Πεδιλα HST 1.7 emotion shark skin ή Amphibious

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Petrosp
Ονοματεπώνυμο: petros papaloizou

Πεδιλα HST 1.7 emotion shark skin ή Amphibious

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Petrosp » Τρί 24 Μάιος 2011, 20:28

Παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω καινούργια carbon πέδιλα και ήθελα να ρωτήσω της εντυπώσεις σας για τις ποιο κάτω επιλογές:
1. Πεδιλα HST 1.7 emotion shark skin
2. Αμφιβιους Carbon

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει και τις διο μάρκες για να μου πεις τις εντυπώσεις του? Το βάρος μου είναι 70 κιλά.

ευχαριστώ,

πέτρος

Άβαταρ μέλους
konstantan
Ονοματεπώνυμο: konstantinos

Re: Πεδιλα HST 1.7 emotion shark skin ή Amphibious

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από konstantan » Τετ 25 Μάιος 2011, 00:48

Petrosp έγραψε:Παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω καινούργια carbon πέδιλα και ήθελα να ρωτήσω της εντυπώσεις σας για τις ποιο κάτω επιλογές:
1. Πεδιλα HST 1.7 emotion shark skin
2. Αμφιβιους Carbon

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει και τις διο μάρκες για να μου πεις τις εντυπώσεις του? Το βάρος μου είναι 70 κιλά.

ευχαριστώ,

πέτρος
τα έχω δοκιμάσει και τα δύο σε βουτιές στη βουλιαγμένη, τα HST 1.7 πιστεύω είναι ανώτερα από τα amphibious και αν θες να τα συγκρίνεις προσπάθησε να δοκιμάσεις τα Mtechnic Spirit τα οποία πιστεύω ότι είναι στο ίδιο επίπεδο.

Petrosp
Ονοματεπώνυμο: petros papaloizou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Petrosp » Τετ 25 Μάιος 2011, 10:34

Ευχαριστώ Κωνστανταν!

Άβαταρ μέλους
Trelos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos » Τετ 25 Μάιος 2011, 10:44

με μια δοκιμή δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. αν ήταν έτσι θα είχα πετάξει τα Amphibious . στα πρώτα 2 ψαρέματα είχα φρικάρει αλλά τώρα είναι μακράν καλύτερα από τα προηγούμενα που είχα ...
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη

Άβαταρ μέλους
konstantan
Ονοματεπώνυμο: konstantinos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από konstantan » Τετ 25 Μάιος 2011, 10:53

Trelos έγραψε:με μια δοκιμή δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. αν ήταν έτσι θα είχα πετάξει τα Amphibious . στα πρώτα 2 ψαρέματα είχα φρικάρει αλλά τώρα είναι μακράν καλύτερα από τα προηγούμενα που είχα ...
Δίκιο έχεις, αλλά όταν στην πρώτη βουτιά βλέπεις φοβερή διαφορά, τότε φαντάσου μετά όταν τα συνηθίσεις πως θα νιώθεις!!!
Για εμένα προσωπικά το καλύτερο πέδιλο που έχω φορέσει ως τώρα είναι το Μ-technic spirit με Pathos .

Άβαταρ μέλους
AntonisT

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntonisT » Τετ 25 Μάιος 2011, 11:01

Trelos έγραψε:με μια δοκιμή δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. αν ήταν έτσι θα είχα πετάξει τα Amphibious . στα πρώτα 2 ψαρέματα είχα φρικάρει αλλά τώρα είναι μακράν καλύτερα από τα προηγούμενα που είχα ...
Ποιά Αμφιβιους έχεις και σε τι σκληρότητα? Με Πάθος?

Άβαταρ μέλους
Πανος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πανος » Τετ 25 Μάιος 2011, 11:44

Δεν εχω βάλει HST αλλα εχω ακούσει καλά λόγια. Δουλευω 3 χρόνια τωρα τα Αμφιβιους Μ με κατεβασμένο παπουτσάκι Η.Dessault ( ιδιο me Sporasub) και μετα απο συγκρισεις που εκανα φετος στην πισινα με παρα πολλα πεδιλα, τα θεωρω οτι καλυτερο εχω βαλει ως τωρα για τον σωματοτυπο μου και τις απαιτησεις μου.

Το πεδιλο ειναι προσωπικό θέμα, αρα μη μεινεις μονο σε γνώμες δοκίμασε οσα περισσότερα μπορείς.

Ο Τρελός εχει Μ- με Η.Dessault.
"In the depths of winter, I finally learned that there was within me an invincible summer."

Άβαταρ μέλους
Trelos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos » Τετ 25 Μάιος 2011, 11:45

AntonisT έγραψε:
Ποιά Αμφιβιους έχεις και σε τι σκληρότητα? Με Πάθος?
Medium (- ), με παπουτσάκι Dessault, μαλακιά παρατίδα. Παντός δουλευουν τέλιος διαφορετικά από τα majestic που έχεις... δύσκολα αλλάζει καπιος από λεπίδα σε στυλ majestic σε λεπίδα σαν το Αμφιβιους γιατί ο χρόνος προσαρμογής είναι μεγάλος. από Αμφιβιους σε λεπίδα majestic η προσαρμογή είναι πολύ πιο γρήγορη.
Ποτέ Χωρίς Καντάρι!!!
Γράφτηκα 17 Νοέμβρη

Άβαταρ μέλους
AntonisT

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntonisT » Τετ 25 Μάιος 2011, 12:20

Είχα Amphibious παλιά, ξέρω πως δουλεύουν, απλά μου αρέσει να δοκιμάζω διάφορα. Εδώ και 1 χρόνο δεν έχω Majestic αλλά Bleu Flame, και σύντομα τα Bleu Checkmate και ψάχνω παπουτσάκια.

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”