ψαροτούφεκο Υαλονημάτων Bastard GFM 90cm

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
fmtrikala
Ονοματεπώνυμο: ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ ΝΙΚΟΣ

ψαροτούφεκο Υαλονημάτων Bastard GFM 90cm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fmtrikala » Τετ 11 Ιαν 2012, 15:50

σημερα εκανα παραγγελια απο το e -dive ψαροτούφεκο Υαλονημάτων Bastard GFM 90cm στην τιμη των 199 ευρω.μου ειπαν οτι το οπλο ειναι απο υαλονυμα και ειναι οπως τα μονομπλοκ καταστευασμενα απλα ειναι ντυμενο με υαλονυμα.ισχυει αυτο για το συγκεκριμενο οπλο?η εκανα λα8ος που το αγορασα?

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Re: ψαροτούφεκο Υαλονημάτων Bastard GFM 90cm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τετ 11 Ιαν 2012, 15:54

Πολύ καλά έκανες και το αγόρασες!
Σούπερ αγορά.
Καλορίζικο!
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 11 Ιαν 2012, 15:56

δεν σε κατάλαβα ??δηλαδή μέσα τι έχει και απλά το έντυσαν με υαλόνημα από έξω ??δεν είναι όλο μασίφ υαλόνημα ??
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
pavos
Ονοματεπώνυμο: ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pavos » Τετ 11 Ιαν 2012, 16:00

ολο απο υαλονημα ειναι

marioss
Ονοματεπώνυμο: marios mosxou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marioss » Τετ 11 Ιαν 2012, 16:03

το οπλο για εμενα ειναι α-π-α-ι-χ-τ-ο ας ειναι και γυαλονημα,καλητερη αγορα απο τ καρμπον(το καρμπον ειναι της μοδας και δεν αξιζει τ λεφτα του...τι ειναι η διαδικασια που κανει το καρμπον τοσο ακριβο με σχεση το γυαλονημα)και μην πει κανενας οτι το καρμπον δεχετε μεγαλητερα φορτια...γιατι ο ογκος του οπλου δεν μας επιτρεπει πανω απο ενα 19αρι....χιλιοματωμενο και καλοβουτηχτο...

lekanatzou troumpa
Ονοματεπώνυμο: tsitsiolina

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lekanatzou troumpa » Τετ 11 Ιαν 2012, 16:07

σε αυτο το μηκος ας επαιρνες ενα απλο αλουμινιο... κριμα τα λεφτα...
ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!!

Άβαταρ μέλους
koulisfish
Ονοματεπώνυμο: koulis fish

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από koulisfish » Τετ 11 Ιαν 2012, 16:21

μια χαρα ειναι φιλε το οπλακι,το δουλεψα και ξερω....δεν πειραζει που λενε πως με τοσα λεφτα ειναι κριμα....δεν ειναι κριμα,καλυτερα να αγοραζεις ενα ενα και σιγα σιγα αναλογα με την οικονομικη σου ανεση πραματα και εξοπλισμο που να ειναι αριστα και σε καλη ποιοτητα παρα να περνεις φτηνα και να ειναι κλαιν μαιν...με ενα 19 αρι λαστιχο μαλακο και 6.5 αρα βεργα αν το βαλεις και το δουλεψεις δε θα το αλαζεις με κανενα οπλακι φιλε υστερα.κενταει ετσι απλα....αιντε και καλοριζικο .....

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Τετ 11 Ιαν 2012, 16:21

Ποιά λεφτά??
Με αυτά τα χαρακτηριστικά-οδηγό σε όλο το μήκος,ανοιχτή κεφαλή,ανάποδο μηχανισμό-τα αλουμίνια είναι κατά μέσο όρο ενα 20ευρώ φτηνότερα.
Σε άλλες περιπτώσεις και ακριβότερα από 199 ευρώ.
Τώρα σε απλό εντελώς αλουμίνιο πάμε κανά 60άρι κάτω.Αλλά μιλάμε για εντελώς διαφορετικά πράγματα.
Προσωπικά μου φαίνεται μαι χαρά επιλογή και μια χάρα τιμή.
Μόνο μειονέκτημα,όχι για μένα,που είναι μονολάστιχο.Αλλά στα 90 cm πόσα να βάλεις?Το έχουμε ξεφτιλίσει λίγο με τα set-up.
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADIS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ALKIVIADIS » Τετ 11 Ιαν 2012, 16:27

koulisfish έγραψε:μια χαρα ειναι φιλε το οπλακι,το δουλεψα και ξερω....δεν πειραζει που λενε πως με τοσα λεφτα ειναι κριμα....δεν ειναι κριμα,καλυτερα να αγοραζεις ενα ενα και σιγα σιγα αναλογα με την οικονομικη σου ανεση πραματα και εξοπλισμο που να ειναι αριστα και σε καλη ποιοτητα παρα να περνεις φτηνα και να ειναι κλαιν μαιν...με ενα 19 αρι λαστιχο μαλακο και 6.5 αρα βεργα αν το βαλεις και το δουλεψεις δε θα το αλαζεις με κανενα οπλακι φιλε υστερα.κενταει ετσι απλα....αιντε και καλοριζικο .....
αυτο ακριβώς!

fmtrikala

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fmtrikala » Τετ 11 Ιαν 2012, 18:37

εχω αλλαξει 3 οπλα τοσα χρονια που ψαρευω.το πρωτο ηταν ενα λαναρα αξιον 90(130 ευρω)στο οποιο επειδη το οπλο ηταν στην βιτρινα και μαλλον αρκετα χρονια ειχε καει το λαστιχο.το δουλεψα οσο το δουλεψα και οταν ηρθε ο καιρος να αλλαξω λαστιχα διαπιστωσα οτι τα ρακορ της κεφαλης και καμπανας ηταν ποιο χοντρα απο οτι φοραν ολα τα οπλα και δεν μπορεσα να βρω πουθενα.το δευτερο ηταν ενα παθος 75 λειζερ(160 ευρω) το οποιο μεσα σε 8 μηνες στραβωσε ο οδηγος της βεργας,ο σωληνας ανεπαφος και βαρουσε στον γαμο του καραγκιοζη.και το τριτο το αγορασα περισι.ενα μαρες φαντομ φβ 75 (140 ευρω) το οποιο καποια στιγμη μου εβγαλε ενα προβλημα στον μηχανισμο οταν κουμπωνε το λαστιχο στην βεργα εκσφεδονιζονταν η βεργα.το ελεισα οταν εφαγα λιγο την βεργα και ολα οκ.τωρα θα μου πειτε τοσα λεφτα που εχεις δωσει επερνες ενα καρμπον....αν δεν πληρωσεις δεν μαθαινεις!!!πιστευω αυτο να μην μου βγαλει καποιο κουσουρι.
στο συγκεκριμενο οπλο να αφησω το λαστιχο που εχει η να το κοντυνω λιγο ετσι ωστε να εχει πιο εκρυκτικη βολη?????

fmtrikala

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fmtrikala » Τετ 11 Ιαν 2012, 18:39

βασικα εχω και λαστιχο 17,5 γκοριλα το μελι.να βαλω αυτο αν ειναι και αν ναι με τι συντελεστη

Milos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Milos » Τετ 11 Ιαν 2012, 19:02

fmtrikala έγραψε:εχω αλλαξει 3 οπλα τοσα χρονια που ψαρευω.το πρωτο ηταν ενα λαναρα αξιον 90(130 ευρω)στο οποιο επειδη το οπλο ηταν στην βιτρινα και μαλλον αρκετα χρονια ειχε καει το λαστιχο.το δουλεψα οσο το δουλεψα και οταν ηρθε ο καιρος να αλλαξω λαστιχα διαπιστωσα οτι τα ρακορ της κεφαλης και καμπανας ηταν ποιο χοντρα απο οτι φοραν ολα τα οπλα και δεν μπορεσα να βρω πουθενα.το δευτερο ηταν ενα παθος 75 λειζερ(160 ευρω) το οποιο μεσα σε 8 μηνες στραβωσε ο οδηγος της βεργας,ο σωληνας ανεπαφος και βαρουσε στον γαμο του καραγκιοζη.και το τριτο το αγορασα περισι.ενα μαρες φαντομ φβ 75 (140 ευρω) το οποιο καποια στιγμη μου εβγαλε ενα προβλημα στον μηχανισμο οταν κουμπωνε το λαστιχο στην βεργα εκσφεδονιζονταν η βεργα.το ελεισα οταν εφαγα λιγο την βεργα και ολα οκ.τωρα θα μου πειτε τοσα λεφτα που εχεις δωσει επερνες ενα καρμπον....αν δεν πληρωσεις δεν μαθαινεις!!!πιστευω αυτο να μην μου βγαλει καποιο κουσουρι.
στο συγκεκριμενο οπλο να αφησω το λαστιχο που εχει η να το κοντυνω λιγο ετσι ωστε να εχει πιο εκρυκτικη βολη?????

φιλε μου, καποτε ενας 60+ (ηλικιακα) ψαροντουφεκας, με απειρες ωρες βυθου και πολλα μετρα, μου ελεγε "Βρε Νικολα το οπλο παει ισια? αν παει καλο ειναι".....ασε τα σετ απ στο 75αρι λοιπον και κοιτα αν εχεις χρονο να πηγαινεις στη θαλασσα. καλες αναδυσεις κ καλη διασκεδαση σου ευχομαι!!!

fmtrikala

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fmtrikala » Τετ 11 Ιαν 2012, 19:18

φιλε milos δεν ελεγα να αλλαξω το σεταπ στο 75αρι μαρες αλλα στο bastard 90 που αγορασα

Άβαταρ μέλους
giodem
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Δεμέτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giodem » Τετ 11 Ιαν 2012, 19:37

fmtrikala έγραψε:εχω αλλαξει 3 οπλα τοσα χρονια που ψαρευω.το πρωτο ηταν ενα λαναρα αξιον 90(130 ευρω)στο οποιο επειδη το οπλο ηταν στην βιτρινα και μαλλον αρκετα χρονια ειχε καει το λαστιχο.το δουλεψα οσο το δουλεψα και οταν ηρθε ο καιρος να αλλαξω λαστιχα διαπιστωσα οτι τα ρακορ της κεφαλης και καμπανας ηταν ποιο χοντρα απο οτι φοραν ολα τα οπλα και δεν μπορεσα να βρω πουθενα.το δευτερο ηταν ενα παθος 75 λειζερ(160 ευρω) το οποιο μεσα σε 8 μηνες στραβωσε ο οδηγος της βεργας,ο σωληνας ανεπαφος και βαρουσε στον γαμο του καραγκιοζη.και το τριτο το αγορασα περισι.ενα μαρες φαντομ φβ 75 (140 ευρω) το οποιο καποια στιγμη μου εβγαλε ενα προβλημα στον μηχανισμο οταν κουμπωνε το λαστιχο στην βεργα εκσφεδονιζονταν η βεργα.το ελεισα οταν εφαγα λιγο την βεργα και ολα οκ.τωρα θα μου πειτε τοσα λεφτα που εχεις δωσει επερνες ενα καρμπον....αν δεν πληρωσεις δεν μαθαινεις!!!πιστευω αυτο να μην μου βγαλει καποιο κουσουρι.
στο συγκεκριμενο οπλο να αφησω το λαστιχο που εχει η να το κοντυνω λιγο ετσι ωστε να εχει πιο εκρηκτικη βολη?????
Έχεις πάρει ένα υπέροχο όπλο. Μην αλλάξεις τίποτα αν δεν κάνεις 3-4 ψαρέματα για να το μάθεις πως λειτουργεί, δραστικό βεληνεκές, συνήθεια στο πιάσιμο κλπ.
Μετά από 3-4 ψαρέματα θα δεις αν χρειάζεσαι κάτι διαφορετικό αν και δεν νομίζω.
Γιώργος Δεμέτης

marioss
Ονοματεπώνυμο: marios mosxou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marioss » Τετ 11 Ιαν 2012, 19:48

ισια παει και το 75 ισια παει και το 90 ισια παει και το 110 και παει λεγοντας...το θεμα ειναι οτι εξελιζομαστε...καποτε βουτουσανε με στολες μπαλκο φοδρες και τωρα με λειες ξυρισμενες καποτε ειχανε πλαστικα πεδιλα που ηταν λαστιχενια και τωρα φοραμε καρβουνα καποτε ειχανε μασκες με ογκο ελεφαντα και τωρα μικρου ογκου...καποτε ειχε ροφους στα 5 μετρα και τωρα εχει στα 25 μην συνγκρινετε τους ψαρωτουφεκαδες της δεκαετιας του 80 με τωρα δεν εχουνε καμια σχεση...παντως αμα θες να φτιαξεις ενα στιβαρο οπλο (συμβατικο) σαν το μπασταρδι θες πανω απο 200 ευρω,βαλε λαβες σωλινες κεφαλες λαστιχα κτλ ασε που δεν ξερεις τ θα βγει...80euro εχει ο σωλινας ο gfm αλλα 50 η λαβη αλλα 20 η κεφαλι λαστιχο αλλο κανενα 20αρι κ εκει και η βεργα με την αρματοσια κανενα 30αρι εχουμε παει 200 και δεν εχουμε μονομπλοκ :)το μπασταρδο και ειναι οπλο για μια ζωη...μην μετανιονεις με οτι ακους εκανες πολυ καλη αγορα...

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”