνω για 8αρες βεργες ανοξειδωτες πανω απο μετρο, γνωριζει καποιος αν υπαρχει κατι στο εμποριο εκτος απο seac ? Ακομα και απο εμποριο χαλυβα (πχ 6μετρη βεργα) δεν εχω προβλημα να την κοψω και να την προσαρμοσω αναλογα, απλα δε γνωριζω που θα βρω χαλυβα υψηλης σκληροτητας. Βρηκα βεργα 6μετρη ανοξειδωτη 8mm αλλα ειναι μαλακος ο χαλυβας, αν δεν εχει δεχτει την αντιστοιχη θερμικη επεξεργασια δεν κανει για μεγαλο αεροβολο.

Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Παρ 16 Αύγ 2019, 13:48

77DK έγραψε:Καλησπερα κυριοι και χρονια πολλα, ψαχνω για 8αρες βεργες ανοξειδωτες πανω απο μετρο, γνωριζει καποιος αν υπαρχει κατι στο εμποριο εκτος απο seac ? Ακομα και απο εμποριο χαλυβα (πχ 6μετρη βεργα) δεν εχω προβλημα να την κοψω και να την προσαρμοσω αναλογα, απλα δε γνωριζω που θα βρω χαλυβα υψηλης σκληροτητας. Βρηκα βεργα 6μετρη ανοξειδωτη 8mm αλλα ειναι μαλακος ο χαλυβας, αν δεν εχει δεχτει την αντιστοιχη θερμικη επεξεργασια δεν κανει για μεγαλο αεροβολο.
Καλημέρα ...........................δύσκολα θα βρείς σε έτοιμο προϊόν ....................................................

Μια καλή λύση είναι να πάρεις για λαστιχοβόλο μακριά και να την φτιάξεις ................................

Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

77DK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 77DK » Παρ 16 Αύγ 2019, 14:21

CARPENTER έγραψε:
77DK έγραψε:Καλησπερα κυριοι και χρονια πολλα, ψαχνω για 8αρες βεργες ανοξειδωτες πανω απο μετρο, γνωριζει καποιος αν υπαρχει κατι στο εμποριο εκτος απο seac ? Ακομα και απο εμποριο χαλυβα (πχ 6μετρη βεργα) δεν εχω προβλημα να την κοψω και να την προσαρμοσω αναλογα, απλα δε γνωριζω που θα βρω χαλυβα υψηλης σκληροτητας. Βρηκα βεργα 6μετρη ανοξειδωτη 8mm αλλα ειναι μαλακος ο χαλυβας, αν δεν εχει δεχτει την αντιστοιχη θερμικη επεξεργασια δεν κανει για μεγαλο αεροβολο.
Καλημέρα ...........................δύσκολα θα βρείς σε έτοιμο προϊόν ....................................................

Μια καλή λύση είναι να πάρεις για λαστιχοβόλο μακριά και να την φτιάξεις ................................

Σ'ευχαριστώ για την απαντηση.
Αυτο θα ειναι και η εσχατη λυση φιλε μου μιας και θα ειναι και η πιο ακριβη... δυστυχως.

Ειχα μια ελπιδα να εβρισκα κατι αλλο μεχρι να αρχισω την χειρουργικη . Αν γνωριζει κατι αλλο καποιος ευπρόσδεκτες οι προτασεις.

ΓΙΩΡΓΟΣ Π
Ονοματεπώνυμο: ΓΙΩΡΓΟΣ Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ Π » Σάβ 17 Αύγ 2019, 19:29

Για μία βέργα συμφέρει να αγοράσεις από λαστιχοβολο και να την φτιάξεις.
Για περισσότερες έχει νόημα από εδώ https://www.edosub.it/ecommerce/index.p ... acturer=De votosub&category=Aste+pneumatici
Ή αλλιώς aste per fucili pneumatico 8mm dopio alleta.

77DK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 77DK » Κυρ 18 Αύγ 2019, 15:57

ΓΙΩΡΓΟΣ Π έγραψε:Για μία βέργα συμφέρει να αγοράσεις από λαστιχοβολο και να την φτιάξεις.
Για περισσότερες έχει νόημα από εδώ https://www.edosub.it/ecommerce/index.p ... acturer=De votosub&category=Aste+pneumatici
Ή αλλιώς aste per fucili pneumatico 8mm dopio alleta.
Σ'ευχαριστώ πολύ φιλε μου.

left228a

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από left228a » Δευ 19 Αύγ 2019, 23:00

παιδια καλησπερα ξερει κανεις αν το αεροβολο seac asso ειναι αξιοπιστο;

ΓΙΩΡΓΟΣ Π
Ονοματεπώνυμο: ΓΙΩΡΓΟΣ Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ Π » Τρί 20 Αύγ 2019, 21:15

Είναι ένα τίμιο όπλο χωρίς καινοτομίες και χωρίς προβλήματα αλλά και ιδανικό
για μετατροπές και παιχνίδι λόγω της τιμής του.

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”