Επιλογή Λαστιχοβόλου,set-up,τα πάντα για το 90άρι.

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
xeiloudakas-jim

Re: αγορα νεου οπλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xeiloudakas-jim » Τρί 12 Νοέμ 2013, 17:26

thalassa50 έγραψε:
aliotis1 έγραψε:το δε σχόλιο μου επάνω ειταν χιουμοριστικό και το γνωρίζουν τα παιδιά που με ξέρουν
Συγνώμη τότε για την απάντηση μου αλλά αισθάνθηκα οπως ο νεαρός καψούρης που του πειράζουν την γκόμενα.
Ναι είναι αλήθεια στα δικά μου χρόνια τα τραμπαντ δεν τρέχουν καν στους αγώνες ίσως και γιαυτό να με κέντρισε τόσο ο παραλληλισμος σου .Δεν έλεγες και εσύ ένα NSU TT βέβαια πάλι θα σου απαντούσα αλλά όχι έτσι.
Τώρα μια και οι δυο ειμαστε φαν των αυτ/των θα συμφωνήσεις ότι τα αξεπέραστα δεν χρειάζονται και πολλες βελτιώσεις εγώ για παράδειγμα και στο λέω με ούλη την ειλικρίνεια, άλλωστε υπάρχουν μάρτυρες και αποδείξεις κατέχω το πανελλήνιο ρεκόρ στην υπ/σκοποβολή και το έκανα με ένα RAYO PLUS 90 με 16αρια λάστιχα 6.25 βέργα δηλαδή οπως το πουλάνε στην ποιο απλή του έκδοση το οποίο μου δάνεισαν τα παιδιά του συλλόγου μου.
Επίσης αξίζει τον κόπο να σου θυμίσω την διαφήμιση της ROLLS ROYCE που έδειχνε" έναν τύποο κουστουμάκια μέσα να ταξιδεύει με 100 χιλ/ώρα και μέσα στο αυτ/το άκουγες μόνο τον ήχο του χρυσού ρολογιού στο ταμπλό τικ -τακ."
Στο επόμενο μοντέλο έδειχνε" τον ίδιο τύπο ακριβως με το ίδιο ντύσιμο και στυλ πάλι με 100 χιλ /ώρα αλλά αυτή την φορά δεν άκουγες τίποτα απολύτως και από κάτω το σλόγκαν έλεγε την βελτιώσαμε τώρα δεν ακούτε τίποτα φτιάξαμε το ρολόι !!!!!!! "
Έτσι Γιάννη και το RAYO αλλάξανε το χρώμα του σωλήνα όλα τα άλλα ήταν τέλεια.
Απόδειξη για αυτό είναι η παραμονή του στην αγορά δες που είναι τα όπλα θρύλοι του παρελθόντος Μαρκ Βαλεντιν, Απατσι ,Μπαλκο,Μπεσατ, Καβαλιερο,στο χρόνο ντουλαπο της ιστορίας οπως λεγανε και στην πολιτική .Φιλικά πάντα Βασίλης θα τα πούμε ελπιζω και από κοντά στου Εντζο το μαγαζί :wave: .
έμαθα μηχ.πάνω στα ΤΤ+R80 τότε στη Γερμανία :) πρωτοπόρα πολύ για την εποχή τους με τον κινητήρα βανκελ ,τι μου θύμησες τώρα (πόσο γέρασα )
στείλε μια δύο μέρες πριν πας στον ιδιοκτήτη του μουσείου rayo και συλλέκτη enzoj :D ένα πμ μπας μπορέσω και ερθω :) να μιλήσουμε και για μπαλκο -beuchat :)
Στείλτε και σε μένα ένα πμ τότε...
Θα έρθω με έναν φιλο μου με τον οποίο σας έχουμε άκουστα και θελουμε να σας γνωρίσουμε κύριε thalassa50... :hello:

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τρί 12 Νοέμ 2013, 17:49

manosarm έγραψε:Τι λετε για παθος pro 90 η παθος laser 90 ?
εεε μη μου τα χαλάς τώρα ???να κατεβαίνεις κυβικά :D
ξεκινάς όμορφα με το bluetec simble
και σε παίρνει η κατηφόρα :D (τώρα θα με αρχίσουν η παθακιδες :D )
μια χαρά οπλακι ,όπως και το demka vector :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τρί 12 Νοέμ 2013, 17:56

xeiloudakas-jim έγραψε:
thalassa50 έγραψε:
aliotis1 έγραψε:το δε σχόλιο μου επάνω ειταν χιουμοριστικό και το γνωρίζουν τα παιδιά που με ξέρουν
Συγνώμη τότε για την απάντηση μου αλλά αισθάνθηκα οπως ο νεαρός καψούρης που του πειράζουν την γκόμενα.
Ναι είναι αλήθεια στα δικά μου χρόνια τα τραμπαντ δεν τρέχουν καν στους αγώνες ίσως και γιαυτό να με κέντρισε τόσο ο παραλληλισμος σου .Δεν έλεγες και εσύ ένα NSU TT βέβαια πάλι θα σου απαντούσα αλλά όχι έτσι.
Τώρα μια και οι δυο ειμαστε φαν των αυτ/των θα συμφωνήσεις ότι τα αξεπέραστα δεν χρειάζονται και πολλες βελτιώσεις εγώ για παράδειγμα και στο λέω με ούλη την ειλικρίνεια, άλλωστε υπάρχουν μάρτυρες και αποδείξεις κατέχω το πανελλήνιο ρεκόρ στην υπ/σκοποβολή και το έκανα με ένα RAYO PLUS 90 με 16αρια λάστιχα 6.25 βέργα δηλαδή οπως το πουλάνε στην ποιο απλή του έκδοση το οποίο μου δάνεισαν τα παιδιά του συλλόγου μου.
Επίσης αξίζει τον κόπο να σου θυμίσω την διαφήμιση της ROLLS ROYCE που έδειχνε" έναν τύποο κουστουμάκια μέσα να ταξιδεύει με 100 χιλ/ώρα και μέσα στο αυτ/το άκουγες μόνο τον ήχο του χρυσού ρολογιού στο ταμπλό τικ -τακ."
Στο επόμενο μοντέλο έδειχνε" τον ίδιο τύπο ακριβως με το ίδιο ντύσιμο και στυλ πάλι με 100 χιλ /ώρα αλλά αυτή την φορά δεν άκουγες τίποτα απολύτως και από κάτω το σλόγκαν έλεγε την βελτιώσαμε τώρα δεν ακούτε τίποτα φτιάξαμε το ρολόι !!!!!!! "
Έτσι Γιάννη και το RAYO αλλάξανε το χρώμα του σωλήνα όλα τα άλλα ήταν τέλεια.
Απόδειξη για αυτό είναι η παραμονή του στην αγορά δες που είναι τα όπλα θρύλοι του παρελθόντος Μαρκ Βαλεντιν, Απατσι ,Μπαλκο,Μπεσατ, Καβαλιερο,στο χρόνο ντουλαπο της ιστορίας οπως λεγανε και στην πολιτική .Φιλικά πάντα Βασίλης θα τα πούμε ελπιζω και από κοντά στου Εντζο το μαγαζί
έμαθα μηχ.πάνω στα ΤΤ+R80 τότε στη Γερμανία :) πρωτοπόρα πολύ για την εποχή τους με τον κινητήρα βανκελ ,τι μου θύμησες τώρα (πόσο γέρασα )
στείλε μια δύο μέρες πριν πας στον ιδιοκτήτη του μουσείου rayo και συλλέκτη enzoj ένα πμ μπας μπορέσω και ερθω να μιλήσουμε και για μπαλκο -beuchat
Στείλτε και σε μένα ένα πμ τότε...
Θα έρθω με έναν φιλο μου με τον οποίο σας έχουμε άκουστα και θελουμε να σας γνωρίσουμε κύριε thalassa50... :hello:
:-k
θα το σκεφτώ :cool:
[-(
υγ.τον enzoj των Ρωτήσαμε αν μας θέλει???? :D

xeiloudakas-jim

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xeiloudakas-jim » Τρί 12 Νοέμ 2013, 18:07

Ο Γιάννης είναι διαμάντι και......εφόσον θα υπάρχει χαβαλες,είμαι βέβαιος πως θα είναι Οκ... :good: :good: :hello:

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τρί 12 Νοέμ 2013, 18:09

xeiloudakas-jim έγραψε:Ο Γιάννης είναι διαμάντι και......εφόσον θα υπάρχει χαβαλες,είμαι βέβαιος πως θα είναι Οκ... :good: :good: :hello:
έτσι ειναι η γιαννηδες boy
[-(

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 13 Νοέμ 2013, 09:55

φίλε μου,ξέχνα τα όλα τα παραπάνω και πάρε ένα ξύλινο του ΓΚΙΚΑ τώρα που τα πουλάει στα μεταχειρισμένα σε τιμές όνειρο και θα έχεις κάνει την αγορά του αιώνα .

Sotiris26
Ονοματεπώνυμο: Σωτήρης

Eπιλογή σε 90άρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sotiris26 » Τετ 13 Νοέμ 2013, 16:46

Καλησπέρα παιδιά, καινούριος στο φόρουμ. Θα ήθελα να πάρω την δική σας άποψη στην επιλογή σε ψαροτουφεκο ενενηντάρι, σκεφτομαι σε κρεσση,απνέα,πάθος δεν εχω αποφασίση μοντέλο αλλα κάποιο γύρω στα 100 με 150 ευρώ. Αν έχετε καποιο να μου προτείνετε θα με διευκολήνετε ευχαριστώ. Επίσης αν έχετε κάποιο άλλο εκτός από αυτά που ανάφερα θα το εκτιμούσα.
Free-diving is not about how long you can hold your breath or how deep you can go,
It is about being free from your biggest enemy, that is yourself.

pathos_84
Ονοματεπώνυμο: koki

Re: Eπιλογή σε 90άρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pathos_84 » Τετ 13 Νοέμ 2013, 17:01

Κοιτά φιλέ ο καθένας θα σου πει να πάρεις αυτό που έχει κ αυτός και θα αρχίσει κόντρα πάλι. Για με να να πας σε ένα κατάστημα και να πιάσεις στο χέρι σου και τα 3 , οποίο σου κάτσει καλύτερα κι σε βολέψει , αυτό να πάρεις. Εμένα μου έκατσε το pathos. Εχω ψαρεψει και το rayo το 90 και είναι εξίσου πολύ καλό για τα λεφτά του. Καλή επιλογή. Φιλικά...

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 13 Νοέμ 2013, 17:12

παράγγειλε από το DEMKA shop το ami II
σε τιμή κόστους περίπου και καθαρισες ,πας την άλλη μέρα για ψάρεμα και θα το έχεις για πολλά χρόνια .
Ιδαλιος οοοοτι σ'αρέσει ,μιας και όλα πολύ καλά ειναι αρκεί να έχουν ένα καλό σεταπ .

fontass
Ονοματεπώνυμο: ΦΩΝΤΑΣ Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fontass » Τετ 13 Νοέμ 2013, 17:39

ενα καλο 90αρι κατα την αποψη μου πρεπει να εχει ανοιχτη κεφαλη, καλα σκοπευτικα, σωληνα σε σχημα σουπιας η μεγαλυτερη διατομη απο τα 28mm -ωστε να σηκωνει ανετα διπλα λαστιχα και βαρυ setup , βεργα 6,5 mm , και μουλινε, δεν πειραζει αν θα πληρωσεις κατι παραπανω απο 150 ευρω επειδη, το οπλο αυτο αν το προσεχεις θα το εχεις για παρα πολλα χρονια, η βεργα και τα λαστιχα ειναι αναλωσιμα και θα τα αλλαξεις αμετρητες φορες. υπαρχουν κι αλλες επιλογες απο αυτες που αναφερθηκαν παραπανω κανε μια ερευνα. μην πας σε φτηνες λυσεις γιατι ειναι πεταμενα λεφτα

Άβαταρ μέλους
stratos piraeus
Ονοματεπώνυμο: Stratos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stratos piraeus » Τετ 13 Νοέμ 2013, 17:58

fontass έγραψε:ενα καλο 90αρι κατα την αποψη μου πρεπει να εχει ανοιχτη κεφαλη, καλα σκοπευτικα, σωληνα σε σχημα σουπιας η μεγαλυτερη διατομη απο τα 28mm -ωστε να σηκωνει ανετα διπλα λαστιχα και βαρυ setup , βεργα 6,5 mm , και μουλινε, δεν πειραζει αν θα πληρωσεις κατι παραπανω απο 150 ευρω επειδη, το οπλο αυτο αν το προσεχεις θα το εχεις για παρα πολλα χρονια, η βεργα και τα λαστιχα ειναι αναλωσιμα και θα τα αλλαξεις αμετρητες φορες. υπαρχουν κι αλλες επιλογες απο αυτες που αναφερθηκαν παραπανω κανε μια ερευνα. μην πας σε φτηνες λυσεις γιατι ειναι πεταμενα λεφτα
φιλε εισαι λαθος το 90αρι ειναι οπλο γενικων καθηκοντων για τρυπες και για καρτερια δεν ειναι οπλο για βαρυ σετ απ :hello:
Να θυμαστε ΠΑΝΤΑ οτι καποιος πισω μας περιμενει.................παντα με ζευγαρι

fontass
Ονοματεπώνυμο: ΦΩΝΤΑΣ Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fontass » Τετ 13 Νοέμ 2013, 18:11

συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι ειναι γενικων χρησεων γι αυτο ειπα οτι θα πρεπει να σηκωνει βαρυ setup . και ιδιως για οποιον δεν εχει την πολυτελεια να εχει πολλα οπλα στη σημαδουρα του

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Τετ 13 Νοέμ 2013, 19:42

fontass έγραψε:συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι ειναι γενικων χρησεων γι αυτο ειπα οτι θα πρεπει να σηκωνει βαρυ setup . και ιδιως για οποιον δεν εχει την πολυτελεια να εχει πολλα οπλα στη σημαδουρα του
επειδη εχω ξυλινο 90αρι,θα πω οτι για βαρυ στησιμο απαιτειται μεγαλυτερη αδρανεια= ογκος βαρος.
επομενως σε σωληνες δεν τα εχεις.αρα ξυλινο η ρητινες !! ετσι παμε σε μεγαλυτερο κοστολογιο,εκτος αν βρεις καποιο μετ/νο ! :wave:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 13 Νοέμ 2013, 20:05

fontass έγραψε:συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι ειναι γενικων χρησεων γι αυτο ειπα οτι θα πρεπει να σηκωνει βαρυ setup . και ιδιως για οποιον δεν εχει την πολυτελεια να εχει πολλα οπλα στη σημαδουρα του
πόσο δυνατό σεταπ δηλ..πρέπει να έχει ένα 90αρι που δεν μπορούν να δεχτούν αυτά τα όπλα αυτής της τιμής :scratch:

Άβαταρ μέλους
arispaxh
Ονοματεπώνυμο: Αρης Σαμουρης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από arispaxh » Τετ 13 Νοέμ 2013, 20:39

thalassa50 έγραψε:
πόσο δυνατό σεταπ δηλ..πρέπει να έχει ένα 90αρι που δεν μπορούν να δεχτούν αυτά τα όπλα αυτής της τιμής :scratch:
4 x16 το λιγοτερο κιαυτα σε συντ 3,6 και πανω.. .
Χορτοφαγος στην γλωσσα των ινδιάνων σημαίνει @ρχιδι@ κυνηγος ...

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”