ΕΠΙΣΚΕΥΗ Bucanero I

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
tux
Ονοματεπώνυμο: panos

ΕΠΙΣΚΕΥΗ Bucanero I

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tux » Σάβ 05 Απρ 2014, 21:02

Καλησπέρα,
περυσι αγορασα το πρωτο μου οπλο απο ενα παιδι απο το φόρουμ, το bucanero I 86 αλλα δεν προλαβα να το χαρω και πολυ λογω υποχρεώσεων.Τωρα ετοιμαζομαι για τις πρωτες βουτιες του καλοκαιριου..Το προβλημα μου ειναι οτι καθως γυριζω το οπλο μου καθετα ακουω νερο να κυλαει μεσα στον σωληνα.Ελυσα το μουλινε και την βαση που εχει λιγο πιο κατω απο την κεφαλη, δηληδη οπου εχει βιδες το οπλο.Οταν κουναω δυνατα το οπλο απο την κατω τρυπα βγαινουν μερικες σταγονες νερο.Εαν το κραταω αναποδα δεν τρεχει.Δεν ξερω πως ειναι η δομη του εσωτερικα για να καταλαβω που εχει εγκλωβιστει το νερο.Τι προτεινεται να κανω;Να το ανοιξω;;
Εικόνα

Επισης στις τρυπες που πιανει το μουλινε το χρωμα εχει φουσκωσει εσωτερικα.Να έχει διαβρωθει το αλουμινιο??Δυσκολο...ε??Σκεφτομουν να το εβαφα
αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα..Εσεις τι λέτε;;

Εικόνα

pathos_84
Ονοματεπώνυμο: koki

Re: ΕΠΙΣΚΕΥΗ Bucanero I

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pathos_84 » Σάβ 05 Απρ 2014, 23:27

Λοιπόν φίλε είχα το ίδιο πρόβλημα με το ίδιο όπλο. Θα βγάλεις τη κεφαλή του . Σε μια μεγγενη θα την πιάσεις και προσεκτικά κάνοντας κινήσεις δεξιά αριστερά και τραβώντας προς τα πίσω θα βγει με λίγο ζόρι. Αν έχει ταπί ο σωλήνας θα πάρεις μια συριγγα και θα τράβηξεις τα νερά. Θα το κανείς με ένα πιστολακι μαλλιών να στεγνώσει καλά. Υστερα θα πάρεις sicaflex η φλατζοκολλα, εγώ φλατζοκολλα έβαλα και θα βάλεις πάνω στη κεφαλή πριν την τοποθετήσεις. Θα το ψαρεψεις ξανά και αν δεις ότι μπάζει ξανά κανε το ίδιο και από τη μεριά της σκανδαλης.
Καλό χειρουργείο...

Άβαταρ μέλους
spearist

Re: ΕΠΙΣΚΕΥΗ Bucanero I

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearist » Σάβ 05 Απρ 2014, 23:28

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”